Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
YabbaCoe

Oprava vykreslování u veřejného testu 0.7.4

24 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles

Kapitáni! :cap_book:

Jak patrně již víte, pracujeme na opravu problému s vykreslováním lodí na veřejném testu verze 0.7.4. Problém se týká toho, že 3D modely lodí se objevovaly se spožděním 2-3 vteřin poté, co se objevily na minimapě, dokonce až poté, co se prvně vykreslily doprovodné efekty (např. kouř z komína). Samotné vykreslování je závislé na interakci mezi herním serverem a klientem hry. Server informuje klienta, že je loď odhalena a klient to následně klient interpretuje tato data a zobrazí loď na minimapě a stejně tak 3D model lodi i všemi svými efekty. Ve výsledku hned několik faktorů ovlivňuje vykreslovací proces - herní optimalizace a prostředí, ve kterém běží - konfigurace hráčova PC, kvalita a stabilita připojení. 

Během veřejného testu jsme museli posbírat hromadu dat a zpětné vazby, abychom si byli jisti ohledně řešení. Jak se očekávalo, 3D modely se simultánně objevovaly s efekty a současně i s ikonkami na minimapě. Nicméně, v některých případech se informace zpožďovala a tím pádem nebyla aktuálni v momentu, kdy by se měla zobrazit, což z pohledu hratelnosti vyvolalo nechtěný vedlejší efekt.

Z tohoto důvodu jsme v druhém kole veřejného testu zapracovali na řešení tohoto problému. Vykreslování modelů a efektů se nyní uskutečňuje ve stejnou dobu, jenže zobrazování na minimapě stále funguje stejně, jako při verzi 0.7.3. Tato oprava se soustředí pouze na část tohoto problému, aby dále nevytvářela nechtěné vedlejší efekty. Pokud tato oprava prokáže stabilitu během veřejného testu a nevytvoří další potíže, bude to přesně to, co bychom chtěli implementovat na live server. 

Momentálně pracujeme na komplexní optimalizaci vykreslování lodních efektů a zobrazování na minimapě, pro minimalizaci jakéhokoliv zpoždění mezi těmito dvěma případy. Máme v plánu dalí kolo oprav v následujících několika aktualizacích a stejně, jako předtím, budeme velmi vděčni za vaši zpětnou vazbu.

Děkujeme za pochopení! 

[T-N-T]
Players
820 posts
3,330 battles

Takze to zpozdeny vykreslovani uz neni featura, ale bug?:-D

• Cool 1
  • Funny 3

[O-S-W]
[O-S-W]
Players
87 posts
5,723 battles

Ja mám pocit že WG místo toho aby ten bug opravili (asi by to bylo složitý nebo se jim jen nechce) tak řekli že to tak vlastně má bejt. A nemůžu se toho pocitu zbavit. Protože to cca. rok zpátky nebylo. A nikde se nezmínili že to tak má bejt dokud se to nestalo...... 

A příde mi hloupí aby po mě vystřelila loď a já jí viděl až za 3s. To už může bejt za ostrovem nebo naúhlovaná.

[IDDQD]
Players
1,221 posts
9,388 battles

:D vsak jste tvrdili, ze to tak je spravnne,aby meli sanci i lide se slabsi sestavou. Vy jste takovi lhari az to neni mozne. 

• Cool 3

[FF-CZ]
Players
140 posts
5,183 battles

Zajímalo by me jestli bude opraveno i to,ze pokud koukam na mapu pres M u CV,vidim na minimape spotle lode ale na velke mape je vidim az tak za 5-8s. Je to docela opruz,kdyz potrebuju vedet co to je za lod a ona kolikrát stihne zmizet nez velka mapa zareaguje.

Players
317 posts
3,392 battles

To teď zase bude nářků od křižníků kempících za ostrovem, že se po spotu nemají čas rozjet. :D

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,222 battles
52 minutes ago, Porpoise said:

To teď zase bude nářků od křižníků kempících za ostrovem, že se po spotu nemají čas rozjet. :D

právě naopak ne? Dřív po spotu nepřítel podle mapy viděl kde jsi a mohl si tam připravit děla než se vykreslil model. Teď se na mapě neukáže nic dokud se nevykreslí model. Spíš bude problém až na tebe bude střílet předtím nespotnutá bitevka, doteď jsi díky mapě ihned věděl odkud střílí - náhle se objevila na mapě - teď neuvidíš nic dokud se nevykreslí model...a ty 3 vteřiny navíc můžou být pro křižník smrt.

Každopádně to vidím na stažení věškerých detailů na minimum abych se dostal na co nejmenší čas. Už teď jsem si všímal, že někteří střílí na loď, kterou já ještě nevidím a to nemám nějak slabý PC, ale jelikož jsem si mohl podle minimapy připravit děla tak mě to tolik nesralo, teď už bude. 

Jestli teda celou tuhle "opravu" chápu správně.

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,592 posts
8,735 battles
41 minutes ago, Quetak said:

právě naopak ne? Dřív po spotu nepřítel podle mapy viděl kde jsi a mohl si tam připravit děla než se vykreslil model. Teď se na mapě neukáže nic dokud se nevykreslí model. Spíš bude problém až na tebe bude střílet předtím nespotnutá bitevka, doteď jsi díky mapě ihned věděl odkud střílí - náhle se objevila na mapě - teď neuvidíš nic dokud se nevykreslí model...a ty 3 vteřiny navíc můžou být pro křižník smrt.

Každopádně to vidím na stažení věškerých detailů na minimum abych se dostal na co nejmenší čas. Už teď jsem si všímal, že někteří střílí na loď, kterou já ještě nevidím a to nemám nějak slabý PC, ale jelikož jsem si mohl podle minimapy připravit děla tak mě to tolik nesralo, teď už bude. 

Jestli teda celou tuhle "opravu" chápu správně.

Prave ze ted se uz nemusi spolehat jen na minimapu a rovnou te tam uvidi vykresleneho takze presne jak to psal Porpoise :Smile_playing: Respektive drive mel CA sanci se rozjet a byt trochu jinde nez kde ho prvne ukazovala minimapa zatimco ted se vykresli rovnou.

Ale uvidime jak to nakonec bude vypadat na ostrem servru respektive jak tahle "mala" oprava zamava celkove ze systemem spotu (verim ze se urcite objevi nejak necekana souvislost co nikdo necekal:Smile_hiding:)

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,222 battles
2 minutes ago, Sigimundus said:

Prave ze ted se uz nemusi spolehat jen na minimapu a rovnou te tam uvidi vykresleneho takze presne jak to psal Porpoise :Smile_playing: Respektive drive mel CA sanci se rozjet a byt trochu jinde nez kde ho prvne ukazovala minimapa zatimco ted se vykresli rovnou.

v tom případě to bude hodně ovlivněný HW tvýho PC ne? Přeci WG nedokáže udělat to aby se to na jakýmkoliv PC vykreslilo instatně všem stejně rychle, nebo....?

[T-N-T]
3,592 posts
8,735 battles
24 minutes ago, Quetak said:

v tom případě to bude hodně ovlivněný HW tvýho PC ne? Přeci WG nedokáže udělat to aby se to na jakýmkoliv PC vykreslilo instatně všem stejně rychle, nebo....?

Hele ja prave celkem donedavna zil v domeni ze to zpozdeni je featura kvuli hracum s pomalima strojema aby vykresleni lodi po spotu meli vsichni stejne.

Ted je to klasifikovano jako bug a bude to podruhe opraveno (prvni oprava se jaksi nepovedla).

Jak to presne bude fungovat si budui muset pockat na release 0.7.4

Players
2 posts
14 battles
V 18. 4. 2018 v 14:06 YabbaCoe řekl/a:

Kapitáni! :cap_book:

Jak patrně již víte, pracujeme na opravu problému s vykreslováním lodí na veřejném testu verze 0.7.4. Problém se týká toho, že 3D modely lodí se objevovaly se spožděním 2-3 vteřin poté, co se objevily na minimapě, dokonce až poté, co se prvně vykreslily doprovodné efekty (např. kouř z komína). Samotné vykreslování je závislé na interakci mezi herním serverem a klientem hry. Server informuje klienta, že je loď odhalena a klient to následně klient interpretuje tato data a zobrazí loď na minimapě a stejně tak 3D model lodi i všemi svými efekty. Ve výsledku hned několik faktorů ovlivňuje vykreslovací proces - herní optimalizace a prostředí, ve kterém běží - konfigurace hráčova PC, kvalita a stabilita připojení. 

Během veřejného testu jsme museli posbírat hromadu dat a zpětné vazby, abychom si byli jisti ohledně řešení. Jak se očekávalo, 3D modely se simultánně objevovaly s efekty a současně i s ikonkami na minimapě. Nicméně, v některých případech se informace zpožďovala a tím pádem nebyla aktuálni v momentu, kdy by se měla zobrazit, což z pohledu hratelnosti vyvolalo nechtěný vedlejší efekt.

Z tohoto důvodu jsme v druhém kole veřejného testu zapracovali na řešení tohoto problému. Vykreslování modelů a efektů se nyní uskutečňuje ve stejnou dobu, jenže zobrazování na minimapě stále funguje stejně, jako při verzi 0.7.3. Tato oprava se soustředí pouze na část tohoto problému, aby dále nevytvářela nechtěné vedlejší efekty. Pokud tato oprava prokáže stabilitu během veřejného testu a nevytvoří další potíže, bude to přesně to, co bychom chtěli implementovat na live server. 

Momentálně pracujeme na komplexní optimalizaci vykreslování lodních efektů a zobrazování na minimapě, pro minimalizaci jakéhokoliv zpoždění mezi těmito dvěma případy. Máme v plánu dalí kolo oprav v následujících několika aktualizacích a stejně, jako předtím, budeme velmi vděčni za vaši zpětnou vazbu.

Děkujeme za pochopení! 

zdravím.mám dotaz.jediné co mi ze hry zůstalo je nick!lodě pryč,dublony,zkušenosti(bismarck,tirpitz atd)chci vědět v čem se stala chyba a jak účet znova obnovit.díky za info

[T-N-T]
3,592 posts
8,735 battles
14 minutes ago, kirk_666 said:

zdravím.mám dotaz.jediné co mi ze hry zůstalo je nick!lodě pryč,dublony,zkušenosti(bismarck,tirpitz atd)chci vědět v čem se stala chyba a jak účet znova obnovit.díky za info

Quagáři !!!!!

Ted vazne.

a) spatne vlakno 

b) neml jsi stazeny clinta pro jiny servr?

c) napis primo na support

Players
2 posts
14 battles
Před 36 minutami Sigimundus řekl/a:

Quagáři !!!!!

Ted vazne.

a) spatne vlakno 

b) neml jsi stazeny clinta pro jiny servr?

c) napis primo na support

je pravda že mi kolega předělával pc minulou sobotu,ale učet mám pořád stejný,nick zůstal a zase mám všechno od jedniček.vlákno nevím co je,jedu na netu přes upc,ikdyby ten [edited] co mi to přeinstaloval,se přihlásil (hraje tanky)na svůj účet,pořád nechápu že krome nicku je všechno v řiti.pánové dám litr za obnovení

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles
Před 1 hodinou kirk_666 řekl/a:

Rozhodně kontaktuj podporu: https://eu.wargaming.net/support/cs/products/wows/help/ , ty ti pomůžou zjistit, co se stalo. 

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
395 posts
8,956 battles

No jako bylo by už na čase, abyste to spravili. Nevím, jaký klad mám najít na tom, že já jsem spotnut, nějaká bitevka na mě plivne svou salvu, salva letí, letí, vidět není (neboť když tam není vidět nikde na obzoru loď, tak proč bych tam nějakou salvu hledal, že?) a najednou se vykreslí loď 14km na mém boku. Zareaguji tím, že se podívám tím směrem, zda střílí či co, ale ona salva je vlastně už nějakou dobu na cestě. 

Takže z cca 10 sekund, které máte na reakci od výstřelu nepřítele na to, abyste tím směrem nějak naúhlovali loď, tak máte sekund pouhých 7 (tedy o 30% času méně na reakci). Každý asi pochopí, že plovoucí město za 7 sekund prostě neotočíte. No a pokud nepřeje RNG, tak máte po starostech, protože vezete jen půlku původních HP.

Ono si totiž naše velectěné WG zřejmě neuvědomuje, že nemůžeme reagovat na něco, co není vidět. Takže když po mě něco střílí a není to vidět, jak tomu mám předejít? Jak se mám vyhnout? A jak mám opětovat salvu tím, že tam mířím, vidím, že tam něco střílí, jak se tam kouří z komínů, ale samotná loď prostě vidět není? Pak to vypadá, že jsme dementi jezdící bůčkem k soupeři, ale když hra má takto závažný bug a vývojář o něm ví a přesto ho nijak neřeší (nebo řeší standardním WG tempem = pomalu až vůbec), tak je to naprosto flagrantní ovlivnění hry.

A jak dlouho víte o tom, že se to vykresluje pozdě? Ono to není týden nebo dva, ono to je už hodně přes měsíc. A opravdu mě skutečně fascinuje, že původně to byl prý záměr pro hráče se slabšími sestavami, nyní to je už prostě oficiálně bug.

YabbaCoe, teď nebudu mluvit konkrétně k tobě, protože mi je jasné, že ty máš roli "úst, která to vyřknou a čekají, ze které strany to přiletí". Ale Dr. Paul Joseph Goebbels by na WG musel být pyšný.

Players
124 posts
7,068 battles
Před 2 hodinami jurgenb řekl/a:

No jako bylo by už na čase, abyste to spravili. Nevím, jaký klad mám najít na tom, že já jsem spotnut, nějaká bitevka na mě plivne svou salvu, salva letí, letí, vidět není (neboť když tam není vidět nikde na obzoru loď, tak proč bych tam nějakou salvu hledal, že?) a najednou se vykreslí loď 14km na mém boku. Zareaguji tím, že se podívám tím směrem, zda střílí či co, ale ona salva je vlastně už nějakou dobu na cestě. 

Takže z cca 10 sekund, které máte na reakci od výstřelu nepřítele na to, abyste tím směrem nějak naúhlovali loď, tak máte sekund pouhých 7 (tedy o 30% času méně na reakci). Každý asi pochopí, že plovoucí město za 7 sekund prostě neotočíte. No a pokud nepřeje RNG, tak máte po starostech, protože vezete jen půlku původních HP.

Ono si totiž naše velectěné WG zřejmě neuvědomuje, že nemůžeme reagovat na něco, co není vidět. Takže když po mě něco střílí a není to vidět, jak tomu mám předejít? Jak se mám vyhnout? A jak mám opětovat salvu tím, že tam mířím, vidím, že tam něco střílí, jak se tam kouří z komínů, ale samotná loď prostě vidět není? Pak to vypadá, že jsme dementi jezdící bůčkem k soupeři, ale když hra má takto závažný bug a vývojář o něm ví a přesto ho nijak neřeší (nebo řeší standardním WG tempem = pomalu až vůbec), tak je to naprosto flagrantní ovlivnění hry.

A jak dlouho víte o tom, že se to vykresluje pozdě? Ono to není týden nebo dva, ono to je už hodně přes měsíc. A opravdu mě skutečně fascinuje, že původně to byl prý záměr pro hráče se slabšími sestavami, nyní to je už prostě oficiálně bug.

YabbaCoe, teď nebudu mluvit konkrétně k tobě, protože mi je jasné, že ty máš roli "úst, která to vyřknou a čekají, ze které strany to přiletí". Ale Dr. Paul Joseph Goebbels by na WG musel být pyšný.

No popravde s týmto celkom súhlasím. V poslednej dobe mi to neskoré vykreslovanie začína piť krv. Pretože ako píše jurgenb, to RNG dosť často praje súperovi a schytám poriadnu šupu, z ktorej sa už nestihnem vylízať. A toto sa mi začína stávať v poslednej dobe dosť často. Netvrdím, že na tom nemám občas tiež svoj podiel svojou pozičnou hrou prípadne nejakou chybou. Podstatou však je, že to neskoré vykresľovanie mi vo veľkej miere začína kaziť radosť z hry. A ďalšou vecou je, že už sa mi neraz stalo, že sa spustí grafická aj zvuková výstraha prichádzajúcich torpéd. Pozerám na miesto odkiaľ by mali prísť a nič, pozriem dookola a tiež nič, tak si v duchu začnem hovoriť, že asi nejaká chybička v hre. A ono prd chyba, po pár sekundách sa zrazu vykreslia torpéda, ale uhnúť sa im už nedá :etc_swear:

[IDDQD]
Beta Tester
2,416 posts
4,319 battles
33 minutes ago, SK_simon said:

že sa spustí grafická aj zvuková výstraha prichádzajúcich torpéd. Pozerám na miesto odkiaľ by mali prísť a nič, pozriem dookola a tiež nič, tak si v duchu začnem hovoriť, že asi nejaká chybička v hre. A ono prd chyba, po pár sekundách sa zrazu vykreslia torpéda, ale uhnúť sa im už nedá :etc_swear:

A nestřílelo po tobě ty torpeda nějaká Pan - Asijský DD ? Mají ty hlubinný torpeda který se spotnou na 700 metrů a to je už fakt pozdě

Players
124 posts
7,068 battles
Před 43 minutami Stratos_HF řekl/a:

A nestřílelo po tobě ty torpeda nějaká Pan - Asijský DD ? Mají ty hlubinný torpeda který se spotnou na 700 metrů a to je už fakt pozdě

Popravde nevšimol som si aké DD to bolo a či to bolo vôbec DD. Zobrazilo nad nimi červené trojuholníčky. Len ma hnevalo, že ma výstraha pre nimi varovala, ale nikde som ich nevidel až po niekoľkých sekundách sa zrazu objavili odkiaľ to naznačovalo, ale to už sa sa naozaj nedalo uhnúť :Smile_sad:  A nestalo s mi to len raz, síce je to zriedkavo, ale sere ma to rovnako :Smile_teethhappy:

A čo sa týka PC, tak to je v celkom slušnej výbave, takže výkonom to určite nebude.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles
Před 5 hodinami jurgenb řekl/a:

Právě, že jsme si toho vědomi. Ono původně to bylo tak pravděpodobně nastavené, jako featura, kdy v počátcích hry slabší stroje měly problémy s vykreslováním, proto se to nastavilo, jak se to nastavilo. Za tu dobu se vývoj posunul, proto také máme zde takové oznámení, že se na tom pracuje. Jak naznačili Phil a Phil ve videu Čara ponoru, mělo to být původně zharmonizováno už pro 0.7.4, nicméně podle všeho to není tak jednoduché. Každopádně je jasné, že se vývojáři soustředí na tento problém a budou se snažit postupně snižovat tuto prodlevu. 

• Cool 2

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles
V 7/28/2018 v 0:31 noob_on_steroids řekl/a:

Ano, nelze, než souhlasit,  tak dlouho se na tom "pracuje", až je to furt stejný, nebo horší.

Bohužel neudělal se moc velký pokrok, evidentně to není tak jednoduché. Kéž by to bylo, co nejdříve... ale zatím si musíme počkat

[T-N-T]
Beta Tester
792 posts
6,405 battles
3 hours ago, YabbaCoe said:

Bohužel neudělal se moc velký pokrok, evidentně to není tak jednoduché. Kéž by to bylo, co nejdříve... ale zatím si musíme počkat

A nějaká rada od programátorů jak to minimalizovat na straně klienta by nebyla?

Pomůže osekat grafiku, ořezat funkce minimapy, nepouštět k lodím Youtube, či jiná vychytávka?
Protože jak jsem si toho dříve nevšímal, tak teď to vidím každou bitvu. Vidím vylétat salvu, ale nevidím loď.
Až mám pocit, že četnost tohoto jevu se zvyšuje místo aby klesala, ale to může být mým historickým strojem, proto ta první otázka.

Díky

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles
Před 9 minutami HavranRyc řekl/a:

A nějaká rada od programátorů jak to minimalizovat na straně klienta by nebyla?

Pomůže osekat grafiku, ořezat funkce minimapy, nepouštět k lodím Youtube, či jiná vychytávka?
Protože jak jsem si toho dříve nevšímal, tak teď to vidím každou bitvu. Vidím vylétat salvu, ale nevidím loď.
Až mám pocit, že četnost tohoto jevu se zvyšuje místo aby klesala, ale to může být mým historickým strojem, proto ta první otázka.

Díky

Když jsi to tedy tady znovu otevřel, na DevBlogu:

Pokud vše proběhne dobře a podle plánů, ST je většinou na dvě verze dopředu, takže snad 0.7.9...snad

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.