Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Knurowieprz

Porada dla nowego

18 comments in this topic

Recommended Posts

[-REB-]
Players
5 posts
588 battles

Witajcie

Założyłem temat tutaj, gdyż mam wrażenie iż tutaj siedzi najwiecej ludzi a zalezy mi na wielu opiniach.

Otóż rozpocząłem swoja przygode w wows i zastanawiam sie które linie expić. Poszukuje czegoś silnego ale koneicznie do walki z przodu, niemal na 1 lini zaraz za niszczycielami. Jest jakaś linia dobrze opancerzonych krazowników albo bardzo szybkich i szybkostrzelnych pancerników? Obecnie zacząłem cisnąć krążowniki USA i nawet idzie fajnie oraz pancerniki żabojadzkie ale nimi znowu cos słabo. Przy czym od razu mówie że niszczyciele odpadają - jakos mi sie nie podobają wizualnie :)

[LOBUZ]
Alpha Tester
2,125 posts
10,026 battles

Francuskie bb albo niemieckie krazowniki tymbardziej ze zaraz tier 8 dostanie  buffa. Amerykańskie Ca są trudne w grze później możesz do nich wrocic

[-REB-]
Players
5 posts
588 battles

A co to za buf na 8 tierze ma byc? I żabojadkwymi pancernikami mam aktualnie 4 której nienawidze to znaczy potem bedą już bardziej znośne?

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,416 battles

Niemieckie krążki na 8 tierze dostaną buffa.

Amerykańskie krazki do walki o capy są genialne ale są cholernie trudne. Nimi na dłuższą metę nie popływasz na otwartych wodach bo schodzą od byle podmuchu morskiej bryzy.

Players
465 posts
13,501 battles

Na pierwszą linię, jeśli chodzi o krążki,  to chyba najlepsze są brytyjskie. Jednak dla początkującego gracza, mogą być przeszkodą nie do przejścia. Chyba dla Ciebie odpowiednie byłyby niemieckie,  ale te nie są stworzone do walki o capy. Amerykańskie są fajne jednak bardzo sytuacyjne. Jak się nauczysz nimi grać, to bardzo potrafią się odwdzięczyć.

[DK-PL]
Players
1,452 posts
19,454 battles

Nie polecajcie nowemu krążowników ! :Smile_teethhappy: Dostanie parę razy z rzędu dewastujące to się wkurzy i odinstaluje grę :Smile_facepalm: Tylko i wyłącznie pancerniki, do wyboru: japońskie (dobra celność / słaby pancerz), niemieckie (słaba celność / dobry pancerz), amerykańskie (dobre AA i kamo), a chyba najlepiej to brytyjskie, strzelasz tylko z HE i palisz wszystko łącznie z wodą dookoła :Smile-_tongue: Do grania z tył amerykańskie i brytyjskie zrobione pod camo, pilnujesz odległości od celu i znikasz po każdej salwie co 20 sekund.

• Cool 1

[HOB]
Players
110 posts
3,295 battles
2 hours ago, Knurowieprz said:

Jest jakaś linia dobrze opancerzonych krazowników albo bardzo szybkich i szybkostrzelnych pancerników

Nie ma, w zależności od tieru różne okręty wpasowują się w twoje "wymagania".

Od tieru VIII wzwyż  USN albo Moskwę (większość uzbrojenia na przedzie + radary, sonary i inne samoloty)

Pancerniki na capach sprawdzają się słabo w starciu z nieubłagalnymi falami torped jakimi obdarowuja nas niszczyciele i krążowniki przeciwnika.

Może Scharnhorst ze względu na mniejszy kaliber i najszybsze przeładowanie dział ci podejdzie (ale to okręt do kupienia za pln nie drzewkowy).

[GOFER]
Players
208 posts
1,571 battles

Niemieckie BBczi. Kapitan pod max przezywalnosc i artylerie pomocnicza. Gasisz sie dopiero przy 2 i wiecej pozarach, nigdy przy 1. I juz jestes na drodze by stac sie super unicumem. Nie musisz dziekowac.

• Cool 2

[-REB-]
Players
5 posts
588 battles

Gdzie tam 8 tier wzwyż to ja chyba zdaze sie zestarzec zanim tak wysoko dojde :D Scharnhorst raczej odpada bo nie chce pakować realnej kasy. Ale poogladam sobie w drzewku statystyki niemców i ich artylerie pomocnicza bo to brzmi ciekawie. Jak Japończycy i Amerykanie sa na daleki zasieg to odpadaja - nie lubie strzelac z 2 konca mapy. Nie dosc ze ciezko trafić to można jajko znieśc z nudów. A herbaciarskie pancerniki jak stoja z pancerzem? bo wygladają cudnie :3

A Phoenixem juz z 2 razy zszedłem na salwe. Przyznam irytujace ale jakia mam radoche jak dopadne samotny niszczyciel :D A wracajac do niemieckich krazowników to one nie są do trzymania sie na daleki dystans? szczególnie te z 2 wieżami z tyłu - no nei wyobrazam sobie płyniecia pełna para do przodu jakto uwielbiam i strzelac tylko z 1 działa. Chyba ze maja jakeigos asa w rekawie :)

[HOB]
Players
110 posts
3,295 battles

Bez realnej kasy będziesz nieletnią zabawką dla pedokapitanów premium (przynajmniej tak wynika z teorii spiskowych na forum) bo MM i RNG bedą przeciwko tobie.

Niemiecka pomocnicza jest najlepszą pomocnicnicza ... ale to nadal pomocnicza która nawet przy pełnym buildzie (perki kapitana i ulepszenia okrętu) to broń psychologiczna (cośtam plumka w przeciwnika więc on panikuje) bo "demedżu" toto nie robi.

Jak coś jest na "daleki zasięg" to i z bliska trafi. 

Players
2,787 posts
15,349 battles
7 godzin temu, mickecobra napisał:

Nie polecajcie nowemu krążowników ! :Smile_teethhappy:

Zaczynałem od krążków i uważam, że to dobra odskocznia do późniejszej gry DD-kami i pancerzami. Moim zdaniem trudniej na dobrym poziomie jest grać tymi ostatnimi.

Ze wszystkich krążków wydaje się, że najprzyjemniejsza w grze jest linia japońska.

• Cool 1

Players
1,952 posts
4,706 battles
On 16.04.2018 at 1:21 PM, mickecobra said:

Nie polecajcie nowemu krążowników ! :Smile_teethhappy: Dostanie parę razy z rzędu dewastujące to się wkurzy i odinstaluje grę :Smile_facepalm: Tylko i wyłącznie pancerniki, do wyboru: japońskie (dobra celność / słaby pancerz), niemieckie (słaba celność / dobry pancerz), amerykańskie (dobre AA i kamo), a chyba najlepiej to brytyjskie, strzelasz tylko z HE i palisz wszystko łącznie z wodą dookoła :Smile-_tongue: Do grania z tył amerykańskie i brytyjskie zrobione pod camo, pilnujesz odległości od celu i znikasz po każdej salwie co 20 sekund.

Kolega bardzo dobrze Ci tu poradził.

On 16.04.2018 at 12:03 PM, _NightStalker_ said:

Na pierwszą linię, jeśli chodzi o krążki,  to chyba najlepsze są brytyjskie. Jednak dla początkującego gracza, mogą być przeszkodą nie do przejścia.

Tutaj może nie na sam start, bo jednak wygrindowanie do tieru V, gdzie masz wreszcie dym, jest żmudne i może być trudne do przełknięcia na początku przygody z WoWs, ale jak pograsz trochę na pancernikach, to jako pierwszą linię krążowników polecam właśnie Royal Navy. Radzieckie niby nie są złe, bo maja daleki zasięg, dużo luf i dobrze palą, ale wolno skręcają, do dziś pamiętam jak ładowali mi na Kirovie (tier V) cytadele za każdym razem, jak tylko wystrzeliłem z granicy zasięgu dział.

Osobiście polecam Ci też na start niszczyciele japońskie. Grasz głównie w ten sposób, że torpedujesz wybrane cele starając się zawsze być niewykrytym. Jeśli ktoś Cię wykryje, uciekasz. Jak nabierzesz trochę śmiałości, możesz próbować walczyć z innymi niszczarkami, ale zazwyczaj kończy się to na dwa sposoby; albo kręcąc się na tych 2-3 km od siebie na capie wzajemnie wykończycie się torpedami, albo jeden z was je łyknie, a drugi nie.

Kapitan japońskiej niszczarki, który ma już 10 punktów, powinien mieć te perki: http://shipcomrade.com/captcalc/0100000000000001001000000000000119

Generalnie nastaw się, że albo zrobisz torpedami mega robotę, albo wroga CV lub DD zrobią mega robotę na Tobie ;)

• Cool 1

Players
2,787 posts
15,349 battles
19 minut temu, henryk5pio napisał:

Jak nabierzesz trochę śmiałości, możesz próbować walczyć z innymi niszczarkami, ale zazwyczaj kończy się to na dwa sposoby; albo kręcąc się na tych 2-3 km od siebie na capie wzajemnie wykończycie się torpedami, albo jeden z was je łyknie, a drugi nie.

Kapitan japońskiej niszczarki, który ma już 10 punktów, powinien mieć te perki: http://shipcomrade.com/captcalc/0100000000000001001000000000000119

Szczególnie łyknie ten, co nie zamiast vigilance, wziął sobie przeładowanie torped. W niszczycielach przeżywalność jest najważniejsza.

Players
1,952 posts
4,706 battles
20 minutes ago, Odo_Toothless said:

Szczególnie łyknie ten, co nie zamiast vigilance, wziął sobie przeładowanie torped. W niszczycielach przeżywalność jest najważniejsza.

Jak idę niszczarką na zwarcie to zawsze zakładam, że to moja ostatnia szarża w tej bitwie. Poza tym jak się idzie na noże to nieraz widać nawet wypuszczenie torped przez wroga. Osobiście na żadnym okręcie nie mam tego perka - kwestia priorytetów.

Players
2,787 posts
15,349 battles
8 minut temu, henryk5pio napisał:

Jak idę niszczarką na zwarcie to zawsze zakładam, że to moja ostatnia szarża w tej bitwie. Poza tym jak się idzie na noże to nieraz widać nawet wypuszczenie torped przez wroga. Osobiście na żadnym okręcie nie mam tego perka - kwestia priorytetów.

Jak idziesz na zwarcie, to -10% do przeładowania torped nie zmienia niczego. Priorytety można mieć różne - oczywiście. Jeśli jednak gramy pod zwycięstwo, a nie tylko pod "fun" to ryzykowanie własnego okrętu dla poczucia "adrenaliny" temu nie służy. Grając ranki zawsze się cieszę, że przeciwnicy nie mają wykrywania torped. Ja w tym czasie wchodzę na 1, a oni dalej się bujają w tą i z powrotem.

Rola DD to najpierw branie kapów, później spotowanie i dotrwania do końca rozgrywki. Zadawanie obrażeń nigdy nie może być ważniejsze niż te 3 podstawowe cele.

Players
577 posts
7,332 battles

Z pozycji średniaka to chyba poleciłbym koledze niemieckie BB-rajanki. Bayern jest wytrzymały i przywalić umie. Gneisenau tez dobry i już można go ładnie pod pomocniczą zrobić. A to tier VI i VII więc szybko można do nich dojść.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.