Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Call_me_Luck

Klanové Války - Předělání systému

37 comments in this topic

Recommended Posts

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles

Zdravím, 

chtěli bychom přednést jeden návrh, protože nevím jak teda ostatní česko-slovenské klany, ale nás ani druhá klanová sezóna nějak nenadchla... Hráli jsme asi měsíc co jsme si odjezdili(95% lidí) Stalingrada a pak jsme to zapíchli, protože to absolutně nemá smysl dál jezdit.. Odměny? O tom snad ani nebudeme mluvit, kdyby nebylo Stalingradu tak to asi nehrajeme vůbec, ale spíš mě napadá otázka proč se tomu říkají klanové války a ne KAMPAŇ jako je tomu ve World of Tanks... Tam jsou klanové války, kde se bojuje o území, funguje diplomacie, vydělávají se goldy a když chtějí lidi hrát o tank, tak je to v kampani, proč tady nemůže být prostě prachsprostý oceán rozdělený na stovky políček o které by se bojovalo? Z každého území by byl určitý zisk dublonů a ta hra by měla zase trošku smysl.. Já vím ptali jsme se na to už na prvním komunitním srazu a bylo nám odpovězeno, že by to bylo blbý, aby se hrála pořád mapa Oceán... Myslím si, že to jestli někde uprostřed širého moře by se hrála mapa Mountain Range by bylo asi to poslední co by někoho zajímalo... Nechcete nad tím trošku zauvažovat dámy a nedámy z WoWS? Co takhle udělat něco pro hráče co by konečně uvítali? Nebo raději přibude nová tier VIII premiová loď? 

Budu rád, když se k tomu vyjádří co možná nejvíc lidí, aby se s tím taky dalo něco dělat a nebyl to jen zbytečný výkřik do tmy. 

Díky Call_me_Babisch:Smile_coin:

• Cool 7

[IDDQD]
Alpha Tester
2,422 posts
15,454 battles

WG se tanky poučilo a goldy tímhle stylem už nikdy dávat nebude.

Proč myslíš, že dodnes nejsou sloučené účty? Spousty lidí maj dodnes kupy goldů, které v lodích nemůžou použít.

Ale mapa by byla fajn. 

• Cool 2

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles

I kdyby tam bylo něco jiného zajímavého, bude to lákavější :)

[IDDQD]
Players
1,217 posts
9,334 battles

Souhlasím. Navýšil bych odměny. Možná bych přidal nějaké milníky s odměny (prostě jak to je v randoomu), to jest, když dám 5 killů ve hře, tak třeba 20 vlajek na +50% expů místo 10 z randoomu. Důvod? Potop ze 7mi lodí pět.. Tohle mě sere. Já na CW projezdím více vlajek, jak získám. Tady vidím velkou demotivaci. Aspoň pro mě. Je vidět, že WG na nás chce vydělat (kupování vlajek za prachy).

Další věc.. Chce to více map. Chce to více strategií a úpravu map. Některé mapy co jsme zjistili byly výhodné pro jednu stranu více, jak pro tu druhou a dost to ovlivnilo hru. Takže znovu: "číst zpětnou vazbu!". 

No a na závěr asi zobcový sloup. Pokud tedy se klan umístí nějak vysoko, získá nějaké milníky, tak by to chtělo zviditelnit. A né, že bude u načítání mapy Past svítit klan OMNI. Ten interface klanu je dost hubený. Ta ropa se utrácí za minimální bonusy a některé ceny jsou přemrštěné (třeba ty počty míst v klanu). Diplomacie je tu také na nic. K čemu je, že dáme na WOWSnumbers, že klan "tydýt" jsou nepřátelé. Nic.. Bez efektu. Takže přestat vymýšlet kraviny typu módu pevností, lepších vln, prémiáků, ale zaměřit se na podstatné věci. CW mají potenciál. Lidi se chtějí měřit s nejlepšími. Ale zatím nemají dostatečný důvod u toho dřepět jak psal Babisch.

• Cool 6

[IDDQD]
Weekend Tester
1,722 posts
4,577 battles

Obecně bych mapu velmi ocenil. Nic nenahradí pohled na rozdělení světa, kde váš klan ovládá nějaké území. Navíc tohle se nutně pojí s diplomacií, což je další přidanou hodnotou.

Ohledně odměn: Navyšovat odměny? No, nevím, co bych tak jako odměnu chtěl. Mám úplně vše, co potřebuju. Stovky až tisíce kamufláží a tisíce vlajek. A chápu, že rozdávat dublony se WG nechce, jelikož toto se může pořádně vymknout kontrole. Ostatně věřím tomu, že WG je schopno vymyslet něco, co je nezruinuje a my jako hráči to budeme chtít. ;)

• Cool 1

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles

Na druhou stranu co jsem si včera vyslechl tak to úplně stejně jako ve wot nepůjde, protože tady aby se stalo, že bude mít člověk 3 bitvy v jeden čas a bude muset složit 3 týmy je pro některé klany nemožné, ale určitě by se to dalo vymyslet jiným způsobem a přizpůsobit to pro hráče lodí, prostě udělat nějakou lepší motivaci, takhle pokud klan se dostane do huricane ligy tak pro něj ztrácí smysl hrát dál.. 

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,555 posts
8,681 battles
14 hours ago, Call_me_Babisch said:

Zdravím, 

chtěli bychom přednést jeden návrh, protože nevím jak teda ostatní česko-slovenské klany, ale nás ani druhá klanová sezóna nějak nenadchla... Hráli jsme asi měsíc co jsme si odjezdili(95% lidí) Stalingrada a pak jsme to zapíchli, protože to absolutně nemá smysl dál jezdit.. Odměny? O tom snad ani nebudeme mluvit, kdyby nebylo Stalingradu tak to asi nehrajeme vůbec, ale spíš mě napadá otázka proč se tomu říkají klanové války a ne KAMPAŇ jako je tomu ve World of Tanks... Tam jsou klanové války, kde se bojuje o území, funguje diplomacie, vydělávají se goldy a když chtějí lidi hrát o tank, tak je to v kampani, proč tady nemůže být prostě prachsprostý oceán rozdělený na stovky políček o které by se bojovalo? Z každého území by byl určitý zisk dublonů a ta hra by měla zase trošku smysl.. Já vím ptali jsme se na to už na prvním komunitním srazu a bylo nám odpovězeno, že by to bylo blbý, aby se hrála pořád mapa Oceán... Myslím si, že to jestli někde uprostřed širého moře by se hrála mapa Mountain Range by bylo asi to poslední co by někoho zajímalo... Nechcete nad tím trošku zauvažovat dámy a nedámy z WoWS? Co takhle udělat něco pro hráče co by konečně uvítali? Nebo raději přibude nová tier VIII premiová loď? 

Budu rád, když se k tomu vyjádří co možná nejvíc lidí, aby se s tím taky dalo něco dělat a nebyl to jen zbytečný výkřik do tmy. 

Díky Call_me_Babisch:Smile_coin:

Za prve spouhlasim s tim ze aktualni stav CW respektive clan battles je chudou podobou endgame contentu a chtelo by zapracovat na nejakem zajimavem formatu pro Clan vs Clan.

Za druhe myslim ze precenujes respektive ocekavas prilis mnoho od globalni mapy.

Uvedu nekolik duvodu.

Mapa, zabirani uzemi, dohadovani postupu a diplomacie ze sousedama, postovani zetonu alias utoku je zabava . . . ze zacatku. Po nekolika mesicich se z zabavi stava kolorit ci spuse "nutnost" (nekdo z veleni musi byt ve spravnou dobu online aby poslal zetony, musi se sehnat dostatecny pocet hracu na vsechny utoky + obrany + kryti spojencu atd) takze se stane neco podobneho jako s aktualnim CW v lodich a to ze to po nejake dobe prestane bavit. Proto se ve WoT delali kampane proto se rozdelila mapa na zony podle tieru (nejenom aby si zahrali "slabe" klany ale ono kdyz neustale hrajes jen s jednim tierem tak to potom leze krkem a nekolikrat jsme se nechali smazat z mapy abychom sli do jine zony s jinym tierem pro spestreni gameplay). A navic diplomacie a rozhodovani o strategii neni pro vsechny cleny klanu ale spise jen pro vedeni. Je vyzkousene ze cim vic lidi se dohaduje o nejake veci tim hure se da dobrat rozumneho vysledku.

Pro WoWs by se asi hodil format Strongholds alias najezd na klanovou zakladnu/pristav. Ale po zkusenostech z WoT (alias stavani ve 3 rano kvuli obrane zakladny) to bude asi chtit hoodne dopracovat resperktive nevim jakem je to aktualne stavu na WoT.  Mozna krome kradeze surovin/bednicek by bylo lepsi mit fixni odmenu a brat nepratelskemu klanu jen symbolickou vec - trebas vlajku - a klan by ji mohl ziskat zpet zas vyhranym najezdem na souperovu zakladnu.

Takze klany by si mohli pomerovat epeny podle poctu vlajek a komu z top klanu ji sebrali.

A poznamka ke goldum. Pokud by se dali vyjizdet goldy klanove ergo existovala by klanova pokladna tak je to dalsi potencionalni prusvych. Alias jak si rozhadat pohodovy klan po tom co se vyjede vetsi mnozstvi goldu a vsichni se dohaduji jak je rozdelit (i ti co byli mesic offline a najednou jsou cely zhavy do klanovych akci). A to nemluve o oblibenem tematu bulvaru kdo kde vykrad klanovou pokladnu (a nemyslete si ze vam y se to nestalo z vlastni zkusenosti vim ze se to prihodi i u lidi u kterych by jste to vubec necekali)

A na zaver by jsme si jako hraci meli polozit otazku co vlastne chceme? (Zaludna tot otazka :Smile_hiding:) Respektive co bychom chteli vic od CW gameplay respektive cim by se meli lisit od randomu ci aktualnich Clan battels kdy slozime cetu 7 spoliklaniku a hrajeme proti jine cete jineho klanu. Chceme vice odmen, chceme jiny format, chceme nastavbu v podobe globalni mapy ci  chceme "jen" nejaky zabavny mod co bychom hrali s lidma z klanu jako nejaky doplnek k randomu?

• Cool 1

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles

Za mě osobně bych tam měl rád klidně i tu globální mapu, alespoň máš motivaci bojovat o území, vyvářet aliance atd., ale chápu, že se to časem může stát rutinou, proto jsem taky doufal, že se tu napíše co nejvíc názorů a mohli bychom něco společně vymyslet a ten návrh předhodit to pak přímo WG

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles
40 minutes ago, Call_me_Babisch said:

Za mě osobně bych tam měl rád klidně i tu globální mapu, alespoň máš motivaci bojovat o území, vyvářet aliance atd., ale chápu, že se to časem může stát rutinou, proto jsem taky doufal, že se tu napíše co nejvíc názorů a mohli bychom něco společně vymyslet a ten návrh předhodit to pak přímo WG

Hele kdyzjsme pred 5-ti lety (docel to leti :cap_old:)  zacinaly s mym prvnim klanem ve WoT s klanovkama respektives globalni mapou byl jsem nateseny jak pubertak na prvni rande. Studoval jsem taktiky/mapy/jednotlive staty tanku a resilo se kde jake krovi a za jak dlouho od zacatku tam ktery tank dojede na spot atd. Resilo se kde se vylodit v s kym uzavrit dohodu o neutoceni kam a v kolik poslat chipy atd. No prvnim roce hrani (a potkani se s profi klanama jako je Kazna atd. reseni co s goldama co jsme vyjezdili atd.) Nadseni opadlo a po case jsem rezignoval na jakekoliv velitelske anmbice a prestoupil jsem do BIA-3 jako radovy clen. Tam to bylo skvele a byla tam vyborna parta lidi ale i prezto to cas odcasu zkripalo viz dohadovani kdo jakou bitvu nastoupi nedej boze kdyz zrovna byla kampan na tank.

"napíše co nejvíc názorů a mohli bychom něco společně vymyslet" - jsem pro. Minimalne protoze by to melo byt zaverecna meta pro zkusene harcovniky tak by ten mod CW at uz bude jakykoliv mel hlavne hrace bavit :cap_tea:

Proto jsem i psal ze je potreba si ujasnit co mi hraci vlastne chcem a ocekavame od CW.

[IDDQD]
Players
1,602 posts
15,146 battles

pro mě je hlavní důvod proč hrát CW ten Stalin, odjedu/pomůžu odjet ostatním a tím to pro mě padá. Docela mi to tak i vyhovuje, jak se začne nějaká hra moc hrotit tak mě to začne odrazovat - nehledám druhý zaměstnání.

• Cool 2

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles
Před 3 hodinami Quetak řekl/a:

pro mě je hlavní důvod proč hrát CW ten Stalin, odjedu/pomůžu odjet ostatním a tím to pro mě padá. Docela mi to tak i vyhovuje, jak se začne nějaká hra moc hrotit tak mě to začne odrazovat - nehledám druhý zaměstnání.

Jo to je momentálně asi jedinej důvod hrání toho, jenže třeba v našem případě jsme teďka měsíc nehráli, protože co máš dělat? Dostaneš se do huricanu ze kterýho dostaneš 5francouzskejch kontejnerů, kdyby tam bylo třeba 20 superkontejnerů za 50výher tak neřeknu, pořád je o něco bojovat, ale takhle prostě třeba pro nás není co... Nikoho to nebaví, když není o co hrát, nedělal bych z toho ani já druhé zaměstnání, to nechci, ale předělat by to chtělo nějakým způsobem. 

[CALM]
Players
240 posts
12,882 battles

Samozřejmě chceme mapu. Tohle je prostě taková nuda že nemám ani jednu vlajku na stalina. To že tenhle systém nebude nikoho bavit jsme se přesvědčili už u týmovek. Je to random a to nebaví. jak už tu bylo zmíněno. Prvky diplomacie, jakou mapu a s kým si vyberu. A pro mě asi to nepodstatnější odjedu 1-3 bitvy na kterejch bude záležet a za hodinku můžu relaxovat a né se ždímat 4hodiny. To že se nějakej klan interně nedomluví a pohádaj se je jen problém toho klanu. Už se nám tu rozpadnul jeden klan a to i bez mapy :Smile_teethhappy:

• Cool 1

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles
14 hours ago, marwin303 said:

1-3 bitvy na kterejch bude záležet a za hodinku můžu relaxovat

Pokud bude clan na mape tak s timhle nepocitej  :Smile_hiding: ale priprav se spise na "se ždímat 4hodiny". Respektive co si pamatuju kdyz jsme byli na mape tak nastup na CW zacinal v 20:00 (velitele i o par hodin drive jelikoz se resila diplomacie a nahazovani chipu) a koncilo se klidne i v 1 v noci.

Navic co si pamatuju CW tak 70% nebylo o hrani bitev ale o cekani v CW mistnosti s technikou jestli si te vybere velitel (mas tank co zrovna potrebuje pro tuhle bitvu), zjistovani kdy se jede ktera bitva, vysvetlovani taktiky, dohadovani ktere bitvy stihame a ktere vypoustime pro malo lidi nebo naopak kdo aktualne pojede kdyz nas bylo moc online atd.

Jako globalni mapa je fajn a asi bych se i k hrani opravdovych CW vratil ale rozhodne ne jako velitel co nasazuje a rozhoduje . . . to uz jsem si vyzkousel a uz me to opravdu nelaka.

Ale myslim ze veteranu z WoT je tady spousta a CW znaji.

Apropo otazka do plena ktery tier si myslite ze by byl nejlepsi pro opravdove CW? T10 nebo T8 pripadne nejaky uplne jiny? A co dovolit  nizsi tiery? (Trebas u DD by bylo zajimave brat nizsi tiery kvuli lepsimu spotu ale zas mene Hp atd.)

Pripadne co pocet hracu v tymu? V WoT se jezdilo v 15-ti kdy v clanu mohlo byt max 100 lidi. Tady ve Wows je max 50 lidi (s obema budovama) takze pokud to nerozsiri tak to vychazi na tech 7 hracu v tymu 

[IDDQD]
Players
1,602 posts
15,146 battles
44 minutes ago, Sigimundus said:

Pokud bude clan na mape tak s timhle nepocitej  :Smile_hiding: ale priprav se spise na "se ždímat 4hodiny". Respektive co si pamatuju kdyz jsme byli na mape tak nastup na CW zacinal v 20:00 (velitele i o par hodin drive jelikoz se resila diplomacie a nahazovani chipu) a koncilo se klidne i v 1 v noci.

Navic co si pamatuju CW tak 70% nebylo o hrani bitev ale o cekani v CW mistnosti s technikou jestli si te vybere velitel (mas tank co zrovna potrebuje pro tuhle bitvu), zjistovani kdy se jede ktera bitva, vysvetlovani taktiky, dohadovani ktere bitvy stihame a ktere vypoustime pro malo lidi nebo naopak kdo aktualne pojede kdyz nas bylo moc online atd.

tak to je přesně to po čem netoužim :cap_old:

• Cool 1

[IDDQD]
Players
1,217 posts
9,334 battles

8ky mam nejradsi. Pripadaji mi taky nejvhodnejsi. Nejvice historickych lodi. Asi i nejlepe vybalancovane lode. Krizniky nemaji heal (Atago, vim) ,takze pokud je potrestas, tak jsou v riti. Ale ja pochybuju,ze prijdou hnedle zmeny.  Druha sezona byla kopirak prvni a jak uz tu zaznelo. Hralo se mnohdy jen proto, aby si to vyjezdili ostatni.

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles
39 minutes ago, Wolffnstein said:

8ky mam nejradsi. Pripadaji mi taky nejvhodnejsi. Nejvice historickych lodi. Asi i nejlepe vybalancovane lode. Krizniky nemaji heal (Atago, vim) ,takze pokud je potrestas, tak jsou v riti. Ale ja pochybuju,ze prijdou hnedle zmeny.  Druha sezona byla kopirak prvni a jak uz tu zaznelo. Hralo se mnohdy jen proto, aby si to vyjezdili ostatni.

Vzhledem k tomu ze jsou potreba tri vlajky tak predpokladam ze minimalne aspon treti "uplne stejne" kolo bude a spis i ctvrte. Ono aby se dalo jen uvazovat o Globalni mape tak by se musi radove vylepsit clan UI, system hodnosti a vubec sprava klanu obecne.

Me se libi koncept z tanku kde jsou zony podle tieru (t6/t8/t10) a klan si muze vybrat kde bude bojovat. ALE podle me tohle se do lodi nedostane jelikoz tu neni tolik hracu jako v WoT. 

A pokud bych si mel vybrat jen jeden tier tak asi t10

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles

Za mě asi T10, nedovedu si to představit hrát na VIII to už by pak ztrácelo smysl vyexpit si T10 lod.. a o tom ta hra hlavně má být, jako určitě nepůjde přenést globální mapa z wotka do lodí jako přes kopírák, muselo by to být uděláno jinak, protože ani tolik hráčů tu není a né každý klan je schopný v jednu dobu udělat třeba 4 týmy, ale tady by třeba pomohla diplomacie a tolik bitev najednou by nebylo potřeba, každopádně klany bez diplomacie by byly schopné si udržet třeba 1-2 území tipuji, ale pořád by to bylo zábavnější než systém co je teď... 

Sigmundus konkrétně s tebou nesouhlasím, velitelé se schází i teď a řeší taktiky apod. a s výběrem lodí také nesouhlasím, protože lodě se vesměs hrají stejné, takže o tom to určitě není, stačí mít 2-3 lodě, které se jezdí a zbytek není ani potřeba, třeba s každou mapou by se to dalo určitě měnit než stylem random mapy, kdy musíš volit určitou sestavu, která by obstála na každé mapě.. 

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles
1 hour ago, Call_me_Babisch said:

@YabbaCoeNechceš k tomu přihodit také svůj názor? :)

Pripadne i @Tuccy

• Cool 1

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles

Trocha cisel.

prvni sezony CW se ucastnilo 1426 klanu (odehrali alespon 1 bitvu) http://maplesyrup.sweet.coocan.jp/wows/cvc/season01/info09_eu.html

druhe sezony CW se ucastnilo 1526 klanu (odehrali alespon 1 bitvu) http://maplesyrup.sweet.coocan.jp/wows/cvc/season02/info10_eu.html

Players
317 posts
3,392 battles

Vzhledem k tomu, že goldy z klanovek nikdy nebudou, tak mi nepřijde tak špatný formát občasných kampaní o konkrétní bonusové lodě. Je to vlastně to, co máme teď, ale kdyby se to okořenilo nějakou strategickou složkou (suroviny, mapa atd.), tak by to mohlo mít úspěch. Permanentní globální mapa řešení není. Ruku na srdce. Kolik z vás by to hrálo jen pro zlatý trenky, nebo víc barevných čtverečků na mapě? Já teda ne. Radšej random. 

Spíš bych viděl cestu v oficiální podpoře turnajů, možná ladder klanů (nějaký pseudo swiss systém bez grindu), kde by se hrálo o ceny. Třeba červený trenky místo vlajky atd. :). Bohužel WoWS nikdy nebude progamingová hra, takže něčeho podobného se nedočkáme. Domnívám se, že veškeré klanové aktivity budou omezeny do PVE contentu + kampaní (pseudokampaní), jako je tato. 

Pro mě tak zůstává prioritou v přáních úprava MM, možná historické scénáře, nebo nový formát rankedů v 2-3 členných týmech. To by mělo větší spád i přínos pro komunitu jako takovou. V bitvách by jsi musel spolupracovat a komunikovat s hráči jiných klanů a určitě by to komunitě mohlo pomoci. 

Ať už chcete, nebo ne, tak klany jsou +- jen společný chat s podobně laděnou komunitou a myslím, že to ani jinak nebude. Svojí liknavostí s jejich zavedením  mě v tom utvrdil i WG, pro který prostě teamplay priorita není. On ten competitive (rozuměj klanovky) je jedna obrovská nuda. Během pár dní se ustaví meta a tak se pak hraje až do konce. Odchylky od ní máš jen u top týmů v pozitivním a podprůměrných týmů v negativním slova smyslu. Mezi klany, které tento "metagaming" neberou tak vážně (včetně IDDQD) pak bitvy dopadají ve smyslu kámen/nůžky/papír. Všichni mají stejné lodě, všichni hrají to samé a rozhodne jedna miniaturní chyba, nebo lepší RNG. To pro mě není to, co bych ve hře čekal. 

Takže ještě jednou za mě: Opravte MM na randomu, přidejte víc lodí bez vymýšlení zbytečných gimmicků, vylepšete mechaniku tak, aby hry nekončily za 6 minut a já budu spokojený. No a ještě mi přidejte do emblémů nějaký kytovce. Víc po WG asi chtít nemůžu. WOWS je hra o randomu a tak to i zůstane. Pokud chcete promyšlenější teamplay, suroviny atd, tak se musíte poohlídnout po jisté hře s plachetnicema.  (jméno neuvedu, protože jsem za to minule dostal warning).  

• Cool 4

[GWDYS]
Community Contributor
90 posts
3,658 battles
V 18. 4. 2018 v 16:57 Porpoise řekl/a:

Vzhledem k tomu, že goldy z klanovek nikdy nebudou, tak mi nepřijde tak špatný formát občasných kampaní o konkrétní bonusové lodě. Je to vlastně to, co máme teď, ale kdyby se to okořenilo nějakou strategickou složkou (suroviny, mapa atd.), tak by to mohlo mít úspěch. Permanentní globální mapa řešení není. Ruku na srdce. Kolik z vás by to hrálo jen pro zlatý trenky, nebo víc barevných čtverečků na mapě? Já teda ne. Radšej random. 

Porpoise tak ty stejně nervově zvládneš tak 5her denně na randomu o CW nemluvím :D :D :D 

Jako já upřímně doufám, že nějaká změna přijde, protože jakmile to bude stejný,  tak si tedka vyjezdíme Stalina a motivace je pryč, další klanovky už nemusíme ani jezdit... WG by to mohlo změnit a udělat, ale dalo by jim to práci, práce = čas, čas = peníze, peníze = jo počkat, těch mají vlastně dost, když je každej týden nová premiovka ne? Možná místo plýtvání času na pár lodí o které už stejně nebude takový zájem, by to chtělo udělat něco na čem si třeba nenamastíte kapsu, ale udržíte si nějakou tu hráčskou základnu.. 

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles
19 hours ago, Call_me_Babisch said:

Porpoise tak ty stejně nervově zvládneš tak 5her denně na randomu o CW nemluvím :D :D :D 

Jako já upřímně doufám, že nějaká změna přijde, protože jakmile to bude stejný,  tak si tedka vyjezdíme Stalina a motivace je pryč, další klanovky už nemusíme ani jezdit... WG by to mohlo změnit a udělat, ale dalo by jim to práci, práce = čas, čas = peníze, peníze = jo počkat, těch mají vlastně dost, když je každej týden nová premiovka ne? Možná místo plýtvání času na pár lodí o které už stejně nebude takový zájem, by to chtělo udělat něco na čem si třeba nenamastíte kapsu, ale udržíte si nějakou tu hráčskou základnu.. 

Hele Stalina si vyjede +-2500 hracu coz je  tak +-1.5% vsech aktivnich hracu na servru.

Drtiva vetsina klanu co se ucastni aktualnich klanovek to dela i s tim ze nemaji vubec sanci si vyjet Stalina.

Toliko cisel pro lepsi perspektivu toho "mnozstvi" hracu kterych se vyjeti stalina tyka respektive ze elitni ceny z klanovek se tykaji jen marginalniho procenta hracu (a to same platilo pro tanky)

Ale na druhou stranu se to tyka aktivnich hracu co jsou ochotni se hodne venovat hre ergo do ni i neco prispet.

Respektive patri k te casti hracu co tydne odjede velke mnozstvi her tudiz jsou z pohledu zdravi populace servru mnohem zajimavejsi nez velke mnozstvi hracu co si daji 1-2 hry tydne.

Tim nechci rict ze by se klanovky nemeli vylepsovat a rozvijet. Ba naopak patrim k tem co by chteli vetsi strategickou a taktickou hloubku pro tenhle endgame.

Jen chci upozornit ze tenhle herni mod je spise pro malou cast hracske populace.

• Cool 2

Players
317 posts
3,392 battles
19 hours ago, Call_me_Babisch said:

A jakou motivaci by sis přesně představoval?

Goldy nám nedají a pořádné odměny už vyškrtali i z rankedů. Z hlediska komunity je počet hráčů v klanech, kteří by si byli eventuélně schopní něco vyjezdit, je absolutně nezajímavý.

No a kdyby ze hry odešli všichni hráči OMNI+OM, TTT, AAO, WGP2X a 10 Bl4ck, CALMů a GDS, tak je to ve statistice velice malé číslo. Zvlášť, když se jedná většinou o hráče, kteří mají všecko vyježděné a nemají důvod utrácet. Ve WoT stojí endgame taky za starou bellu a stejně to lidi hrají... Takže WG bude vždycky radši přidávat nový content pro casual hráče, který přitáhne nové lidi, než složitě vymýšlet zábavu pro 3% serveru.

• Cool 3

[T-N-T]
3,555 posts
8,681 battles

A v ramci povidani o klanech me napadlo takove filozoficke zamysleni.
Hraci si stezuji na random, ze jim to losuje do tymu kde koho. Souper ma skoro vzdy aspon o jednu fialovou divizi vcetne CV vice ktomu ma vic DD vic radarovych lodi vic sonaru vic FR/Ger/Ru/US/Jap/Ch lodi proste ma vsechno lepsi.
A na druhou stranu si stezuji ze mod kde si muzou poskladat vlastni tym (at uz m volbou lodi ci hracu) a potkavat naproti vicemene rovnocene a stejne vyvazene tymy tak je to zas pro zmenu nuda.

A ted babo rad jak tyhle hrace uspokojit. (Abych predesel jakemukoliv obvineni ze jsem na nekoho hnusny tak ted nemam na mysli zadnou kokretni babu:Smile_hiding::Smile_trollface: )

Nemyslim si ze by WG vyslovene kaslal na zkusene veterany respektive endgame. Urcite maji plany na ruzne veci ale nechteji si dovolit vyhodit velke mnozstvi penez za vyvoj nejakeho modu pro malou skupinu hracu ktera jim nakonec napise ze to je vlastne nuda a nezajima je to.

Takze zacnu u sebe v ujasneni si co vlastne od WoWs chci a ocekavam.
Ja osobne beru tuhle hru jako odreagovani se po praci kdy jako velkou vyhodu beru ze muzu pustit bitvu() aniz bych musel pul hodiny vzpominat vz jake casti jsem vlastne nahral save jak se to ovlada a co mam vlastne delat (coz se mi obcas stava u jinych her a proto uz skoro vubec nehraju dlouhe RPG ci narocne strategie).
Takze me naprosto vyhovuje solo random kde nemusim resit TS, skladani tymu atd. Ale zaroven jsem i hrac co se o hru zajima a baviho i kombinovani ruznych veci a strategie jak vyhrat nad nepritelem. Takze si rad zahraju i CW.
ALE urcite ne kazdy den a rozhodne ne na urovni kdy se clovek tomu musi venovat nekolik hodin v kuse (at uz pripravou ci samotnym provedenim/hranim). Tohle me asi radi mimo parany do role spise advanced casual hrace.
Takze model kdy se jezdi v tu dobu kdy hraci chteji ci jsou online naprosto vyhovuje a jsem i smiren s tim ze jsou dane dny a hodiny kdy se jezdi aby byli rozumne cekaci doby na bitvu.
Rozhodne bych se nechtel ucastnit modelu kde se musi jezdit ci byt nutne online kady den a kdyz se jeden dva vynechaji tak veskery predesly postup/uspech jde do kopru.
Soucasny model mi v tomhle plne vyhovuje.

Ale jelikoz se jedna spise o ligu nez Clan wars tak mi tam chybi nejaky postup ci globalnejsi strategie.

Napadlo me ze nez jit cestou globalni mapy v podobe jako je v tankach kde se jede nekolik "malych" bitev ktere maji vliv na vyslednou podobu mapy tak radsi udelat jednu velkou a klidne i delsi bitvu pro vetsi pocet hracu.
Klidne i 30 na 30.

To sice  narazi na maximalni pocty lidi v klanu - ale kdo rika ze by se nemohl zvetsit pocet lidi v klanu nebo dovolit nastupovat 2 ci 3 klanum v jednom tymu.
To by pridalo trochu diplomacie a dohadovani se kdo s kym proti komu.

Byl by to vlastne takovy "Raid" kdy se v klanu dohodneme ze v sobotu od deviti kdy ma prevazne vetsina cas(to je priklad ne konkretni navrh) bychom zkusili jet tuhle jednu velkou bitvu proti klanu xxx.
Abych to upresnil melo by se jednat o neco podobneho co se testuje v tankach "frontline mode".

https://sandbox.worldoftanks.com/en/news/frontline-guide/

Jedna se o mod kde je jedna veeelka mapa (odpovida velikosti 3x3 normalnich map) ale ne cela je hned ze zacatku dostupna a jednotlive zony se odemikaji podle postupu utocniku  atd.
Tenhle mod by byl narocny narazove na cas (jedna bitva by trvala az jednu hodinu) ale rozhodne by se ji nemuselo hrat pravidelne kady den jako je to s globalni mapou.
Navic by se do toho krasne dala zakomponovat obrana/utok na klanovy pristav.

• Cool 4

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.