Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Bitwy Rankingowe

8 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,389 posts
4,169 battles

Nowy sezon Bitew rankingowych

e8b7a3fe-3cc3-11e8-87ee-ac162d8bc1e4_120

Bitwy rankingowe widać już na horyzoncie. Nowy sezon wprowadzi coś zupełnie nowego! Będziecie potrzebowali okrętów VIII poziomu na niższych stopniach, a swoje ulubione okręty X poziomu wykorzystacie na stopniach od 10. wzwyż. Jeśli jesteście dość dzielni, aby osiągnąć pierwszy stopień, będziecie mieli szansę przejść do Ligi Wilków Morskich, gdzie do boju ruszą okręty VII poziomu.

Obowiązują w nim standardowe zasady sezonu. Klasyfikacja podzielona będzie na 23 stopnie, a Wasze osiągnięcia z poprzedniego sezonu będą brane pod uwagę. Bitwy odbywają się w formacie 7 na 7. Składy drużyn są takie same pod względem rodzajów okrętów i ich poziomów. Za przegranie bitwy nie stracicie gwiazdy, jeśli zdobyliście najwięcej PD w drużynie. Nieodwołalne stopnie są praktycznie takie same: 23 do 17, 15, 1, oraz 10 zamiast 12. Pozwoli to Wam utrzymać się w pierwszej lidze bez obaw o spadnięcie do niższej ligi po przegraniu bitwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
651 posts
7,461 battles

Moje 3 grosiki odnośnie rankedów. A konkretniej: dlaczego uważam ten tryb bitew za nieopłacalny do grania.
1) O awansie lub spadku wciąż decydują szczęście do MMa losującego graczy do drużyny oraz umiejętności (tak pojedynczych garczy, jak i całej drużyny). I tu można się spierać praktycznie w nieskończoność o to, który z tych aspektów jest najistotniejszy.

2) W/w wada przekłada się na brak poczucia robienia postępów (to w moim odczuciu największa wada rankingówek). Niezależnie od własnych umiejętności można tkwić mnóstwo czasu/bitew przy jednej randze lub wręcz spadać aż do kolejnej rangi "gwarantowanej". Dla porównania, w bitwach losowych również można nie mieć szczęścia do drużyn, nie prezentować zbyt wygórowanych umiejętności, a jednak to poczucie dokonywania postępów istnieje choćby w postaci zbliżania się do kolejnego okrętu dowolnej klasy i dowolnego tieru.

3) Nawet, gdyby pominąć w/w aspekt grindowania, to w rankedach jest mniejsza różnorodność, niż w losówkach. Bo walczą tylko określone tiery i w zasadzie głównie okręty najlepiej pasujące pod aktualną metę rankedową. Powtarzalność i monotonia losówek jest nieco mniejsza, dzięki większej ilości map, większej różnorodności okrętów, uptierów/downtierów itd.

4) Paradoksalnie, ten ryb mający mieć charakter kompetetywny, ma mniej opcji współpracy poprzez eliminację uczestnictwa w nim zorganizowanych plutonów/oddziałów. Ten zakaz jest po części zrozumiały, bo zgrany oddział mógłby dotrzeć do rangi pierwszej w kilka, kilkanaście godzin (a kto by nie chciał sobie oszczędzić tej ruletki wzlotów i upadków w tym systemie?). Zatem w i tym aspekcie rankingówki tracą na atrakcyjności wobec bitew losowych.

5) Koniec końców, ten tryb w praktyce jest adresowany przede wszystkim dla najbardziej upartych graczy, którzy zechcą walczyć zarówno z przeciwnikami, jak i samym systemem awansowania.
Uzyskana ranga, w teorii mająca być wskaźnikiem umiejętności, traci wtedy na znaczeniu.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
2,339 posts
15,117 battles

Superliga nadal będzie martwa. Czy naprawdę nie macie jakiegokolwiek pomysłu jak to sensownie zorganizować czy celowo uśmiercacie ją co sezon?

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[A-Z]
Players
237 posts

Superliga? Samo wydostanie się z rangi 15. (gdy już jakimś cudem uda się nią wbić), wymaga ogromnych nakładów czasu i nerwów, których ilością można by zasypać Rów Mariański (i jeszcze by zostało). Bitwy rankingowe to najbardziej stresogenna część tej gry i jestem niemal pewny, że WG nie ma najmniejszego zamiaru nic z tym faktem zrobić. Reasumując... tak, superliga "uśmiercana" jest celowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[QTANG]
Beta Tester
128 posts

Superliga musiałaby mieć turbo nagrody żeby ludzie którzy wykończyli się nerwowo zdobywając 1 rangę, chcieli grać dalej ten tryb.

 

Dla fanatyków, opcja testowania jakiegoś okrętu, za rozegranie określonej liczby bitew w Superlidze mogłaby być kusząca.

Po sezonie pilotażowym, fajnie było popływać kitkami przez parę tygodni :P

Nierealnymi nagrodami pewno są flagi po 2 za każdą wygraną bitwę (farmienie dla upartych którym mało będzie tych z nagród za stopnie). 
Niektóre osoby które nie inwestują pieniędzy w grę, mogłyby się skusić na 5 dublonów za wygraną bitwę (mnie by taka ilość nie przekonała a większa jest pewno nie możliwa). 
Możliwość samodzielnego wybrania ulepszenia (radaru, sonaru, dopałki) po rozegraniu określonej ilości wygranych bitew w Superlidze.

Żeby graczowi odhaczyło bitwę do nagród, oprócz znalezienia się po wygranej stronie gracz musiałby wypływać przynajmniej 750 xp podstawowego.
Żeby nie było samobójczych ataków 1 minucie bitwy i liczenia że team ogarnie, a następnie wchodzenia do następnej innym okrętem, aby nabić szybko wymaganą ilość gier.
 

Ogólnie rozwiązanie przyznawania gwiazdki po wygranej tylko wtedy jeśli się zdobyło przynajmniej 750xp podstawowego nie byłoby chyba złe. W przypadku przegranej tak samo. Nie powinno być tak że najlepszy gracz z drużyny przeciwnej nie traci gwiazdki (zdarza się że uzbiera taki 400 xp tylko), a powinno być tak że każdy kto przekroczy na przegranej  750xp podstawowego zachowuje gwiazdkę. 
Nie wierze że to recepta na idealne rankedy oczywiście.. bo takiej nie ma... ale można by to przetestować na teście kiedyś. Na pewno to rozwiązanie bardziej promuje efektywną indywidualnie i drużynowo grę, niż obecne rozwiązanie.
Liczba 750 xp jest tylko przykładową liczbą tutaj aczkolwiek myślę że w zasięgu większości graczy. WG mając dane z 8 sezonów myślę że potrafiłoby (lub nie :P) wyznaczyć bardziej odpowiednią liczbę xp do zdobycia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BAWY]
[BAWY]
Players
122 posts
19,236 battles

Dziś dochodzę do wniosku iż pierwszy gracz w przegranej drużynie nie powinien zachowywać gwiazdki, co niektórzy grają tylko na zachowanie gwiazdki zamiast grać o zwycięstwo:(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×