Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
TankJr87

Skargi / Karma - Ogólna dyskusja

125 comments in this topic

Recommended Posts

[PL966]
Players
94 posts
4,654 battles

Temat dotyczy skarg w grze jaka pełnią funkcję ? chyba żadną ale wiem że dużo graczy tego nadużywa, prosty przykład z ostatniej gry, byłem jako jedyny w drużynie i nie dałem rady zniszczyć 5 okrętów i co słyszę ? że nic nie robię i dostaje raport .. bo tak.. i tu pytanie może gdyby tak zrobić że jak ktoś kogoś raportuje to potem w grze go już nie spotka ? (czarna lista) 

[TTTPL]
[TTTPL]
Players
198 posts
12,981 battles

Było to już wałkowane kilka razy.

Karma na serwerze EU jest po nic.

Negatywy dostajesz za złą grę, za dobrą grę też dostajesz.

Dostajesz od swoich i od przeciwników.

Tymczasowy ban na czat to jakaś wymierna bardziej lub mniej kara za niesportowe zachowywanie się na czacie.

I to tyle.

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,964 battles
1 hour ago, TankJr87 said:

i tu pytanie może gdyby tak zrobić że jak ktoś kogoś raportuje to potem w grze go już nie spotka ? (czarna lista) 

Wiesz, że w krótkim czasie nie byłoby z kim grać? :)

Players
2,787 posts
15,349 battles
On 4.04.2018 at 5:32 PM, TankJr87 said:

Temat dotyczy skarg w grze jaka pełnią funkcję ? chyba żadną ale wiem że dużo graczy tego nadużywa,

Zazwyczaj z minimum 50% graczy gra byle co, chowa się po kątach, albo idzie na yolo, szuka przejścia na inna mapę, w ogóle nie zwraca uwagi na kapowanie lub obronę bazy, nie wspiera własnych niszczycieli itd. Nie reaguje tez na prośby na czacie i nie zna angielskiego, w stopniu minimalnym, ta jakbyśmy żyli na jakimś zadupiu cywilizacyjnym. A najgorsze co może zrobić, to będąc całkowita lamą z jakimś 45% wziąć CV-kę i wykładać gry innym. Takim to jeszcze nie rozpocznie się mecz, a już minusik mają wstawiony. Gdyby szanowali innych, to najpierw by się podszkolili intensywnie z botami i w ogóle poczytali i pooglądali cokolwiek na ten temat.

Chciałbym mieć z przynajmniej  ze 100 punktów karmy do rozdania dziennie.  Założę się, że to by było za mało na rozdawanie minusów. Nawet jeśli karma nie znaczy nic, to przynajmniej niech dana osoba wie, że nie wygrzebie się z 0 karmy, bo tyle wynoszą jej umiejętności i w zasadzie powinna grać z botami, żeby nie psuć gry innym.

• Cool 1

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,964 battles
13 minutes ago, Odo_Toothless said:

Chciałbym mieć z przynajmniej  ze 100 punktów karmy do rozdania dziennie.  Założę się, że to by było za mało na rozdawanie minusów. Nawet jeśli karma nie znaczy nic, to przynajmniej niech dana osoba wie, że nie wygrzebie się z 0 karmy, bo tyle wynoszą jej umiejętności i w zasadzie powinna grać z botami, żeby nie psuć gry innym.

No i widzisz dajesz to świetny przykład jak trwać w złych nawykach. Nie od dziś wiadomo, że kary mają dużo mniejszy wpływ na naukę niż nagrody. Dając plusa po bitwie - dajesz też innym znać - dobrze zagrałeś rób tak częściej. Nawet za pojedyncze zagrania. Dając minusy innym powodujesz to, że oni i tak tego nie widzą - bo mają ciągle 0 - nie widzą sensu w poprawie swoich umiejętności.
Karanie ogólnie działają deprymująco - nie powodują pozytywnych skutków.
Nagrody nawet mała - działają motywująco i powodują zwiększanie ilości dobrych działań.

Jakby dać wszystkim 100 punktów do chwalenia można by uzyskać lepszy efekt.

• Cool 6
  • Boring 1

[BSW-F]
Players
970 posts
10,422 battles
2 minuty temu, Dark_Havoc napisał:

Ale nie zapominajmy, że trudniej jest też chwalić.

Players
2,787 posts
15,349 battles
18 minutes ago, Dark_Havoc said:

No i widzisz dajesz to świetny przykład jak trwać w złych nawykach. Nie od dziś wiadomo, że kary mają dużo mniejszy wpływ na naukę niż nagrody. Dając plusa po bitwie - dajesz też innym znać - dobrze zagrałeś rób tak częściej. Nawet za pojedyncze zagrania. Dając minusy innym powodujesz to, że oni i tak tego nie widzą - bo mają ciągle 0 - nie widzą sensu w poprawie swoich umiejętności.

Ja nie tylko im daje minusa, ale im to jeszcze uświadamiam na czacie w ramach odreagowania głównie na zrypany MM. Gdyby nie on, to miałbym to gdzieś, bo bym wiedział, że mamy po równo "specjalistów".

Generalnie za co można dawać plusy komuś, kto pierwsze co robi to opuszcza flankę i zostawia kapującego DD-ka na pastwę, nie reaguje na czat i chowa się gdzieś w kącie ? I to często mając po parę tysięcy gier ...

Dla równowagi, jeśli widzę, że ktoś gra tak sobie, ale się stara, odpisuje, reaguje na to co się dzieje, to wstawiam nie raz plusa, za dobre chęci.

[MAX]
Players
857 posts
6,161 battles
6 minutes ago, Dark_Havoc said:

Nagrody nawet mała - działają motywująco i powodują zwiększanie ilości dobrych działań.

Zapominasz, że kary pozwalają nieco odreagować karzącemu. A gdy się skończą, to jedyne co zostaje by odreagować, to działa i torpedy.

• Cool 1

[HOB]
Players
110 posts
3,295 battles

Reputacja -1000 i gra się sama odinstaluje, konto się usuwa a komputer wybucha.

Aladeen !

• Cool 1
  • Funny 2

Players
2,787 posts
15,349 battles
2 minutes ago, Goomich said:

Zapominasz, że kary pozwalają nieco odreagować karzącemu. A gdy się skończą, to jedyne co zostaje by odreagować, to działa i torpedy.

Zostaje jeszcze klawiatura, monitor i myszka. Tylko, że ich szkoda, a i ręce można sobie pokaleczyć ... Mój sposób na odreagowanie jest sprawdzony - wystarczy porzucać słowem na k. i od razu się robi lepiej :-)

[TF16]
Players
158 posts
5,577 battles
33 minutes ago, Dark_Havoc said:

Po czesci masz racje, problem w tym ze plusy i minusy rozdajesz za caloksztalt i delikwent zobaczy to dopiero po bitwie (jezeli wogole) i wez tu sie domysl co bylo dobrze a co zle.

Znajda sie pewnie i tacy co beda twierdzic ze wszystko robia super-mega-zaje-fajnie. Niedawno pisalismy w innym temacie o nagrodzaniu i karaniu graczy, proponuje poczytac.

Zeby ten system w ogole mial jakikolwiek sens i wplyw na zachowanie graczy jego efekty musza byc widoczne natychmiast. Tyczy sie to zarowno skarg jak i pochwal.

Kazdemu zdarzy sie cos okrutnie spaprac, czasami przez niewiedze a czasami przez nieuwage. Jak dostaniesz nagle w bitwie 5 raportow i wyswietla ci sie od razu na ekranie to bedziesz wiedzial, ze 

"ups, panie co pan odp....". Tak samo  w druga strone, uratujesz komus tylek, cofniesz sie bronic flanke i dostaniesz chocby jednego plusika to bedziesz wiedzial ze watrto bylo :)

Jako ze gra nas nie rozpieszcza za granie druzynowe i malo kiedy widac pozytywne efekty poswiecenia jednostki dla ogolu to musimy sie sami motywowac do bycia lepszymi.

Szkoda tylko ze "-" jakos sie same rozdaja na prawo i lewo a "+" to juz serce boli komus po bitwie dac.

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,198 posts
42 minutes ago, Odo_Toothless said:

Ja nie tylko im daje minusa, ale im to jeszcze uświadamiam na czacie w ramach odreagowania głównie na zrypany MM. Gdyby nie on, to miałbym to gdzieś, bo bym wiedział, że mamy po równo "specjalistów".

Generalnie za co można dawać plusy komuś, kto pierwsze co robi to opuszcza flankę i zostawia kapującego DD-ka na pastwę, nie reaguje na czat i chowa się gdzieś w kącie ? I to często mając po parę tysięcy gier ...

Dla równowagi, jeśli widzę, że ktoś gra tak sobie, ale się stara, odpisuje, reaguje na to co się dzieje, to wstawiam nie raz plusa, za dobre chęci.

Ja tam wlepiłem ci minusa za granie Kiddem. Odczułeś to jakoś?

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,560 battles
1 hour ago, Dark_Havoc said:

Żeby oceniać wyczyny drużyn to przy dziennej dawce 5-10 gier potrzeba by mieć do dyspozycji 80-160 minusów i 10 plusów.

Żeby chwalić to trzeba mieć za co, inaczej utwierdzisz kretyna w przekonaniu, że robiąc nic, lub sabotując własną drużynę ,zagrał bardo dobrze.

Moje 9 minusów często nie starcza nawet na 2 gry :Smile_sad:+ i - powinny być wymienne. Mało kiedy wykorzystam w ciągu dnia więcej niż 4-5 +.

W sumie jak daje plusa, to zazwyczaj informuję... przy minusie czasem, zwykle powoduje to przynajmniej 1 minus w rewanżu.

• Cool 1

[ALKO]
[ALKO]
Players
698 posts
11,416 battles

W obecnym systemie wciąż najbardziej brakuje możliwości zraportowania samego siebie.

• Cool 2
  • Funny 1

[HOB]
Players
110 posts
3,295 battles
1 hour ago, ORP_Buka said:

Po czesci masz racje, problem w tym ze plusy i minusy rozdajesz za caloksztalt i delikwent zobaczy to dopiero po bitwie (jezeli wogole) i wez tu sie domysl co bylo dobrze a co zle.

Znajda sie pewnie i tacy co beda twierdzic ze wszystko robia super-mega-zaje-fajnie. Niedawno pisalismy w innym temacie o nagrodzaniu i karaniu graczy, proponuje poczytac.

Zeby ten system w ogole mial jakikolwiek sens i wplyw na zachowanie graczy jego efekty musza byc widoczne natychmiast. Tyczy sie to zarowno skarg jak i pochwal.

Kazdemu zdarzy sie cos okrutnie spaprac, czasami przez niewiedze a czasami przez nieuwage. Jak dostaniesz nagle w bitwie 5 raportow i wyswietla ci sie od razu na ekranie to bedziesz wiedzial, ze 

"ups, panie co pan odp....". Tak samo  w druga strone, uratujesz komus tylek, cofniesz sie bronic flanke i dostaniesz chocby jednego plusika to bedziesz wiedzial ze watrto bylo :)

Jako ze gra nas nie rozpieszcza za granie druzynowe i malo kiedy widac pozytywne efekty poswiecenia jednostki dla ogolu to musimy sie sami motywowac do bycia lepszymi.

Szkoda tylko ze "-" jakos sie same rozdaja na prawo i lewo a "+" to juz serce boli komus po bitwie dac.

Karanie kogoś bo nie gra tak jak ty byś zagrał czy jak ty byś chciał ? :Smile_great:

Nagradzanie kogoś bo zrobił coś czego się spodziewałeś bądź pochwalasz ? :Smile_facepalm:

A tak na pół-poważnie kim ty jesteś żeby oceniać jak inni się bawią ? :Smile_popcorn:

• Boring 1

Beta Tester
161 posts
6,792 battles

W grze staram się jak mogę, na miarę swoich skromnych możliwości. Ale minusy regularnie dostaję za jedno. Za AFK, kiedy mnie wyrzuci z gry. Modów nie używam żadnych. Poziom mojej frustracji jest już spory, a po bitwie minusy, mimo że po powrocie do gry piszę co się stało. Ciśnienie wtedy skacze mi jeszcze bardziej. Tak więc z optymizmem patrzę w przyszłość, gdzie AFKowanie będzie karane banami :cap_tea:

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,560 battles
37 minutes ago, Arralos said:

Karanie kogoś bo nie gra tak jak ty byś zagrał czy jak ty byś chciał ? :Smile_great:

Nagradzanie kogoś bo zrobił coś czego się spodziewałeś bądź pochwalasz ? :Smile_facepalm:

A tak na pół-poważnie kim ty jesteś żeby oceniać jak inni się bawią ? :Smile_popcorn:

To akurat nie jest zbyt skomplikowane. Zasady są proste - gra się by wygrać. Każda z okrętów ma pewne możliwości i zadania, które powinien wykonać, by drużyna wygrała. Niezbyt trudno jest ocenić czy ktoś robi swoją robotę, czy leci w trąbę.

No chyba, że należysz do tych pochwalających wychowanie bezstresowe, niech robi co chce, nie patrząc na nikogo, bo jeszcze biedactwo się zestresuje i popłacze.  To, że zmarnuje czas 11 innym osobom - kogo to obchodzi ON ma mieć ubaw, nieistotne, że kosztem innych.

• Cool 3

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,964 battles
1 hour ago, Ter_ion said:

Żeby oceniać wyczyny drużyn to przy dziennej dawce 5-10 gier potrzeba by mieć do dyspozycji 80-160 minusów i 10 plusów.

Żeby chwalić to trzeba mieć za co, inaczej utwierdzisz kretyna w przekonaniu, że robiąc nic, lub sabotując własną drużynę ,zagrał bardo dobrze.

Moje 9 minusów często nie starcza nawet na 2 gry :Smile_sad:+ i - powinny być wymienne. Mało kiedy wykorzystam w ciągu dnia więcej niż 4-5 +.

W sumie jak daje plusa, to zazwyczaj informuję... przy minusie czasem, zwykle powoduje to przynajmniej 1 minus w rewanżu.

No i widzisz... kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Poczytaj sobie książki na temat działania mózgu, systemu nagród i kar, motywacji. Wtedy zrozumiesz, że wyzywanie innych graczy od kretynów - jak masz w zwyczaju - świadczy TYLKO o Tobie, a efekty Twoich działań są dokładnie odwrotne do zamierzonych. Nie nauczysz i nie zmienisz ludzi za pomocą karania.

Jeżeli naprawdę by Ci zależało na zmianie zachowania innych to powinieneś nie używać minusów, a tylko plusów.
Wygląda na to, że Tobie zależy tylko na obrażaniu innych.

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,198 posts

Czy jest w ogóle ktoś, kto po bitwie sprawdza karmę, widzi że zmalała i sobie myśli: „kurcze, dostałem minusa, na pewno coś źle zrobiłem, muszę się poprawić, zaraz lecę na youtuba oglądać poradniki. Taki minus to poważna sprawa, zasłużyłem na niego, społeczność WoWs jest taka dorosła i mądra, przecież nikt nie dałby mi minusa za to, że gram Belfastem albo za to, że go zatopiłem”??

Serio myślicie, że jak taki @Ter_ion doniesie na mnie dając mi minusa, to w jakikolwiek sposób będę czuł się ukarany?

Ponawiam pytanie do @Odo_Toothless: spotkaliśmy się w jednej drużynie i dałem Ci minusa za to, że grasz Kiddem. Poczułeś się ukarany? Przemyślisz sprawę i nie będziesz już grał Kiddem?

• Funny 1

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,964 battles
6 minutes ago, Greyshark said:

Czy jest w ogóle ktoś, kto po bitwie sprawdza karmę, widzi że zmalała i sobie myśli: „kurcze, dostałem minusa, na pewno coś źle zrobiłem, muszę się poprawić, zaraz lecę na youtuba oglądać poradniki. Taki minus to poważna sprawa, zasłużyłem na niego, społeczność WoWs jest taka dorosła i mądra, przecież nikt nie dałby mi minusa za to, że gram Belfastem albo za to, że go zatopiłem”??

Serio myślicie, że jak taki @Ter_ion doniesie na mnie dając mi minusa, to w jakikolwiek sposób będę czuł się ukarany?

Ponawiam pytanie do @Odo_Toothless: spotkaliśmy się w jednej drużynie i dałem Ci minusa za to, że grasz Kiddem. Poczułeś się ukarany? Przemyślisz sprawę i nie będziesz już grał Kiddem?

Ja sprawdzam. I bardzo mnie denerwuje gdy dostaję minusa w bitwach w których zatopię dużo wrogów i wygram bitwę, bo to znaczy że jakiś frustrat się mścił. Pewnie robił to złorzecząc na mnie i moją rodzinę tylko dlatego że byłem lepszym graczem Ogromnie za to się ciesze i motywuje mnie to do grania jak dostanę kilka plusów.
Ale nie od dziś wiadomo, że jestem dziwny.

• Cool 1

Players
1,305 posts
10,845 battles

To jest akurat ciekawa kwestia, o ile jednostki w naszym teamie nie są wybitnymi "cannot into english", to dużo lepsze efekty przynosi "Guys, you have to defend B, if you want to win" niż "What a retarded team, go def B morons". Niestety najczęściej mam w teamie tych, dla których angielski jest czarną magią, albo wychodzą z założenia, że "A co mi jakiś idiota będzie gadał, co mam robić, ja tu sobie ganiam BB po krawędziach, a nie będę jakiś capów zajmował, tam można zginąć". A wtedy to już rozdaję duże ilości minusów; efekt dla idioty jest żaden, bo nawet jak przeczyta informację, że 10 osób złożyło na niego skargę to zwyczajnie to oleje, ale za to ja się czuję dużo lepiej :Smile_trollface: Jeżeli wprowadzą ten nowy system, to wybitne inaczej jednostki będą okresowo zsyłane do gułagu (aka co-op) i może coś do nich dotrze. A jak nawet nie, to będą spędzały mniej czasu psując grę swojej drużynie na randomach.

Co do otrzymywania minusów to najczęściej dostaję na CV (A to niespodzianka:Smile_trollface:), o dziwo częściej od swojej drużyny, np kiedy nie zapewnię osłony samotnie płynącemu Tirpitzem Helmutowi i przytuli dewastujące. Drugim popularnym przypadkiem jest to, że nie wyciągnąłem bitwy, kiedy u przeciwnika są 2-3 okręty z no-fly zone.

[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,964 battles

Ja minusy dostaję głównie jak w piękny spektakularny sposób zatopię przeciwnika, na przykład wrogiego BBczka za pomocą torped z niewidzialnego Kamikaza. Wtedy też dostaję oskarżenia o czity. Osobiście uważam, że Karma powinna być zmieniona wyłącznie na + i wprowadzone nagrody za otrzymywanie dużej ilości plusów.
Ewentualnym rozwiązaniem jest blokada możliwości dawania minusów osobie, która mnie zatopiła w grze. Frustraci są wszędzie.

• Cool 1

[ZGZ]
Beta Tester
360 posts
10,933 battles
27 minutes ago, Dark_Havoc said:

Ja sprawdzam

To ja też jestem dziwny, bo ja też sprawdzam, tylko raczej raz na dzień niż po każdej bitwie (chyba, że wiem, że coś solidnie skopałem albo faktycznie wyciągnąłem praktycznie przegraną bitwę)

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,020 posts
4 hours ago, Dark_Havoc said:

Jak rozumiem karą za AFK i sabotaż będzie ban na randomy. Dla mnie - pozytywne jak cholera.

1 hour ago, Ter_ion said:

No chyba, że należysz do tych pochwalających wychowanie bezstresowe, niech robi co chce, nie patrząc na nikogo, bo jeszcze biedactwo się zestresuje i popłacze.  To, że zmarnuje czas 11 innym osobom - kogo to obchodzi ON ma mieć ubaw, nieistotne, że kosztem innych.

No ale tak to działa obecnie, czego chcesz? Mógłbym podać znacznie drastyczniejsze przykłady z życia codziennego, ale to byłby off top, a pewnie w okolicy krąży Drwal i jego legendarna siekiera...

Pozdrawiam

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.