Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Wargaming Game Center - Wasze opinie

27 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,337 posts
2,915 battles

Kapitanowie,

Chciałbym żebyście podzielili się waszymi spostrzeżeniami, opiniami i problemami odnośnie Wargaming Game Center! 
Miło by było gdyby merytoryczne ponieważ jutro chciałbym przekazać je do przełożonych.

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles

Zbędny proces w tle (200 RAM i trochę innych dóbr żre), zamiast 3 ikonek na pulpicie mam 4. Bajery typu aktualizacje podczas gry dotyczą tylko graczy ze świetnym łączem i dyskiem, w praktyce na słabszym sprzęcie net odmawia posłuszeństwa, a jak zeżre 100% dysku to nic nie daje się robić - więc te decyzje i tak trzeba podjąć w dogodnym dla gracza czasie. Niby daje się to odznaczyć, ale sporo z tym klikania, a starczy o czymś zapomnieć i komputer zupełnie niepotrzebnie się grzeje.

Pojawiało się również wiele skarg w różnych okresach na to, że któraś gra zupełnie odmówiła posłuszeństwa z powodu WGC. A instalacja tego badziewia jest bardzo trudna do odwrócenia.

Pewnie chcecie narzucić WGC dla statków, jak to zrobiliście z samolotami. Ale nie widzę w tym żadnych korzyści, a sporo zagrożeń. Odradzam więc wprowadzanie programu jako obowiązkowego do odpalenia statków.

Jak będzie brakować opinii, polecam zajrzeć na forum WOTa i WOWP (a chyba statki też miały o tym tematy). Opinie tam zamieszczone są nadal aktualne.

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
148 posts
3,422 battles

Używam Game Center od kiedy jeszcze była betą.

Z plusów:
- wszystkie produkty WG w jednym miejscu
- zawsze po uruchomieniu najnowsze wiadomości z gry (publikacje ze strony głównej)

- możliwość szybkiej instalacji z jednego miejsca, łącznie z wyborem typu klienta (HD - SD)
- po uruchomieniu automatyczna aktualizacja, nie trzeba uruchamiać gry.

Z minusów:
- brak możliwości ustawienia godziny pobierania aktualizacji
- brak możliwości wcześniejszego pobrania aktualizacji (pobranie np. wieczorem w środę, z czego instalacja załącza się po oficjalnej publikacji w czwartek)
- brak współpracy z producentami modów do gry- skoro mody są zatwierdzone przez WG, to dlaczego nie ująć ich w game center? Byłoby to ułatwienie dla mniej zaawansowanych graczy
- brak ujętych podstawowych informacji o koncie - ilość premium, dublonów, bitwach itd.
- brak możliwości kontaktu z supportem z poziomu GC
- brak możliwości wpisywania kodów bonusowych z poziomu GC

UWAGI OGÓLNE:
1. Nigdy mi się nie wykrzaczył Game Center i nie było problemów z uruchomieniem przez niego gry.
2. Sprawdziłbym wpływ działania w tle GC. Ponoć w słabszych jednostkach jest dosyć obciążający i niektórzy rezygnują z niego na rzecz płynności w grze. Ale nie jest to poparte żadnymi problemami i screenami.

PS. Forumowicze- proponuję wypowiadać się w podobnym układzie- na pewno ułatwi to analizę wypowiedzi i nie zostanie pominięty żaden wasz argument. Zresztą sam z chęcią przeczytam jakie macie zdanie na ten temat z mojej strony.

• Cool 1

Weekend Tester
2,257 posts
7,263 battles

Zainstalowałem tylko raz gdy musiałem pobrać wows na nowo i nie było standardowej instalki tylko wgc. Daje solidne 2/10 bo przynajmiej działało. 2-3 miesiące potem znów pobierałem wows ale była już standardowa instalka gry na stronie wows. Odniosłem wtedy wrażenie że wgc jest troche jak UI w wows.

Players
1,952 posts
4,711 battles

Dla kogoś kto gra w tylko jedną grę WG to rzecz zbędna, jak w więcej, to dla innych osób pewnie przydatna. Owszem, kiedy pobiera aktualizacje to nie da się grać, ale zauważyłem w opcjach możliwość obniżenia obciążenia podczas instalacji aktualizacji, dodatkowo można wybrać prędkość pobierania, więc to jest na +. Uwag negatywnych nie mam, przywykłem, chociaż na początku byłem wkurzony, że coś dodatkowo pośredniczy mi w uruchomieniu WoWs.

[DARTH]
Beta Tester
1,672 posts
18,210 battles

@KRN_PL - dla mnie Twój post wyczerpuje temat ;) mam praktycznie takie same uwagi. 

Players
2,025 posts
10,174 battles

Jak dla mnie to WGC na razie na plus. Mam wszystko w jednym miejscu, tzn. z gier WG. Klient EU, PT i RU oraz gra TWA, na razie nie zauważyłem wysypywania się tej aplikacji, jak gdzieś czytałem, że się zdarza.

[TF16]
[TF16]
Players
1,161 posts
14,649 battles

Ja wyłączam WGC. Przy włączonym WGC w czasie grania w WOWs FPS buja się od 15 do 55. Bez WGC osiągam stabilne 75. 

Generalnie aby grać płynnie w WOWS muszę uruchomić tę aplikację jako pierwszą (bez WGC oczywiście) po restarcie komputera. Uruchomienie czegokolwiek przed uruchomieniem gry powoduje spadek i skoki FPS w przedziale 20-55 oraz rwanie dźwięku w grze.

[HOB]
Players
378 posts
10,546 battles

Używam od bety, ze względu na zainstalowanie kilku produktów WG.

Nie żałuje, ale tak jak wspominał @KRN_PL przydało by się rozbudować funkcjonalność. Szczególnie o  grafik aktualizacji, oraz "podgląd" konta, brakuje mi możliwości komunikacyjnych, bez uruchamiania klienta tak powiedzmy na szybko, może jakiś chat?

Zmian na FPS u mnie nie zauważyłem. Prowadziłem testy w czasie i po "wiadomym" tygodniu. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,198 posts
21 hours ago, KRN_PL said:

W przydatnych linkach jest możliwość kontaktu z supportem.

Co do WGC, jak dla mnie jest ok, w sumie służy mi tylko do odpalenia WoWs więc tak naprawde nie jest bardzo potrzebny, ale też nie przeszkadza, że sobie jest. Zastrzeżeń brak.

Players
1,305 posts
10,863 battles

Jeżeli ktoś gra w tylko jedną grę, to WGC jest zbędne i tylko żre zasoby systemowe, co jest szczególnie ważne na zabytkowych maszynach, takich jak moja :Smile-_tongue:

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles
47 minutes ago, Little_Rowboat said:

Jeżeli ktoś gra w tylko jedną grę, to WGC jest zbędne i tylko żre zasoby systemowe (...)

Uważam dokładnie tak samo. Jednak rozumiem, że WGC spełnia również rolę częściowej "zanęty" do grania w inne produkcje WG, więc raczej trzeba będzie "znosić" WGC.

[ISEN]
Beta Tester
1,117 posts
2,514 battles

Bez entuzjazmu korzystam z WGC, zazwyczaj działa prawidłowo, obsługuje OK WoWs i WoWs PT. Wolałbym nie musieć WGC w ogóle używać, ale jako że obecnie że nie można pobrać innego instalatora WoWs (WoWs PT chyba nadal ma tradycyjny), to go z konieczności używam. Pomijając moją niechęć do niego, to ma on dwie wady:

1. Będąc aplikacją "na pierwszym planie", blokuje klawisz print-screen (i jego kombinacje), po zminimalizowaniu WGC wszystko wraca do normy.

2. W trybie zmaksymalizowanym nie maksymalizuje się na pełny ekran, po bokach są gustowne paski pulpitu. Zrzut ekranu w spoilerze.

Spoiler

5ac613f94d668_WGC01.thumb.png.d502fbc63834894cba054614ad60e726.png

Jedyny plus, to automatyczna aktualizacja wszystkich gier ze stajni WG.

[TF17]
Players
229 posts
11,526 battles

Pozwolę sobie na spasożytowanie posta @KRN_PL, dopisując małe co nieco:

Z plusów:
- wszystkie produkty WG w jednym miejscu (korzystam co prawda tylko z WOWS, ale chodzi też o serwer testowy WOWS)
- zawsze po uruchomieniu najnowsze wiadomości z gry (publikacje ze strony głównej)

- możliwość szybkiej instalacji z jednego miejsca, łącznie z wyborem typu klienta (HD - SD)
- po uruchomieniu automatyczna aktualizacja, nie trzeba uruchamiać gry

- jak się wykrzaczy gra, to - przy działającym w tle WGC - oszczędza się nieco czasu na jej restarcie (zwłaszcza jak się krzaczy w trakcie bycia w centrum walki) 

Z minusów:
- brak możliwości ustawienia godziny pobierania aktualizacji
- brak możliwości wcześniejszego pobrania aktualizacji 

- brak możliwości aktualizacji gry w tle (za nic nie chce mi się  włączyć "produkcja" np. w czasie pobierania aktualizacji PT) 
- brak współpracy z producentami modów do gry- skoro mody są zatwierdzone przez WG, to dlaczego nie ująć ich w game center? Byłoby to ułatwienie dla mniej zaawansowanych graczy
- brak ujętych podstawowych informacji o koncie - ilość premium, dublonów, bitwach itd.
- brak możliwości wpisywania kodów bonusowych z poziomu GC

UWAGI OGÓLNE:
1. Nigdy mi się nie wykrzaczył Game Center i nie było problemów z uruchomieniem przez niego gry.
2. Sprawdziłbym wpływ działania w tle GC. Ponoć w słabszych jednostkach jest dosyć obciążający i niektórzy rezygnują z niego na rzecz płynności w grze. Ale nie jest to poparte żadnymi problemami i screenami.

3. Nie wiem czy to jest reguła ale jak wykrzaczył mi się WOWS PT, a "produkcja" już miała powiązanie z  WGC za żadne skarby nie mogłem zainstalować ponownie PT z pominięciem WGC - przy każdej próbie wymuszało połączenie z WGC, co ostatecznie zrobiłem.   

[TF16]
Community Contributor
3,946 posts
8,969 battles

Ja sobie osobiście chwalę WGC i używam od czasu pojawienia się jako wczesna beta - nie mam problemów, samo sobie pilnuje aktualizacji. Jestem zadowolony.

[_PL_]
Community Contributor
23 posts
4,280 battles

Ja osobisci eni ejestem fanem multi okien do odpalania gry jak to jest w przypadku innych wydawcow gier.

Wole kiedy gra ma jedna ikonke odpala sie i czesc, a nie kiedy musze opadlic wymieniony wczesniej WCG po czym on mi sprawdzi aktualizacje ktore i tak sie pobieraja bo dziala w tle proces Wargaming.net Game Updater ktory nie wiem kiedy sie nawet tam pojawia :P

Jesli chodzi nawet o multi produkcje jednej formy dalej jestem zwolennikiem ograniczania sie do jednej apki a nie znioru czy tez biblioteki gier. 

Jesli hcodzi o nowosci i jakies wiadomosci z WOWs czy tez promocje sa one przekazywane na meila i sa wyswietlane w grze o czym nie daje zapomniec logo WG po lewej stronie w samej grze :)

Tak wiec ja jestem nie zainteresowany i fajnie bylo by gdy byl wybor czy chcesz pozostac przy 1 grze czy wolis zmulti library i wtedy sciagasz WGC.

• Cool 1

[TPB]
Players
282 posts
4,264 battles

Gram w WOT, WOWS i WOWP. WGC jest fantastyczne. Wszystko w jednym miejscu i robi się automatycznie. Przy mocnym kompie nie ma żadnych problemów. 10/10.

• Cool 1

Players
59 posts

WGC kojarzy mi się z WTC, a to chyba nie jest najlepsze skojarzenie... :(

Players
54 posts
7,822 battles

Całkowicie zbędny program.

Nie potrzebuję kolejnego pasożyta który służy na pewno nie służy mojemu kompowi. 

Niestety widzę że przy kolejnej reinstalce muszę go zainstalować. 

Zrobię wszystko aby mi jak najmniej namieszał.

Założę się że to cudo zbiera dodatkowe statystyki i lekko dociąża kompa.

Dobrze że można go zdeinstalować po instalacji WOWS :).

• Cool 1

[TF17]
Players
229 posts
11,526 battles
On 18.08.2018 at 8:52 PM, ThomAS661 said:

Założę się że to cudo zbiera dodatkowe statystyki i lekko dociąża kompa.

Dobrze że można go zdeinstalować po instalacji WOWS :).

Że dociąża to z całą pewnością....

Co do deinstalacji WGC .... coś mi kołacze, że chyba w ostatnim artykule na portalu WOWSa była niestety informacja, ze w niedługim czasie  ma to być jedyna dostępna opcja uruchamiania gier by WG niestety :cap_yes: 

• Cool 1

[TTTP2]
Players
338 posts
19,599 battles

Ja WGC od razu wyłączam po odpaleniu gry. Jak zapomnę wyłączyć to mam skoki fps. 

[TTTP2]
Players
338 posts
19,599 battles
14 hours ago, piterski74 said:

Że dociąża to z całą pewnością....

Co do deinstalacji WGC .... coś mi kołacze, że chyba w ostatnim artykule na portalu WOWSa była niestety informacja, ze w niedługim czasie  ma to być jedyna dostępna opcja uruchamiania gier by WG niestety :cap_yes: 

No bo kończy się okres bety i chcą to wdrożyć. Każdy będzie musiał to mieć.

[DK-PL]
Players
1,457 posts
19,465 battles

Przy odpalonym WGC czuć wyraźny spadek płynności gry. Miałem tak na starym kompie, na nowym nie chce mi się nawet sprawdzać, prewencyjnie po prostu nie gram przy włączonym WGC.

WGC odpalam jedynie by zrobić update do nowego patcha / aktualizacji. Gdy gra się już zupdatuje wyłączam WGC i odpalam grę jeszcze raz prawilnie, jak zawsze z pliku WorldOfWarships.exe. WGC nie odpala mi się samo przy rozruchu kompa bo mam tą opcję wyłączona (w ustawieniach WGC odznaczony ptaszek przy: Włącz Game Center przy uruchamianiu komputera). 

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.