Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
PanNickt

Mikasa - reaktywacja?

23 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
Players
3,897 posts
8,262 battles
8 minutes ago, AbrahaM_fighter said:

Impossibru. I spójrz na datę.

Widziałem.
Ale dziś jest już 2.04 i nie zdementowali, więc nie wykluczam, że jednak WG coś faktycznie myśli o Borodino.

[ISEN]
Beta Tester
1,117 posts
2,506 battles
6 minutes ago, PanNickt said:

Widziałem.
Ale dziś jest już 2.04 i nie zdementowali, więc nie wykluczam, że jednak WG coś faktycznie myśli o Borodino.

Inaczej, pamiętając to co SubOctavian mówił na temat T II BB, itd., byłbym bardzo zaskoczony gdyby Borodino weszło do gry. Musieliby "stanąć na uszach", by zbalansować Borodino aby był grywalny a nie robił za kolekcjonerski model w porcie, a w dodatku musieliby coś z Mikasą zrobić. Jakimś pomysłem dla obu BBków byłoby dodanie im "modyfikacji systemów celowniczych 0" jak w Katori i Yubari.

[CSMW]
Beta Tester
1,309 posts
9,741 battles

Predrednoty (przynajmniej te z jednolitą art główna) jak najbardziej mają miejsce w grze. Nie potrzeba tu żadnego "stawania na uszach", tylko troche pobujać "miękkimi statami". Każda nacja może miec swojego, każdy byłby rozpoznawalny i było by to o wiele ciekawsze "intro" do linni niż jakiś czester albo jurien.

• Cool 3

Players
1,486 posts
12,517 battles

Jeśli to miało by być takie cudo jak Mikasa to ja podziękuję i postoję a wszystko z danych na to wskazuje. 60s obrotu głównych dział i sigma 1.8?  Pomocnicza z 3.0 km zasięgu. Kolejne bezwartościowe gówno jak Mikasa. Nie, nie, nie nie przechodzisz dalej. Sam jestem wielkim fanem okrętów z tego okresu ale jeśli ma to być klaun do bicia, kolejny andabata WoWsa jak Mikasa to za darmo tego syfu nie chcę.

Swoją drogą dlaczego nie Potiomkin albo Orieł?  Ej czekajcie ale to może mieć sens! Okręty, których w Raszii nie lubią z jakiegoś powodu ( a Mikasa i Borodino mogą się do tego śmiało kwalifikować przez Cuszimę ) będą w grze jako niegrywalny syf :Smile_trollface:

Mam szczerą nadzieję, że to żart na Pierwszego Kwietnia i nikt więcej nie będzie nabrany w grze na to; tak jak ludzie nabrali się na syf o nazwie Mikasa.

[ISEN]
Beta Tester
1,117 posts
2,506 battles
2 hours ago, Marblehead_1 said:

Jeśli to miało by być takie cudo jak Mikasa to ja podziękuję i postoję a wszystko z danych na to wskazuje. 60s obrotu głównych dział i sigma 1.8?  Pomocnicza z 3.0 km zasięgu. Kolejne bezwartościowe gówno jak Mikasa. Nie, nie, nie nie przechodzisz dalej. Sam jestem wielkim fanem okrętów z tego okresu ale jeśli ma to być klaun do bicia, kolejny andabata WoWsa jak Mikasa to za darmo tego syfu nie chcę.

Swoją drogą dlaczego nie Potiomkin albo Orieł?  Ej czekajcie ale to może mieć sens! Okręty, których w Raszii nie lubią z jakiegoś powodu ( a Mikasa i Borodino mogą się do tego śmiało kwalifikować przez Cuszimę ) będą w grze jako niegrywalny syf :Smile_trollface:

Mam szczerą nadzieję, że to żart na Pierwszego Kwietnia i nikt więcej nie będzie nabrany w grze na to; tak jak ludzie nabrali się na syf o nazwie Mikasa.

Ja na szczęście na Mikasę się nie nabrałem. Swego czasu nabyłem ją (podobnie Aurorę i parę innych) w postaci "dodatku do flag", gdzie z tego co pamiętam zwykła oferta na flagi wychodziła drożej niż skorzystanie z kodu bonusowego na okręt z flagami.

Co do meritum, zgadzam się, w tej postaci jaką zaprezentowano (i w jakiej jest Mikasa), to te sympatycznie wyglądające antyki (one są faktycznie ładne) nie mają sensu. Żeby umożliwić w miarę sensowną zabawę Mikasa i Borodino wymagałby sporej żonglerki miękkimi statami poza stan obecny / zapowiedź. Osobiście dodanie "modyfikacji systemów celowniczych 0" jak w Katori i Yubari traktuje jako "warunek niezbędny ale nie wystarczający".

• Cool 1

[DARTH]
Beta Tester
1,672 posts
18,180 battles

przy Mikasie wystarczyłby dodatkowy kilometr dla pomocniczej. I z 3.8 km zrobiłoby się 4.8 co całkowicie odmieniłoby jego szanse w walkach.

btw: mój rekord zatopień z pomocniczej mam na Mikasie własnie - 6 killi secondaries w jednej bitwie. 

• Cool 1

[ISEN]
Beta Tester
1,117 posts
2,506 battles
16 minutes ago, Scarrry said:

przy Mikasie wystarczyłby dodatkowy kilometr dla pomocniczej. I z 3.8 km zrobiłoby się 4.8 co całkowicie odmieniłoby jego szanse w walkach.

btw: mój rekord zatopień z pomocniczej mam na Mikasie własnie - 6 killi secondaries w jednej bitwie. 

Wiem, swego czasu o tym pisałeś. Tylko powiedzmy sobie szczerze, ile osób poza "ulta-fioletami" stać na wsadzenie parunastu punktowego kapitana na np. Mikasę?

Tak czy inaczej  "modyfikacja systemów celowniczych 0" rozwiązywałaby sporą część problemów, gdyż oprawia obrót dział, poprawia skutki "wspaniałej inaczej" sigmy 1.8, poprawia zasięg pomocniczej (z bazowego 3.8km zrobiłoby się 4,56km) i zmniejsza rozrzut pomocniczej.

shot-18_04.03_12_47.20-0927x.jpg.7fd31fde868481e1a0df29aca8da01ff.jpg

• Cool 2

[DARTH]
Beta Tester
1,672 posts
18,180 battles

@AbrahaM_fighter no ale taki system ogranicza jego główną broń czyli niesamowicie dużo różnych dział artylerii pomocniczej (co jest zgodne z historycznymi założeniami tych okrętów - bitwy miał wygrywać okręty idące na zdeterminowany zalew ognia różnych armat różnych kalibrów a nie ich artylerie główne, robiące odwrotnie niż później, za de facto broń pomocniczą do tej masy luf która miały rozbić wrogi okręt).

Taki moduł na niej będzie i ahistoryczny, i pozbawia okręt klimatu początku XX wieku, i nijak nie pasuje do filozofii jaka stała za pre-dreadnoghtami. 

ile osób poza "ulta-fioletami" stać na wsadzenie parunastu punktowego kapitana na np. Mikasę?

każdego chyba. 

Players
2,787 posts
15,327 battles

Z tym modułem Mikasa byłaby zdecydowanie bardziej grywalna. Aż dziw bierze, że WG ciągle odmawia jakichkolwiek zmian dla niej, twierdząc, że to okręt do "ładnego wyglądania w porcie" i nic ponad to.

Stan na dzisiaj: zazwyczaj strzelamy z jednego niecelnego działa głównego, a w zasięg pomocniczej wchodzą tylko ostatnie nubki. Do tego bardzo często pada nam ster ... Zrobienie 20K to wyczyn.

Players
1,486 posts
12,517 battles
1 hour ago, AbrahaM_fighter said:

Ja na szczęście na Mikasę się nie nabrałem. Swego czasu nabyłem ją (podobnie Aurorę i parę innych) w postaci "dodatku do flag", gdzie z tego co pamiętam zwykła oferta na flagi wychodziła drożej niż skorzystanie z kodu bonusowego na okręt z flagami.

Co do meritum, zgadzam się, w tej postaci jaką zaprezentowano (i w jakiej jest Mikasa), to te sympatycznie wyglądające antyki (one są faktycznie ładne) nie mają sensu. Żeby umożliwić w miarę sensowną zabawę Mikasa i Borodino wymagałby sporej żonglerki miękkimi statami poza stan obecny / zapowiedź. Osobiście dodanie "modyfikacji systemów celowniczych 0" jak w Katori i Yubari traktuje jako "warunek niezbędny ale nie wystarczający".

Ja to coś wygrałem z misji tygodniowej. Pamiętam tyle, że trzeba się było na to napocić bo zadanie było wysoce "rakotwórcze" - gra tym nawet na głupim koopku była frustracją. Cóż już nawet w porcie nie stoi :Smile_trollface: Z SK nie wypadają okręty tierów II-IV więc nie trafi mi się to coś. Już taki Emden był nieskończenie bardziej grywalny.

W tym miesiącu ma być niby ta kampania na Wariaga ( stawiam końcówkę miesiąca ) coby na Dzień Zwycięstwa to było nw Rosji a to w sumie chyba najbardziej pozytywny oprócz Fiodora Uszakowa symbol ich marynarki wojennej. Jeśli wymagania na niego mają być jak na Wampira to będzie ok.

Predrednoty w formie prezentowanej przez Mikasę to jakieś nieporozumienie. Krążowniki i niszczyciele z tamtego okresu wydają się być znacznie łatwiejsze do balansu.

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,020 posts
37 minutes ago, Marblehead_1 said:

Predrednoty w formie prezentowanej przez Mikasę to jakieś nieporozumienie. Krążowniki i niszczyciele z tamtego okresu wydają się być znacznie łatwiejsze do balansu.

Gdzieś, kiedyś (w temacie o projektach kolejnych linii?) rozważaliśmy równoległe, alternatywne linie dla miłośników IWŚ - ogólnie fajny temat i można by takie linie pociągnąć do 6 tieru, ale przy malejącej liczbie graczy raczej do tego nie dojdzie. A szkoda, tryb "Wielka Wojna" gdzie 6 tier byłby top tierem to świetny pomysł, no i byłoby gdzie upchnąć m.in. predrednoty, czy krążowniki pancerne.

Pozdrawiam

• Cool 5

[TF16]
[TF16]
Players
1,159 posts
14,625 battles
1 hour ago, AbrahaM_fighter said:

Tylko powiedzmy sobie szczerze, ile osób poza "ulta-fioletami" stać na wsadzenie parunastu punktowego kapitana na np. Mikasę?

Każdego stać. Mikasa to okręt premium - na który możesz zaokrętować dowolnego japońskiego kapitana bezkosztowo :) 

[ISEN]
Beta Tester
1,117 posts
2,506 battles

2 hours ago, Scarrry said:

@AbrahaM_fighter no ale taki system ogranicza jego główną broń czyli niesamowicie dużo różnych dział artylerii pomocniczej (co jest zgodne z historycznymi założeniami tych okrętów - bitwy miał wygrywać okręty idące na zdeterminowany zalew ognia różnych armat różnych kalibrów a nie ich artylerie główne, robiące odwrotnie niż później, za de facto broń pomocniczą do tej masy luf która miały rozbić wrogi okręt).

Taki moduł na niej będzie i ahistoryczny, i pozbawia okręt klimatu początku XX wieku, i nijak nie pasuje do filozofii jaka stała za pre-dreadnoghtami. 

każdego. To 190 000 free expa kapitańskiego albo 450 golda (czyli ok. 7 PLN).

Częściowo zgodzę się z zarzutem ahistoryczności, ale... ale tylko częściowo...

Na Mikasa czy Borodino dział głównych masz całe 4 sztuki (w konfiguracji 2 x 2). Więc ze względu na ilość dział głównych nie wiadomo ile damadżu nie zrobisz. Nawet przy skróconym czasie przeładowania i poprawionej celności pozostaje spory margines na błąd ludzki, więc podtrzymuje że z głównych nie wiadomo ile damadżu nie zrobisz.

... czyli i tak i tak główny akcent będzie położony na użycie pomocniczej do robienia mielonki z tego, co wpłynie w zasięg.

W stosunku do Twojej propozycji "zwykłego" buffa o 1.0 km artylerii pomocniczej mamy 300 metrów mniej zasięgu pomocniczej przy lepszej (40%) celności wszystkiego. Zgodzę się, że to nadal trochę mało. Można by zrobić delikatny buff bazowego zasięgu (o 200 metrów) co wraz postulowaną "modyfikacją systemów celowniczych 0" dałoby postulowany przez Ciebie zasięg 4.8km

1 hour ago, blacman_pl said:

Każdego stać. Mikasa to okręt premium - na który możesz zaokrętować dowolnego japońskiego kapitana bezkosztowo :) 

Wiesz, że nie o to mi chodziło :P Mikasa może być jako-tako grywalna, ale jeśli dostanie rozwiniętego kapitana. W innym wypadku frustracja gracza jest mocno prawdopodobna. Początkujący gracz, który kupiłby sobie (albo wygrał w łatwym "evencie") Mikase, Borodino czy innego pre-drednota z tej epoki (np. Schleswig-Holstein - wyglądający z grubsza jak... Mikasa - tak, wiem z powodów historycznych mało realny przykład) raczej nie wsadzi na taki okręt kapitana 10+ p.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,299 posts
11,467 battles
On 2.04.2018 at 11:36 PM, Korsarz_87 said:

Predrednoty (przynajmniej te z jednolitą art główna) jak najbardziej mają miejsce w grze.

Jak miał jednolitą, to nie był predrednotem. Można od biedy wpakować do gry semidrednoty jak Redetzky czy Lord Nelson, ale Borodino nijak się nie łapie.

[ZGZ]
Players
3,897 posts
8,262 battles
3 hours ago, rtfm_pl said:

Można od biedy wpakować do gry semidrednoty jak Redetzky czy Lord Nelson, ale Borodino nijak się nie łapie.

Nie jestem pewny czy @Radeckijzgodzi się udawać premkę w WoWs.

• Funny 2

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,020 posts
1 hour ago, PanNickt said:

Nie jestem pewny czy @Radeckijzgodzi się udawać premkę w WoWs.

Seagal wziął kasę, ja też mogę wziąć ;)

Tylko trochę strach, gdzie mi te armaty wsadzą...

Pozdrawiam

• Funny 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,197 posts
11 minutes ago, Radeckij said:

Seagal wziął kasę, ja też mogę wziąć ;)

Tylko trochę strach, gdzie mi te armaty wsadzą...

Pozdrawiam

Dziób i rufa wydają się sprawdzonym klasykiem i tego bym się trzymał. Pytanie tylko, czy zadwolisz się po jednym, czy też szalejemy i wsadzamy po kilka dział, i to różnego kalibru?

• Funny 1

[GOFER]
[GOFER]
Beta Tester
4,020 posts
19 minutes ago, Greyshark said:

Dziób i rufa wydają się sprawdzonym klasykiem i tego bym się trzymał. Pytanie tylko, czy zadwolisz się po jednym, czy też szalejemy i wsadzamy po kilka dział, i to różnego kalibru?

Czyli - im bardziej wypasioną artylerię chcę mieć, tym bardziej będzie bolało?

Eeehhh...

[DARTH]
Beta Tester
1,672 posts
18,180 battles
18 hours ago, ThePoisonDwarf said:

Obawiam się, że taki monitor wyposażony w nowoczesne działa kolejnej generacji przy tym co miały predreadnought-y, rozstrzelałby tą Mikasę trzy razy nim zbliżyłaby się do niego ze swoim realnym zasięgiem.  Nawet mimo tego że ma 2 lufy przy 4 Mikasy.  Odległości na które artyleria Mikasy była skuteczna to parę kilometrów, armaty Terrora to doskonałe brytyjskie 381ki z bardzo dobrym zasięgiem i balistyką. Pod Cuszimą bitwa przebiegała na 4-5 kilometrach a i tak działa były bardzo niecelne, Terror zacząłby ogień tak na oko ok 20 km od przeciwnika, przy 18-17 pewnie miałby juz obramowania. 

Players
493 posts
3,545 battles

@Scarry, wiem , że działa za dobre jak na ten tier. Taki żarcik ;) Poza tym jak dobrze wiemy WG mogłoby znerfić mu działa  odpowiednio i zabawa przednia ;)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.