Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Pasus

Samoloty

15 comments in this topic

Question

Players
4 posts
266 battles

Witam,

czemu jak gram wymaksowanym lotniskowcem V poziomu Amerykańskim przeciwko identycznemu przeciwnikowi, jak mam wszyskie bonusy na samoloty to gdy moje myśliwce spotykają się z przeciwnika samolotami to moje potrafią zniszyć 1 myśliwiec przeciwnika pomimo tego samego poziomu. Co jest LOL. Gram z graczem ,który ma już dużo bardziej wymaksowane lotnosko czy sa jeszcze jeakies bonusy? 

- Kapitan (wszystkie możliwe bosusy z poziomu 1 i 2 mam zrobione -tj. 3 rzeczy na 1 poziomie i 2 na drugim poziomie)

- wyposażenie lotniskowca (ulepszenia)

- ??? LOL

14 answers to this question

Recommended Posts

• 1
[TF16]
Community Contributor
3,940 posts
8,961 battles
6 hours ago, Kevin_Sam_W_Pancerniku said:

Podłącze się pod temat bo w sumie nie ogarniam tego co się stało i szukam jakiś konkretniejszych informacji, co ma wpływ na walkę myśliwców 1v1.

Sytuacja wyglądała tak:

Lotniskowiec - Hosho z zmaontowanym odpowiedznim modułem na pierwszym slocie, kapitan 10 punktów, perki standardowo, expert, przyspieszenie, kolejny expert i oczywiście przewaga.

Goniłem pełna eskadrą myśliwców T5 (dopiero co wystartowała z lotni po przeładowaniu) eskadrę bombowców, jednak w między czasie napatoczyła się eskadra myśliwców T5 z wrogiego Hosho, ja 5 samolotów w eskadrze, on 4. Żadnego okrętu w pobliżu, więc pomoć AA nie wchodzi w grę, więc spokojnie czekam aż mi zwolni samoloty, będąc pewnym wygranego starcia. Po chwili szczęka walneła mi o biurko, gdy zobaczyłem że moich myśliwców brak, a wroga eskadra odlatuje z JEDNYM brakującym samolotem.

Ktoś mi to da rade wytłumaczyć, bo kompletnie nie ogarniam co się stało. Czynników zewnętrznych nie było, czysta walka 1v1 z moją przewagą w postaci jednego myśliwca w eskadrze więcej. 

Właściwie walka powietrzna polega na obliczaniu, czy udało Ci się zestrzelić wroga na podstawie siły ognia Twoich myśliwców i punktów wytrzymałości wrogich. Jeżeli miałeś pecha to jemu taki rzut wyszedł pierwszy i miałeś 1 maszynę mniej. Potem drugi pech w losowaniu i tak już po chwili nie masz czy walczyć. Po prostu RNG nie było po Twojej stronie.

• 1
[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,195 posts
6 hours ago, Kevin_Sam_W_Pancerniku said:

Podłącze się pod temat bo w sumie nie ogarniam tego co się stało i szukam jakiś konkretniejszych informacji, co ma wpływ na walkę myśliwców 1v1.

Sytuacja wyglądała tak:

Lotniskowiec - Hosho z zmaontowanym odpowiedznim modułem na pierwszym slocie, kapitan 10 punktów, perki standardowo, expert, przyspieszenie, kolejny expert i oczywiście przewaga.

Goniłem pełna eskadrą myśliwców T5 (dopiero co wystartowała z lotni po przeładowaniu) eskadrę bombowców, jednak w między czasie napatoczyła się eskadra myśliwców T5 z wrogiego Hosho, ja 5 samolotów w eskadrze, on 4. Żadnego okrętu w pobliżu, więc pomoć AA nie wchodzi w grę, więc spokojnie czekam aż mi zwolni samoloty, będąc pewnym wygranego starcia. Po chwili szczęka walneła mi o biurko, gdy zobaczyłem że moich myśliwców brak, a wroga eskadra odlatuje z JEDNYM brakującym samolotem.

Ktoś mi to da rade wytłumaczyć, bo kompletnie nie ogarniam co się stało. Czynników zewnętrznych nie było, czysta walka 1v1 z moją przewagą w postaci jednego myśliwca w eskadrze więcej. 

Normlne. Jedna z kilku rzeczy, które WG koniecznie musi zmienić w lotniskowcach. Raz moje myśliwce są niezwyciężone i niszczą wszystko, co im stanie na drodze przy minimalnych stratach, raz tracę dwie eskadry zestrzeliwując przeciwnikowi 1-2 samoloty. Nie ma innego wytłumaczenia poza tym, że RNG tak wylosowało.

• 0
[TF16]
Beta Tester
283 posts
13,298 battles
5 godzin temu, Pasus napisał:

Witam,

czemu jak gram wymaksowanym lotniskowcem V poziomu Amerykańskim przeciwko identycznemu przeciwnikowi, jak mam wszyskie bonusy na samoloty to gdy moje myśliwce spotykają się z przeciwnika samolotami to moje potrafią zniszyć 1 myśliwiec przeciwnika pomimo tego samego poziomu. Co jest LOL. Gram z graczem ,który ma już dużo bardziej wymaksowane lotnosko czy sa jeszcze jeakies bonusy? 

- Kapitan (wszystkie możliwe bosusy z poziomu 1 i 2 mam zrobione -tj. 3 rzeczy na 1 poziomie i 2 na drugim poziomie)

- wyposażenie lotniskowca (ulepszenia)

- ??? LOL

1) Prawdopodobnie masz do czynienia z graczem, który ma prawidłowo dobrane perki kapitana i ulepszenia.

2) Twój kapitan ma dopiero 7 pkt., zabawa myśliwcami zaczyna się dopiero gdy masz Przewagę powietrzną (perk kapitana za 4 pkt.).

3) Jeśli nie masz zamontowanych ulepszeń to je po prostu zamontuj i nie świruj jarząbka.

• 0
[MAX]
Players
857 posts
6,143 battles

Dodałbym jeszcze jakiś okręt w pobliżu dodający swoje AA do jego myśliwców.

• 0
[HOB]
Players
1,003 posts
4,961 battles

Walka między samolotami to loteria, ale jeśli eskadra niszczy 1 samolot, to coś jest nie tak - trzeba bardziej pomóc szczęściu przez perki i wyposażenie (to z resztą jest obligatoryjne na każdej łódce pow. 5 tieru).

Poza tym sporo w lotniskach zależy od MM - czy lotnisko będzie najwyższym, średnim czy najniższym tierem, ile okrętów ma mocne AA, i czy przypadkiem nie postanowią one zrobić lemming traina (w tym przypadku AA się sumuje). Oczywiście najważniejszy jest przeciwnik w lotnisku - jego lotnisko (CV CV nierówne), umiejętności (od nieznajomości alta po wysoką podzielność uwagi), czy ma więcej myśliwców, czy może nawet z nich zrezygnuje, czy dobrze rozpoznaje strefy no-fly (są orły co lecą w linii prostej niezależnie od drogi, czy też biją pierwszy lepszy cel, nawet jeśli to dywizjon Des Moinów). Jak bardzo ogarnia, to twoja drużyna zaczyna grę bez niszczarki (storpedowana lub wyświecona).

Co do brakujących perków - polecam teraz na kosmitach zbierać elitarny exp i wtopić je w kapitana. Dodatkowy myśliwiec i bombowiec w eskadrze zrobią różnicę, a potem można robić perki na np. camo lub większy zasięg AA.

Należy też pamiętać, że CV to bardzo wymagająca klasa (w przeciwieństwie do arty z WOTa). Wybitnie słaby gracz zbliża bitwy do poziomu takiego, że bitwy są 11 vs 12, a wrogie lotnisko robi co chce. Łatwo sprowadzić WR nawet do poziomu 25%. Polecam więcej literatury, filmów i obserwacji z pola bitwy typowych błędów i dobrych decyzji innych kapitanów lotnisk.

• 0
[BSW]
[BSW]
Players
105 posts
7,219 battles

Pasus : dałeś 3 jedynki i 2 dwójki - daje to razem 7 pkt

Mogłeś to trochę inaczej rozłożyć ale to twój kapitan.

Moduły jak najbardziej są ważne

Kilka rad:

- Łap przeciwnika blisko sojuszniczych okrętów ( póki nie osiągniesz możliwości alta )

- Unikaj walk nad krążownikami ( dziady mają dobre AA + rozbicie )

- Szukaj pojedynczych celi ( z akcentem na pojedyncze! )

- Zwykle na tierze 5-6 spotkasz formacje "Tarło" bądź inny "lemming train" - nie atakuj w pobliżu 3-4 jednostek wroga ( zwłaszcza 5 tierowym CV )

- I zasada którą ja stosuje aby być pomocny dla drużyny ( DD>CV>BB>CA ) - Krązki na koniec ze względu na rozbicia ( chyba, że zużył to wtedy można próbować )

- Gdy chcesz robić DMG - BB>CV>DD/CA - z Krążkami taka sama zasada ( na koniec, ewentualnie gdy zużył rozbicie )

Najważniejszy perk dla każdego "lotniarza" to za 4pkt przewaga powietrzna

Tyle na początek

• 0
Players
45 posts
1,265 battles

Sytuacja wyglądała tak:

• 0
[MAX]
Players
857 posts
6,143 battles
11 hours ago, Kevin_Sam_W_Pancerniku said:

1. No cóż, walka myśliwców, to czyste RNG, a ty nie złozyłeś ofiary dla RNGesusa.
  2. Miałeś zbyt małą przewagę, trzeba było wycofać myśliwce nad jakąś sojuszniczą jednostkę i tam dać się związać.

• 0
[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,195 posts
26 minutes ago, HectorBarbossa said:

Nie przeleciales aby nad wrogim lotniskowcem? Napisales, ze eskadra dopiero wystartowala

Podstawa to czytanie ze zrozumieniem. JEGO eskadra dopiero co wystartowała. Raczej nie startuje w pobliżu wrogiego lotniskowca. No i jeszcze:

11 hours ago, Kevin_Sam_W_Pancerniku said:

Żadnego okrętu w pobliżu, więc pomoć AA nie wchodzi w grę,

• 0
Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles
2 hours ago, Greyshark said:

Podstawa to czytanie ze zrozumieniem. JEGO eskadra dopiero co wystartowała. Raczej nie startuje w pobliżu wrogiego lotniskowca. No i jeszcze:

mój bład, przeczytałem na opak, ze gonił eskadre bombowców, która sie poderwała z wrogiej lotni

• Cool 1

• 0
Players
45 posts
1,265 battles
2 godziny temu, Goomich napisał:
  1. No cóż, walka myśliwców, to czyste RNG, a ty nie złozyłeś ofiary dla RNGesusa.
  2. Miałeś zbyt małą przewagę, trzeba było wycofać myśliwce nad jakąś sojuszniczą jednostkę i tam dać się związać.

Naiwnie sądziłem, że przewaga jednej maszyny w eskadrze wystarczy, żeby zachować jeden lub może nawet 2 myśliwce. Zapomniałem w co gram ;) Trzeba będzie szybko wbić T6 i zapomnieć o szkoleniu siebie i kapitana na T4. Jak spieprzę strafe,  to przynajmniej będę wiedział że ja zlamiłem ^^.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.