Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Odo_Toothless

niszczarki US

26 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,797 posts
15,381 battles

Grinduję właśnie Bensona i chciałbym wiedzieć co obecnie z wysokotierowych DD-ków US jest najlepsze. Benek pójdzie na żyletki, bo mam Lo Yanga i Kidd-a. Co z Fletcherem, Black-iem, Gearingiem vs ich azjatyckie odpowiedniki ? Co warto z nich mieć ?

Drugie pytanie jest odnośnie modułu na zasięg dział. Czy lepiej jest go nie brać, aby mieć mniejszego spota po wystrzale ? Zasięg >10 km na amerykańcu i tak raczej rzadko się przydaje. Jakie jest wasze zdanie ?

[ZGZ]
Players
3,920 posts
8,284 battles

Po pierwsze primo US DD mają torpedy działające na inne DDki - to jest ich podstawowa zaleta względem PA DD.

Po drugie primo - zarówno Fletcher jak i Gearing są bardzo dobrymi niszczarkami i (przynajmniej tego ostatniego - na CW) warto mieć na stałe.

Po trzecie primo - nie bierz modułu na zasięg. W zasadzie same wady (przynajmniej do czasu aż WG nie wprowadzi naprowadzania pocisków na cel z wykorzystaniem satelitów).

Players
166 posts
3,614 battles

Zdecydowanie warto mieć oba w porcie.

Fletcher - moim zdaniem - najlepsza decha na 9T. 

Zdecydowanie przyjemniejszy w grze od Yugumo, które również posiadam. Torpedy zadają mniejsze obrażenia, ale mają lepszą wykrywalność. Działa bez porównania. Zwinność też zdecydowanie na plus. 

Gearing - must have. Największy minus to to jakie buły potrafi zbierać od BBkowych APków. Raz zebrałem od Montany za 19k (22900 z SE).

Moduł niepotrzebny zupełnie - chyba, że grasz w dywizjonie z CV, ale wtedy też reszta gadżetów pod AA.

Players
578 posts
7,342 battles

Nie robię jakiś oszałamiających wyników ale twierdzenie, że Flet jest ,,zdecydowanie" przyjemniejszy od Yugumo, jest trochę na wyrost. Z perspektywy przecietnego gracza, po podpowiedziach obeznanych z tematem ludzi na forum, gram Fletem jak japończykiem, tj. na torpedy, i wyniki poszły do góry. Trajektoria pocisków jest taka, że na dystanse lepiej wogóle nie strzelać, no ale jesteś na tyle doświadczonym graczem, że te sprwy masz pewnie obcykane. Na daleki dystans jak juz trafisz to będziesz zadawał jakieś sladowe ilości obrażeń. W kwestii Gearninga się nie wypowiadam, bo nie mam i nie grałem.

Players
166 posts
3,614 battles
54 minutes ago, genek012 said:

Nie robię jakiś oszałamiających wyników ale twierdzenie, że Flet jest ,,zdecydowanie" przyjemniejszy od Yugumo, jest trochę na wyrost. Z perspektywy przecietnego gracza, po podpowiedziach obeznanych z tematem ludzi na forum, gram Fletem jak japończykiem, tj. na torpedy, i wyniki poszły do góry. 

Zdecydowanie przyjemniejszy bo:

- bazowe 3,3 vs 5,7 rofa robi różnicę kolosalną.

- torpedy mają mniejszy dmg, ale wchodzą częściej z racji lepszej (mniejszej) wykrywalności

- jest odrobinę szybszy (36,5vs 35,5) i zdecydowanie lepiej kręci zadkiem (2,4sek ster + 560m vs 2,9sek + 640m)

Na minus:

- gorszy spot - do przełknięcia

- tragiczna parabola lotu pocisków - do przyzwyczajenia, kwestia wprawy. 

Zależy co kto lubi, mój Fletcher też jest zrobiony pod torpedy, ale na capa wpływam pierwszy. 

Yugumo taki odważny nie zawsze jestem ;)

[ZGZ]
Beta Tester
360 posts
10,948 battles

Mówiąc szczerze dla mnie osobiście Fletcher (jak już go ogarnąłem) był lepszy niż Gearing, Yugumo grałem mało, niezły, momentami nawet bardzo dobry, owszem, ale też gorszy od Fletchera, zasięgu wybitnie nie ma sensu boostować deskom amerykańskim, chyba, że idziesz pod AA

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

Yugo = Flet i to najlepsza dwójka DD na tym tierze. Yugo zrobisz trochę więcej dmg na grubasach. Do tego ma lepsze camo. Do tego możesz go robić pod działa lub ryby (8 lub 12). Dym lub przeładowanie. 1 okręt wiele możliwości. Flet to ryby wspomagane działami.

Nie ma sensu zwiększać zasięgu i tak nic nie trafisz.

Gearing nudniejszy niż Flet (sporo mniej zwrotny, okrutnie zbiera od BB)

Gearing vs Shima? Gearing sprawdzi się w dywizjonie/CW/solo. Shima to dla solo warriorow spamujących tarło.

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
4,313 posts
11,483 battles
4 hours ago, Odo_Toothless said:

Co z Fletcherem, Black-iem, Gearingiem vs ich azjatyckie odpowiedniki ? Co warto z nich mieć ?

Jak już koledzy napisali, zarówno Fletcher jak i Gearing są świetne i warte zatrzymania. Fletcher zupełnie spokojnie może grać w dywizjonie z dyszkami, poda paroma względami jet lepszy od Gearinga (a gorszy pod innymi oczywiście). Azjatyckie odpowiedniki różnią się głównie głebokimi torpedami, co ma wady jak i zalety. Dodatkowo, azjatycka dycha jest kapkę zwinniejsza od amerykańskiej i ma minimalnie lepsze camo. Dyszki zostawiłem obie, azjatyckiego Fletchera nie. To znaczy w porcie stoi, ale bez dowódcy. Jak będą dawali kumatego azjatę za jaką misję, to se go tam wsadzę.

4 hours ago, Odo_Toothless said:

Drugie pytanie jest odnośnie modułu na zasięg dział.

Modułu na zasięg (tego na slocie z upgradami) nie bierz pod żadnym pozorem. Co do upgradu FCS-a, na Bensonie wziąłem, na Fletcherze nie, na Gearingu nie mam wyboru.

2 hours ago, Porezowy said:

Zależy co kto lubi, mój Fletcher też jest zrobiony pod torpedy, ale na capa wpływam pierwszy. 

Yugumo taki odważny nie zawsze jestem ;)

Też mam Fletchera zrobionego pod torpedy. A żeby było śmieszniej, Yugumo mam zrobionego pod działa. ROF gorszy od Fletchera, ale lepsza balistyka i fajny "ucieczkowy" układ dział z czterema lufami do tyłu. Niejeden gość się zdziwił jak doszło do walki artyleryjskiej. Wczoraj na Yugumo załatwiłem działami trzy deski (no, jedna wcześniej rybkę dostała, a pozostałe wcześniej trochę pospotowałem żeby je "przygotować") i dodatkowo zrobiłem Montanie 60k z armat i pożarów. Fakt, że takie bitwy nie co dzień się trafiają, ale to pokazuje, że Japończyk może armatami narozrabiać.

• Cool 3

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles

No to ja w inny ton - moim skromnym zdaniem w obecnej mecie Gearing się skończył. Dla niemieckich i rosyjskich niszczycieli jest chłopcem do bicia. Dawniej straszył samą swoją obecnością - teraz wielce sytuacyjny. Jeśli grindujesz inne linie, to odpuść sobie Gearinga całkiem, może jeszcze Fletcher będzie dawał fun.

• Funny 2
  • Boring 1

Players
248 posts
9,515 battles
1 hour ago, batonik26 said:

No to ja w inny ton - moim skromnym zdaniem w obecnej mecie Gearing się skończył. Dla niemieckich i rosyjskich niszczycieli jest chłopcem do bicia. Dawniej straszył samą swoją obecnością - teraz wielce sytuacyjny. Jeśli grindujesz inne linie, to odpuść sobie Gearinga całkiem, może jeszcze Fletcher będzie dawał fun.

[-DWS-]
Beta Tester
4,313 posts
11,483 battles

Dla niemieckich i rosyjskich niszczycieli jest chłopcem do bicia.

Ciekawe rzeczy prawisz. Mój kapitan chyba tego nie wie, bo leje Niemców przepięknie. Wystarczy nie pchać się na ich dymy, one są krótkie, wystarczy poczekać. No i nie pokazywać burty, bo AP-kami może zrobić krzywdę a HE-ki ma słabe. Z sowietami to zupełnie inna sprawa, Kebab to nie niszczyciel a Gruzawika to się z bliska Gearingiem robi bez problemu.

Players
248 posts
9,515 battles

Nie znam się, ale się wypowiem-gówno prawda.

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,043 posts
12,217 battles
4 hours ago, piter1324 said:

Nie znam się, ale się wypowiem-gówno prawda.

Widzę nowa fala do koszar przybywa......

• Cool 1

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,332 posts
17,844 battles
13 hours ago, Odo_Toothless said:

Grinduję właśnie Bensona i chciałbym wiedzieć co obecnie z wysokotierowych DD-ków US jest najlepsze. Benek pójdzie na żyletki, bo mam Lo Yanga i Kidd-a. Co z Fletcherem, Black-iem, Gearingiem vs ich azjatyckie odpowiedniki ? Co warto z nich mieć ?

Drugie pytanie jest odnośnie modułu na zasięg dział. Czy lepiej jest go nie brać, aby mieć mniejszego spota po wystrzale ? Zasięg >10 km na amerykańcu i tak raczej rzadko się przydaje. Jakie jest wasze zdanie ?

Aft to tylko na RU DD no i jak kto lubi na naszej Błyskawicy. Generalnie masz tyle 3p perków że za 4p bierzesz tylko kamo. Niektórzy biorą radiolokację która na CW jest must have. Na randomach może nawet przeszkadzać, ale pomaga na kapie. Ja gram bez. 

Flet i Yugu to najlepsze niszczarki nie tylko na t9 ale według mnie w ogóle najlepsze DD. Owszem ogarnięty Gearing zje Fleta a Siema ma 15 torped na salwę. Mimo to jednak fun z gry i całkowita obojętność na losowania według tierów. Yugu boi się lotni, ale ma większe możliwości dopasowania do stylu jaki preferujesz. Flet jest bardziej uniwersalny i sprawdza sie praktycznie zawsze, niezależnie co MM wykombinuje. Który lepszy? To tak, jak porównywać Kaisera i Ischizuchi, wiesz o co chodzi. :D

Generalnie to są moje dwie zabawki którymi uwielbiam grać. Nie do zastapienia do dywizji z premkami t9. Dlatego już dawno, kupiłem perm kamo na obu.

Fletcher   Fletcher 9 U.S.A. 591 67.85% 2 539 60 523 1.1 1.33

Yūgumo   Yūgumo 9 Japan 484 64.46% 2 492 62 035 1.16 0.09
  • Cool 1

Players
166 posts
3,614 battles
On 3/27/2018 at 11:20 PM, rtfm_pl said:

Też mam Fletchera zrobionego pod torpedy. A żeby było śmieszniej, Yugumo mam zrobionego pod działa. 

Coś poza BFT masz założone?

Można ewentualnie modyfikację głównej baterii (co powinno dać ~4,5sek) ale wtedy kapitan koniecznie z EM. 

[B-EYE]
Players
651 posts
7,461 battles
On 27.03.2018 at 6:13 PM, Odo_Toothless said:

Co z Fletcherem, Black-iem, Gearingiem vs ich azjatyckie odpowiedniki ?

Do tego, co wcześniej wymienili poprzednicy, dodam kolejne różnice między US a Pan-Azjatyckimi niszczycielami.
Różnica w dymkach: ilość vs jakość. US dymki pomimo ich mniejszej ilości, sumarycznie starczają na znacznie dłużej, za to ich wadą jest właśnie ilość, więc lepiej korzystać z nich rozważniej (a nie jak w Pan-Azjatyckich, jako "panic buttona").
Różnica między Gearingami, niby drobna, ale mogąca mieć wpływ na różnicę w ich wytrzymałości na ostrzał (szczególnie na dystans). Mianowicie US bardziej "wystaje z wody"; pod tym względem Azjata jest nieco mniejszym celem, bo część jego burty wystającej ponad wodę jest "niższa" o ok. połowę. Także nawet pomimo tego, że Azjatycki Gearing ma mniej HP, to dzięki większemu zanurzeniu może mniej wyłapywać ostrzału.

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
4,313 posts
11,483 battles
3 hours ago, Porezowy said:

Coś poza BFT masz założone?

Można ewentualnie modyfikację głównej baterii (co powinno dać ~4,5sek) ale wtedy kapitan koniecznie z EM. 

No i tak właśnie mam. Znaczy na razie mam takie coś:

http://shipcomrade.com/captcalc/1000000000100001010000000000001119

i oczywiście moduł na reload armat. Myślę czy ostatnie 3 punkty wpakować w BFT czy w adrenalinę. Przeważnie na początku idę na capa, gdzie trochę obrywam, więc adrenalina da mi mniej więcej tyle samo co BFT a jeszcze poprawi reload torped. Z drugiej strony, w pierwszej walce na capach lepiej mieć BFT, bo adrenalina jeszcze nie działa.

Players
2,797 posts
15,381 battles

Dzięki Panowie za wyjaśnienia. Jeżeli chodzi o zasięg to miałem na myśli moduł na zasięg (układ kontroli ognia), a nie perk AFT. Pogrywam sobie na zmianę Bensonem i Kiddem, który tak naprawdę jest Fletcherem z jedną wyrzutnią torped.

Zauważyłem też, że jeśli skupiamy się na walce o kapy, to ciężko jest ugrać nimi średnią większą niż 40-45K. Oczywiście. WR za to wtedy jest wyśmienity.

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

W DD często WR nie idzie z PR/DMG.

DD robiąc to co powinien często ryzykuje i łapie przypadkową rybkę lub tracąc HP na walce z innymi DD w końcu dostaje o 1 salwę za dużo od cięższych okrętów. Stąd robiąc średnią i co 4 lub 5 bitwę padając przedwcześnie spada nam 20-25% dmg, skutkując tym co piszesz. DDeczki nabijające dmg zawyżają średnia DMG i tym samym PR, jednak często ksoztem WR.

DO tego US DD przez swój dym często pomagają bardziej i teamowi, niż samemu sobie (chyba, że ktoś stawia sobie dymek i plumka z niego beztrosko w BBeczki). Nie raz ginąłem przez to, że postawiłem dym krążownikom a chwile później dostawałem spota, którego bez dymu nie byłem w stanie zgubić.

Players
2,797 posts
15,381 battles
35 minutes ago, Ter_ion said:

W DD często WR nie idzie z PR/DMG.

DD robiąc to co powinien często ryzykuje i łapie przypadkową rybkę lub tracąc HP na walce z innymi DD w końcu dostaje o 1 salwę za dużo od cięższych okrętów. Stąd robiąc średnią i co 4 lub 5 bitwę padając przedwcześnie spada nam 20-25% dmg, skutkując tym co piszesz. DDeczki nabijające dmg zawyżają średnia DMG i tym samym PR, jednak często ksoztem WR.

Zauważyłem, że jest sporo gier w których nabijam jakieś 20K, bo cały czas użeramy się z wrogimi niszczarkami na kapie i już nie mamy czasu zrobić nic więcej. Często wygrana na kapach = ucieczka innych jednostek i już sobie nie postrzelamy do niczego.

Z drugiej strony samo to, że utrzymujemy się na kapie i wyganiamy/niszczymy wrogie jest wielkim sukcesem grając na IX/X. Kidd w przeciwieństwie do Bensona, jest tak mocny, że śmiało można atakować nawet Gearing-i. Problem z robieniem większego DMG-u są wolne torpedy 8 tierów US - 55 węzłów ... W zasadzie, aby żeby jakiekolwiek szanse, to musimy je walić z 6.5-7 km wystawiając się na wielkie ryzyko.

No i ostatnio jest zatrzęsienie DD-ków.

[LOBUZ]
Players
3,131 posts
10,568 battles

To, że system (expa jak i PR) nie docenia często decydującej roboty wiemy nie od dziś, nic na to nie poradzisz. Sam fakt trzymania wrogich DD na dystansie, uniemożliwiając im skuteczne torpedowanie BB często przechyla szalę w bitwie. Niestety zwykle kiepsko wygląda to w tabelce, DD który dotrwał do końca bitwy kończy z 10 k dmg i na 8 miejscu. To, że 10 razy odgonił DD, wyspotował kilka razy rybki - mało kto doceni, ot czasem ogarnięty gracz da plusa.

DD jak to DD raz zrobisz 8k, innym razem 140k a najczesciej cos w przedziale 30-70k. Im jesteś lepszy + masz odrobinę szczęścia to  jesteś w stanie unieszkodliwić wrogie DD szybciej, co da Ci czas na choćby 1 dobra salwę torpedową.  Problemem jest gdy wrogie BB po starcie DD z marszu robią w tył zwrot. Praktycznie szansa storpedowania spada wtedy do 0. Niestety ostatnio to najczęstszy scenariusz na wysokich tierach. 10 min podchodów, zatapiasz DD i widzisz oddalające się rufy BBeczków. Zamiast powalczyć i nabić trochę dmg, w panice wieją na kraniec mapy. Benson z wolnymi rybkami o zasięgu 9,2 czy Flet z 10,5 ma problem, żeby coś upolować.

Co do samego torpedowania im bliżej jesteś tym większa szansa na skuteczny atak. Mniejsze luki między rybkami, krótszy czas od wypuszczenia rybek do uderzenia czyli większa szansa, że cel nie zmieni kursu czy prędkości. Jednak im więcej latadeł w powietrzu, wrogich DD, radarów tym trudniej podejść. 

[-DWS-]
Beta Tester
4,313 posts
11,483 battles
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Dzięki Panowie za wyjaśnienia. Jeżeli chodzi o zasięg to miałem na myśli moduł na zasięg (układ kontroli ognia), a nie perk AFT.

A perk to jeszcze inna sprawa. W sumie zasięg możesz "regulować" trzema elementami

1. FCS-em - do wybadania na okręcie

2. Upgradem o nazwie Gun Fire Control System Modification 2

3. Perkiem

Na US DD do rozważenia jest punkt 1, reszta absolutnie do olania. Jak już pisałem, na Bensonie mam drugi FCS, na Fletcherze nie. Fyle, że Fletcher na pierwszym FCS-ie ma zasięg taki jak Benson na drugim.

21 hours ago, Porezowy said:

Chociaż widzę, że masz PT zamiast PM,

Tak mam na wszystkich niszczycielach. PT mówi mi czy mogę gościa cisnąć czy pora wiać. Co do PM to jakoś mnie nie przekonuje. Jak dostanę 8-calówką w aparat torpedowy to mi PM chyba nie pomoże.

21 hours ago, Porezowy said:

więc w sumie AR+PM za pozostałe 3pkt.

No i chyba takie coś sobie zrobię. Układ z BFT mam na Hatsuharu (został mi kapitan po rankingówkach), ale tam chodziło mi też o pelotkę, którą na Hatsu akurat jest sens wzmacniać. No i na Hatsu mi ten układ ładnie działa, ale 2 identycznych kapitanów to trochę nudne jest.

Players
2,797 posts
15,381 battles

Wziąłem jednak FCS (moduł na zasiąg na Benku). Daje większego spota po wystrzale, ale się przydaje do oklepywania z dymku i czasami nawet na max dystansie można dobić jakąś przewidywalnie idącego/stojącego ddeka. Czym dłużej gram amerykancami, tym lepsze wyniki kręcę, a balistyka już nie ma takiego znaczenia. Nauczyłem się też rzucać te wolne torpy na czuja, tam gdzie najprawdopodobniej będzie się chował przeciwnik.

W konfrontacji z <VIII miażdżymy wręcz wszystkie niszczarki dzięki spotowi. Nawet Błyska ma średnie z nami szanse na 6 km. 2-3 podejścia na zbliżenie z nią i jej nie ma.

shot-18_03.31_23_36.59-0594.jpg.f5661d036b88e541e9498bf35d0ddb1c.jpg

shot-18_03.31_23_37.12-0980.jpg.164c85dc27cfca947e4fd5f6215835ce.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.