Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

République

27 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,230 battles

tak já začnu.

Rychlost bez boostu nic extra, s boostem to docela jde ikdyž by to pořád mohlo být lepší když už je rychlost fíčura FR bitevek.

Armor bída, APčka to nějak oddingá pokud nestřílí Yamato, ale jak se do ní opře nějaký HE spamer, nedejbože 2-3, tak se roztýká jak máslo. 32mm po celym trupu hold není dost na nějaký to večerní tankování. Stejně špatný/žádný armor má z ostatních T10 bitevek jen Conqueror, ale ten má podstatně lepší spot a navíc mega heal takže mu nějaký HE spam tolik nevadí. 50mm paluba by jí slušela.

AA slušná, se specem by se měla dokázat ubránit jakžtakž sama.

Sekundárky mám bez specu tak nedokážu posoudit, dostřel jen s AFT maj pěkný, vzhledem k tomu že to není moc tank bych ji vyloženě na sekundárky nestavěl, na to tu je Kuřbuřt.

A to hlavní, děla v konfiguraci 2x4 s jednou věží vpředu, druhou vzadu. Mají velmi dobrý úhly, nemusí se moc ukazovat bůček pro plnou salvu. Pocitově se mi zdají jako nejpřesnější ze všech bitevek, kor vzhledem k tomu že jich má jen 8, hlavně vertikální disperze moc neexistuje, nestává se mi že by polovina salvy padla před loď a druhá za loď jako u jiných bitevek. Reload s modulem 21s, k tomu adrenalin rush to je schopný stáhnout na nějakých 16s a to už je peklo. Mají velkou penetraci, takže do křižníků je potřeba mířit opravdu na hladinu jinak je to Xkrát overpen, jak si na to ale člověk zvykne tak devastating striky na křižníky padají jedna radost. Děla jsou to co z Republiky dělají dobrou loď.

Vyhrávat se mi s ní zatím nedaří, zato viním tu neschopnost tankovat, ale svoje si odstřílí.

republike.thumb.jpg.fb0e1c6943e9f48e046cb6485c28dd1e.jpg

• Cool 1

[GWDYS]
[GWDYS]
Beta Tester
588 posts
5,716 battles

Na Republiku se docela těším, ale nechápu to PR u celé této lajny. U jiných národů jde v pohodě udělat PR nad 2000, např. u Bismarcku mám přes 2500 PR, ale s Richelieu už jen slabých 1700 a to jsem v první stovce hráčů. Nad 2000 PR s FR BB se dostane jen pár vyvolených. Je to škoda, protože hraní za francouzské bitevky je zábavné, ale pak se nesmím koukat na PR. Každopádně, koho nějaké PR nezajímá, tak mu to může být jedno. :Smile_Default:

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,592 posts
8,747 battles
4 minutes ago, Danny202 said:

Na Republiku se docela těším, ale nechápu to PR u celé této lajny. U jiných národů jde v pohodě udělat PR nad 2000, např. u Bismarcku mám přes 2500 PR, ale s Richelieu už jen slabých 1700 a to jsem v první stovce hráčů. Nad 2000 PR s FR BB se dostane jen pár vyvolených. Je to škoda, protože hraní za francouzské bitevky je zábavné, ale pak se nesmím koukat na PR. Každopádně, koho nějaké PR nezajímá, tak mu to může být jedno. :Smile_Default:

To je tim ze Fr BB t10 ma zatim jenmale mnozstvi hraciu a ty ve vetsine patri k tomu lepsimu co je na serveru. A jelikoz se PR pocita v porovanai s vysledkama ostatnich hracu tak tam je latka nastavena hoooodne vysoko.

Pockej par mesicu az si ji vyjezdi kde jaky tunta to potom pujde prumer hodne dolu a tve PR na tehle lodi hodne nahoru

• Cool 2

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,230 battles
35 minutes ago, Sigimundus said:

To je tim ze Fr BB t10 ma zatim jenmale mnozstvi hraciu a ty ve vetsine patri k tomu lepsimu co je na serveru. A jelikoz se PR pocita v porovanai s vysledkama ostatnich hracu tak tam je latka nastavena hoooodne vysoko.

Pockej par mesicu az si ji vyjezdi kde jaky tunta to potom pujde prumer hodne dolu a tve PR na tehle lodi hodne nahoru

přesně tak, když se podíváš na hráče co mají s republikou 80+ bitev aby byli v tabulce PR na wow-stats tak tam ani ten co je momentálně první v PR nemá fialový, má 1935 PR. Kdežto když se podíváš na starý lodě tak je fialových celá stránka, tzn. 100+ hráčů.  Mích 1685 by momentálně bylo na 10.místě v PR kdybych s ní měl 80+ bitev.

[-BES-]
Players
27 posts
6,246 battles

Za mě velké zklamání.  Pokud bych jí měl charakterizovat jedním slovem, tak NUDA. Jediný pozitivum je rychlý reload. 1 vs 1. nemá šanci proti žádné bitevce na svojem tieru. Nevím proč, ale stejně jako u FR cruiserů udělalo WG z tieru X nekonkurenceschopný šrot. U křižníku je ucházející Algérie, skvělej Martel a slušný Saint-Louis, aby přišel pád na nejhorším X cruiseru Henri IV. U bitevek je to stejné - dobrej Lyon, skvělá Richelieu, úžasná Alsace jenom aby na X tieru byl opět propad s Republique. Nevím proč se WG mstí francouzům a na X tiery jim cpe takovéhle vraky. Za mě osobně se z přístavu na projížďku už moc nedostane. Králem je pro mne stále Conqueror...

• Bad 3

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,230 battles

jo tak Republika je nuda, ale Conqueror je mega zábava, tak to pak jo :Smile_teethhappy:

• Cool 2
  • Funny 1

[O-S-W]
[O-S-W]
Players
148 posts
8,787 battles

Mě se naopak Republika hodně líbí. Bál jsem se těch dvou věží oproti Alsace, ale není to žádný problém. Podle mě i celkem solidně vydrží pokud se člověk v souboji s jinou bitevkou T10 úhluje a díky sekundárkám s rozsahem 12 km se začíná souboj s pěknou sprškou HE granátů na vzdálenost, na kterou se žádná BB kromě GK sekundárkama nechytá. Děla jsou hodně přesný a hlavně soustřel mi připadá pocitově hodně dobrý a celá salva dopadá kam má. Mám kromě Montany (zatím) všechny BB T10 a Republika mi připadá i díky boostu jako nejzábavnější. Alsace je rovněž skvělá loď a na T9 asi nejlepší BB ale protože je to devítka, má lepší MM a v rámci T10 bitvy nemusí nést zodpovědnost nejlepší lodi v týmu. Conqueror mi oproti Republice připadá naopak jako takovej zapalovací přicmrndavač. Není to loď, která by dokázala sama o sobě rozhodovat bitvu. Je třeba ho hrát pěkně odzadu a zapalovat a zapalovat a zapalovat a hrabat dmg... Pokud ale v jeho týmu není Kurfurst nebo Montana, které povedou útok, tak je to prohra jako vyšitá... Conqueror jako útočící bitevka je naprosto k ničemu a když na něj soustředí palbu vícero lodí, ani nezavrká a končí. Pocitově mi připadá, že to je jedna z nejnemotornějších lodí a pokud jezdím s Shimakaze, tak je to vedle GK můj nejoblíbenější cíl. Republika díky boostu takový problém s DDčkama nemá a dokáže se celkem rychle vzdálit z nějaké cílové oblasti torpéd.

• Cool 3

[-BES-]
Players
27 posts
6,246 battles
14 hours ago, Quetak said:

jo tak Republika je nuda, ale Conqueror je mega zábava, tak to pak jo :Smile_teethhappy:

Achjo. Já se ti to tedy pokusím vysvětlit tak, abys to pochopil. A bez smajlíků. Pokus se zaměřit na první slova v mé první větě ohledně hodnocení této lodi. Máme? Výborne. Našel jsi tam slovní spojeni " Za mě...."? Výborne. To znamená pouze mě subjektivní hodnocení lodi. Kapišto? Takže z toho vyplyva, že pro sortu jiných hráčů ( evidentně včetně tebe) je republika super loď. Neberu ti to a respektuji to. Pro mě je lepší (a ano i zabavnejsi) Conqueror. Dokazes to pochopit a respektovat? Nebo mas snad od WG specialni pověření a oprávnění udělovat lodím rating zábavnosti? Napsal jsem to dost pochopitelně? Neboj se zeptat příteli...

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,230 battles
9 hours ago, Saqen said:

Achjo. Já se ti to tedy pokusím vysvětlit tak, abys to pochopil. A bez smajlíků. Pokus se zaměřit na první slova v mé první větě ohledně hodnocení této lodi. Máme? Výborne. Našel jsi tam slovní spojeni " Za mě...."? Výborne. To znamená pouze mě subjektivní hodnocení lodi. Kapišto? Takže z toho vyplyva, že pro sortu jiných hráčů ( evidentně včetně tebe) je republika super loď. Neberu ti to a respektuji to. Pro mě je lepší (a ano i zabavnejsi) Conqueror. Dokazes to pochopit a respektovat? Nebo mas snad od WG specialni pověření a oprávnění udělovat lodím rating zábavnosti? Napsal jsem to dost pochopitelně? Neboj se zeptat příteli...

co hned tak podrážděně? A se smajlíkama :cap_like:

Na tvym hodnocení není co nechápat, ostatně si vlasně nic nenapsal, jen to že je jedna loď nuda a druhá je král. Zbytek je jen zbytečná omáčka kolem, možná kdyby jsi se rozepsal tak by to bylo lepší :fish_cute_2:

[-BES-]
Players
27 posts
6,246 battles
36 minutes ago, Quetak said:

co hned tak podrážděně? A se smajlíkama :cap_like:

Na tvym hodnocení není co nechápat, ostatně si vlasně nic nenapsal, jen to že je jedna loď nuda a druhá je král. Zbytek je jen zbytečná omáčka kolem, možná kdyby jsi se rozepsal tak by to bylo lepší :fish_cute_2:

Podrážděně vůbec ne. Jen se se reagoval na tvůj absolutně zbytečný post, který mě měl jakože asi "sejmout" a jehož jediné sdělení bylo ve smyslu, že MŮJ NÁZOR, kdy mě baví Conqeror více než Republika je totální nesmysl, protože tvůj názor je zcela opačný a jediný pravdivý. Zakončeno vysmívajícím se smajlíkem. Proto jsem se ti jen snažil polopaticky vysvětlit, že nemáš patent na rozum a existuje něco jako pluralita názorů.

[IDDQD]
Players
1,619 posts
15,230 battles

kdyby jsi se rozepsal tak bych tak nereagoval. Bylo to zbytečný rejpnutí, uznávám. Označil jsi obecně kladně přijímanou bitevku jako nuda.

Chápu, že každýho baví něco jinýho, rád bych ale věděl proč je podle tebe ta loď nuda a proč je druhá top, když už je tak označíš.

Po 4 bitvách se toho ale o lodi moc napsat nedá, třeba se tvůj názor změní až toho s ní odehraješ víc.

[IDDQD]
Alpha Tester
3,221 posts
7,027 battles
1 minute ago, Quetak said:

ale věděl proč je podle tebe ta loď nuda a proč je druhá top, když už je tak označíš.

AP vs HE, easy mod

[-BES-]
Players
27 posts
6,246 battles
On 5/22/2018 at 11:53 AM, Quetak said:

kdyby jsi se rozepsal tak bych tak nereagoval. Bylo to zbytečný rejpnutí, uznávám. Označil jsi obecně kladně přijímanou bitevku jako nuda.

Chápu, že každýho baví něco jinýho, rád bych ale věděl proč je podle tebe ta loď nuda a proč je druhá top, když už je tak označíš.

Po 4 bitvách se toho ale o lodi moc napsat nedá, třeba se tvůj názor změní až toho s ní odehraješ víc.

V pohodě :) názor třeba opravdu změním, ale jak jsem psal, tu loď už moc nevytahnu. Z bitevek mi chybí už jen Montana. A pro mě je nejlepší Yamato a Conqueror, kterým dam při výběru přednost. Pocitově není republika pro mě. Ve většině případů se snažím neukazoval bok a střelba pouze z jedné vězě mě proto jaksi neuspokojuje. Když se pokusím natočit tak abych mohl pálit z obou, tak na republice chytám neskutečný pecky. Proti DDckum to nema na ochranu nic. Chtělo by se rict, že rychlost, ale ani s boostem není bůhvíjaka. AAcka nejslabší z bitevek (u Conquerora mam navýšenou AA ochranu). Ale jak říkám, názor třeba změním, ale momentálně nedokážu přijít na to jakej je smysl téhle lodi. Yamato je drtič, kurfurst brawler a tanker a Conqueror He zapalovač z dálky. Ale jakej je úkol republiky fakt nevím. Navíc po super Richelieu a Alsace, které mě maximálně bavili je tohle jako facka.       

On 5/22/2018 at 11:55 AM, von_chom said:

AP vs HE, easy mod

Opět výkřik do tmy :) O tom, že Conqueror není těžký na hraní se nikdo nepře. A ano hraju ho zdálky a zapaluju co se objeví. Když se vyčistí bitevní pole, vrhnu se dopředu. Proc bych neměl využít přednosti této lodě na maximum? Ta loď je zákeřnéj hajzl a tak ji taky hraju a baví mě prostě prudit nepřátele, kteri si nedají pozor a nechají se pořád dokola zapalovat. Občas dostanu nějakej ten report a flame do chatu.

[10GO]
Players
982 posts
10,502 battles
12 hours ago, Saqen said:

Opět výkřik do tmy :) O tom, že Conqueror není těžký na hraní se nikdo nepře. A ano hraju ho zdálky a zapaluju co se objeví. Když se vyčistí bitevní pole, vrhnu se dopředu. Proc bych neměl využít přednosti této lodě na maximum? Ta loď je zákeřnéj hajzl a tak ji taky hraju a baví mě prostě prudit nepřátele, kteri si nedají pozor a nechají se pořád dokola zapalovat. Občas dostanu nějakej ten report a flame do chatu.

Pokud mohu vyjádřit svůj názor... :Smile_sceptic:

O tý dálce ze který obecně všichni z OSW hrajou jsem se několikrát přesvědčil na vlastní kůži. Ano zapalujete z 23km BBčka, tomu říkáš využití přednosti lodě? Pokud vím tak přednost Conquerora je superheal a concealment. HE je jenom bonus na pushovací BB.  S dobrým positioningem je Conqueror takřka ultimátní na areal denial, hrát ho na 20km s HE je ta nejvíc braindead taktika.

Tím stylem hry který tu popisuješ dosáhneš jenom toho, že až tovoje DD nebo CA bude potřebovat pomoc budeš moc daleko a dopadneš tak, že budeš s plnejma hpčkama jediná přeživší loď.

• Cool 1

[-BES-]
Players
27 posts
6,246 battles
11 hours ago, Rock_n_Rolf said:

Pokud mohu vyjádřit svůj názor... :Smile_sceptic:

O tý dálce ze který obecně všichni z OSW hrajou jsem se několikrát přesvědčil na vlastní kůži. Ano zapalujete z 23km BBčka, tomu říkáš využití přednosti lodě? Pokud vím tak přednost Conquerora je superheal a concealment. HE je jenom bonus na pushovací BB.  S dobrým positioningem je Conqueror takřka urtimátní na areal denial, hrát ho na 20km s HE je ta nejvíc braindead taktika.

Tím stylem hry který tu popisuješ dosáhneš jenom toho, že až tovoje DD nebo CA bude potřebovat pomoc budeš moc daleko a dopadneš tak, že budeš s plnejma hpčkama jediná přeživší loď.

Nebudu ti vyvracet tvůj subjektivní názor tak, jako ty se snažíš vyvracet ten můj. Hláška "všichni z OSW hrajou takhle" je s prominutím hláška, kterou by použil Tomio Okamura po podstoupení lobotomie. Ty znáš gameplay všech hráčů z obou klanu OSW? Stejně tak bych mohl já, na základě se zkušenostmi s komunikací se  třemi hraci z IDDQD tvrdit, že celej klan má asi problémy s levou mozkovou hemisférou, protože nedokážou pochopit co je to subjektivní názor na loď ;) 

[10GO]
Players
982 posts
10,502 battles
28 minutes ago, Saqen said:

Nebudu ti vyvracet tvůj subjektivní názor tak, jako ty se snažíš vyvracet ten můj. Hláška "všichni z OSW hrajou takhle" je s prominutím hláška, kterou by použil Tomio Okamura po podstoupení lobotomie. Ty znáš gameplay všech hráčů z obou klanu OSW? Stejně tak bych mohl já, na základě se zkušenostmi s komunikací se  třemi hraci z IDDQD tvrdit, že celej klan má asi problémy s levou mozkovou hemisférou, protože nedokážou pochopit co je to subjektivní názor na loď ;) 

Takže tím, že sem napíšu svůj názor na to jak by loď měla být optimálně hrána se ti snažím vnutit tento gameplay a vyvracím tvé názory? :cap_wander:

Nikdy jsem netušil že CZ/SK komunita je na takový úrovni že z jedný blbý narážky začnou dělat bůh ví co. Je velice zajímavé že v mezinárodní komunitě jsou tyhle narážky na denním pořádku a každý si z nich dělá srandu. :Smile_sceptic:

Občas vážně lituju toho že jsem se do CZ/SK komunity zapojoval. :Smile_hiding:

Velice se tímto omlouvám celému OSW a každému koho jsem tady na fóru urazil, už sem budu psát jen sluníčkově. :Smile_honoring:

[-BES-]
Players
27 posts
6,246 battles
17 minutes ago, Rock_n_Rolf said:

Takže tím, že sem napíšu svůj názor na to jak by loď měla být optimálně hrána se ti snažím vnutit tento gameplay a vyvracím tvé názory? :cap_wander:

Nikdy jsem netušil že CZ/SK komunita je na takový úrovni že z jedný blbý narážky začnou dělat bůh ví co. Je velice zajímavé že v mezinárodní komunitě jsou tyhle narážky na denním pořádku a každý si z nich dělá srandu. :Smile_sceptic:

Občas vážně lituju toho že jsem se do CZ/SK komunity zapojoval. :Smile_hiding:

Velice se tímto omlouvám celému OSW a každému koho jsem tady na fóru urazil, už sem budu psát jen sluníčkově. :Smile_honoring:

Nebud ješitnej. Sám musíš vidět že si napsal totální hovadinu. Na základě zkusenosti, že někdo z OSW tě griloval s Conquerorem na 23km si hodil nás všechny ostatní z klanu do jednoho pytle? Jako vážně? Tvůj názor ti tu nikdo nebere:) chill out. 

• Cool 1

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
272 posts
8,585 battles

Tak přestřelka skončena, a budou se sem dávat posty o téhle lodi  a ne o hráčích co?:cap_haloween:

Jinak Lodička je to dobrá hlavně na boj z blízka NESKUTEČNĚ SNESE .Náchylná je na zásahy z velké dálky několikrát jsem přišel a velké procento HP právě když jsem byl od soupeře na 15 km a víc.Má někdo podobné zkušenosti nebo to je tím že to blbě hraju?Na blízko jsem ten problém neměl.Bust je dobrá věc i sekundární baterie je schopná udělit docela dost DMG.

• Cool 1

Players
343 posts
10,062 battles

Republika je zajímavá a zábavná loď. Největší předností jsou jednoznačně děla. Mám stažené nabíjení na 21s, účinnost AP i HE je brutální a také jsou dost přesná. Loď sama o sobě je papír, hlavně na dálku (na blízko se mi zdá, že ale vydrží od bitevek i brutální salvy do boku). Každopádně papírovost na dálku její děla bohatě vynahradí, hlavní věže maji super úhly palby, takže skoro pořád střílíte všemi osmi děly a sekundárky skvěle zapalujou až na 12,1 km. Loď je rychlá, dobře manévruje a má dobrý opravy.

Za mě určitě lepší než Conqueror.

[IDDQD]
Alpha Tester
3,221 posts
7,027 battles
6 hours ago, General_Lefik said:

Republika je zajímavá a zábavná loď. Největší předností jsou jednoznačně děla. Mám stažené nabíjení na 21s, účinnost AP i HE je brutální a také jsou dost přesná. Loď sama o sobě je papír, hlavně na dálku (na blízko se mi zdá, že ale vydrží od bitevek i brutální salvy do boku). Každopádně papírovost na dálku její děla bohatě vynahradí, hlavní věže maji super úhly palby, takže skoro pořád střílíte všemi osmi děly a sekundárky skvěle zapalujou až na 12,1 km. Loď je rychlá, dobře manévruje a má dobrý opravy.

Za mě určitě lepší než Conqueror.

republika ma asi chybu v armoru

nastesti o tom moc lidi nevi

@YabbaCoe mrknete na to pls ?

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,835 battles
Před 9 hodinami von_chom řekl/a:

republika ma asi chybu v armoru

nastesti o tom moc lidi nevi

@YabbaCoe mrknete na to pls ?

Z tvého pohledu, můžeš mi nastínit, kde je tedy přesně ta chyba? Srovnej si to třeba s Alsace...

[IDDQD]
Alpha Tester
3,221 posts
7,027 battles

pisu asi... netvrdim ze je to bug,spis duvod toho, co popisuji nekteri

alsace na to trpi taky, perfektne se natocis a stejne te klepnou za desitku do nadstavby

• Cool 1

[GWDYS]
[GWDYS]
Beta Tester
588 posts
5,716 battles

Gascogne má to jedno patro nástavby ještě jako součást trupu (32 mm), ale Republika má tu samou část už jako nástavbu (19 mm) což je zvláštní. Alsace to má taky tak. Jen nevím jestli je to chyba, spíš záměr.

Gascogne 

Spojler

shot-18.07.17_18.24.02-0622.jpg

Republika

Spojler

shot-18.07.17_18.24.14-0211.jpg

• Cool 1

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles

Nejvetší pohromou tu tuhle loď jsou torpéda. Od kohokoliv, kamkoliv v 99% případů vám způsobí zaplavení (každé jednotlivé torpédo!) a to je velký průser této lodi. Jestli že nemáte zrovna připravenou opravářskou četu, jdete do přístavu. Tohle jsem ani zpoloviny nezažil u žádné z ostatních BBs, fakt mazec..... takhle rychle jste HPčka vidět ještě neviděli:cap_wander:, jestli k tomu máte i ohěň, jako každá zprávná BBs francouzka, jsou to sekundy. Jinak mě ta loď docela baví a vše ostatní je dobré, děla se skvělou přesností a dostřelem, AA, sekundárky.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.