Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Matros_

Missouri vs Musashi

46 comments in this topic

Recommended Posts

[-WWG-]
Players
11 posts
8,846 battles

Rozumiem , że są zwolennicy i jednego i drugiego okrętu.

Ale czy ktoś posiada oba lub miał okazję popływać  i może podpowiedzieć na który lepiej wydać 750 k wolnego xp?

No i najważniejsze pytanie, czy Missouri będzie jeszcze dostępny....

Beta Tester
101 posts
7,690 battles

Od aktualizacji 7.2 nie można kupić Missouri. Czy będzie kiedyś dostępny? Nie wiadomo, może WG udostępni go do kupna na jakieś eventy w paczkach za 500 ojro :cap_haloween: 

Jeżeli chodzi o zarobki, to słyszałem, że Musashi nie zarabia tyle co Missouri. Dalej jest to dużo, więcej niż zarabiają premki 8 tieru, ale mniej niż to co zarabia Missouri. Z strony coś ostatnio z celnością Miśka się stało, nie jest już tak celny, ponoć WG "sprawdza o co chodzi". 

Ja wybrałem Missouri, Musashi nie mam, Yamato kup jak wolisz coś z większymi działami :Smile_Default: no i poza tym gra Miśkiem wg mnie jest bardziej dynamiczna, a przez to, przynajmniej dla mnie, przyjemniejsza.

[WIDMO]
Players
174 posts
14,687 battles

Trochę lepiej zarabia Missouri, ale jakoś dla mnie przyjemniej gra się Musashim, niby jest tier niżej od Yamato ale często zdarzają się bitwy gdzie jesteś top tierem i unikasz tych rakowych Conquerorów. No i chyba największa różnica to taka, że do Missouri lotniskowiec nawet nie próbuje podlatywać, a Musashi to free dmg z racji najgorszego AA na tym tierze. Na pierwszą zarabiarke jednak polecam ci Missouri, nie jest to dość skomplikowany pancernik a i daje dużo frajdy.

Edit: Zapomniałem, że wycofali Missouri :/ Jednak głowa do góry, Musashi jest nawet lepszy tylko trzeba cierpliwości do niego ;) 

[-WWG-]
Players
11 posts
8,846 battles

Dzięki.  Mam Yamato i generalnie gdyby mi tylko zależało na kasie, to bym chyba nim nie grał :)

Ogólnie chodzi  o to żeby był fun....

Tak czy inaczej zastanawiam się czy czekać na ''nie wiadomo kiedy'' Missouri..czy brać Musashi. Ale jak to mówią ''decyzja i tak należy do Ciebie''...502392039.png

[QTAZ]
Beta Tester
524 posts
16,363 battles

Brać Nelsona jak nie masz ;) wiem, że pytanie było o dwie 9tki, ale Missouri nie dostaniesz, Musashi jakie jest każdy widzi, a Nelson z racji tego, że na 7mym bitwy trwają krócej zarabia (z tego co wiem) podobnie patrząc nie na bitwę a na czas gry, do tego cieszy się losowaniami tieru 7mego, czyli często w topce, ok, jest trochę specyficzy ale ma ultra-naprawę i dobre pociski, zarówno AP jak i HE.

• Cool 1

[-WWG-]
Players
11 posts
8,846 battles

Dzieki . 

Mam Nelsona :)    

I potwierdzam, lubię nim grać. Nie dość ze robi dużo kuku to jeszcze zarabia. trochę się nazbierało free expa wiec albo na podrasowanie co niektórych kapitanów albo ...

[QTAZ]
Community Contributor
1,258 posts
15,141 battles

Plotka - Missouri > Musashi

Kamo - Missouri > Musashi

Kaliber - Missouri < Musashi

Zarobki - Missouri > Musashi

Secondary - Missouri* > Musashi

*ma ale to nie jest coś na czym warto polegać na obu okretach

Radar - Missouri > Musashi

Prędkość - Missouri > Musashi

Zwrotność - Missouri = Musashi

• Cool 3

[ISEN]
Moderator
4,836 posts

Właściwie to na dzień dzisiejszy ta rozprawka jest czysto akademicka, bo MiśYuri już nie jest dostępny. Racją jest że przy tych samych obrażeniach Miś zarabia więcej niż Musashi, z drugiej strony Musashi ma większy potencjał zadawania obrażeń.

Players
3,136 posts
11,828 battles

Aktualnie Missouri to kupa złomu. Żeby było śmieszniej, wczoraj na grze +/- 60 k dmg (nie byłem w stanie rozwalić yolującego mnie Edynburga, czy w dziób, czy w burtę same nadpenetracje, ostatecznie mnie storpedował) jakby nie flagi na zarobek i konto premium byłbym na minus. Wczoraj chciałem pozarabiać i pograłem kilka gier. Średnio 70k dmg większość wygranych. Z kontem premium i flagami zarobki po 200-300k. Podobnie zarabiam drzewkowym Yugomo czy Fletcher.

Wziąłem go z 2 miesiące temu bo mieli wycofywać. Strata 750k freestyle expa, jedyny plus to posiadanie kolejnego pokemona. 

[WIDMO]
Players
174 posts
14,687 battles
1 hour ago, Ter_ion said:

Aktualnie Missouri to kupa złomu. Żeby było śmieszniej, wczoraj na grze +/- 60 k dmg (nie byłem w stanie rozwalić yolującego mnie Edynburga, czy w dziób, czy w burtę same nadpenetracje, ostatecznie mnie storpedował) jakby nie flagi na zarobek i konto premium byłbym na minus. Wczoraj chciałem pozarabiać i pograłem kilka gier. Średnio 70k dmg większość wygranych. Z kontem premium i flagami zarobki po 200-300k. Podobnie zarabiam drzewkowym Yugomo czy Fletcher.

Wziąłem go z 2 miesiące temu bo mieli wycofywać. Strata 750k freestyle expa, jedyny plus to posiadanie kolejnego pokemona. 

To już nie wina okrętu, odkąd mam Missouri to co bitwe łatwe 1milion+ wpada.

• Funny 1

[WOB]
Players
4,804 posts
16,027 battles
2 hours ago, Cyraxinainen said:

I na potwierdzenie tego ukrywasz swoje wyniki :)

• Cool 4
  • Funny 1

Players
1,738 posts
19,984 battles
17 hours ago, Ter_ion said:

Aktualnie Missouri to kupa złomu. Żeby było śmieszniej, wczoraj na grze +/- 60 k dmg (...). Z kontem premium i flagami zarobki po 200-300k.

Naprawdę jest aż tak źle z tym okrętem po wejściu ostatniego Ptaha? Nie mam Missouri, za cienki bolek jestem, więc tylko oglądałem sobie Misia w akcji, gdy płynąłem Charlesem Martelem czy innym Mogami :-)  Miś odpalał radar, i za chwilę populacja dedeków zaczynała gwałtownie maleć. Uważałem Missouri (obok Julka Cezara i jeszcze paru BB) za "żelaznego" przedstawiciela OP pancerników. A teraz? Taki ostry zjazd w dół ??

Piszesz o średnich zarobkach na Missouri rzędu 200-300 k (i to jeszcze z kontem premium i flagami). Hmm, jakem noob na krążkach, dziwne to dla mnie bardzo. Mój T6 Grasownik z paroma flagami na maszcie, bez premium, zarabia na scenariuszach 200-250 k srebra. T9 MoneyMaker powinien spokojnie wyciągać 2-3 razy tyle [zdziwienie on] . A może to głównie wina tych ostatnich perturbacji i dopiero najświeższa poprawka do Ptaha wyregulowała wcześniejsze błędy, zwłaszcza te dotyczące celności i overpenów? Ewentualnie - może moduł 7% do celności trochę poprawia sytuację?

Kilka postów wcześniej forumowicz MageT91 przedstawił porównanie parametrów Missouri oraz Musashi. Zdecydowana większość parametrów wskazuje, że Missouri jest lepszym okrętem niż "znerfiony Yamaho" :-)))  Przynajmniej wizyty samolotów z takiego kukuryku nie musi się aż tak bardzo obawiać jak Musashi. @Ter_ion  jeśli masz trochę cierpliwości, czy mógłbyś zrobić parę testów, jak się sprawuje Miś po 0.7.2.2? Pisałeś o Edinburghu i nadpenetracjach. Niektóre moje krążki, zwłaszcza te papierowe jak Bertin, do czasu poprawki 0.7.2.2 mogły pływać burtą do pancerników, obrywać serie nadpenów, rushować Kongo czy Mexico [shock] i płynąc dalej. Po wejściu poprawki natychmiast ta zabawa się skończyła - giną od jednej dobrej salwy (a rzekomo WG tylko FPS poprawiało, jaaasne :-) Może podobnie jest z drugiej strony lufy - i skończyły się nadpenetracje na Misiu, mógłbyś to sprawdzić? thx

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
13 hours ago, PanNickt said:

I na potwierdzenie tego ukrywasz swoje wyniki :)

Nie wszyscy lubią i muszą świecić statystykami na forum.
Forum nie jest przeznaczone do przepychanek na procenty. 

[LUZ]
Players
2,754 posts
5,668 battles
40 minutes ago, WG_Lumberjack said:

giphy.gif

7cc3a7a62d666ec219f91e8d4394a18e.jpg

• Funny 1

[QTAZ]
Community Contributor
1,258 posts
15,141 battles

Sprawdziłem zarobki. Bitwa powyżej średniej ale nie fenomenalna. 4 fragi, 160k dmg, flaga na + 20% kredytów + konto premium = 1 200 000 srebra brutto. Nie narzekam. 

Players
3,136 posts
11,828 battles

@umbra_arboris

Na Misiajuri sporo osób zaczęło narzekać. Po moich obserwacjach stwierdzam, że coś w tym jest. 

OK, jestem słabym graczem na BB, jednak takie zarobki to jakaś kpina. Jeżeli drzewkowym okrętem (DD) jestem w stanie więcej zarabiać.

Na Iowa się męczyłem celność i penetracja to IMO kiepski żart. Missouri sprawiała dużo lepsze wrażenie. Jednak od ostatniego patcha raz udało mi się przekroczyć 100k. Często mam problem przeskoczyć 60k. Płynący bokiem Edynburg dostaje 14 trafień za około 20 k ... Donskoj wyplazowal i cofa. 4 salwy burtowe. Trafiam 4 czy 5 posiłkami za 15 k ...  Przy takich wynikach to i zarobki są dziadowskie. Sam byłem bardzo negatywnie zaskoczony. 

Dziś się zmuszę i zagram z 3 bitwy i wrzucę wyniki.

Dla jasności 200-300 k zarobku to wynik po odjęciu wszystkich kosztów bitwy.

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
4 hours ago, RapujaceFistaszki said:

@WG_Lumberjack

Niby racja - ale spójrzmy prawdzie w oczy - czym byłaby jakakolwiek większa drama bez wjazdu na czyjeś staty? Zwyczajną wydmuszką!

Może dla odmiany kulturalną dyskusją :P

Alpha Tester
12 posts
4,186 battles

Hey posiadam Musashi a Missouri testowałem na koncie kumpla ale posiadam również Alabame.

I tak według moich spostrzeżeń - amerykańce są banalne w grze ponieważ są uniwersalne.

- Pociski lecą tam gdzie je puszczasz 

-fenomenalna obrona AA

- dobre kamo 

jednak przez to, że te okręty są NOOB FRIENDLY to zarazem są BARDZO nudne w grze i nie sprawiają tego fun'u.

Musashi zaś to pływająca forteca (oczywiście od dziobu) - boki każdy pancek ma słabe i działa powyżej 400 mm je bez problemu penetrują.

- tragiczne AA

- słaba zwrotność

- zatrzymać ta krowę to jest istny cud

-słaby kamuflaż 

ALE 

DZIAŁA!!!!! - może słabo celne (chociaż nie ma tragedii) ale za to jak walną to nie ma co zbierać .

Musashi jest w stanie solo zatrzymać zgrupowanie pancków jak jak jest ustawiony dziobem - missouri tego nie zrobi.

Fun z gry niesamowity ponieważ trzeba kombinować. Duża krowa na, która trzeba nieustanie uważać.

Zawsze mordeczka mi się śmieją jak płyną trzy albo 4 pancerniki - z reguły missouri lub Montana w tym uczestniczy i jeden albo drugi dostanie bombę za ponad 30 k ! 

Jest w tył zwrot a za nim pozostałe okręty i zaczyna się gonienie uciekających myszek :D

Coś wspaniałego !

Podsumowanie :

Chcesz okrętu banalnego w obsłudze i zarazem totalnie nudnego to missouri.

Chcesz okrętu , który może nie jest tak uniwersalny i zarazem cięższy w obsłudze ale zapewnia za to niesamowity poziom Adrenaliny jak i endorfiny ;)

Osobiście polecam Musaschi i praktycznie teraz gram tylko tym okrętem. 

• Cool 2

Players
3,136 posts
11,828 battles

Jak mówiłem tak zrobiłem. W każdej bitwie kamo Missouri + Wywerna, Zulu, India Bravo, konto premium. 

1 bitwa. Niby bez sensacji, przy czym:

a) Izumo na 17 km pływało 1/4 przód tył. Z 4-5 salw burtowych trafiłem 5 pociskami za 14k.

b) Wroga Mizeria na 10 km zrobiła nawrót śmierci (poszła salwa) + kilka salw jak lekko skątowana szła w przód. 

c) cytadele 1 w Yorcka, 2 w Hippera - nie byłem w stanie dobić Yorcka 3 salwami. 

shot-18_03.22_16_43.13-0063.thumb.jpg.01e9fe23f952f957ca638b4a28e36c01.jpg  shot-18_03.22_16_43.42-0389.thumb.jpg.9cc9e222cfe1dc993c617cb5de0cae16.jpgshot-18_03.22_16_43.46-0244.thumb.jpg.4c6ea6154062e9c309894b031f1242ee.jpg

shot-18_03.22_16_44.09-0217.thumb.jpg.927e6fb1ffc0bd1e385238514b1ce9be.jpg

2 bitwa.

Za opis co się działo niech starczy poniższy screen (btw. 7 trafień za 10 k - same nadpenetracje)

shot-18_03.22_16_50.33-0235.thumb.jpg.82e2803b2cebb9d12444df49d4c1868b.jpg

shot-18_03.22_16_56.29-0516.thumb.jpg.5decaf98665f60d9c781bf47d9b5bb7c.jpg shot-18_03.22_16_56.38-0090.thumb.jpg.524a87143772fefa7b7306d58d93e9d8.jpg 1350 i wielokrotność - mówi Wam coś ta liczba?

shot-18_03.22_16_56.42-0519.thumb.jpg.f83f98dd6c92d408c934b510e82aee00.jpg

Players
3,136 posts
11,828 battles

Niestety forum nie lubi większej ilości screenów zatem post pod postem

3 bitwa.

Próbowałem pushnąć flankę. Spotakałem niezatapialnego Czapajewa. Płynął pełną burtą do mnie na 10 km. Strzeliłem 3 salwy, w tym 2 burtowe. Wynik widać na screenach. Lyon 1 salwą go mocniej obił. Niestety gość przeżył poniżej 1k. Odchodził ostrzeliwując się - strzelam 4 razy, nie trafiłem ani 1 pociskiem. Po chwili zostało mi 3k HP, zatem musiałem się cofnąć. Po chwili mój team przestał istnieć. Zostałem na 12 k HP, bez naprawek, Roon na 8 k i Lyon na połowie HP. Zdjęliśmy Roona, w końcu padł Czapajew + padło coś jeszcze. Żeby wygrać wystarczyło rozwalić wrogą Mizerie na 15 km, szedłem na nię dziobem, ona minimalnie skątowana na 1/4 w przód, co chwila mocniej pokazująca burtę. Strzelałą do mnie pół gry HE. Ja próbowałem choć 1 cytadelę, więc waliłem tylko AP. Wyniki z mojego strzelania poniżej. Zwracam uwagę na ilość pestek i dmg. Większość trafień w krążowniki w chwili gdy pokazywały burtę (Czapa i Fiji rlz, Roon zlapał choć 1 cytę). W mizerię praktycznie wszystko szło w odsłonietą burtę.

shot-18_03.22_17_16.37-0658.thumb.jpg.4043c67ecb7ce73cc559f2abac973dca.jpg shot-18_03.22_17_33.23-0706.thumb.jpg.09def0fde6557859de8bec16fc6d22c3.jpg shot-18_03.22_17_33.25-0884.thumb.jpg.df8b99c3a7f396b869716738e214c145.jpgshot-18_03.22_17_33.28-0159.thumb.jpg.1e4ecc7087ed85a834b0023cada609ea.jpgshot-18_03.22_17_33.31-0055.thumb.jpg.0ef47e6feda1fba8fc08153a1b2ac756.jpgshot-18_03.22_17_33.34-0594.thumb.jpg.b5595c8d79907a77f948fa7c71faa399.jpgshot-18_03.22_17_33.37-0428.thumb.jpg.a5289e93978edacb35e2ff526a6becd0.jpgshot-18_03.22_17_33.40-0382.thumb.jpg.441f56891eb8d5b1f1d8ae76c519b4df.jpgshot-18_03.22_17_37.45-0665.thumb.jpg.4e84913905318d9d7e83b9aa50aa86b0.jpg

Tyle w kwestii zarobków i skuteczności bojowej Mizerii. Nie wiem jak zarobki na Musashi, ale wyniki z tego co słyszę od osób mających oba to 50-100% więcej dmg. 

Alpha Tester
12 posts
4,186 battles

Oj tak missouri zarabia kosmiczną kasę :)

Musaschi to jakieś 60% no może 70% tego co amerykaniec.

Ale szczerze brakuje Wam kasy ? :)

Ja ma ponad 100 baniek i wydaje tylko na zmianę modułów :E

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,488 posts
28,771 battles
1 hour ago, Walther666 said:

Hey posiadam Musashi a Missouri testowałem na koncie kumpla ale posiadam również Alabame.

I tak według moich spostrzeżeń - amerykańce są banalne w grze ponieważ są uniwersalne.

- Pociski lecą tam gdzie je puszczasz 

-fenomenalna obrona AA

- dobre kamo 

jednak przez to, że te okręty są NOOB FRIENDLY to zarazem są BARDZO nudne w grze i nie sprawiają tego fun'u.

Musashi zaś to pływająca forteca (oczywiście od dziobu) - boki każdy pancek ma słabe i działa powyżej 400 mm je bez problemu penetrują.

- tragiczne AA

- słaba zwrotność

- zatrzymać ta krowę to jest istny cud

-słaby kamuflaż 

ALE 

DZIAŁA!!!!! - może słabo celne (chociaż nie ma tragedii) ale za to jak walną to nie ma co zbierać .

Musashi jest w stanie solo zatrzymać zgrupowanie pancków jak jak jest ustawiony dziobem - missouri tego nie zrobi.

Fun z gry niesamowity ponieważ trzeba kombinować. Duża krowa na, która trzeba nieustanie uważać.

Zawsze mordeczka mi się śmieją jak płyną trzy albo 4 pancerniki - z reguły missouri lub Montana w tym uczestniczy i jeden albo drugi dostanie bombę za ponad 30 k ! 

Jest w tył zwrot a za nim pozostałe okręty i zaczyna się gonienie uciekających myszek :D

Coś wspaniałego !

Podsumowanie :

Chcesz okrętu banalnego w obsłudze i zarazem totalnie nudnego to missouri.

Chcesz okrętu , który może nie jest tak uniwersalny i zarazem cięższy w obsłudze ale zapewnia za to niesamowity poziom Adrenaliny jak i endorfiny ;)

Osobiście polecam Musaschi i praktycznie teraz gram tylko tym okrętem. 

Dodałbym do tego plomby na Musashi jakie sadzi się w inne BBki nawet z ponad 20km :Smile-_tongue: Często inne BaBeczki pływają sobie na początku bitwy beztrosko boczkami nie robiąc nawet zwrotów przed nadlatującymi salwami,  bo nie wierzą że coś jest je w stanie skutecznie przebić z tych odległości. A tu suprajs, suprajs, nierzadko w pierwszej minucie bitwy gdy oba teamy są jeszcze tak daleko, mam już naklepane ponad 50tys na takich chojrakach :Smile_teethhappy:

2 minutes ago, Walther666 said:

Ale szczerze brakuje Wam kasy ? :)

Ja ma ponad 100 baniek i wydaje tylko na zmianę modułów :E

U mnie jest ten problem że raczej nie gram zmyślonymi okrętami, czyli większość tych z tierów IX i X odpada, tak więc by wydawać na coś kasę ostatnio odkupiłem low tierowe zabawki do podpalania, III-V tieru. Ale to wszystko takie tanie jest, nawet jak się gra na full wypasionych konsumablach. Dobiłem już do 170 mln i z dnia na dzień rośnie to w zastraszającym tempie. Boję się że skończy się miejsce w liczniku i gra zwariuje, albo napisze mi wielkimi literami na pulpicie: "Gratulacje graczu, ukończyłeś grę World of Warships". :Smile_teethhappy:  

• Cool 1

[WOB]
Players
4,804 posts
16,027 battles
On 21.03.2018 at 7:55 PM, Cyraxinainen said:

9 hours ago, WG_Lumberjack said:

Nie wszyscy lubią i muszą świecić statystykami na forum.

@WG_Lumberjack jakiś przewrażliwiony jesteś.

@Cyraxinainen twierdzi, że w każdej bitwie ugrywa 1M kredytów na Missouri. Chciałbym zobaczyć ile to trzeba ugrać, żeby takie wyniki osiągać, bo mi (ale nie tylko mi - @Ter_ion kilka przykładów z kontem premium i flagami pokazał - mimo sporego utargu miliona nie było) się ostatnio to nigdy nie udało (ale słabo gram, więc trudno mnie traktować jako punkt odniesienia).

Jednakże słów @Cyraxinainen zweryfikować się nie da, bo ukrywa swoje wyniki.

Tyle tylko napisałem i proszę mi nie insynuować chęci przepychania się na procenty, bo dla zasady nie piję :fish_nerv:

Players
564 posts
4,989 battles
On 21.03.2018 at 11:24 AM, Matros_ said:

Dzięki.  Mam Yamato i generalnie gdyby mi tylko zależało na kasie, to bym chyba nim nie grał :)

Ogólnie chodzi  o to żeby był fun....

Tak czy inaczej zastanawiam się czy czekać na ''nie wiadomo kiedy'' Missouri..czy brać Musashi. Ale jak to mówią ''decyzja i tak należy do Ciebie''...502392039.png

W 074 najprawdopodobniej wejdzie hybryda krążka i pancka czyli radziecki Kronsztadt, też za free exp. Mizeria nie wiadomo kiedy wróci. A musashi zarabia mniej i to sporo, daje mniej fun'u ma papierowe boki yamato, bez AA słaby manewrowo.

Zawsze wybrałbym misia ale już go nie ma, najgorsze jest to, że ostatnio ciężej mi się ugrywa nim wyniki ponad 100-120k gorzej wchodzi, mniej celnie.

Sign in to follow this