Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Bitwy kosmiczne powracają!

38 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Kapitanowie,

Bitwy kosmiczne powracają!

c34d6f06-26b9-11e8-88e2-ac162d8bc1e4_120

Szybko zbliża się 1 kwietnia, więc czas wydostać ze schowków skafandry kosmiczne i przygotować się do startu! Czekają na Was pełnowymiarowe operacje bojowe wśród gwiazd, w znajomych okrętach z zupełnie nowym wyglądem!

Czas się uspokoić, skoncentrować i ruszyć do Portu kosmicznego. Poczujcie moc galaktycznego zdobywcy! Walczcie zaciekle w przestrzeni kosmicznej między samotnymi planetami, w pasach asteroid i w świetle gasnących gwiazd. Ich blask będzie Was prowadził przez zimną pustkę, a asteroidy zapewnią Wam niezbędną osłonę.

Pamiętajcie, że Bitwy kosmiczne na głównym serwerze będą dostępne tylko przez ograniczony czas.

Warunki pogodowe

W bitwie uważajcie na dwa nowe lokalne zjawiska pogodowe: deszcz meteorów i pole psioniczne. Są całkiem chaotyczne i trudne do przewidzenia, ale żadna bitwa kosmiczna nie odbędzie się bez ich szkodliwego udziału. Podobnie jak w Operacji Hermes będą poruszać się one po mapie i zapewniać szczególne efekty wpływające na warunki starcia.

• Deszcz meteorów zmniejszy wykrywalność i zasięg widzenia okrętów, a także skuteczność obrony przeciwlotniczej. Dodatkowo lotnictwo okrętowe nie będzie mogło właściwie działać: zjawisko to zmniejszy prędkość samolotów, zasięg widzenia i eskadr szturmowych, a także będzie niszczyć jeden samolot co 15 sekund.
  • Pole psioniczne powoduje największą redukcję wykrywalności okrętu, a także zasięgu widzenia okrętu zależnie od jego klasy. Oprócz tego pole zmniejsza maksymalny czas trwania pożaru o 1 sekundę i wyłącza Grupę naprawczą. Podobnie jak w przypadku deszczu meteorów, pole psioniczne zmniejsza skuteczność uzbrojenia przeciwlotniczego, ale nie ma wpływu na grupy lotnicze.

Statki kosmiczne

Podczas testu publicznego otrzymacie statki kosmiczne za wypełnienie określonej liczby łatwych misji. W porcie znajdziecie następujące jednostki:

• Niszczyciel Flyfire (flag_USA.png normal.png X Gearing)
c38e78f2-26b9-11e8-88c3-ac162d8bc1e4_120
  • Krążownik Galaxy (flag_USA.png normal.png X Des Moines)
c3bcc522-26b9-11e8-8ed1-ac162d8bc1e4_120
  • Pancernik Alldestroyer (flag_Germany.png normal.png X [Großer Kurfürst])
c3bf756a-26b9-11e8-801e-ac162d8bc1e4_120
  • Lotniskowiec Hellcarrier (flag_Japan.png normal.png X Hakuryu)
c41dc46c-26b9-11e8-8f67-ac162d8bc1e4_120

Nagrody

Walczcie w kosmosie unikatowymi okrętami i otrzymujcie kontenery, w których znajdziecie przyjemne bonusy i specjalne emblematy.

Okręty biorące udział w walkach kosmicznych to prototypy obecnych okrętów X poziomu, z charakterystykami ekonomicznymi poziomu VII.

Gdy je otrzymacie, walczcie i wygrywajcie w bitwach na serwerze testowym. Nagrody otrzymacie zarówno na serwerze testowym, jak i głównym. Pamiętajcie: nagrody te będą się różnić od tych z serwera głównego.

c21a3862-26b9-11e8-8708-ac162d8bc1e4.png c213defe-26b9-11e8-9172-ac162d8bc1e4.png c23b0c68-26b9-11e8-9a81-ac162d8bc1e4.png

Kosmiczni dowódcy

Wraz z unikatowymi okrętami z całego wszechświata trafią do Waszego portu następujący dowódcy:

db315a96-22e1-11e8-8b80-ac162d8bc1e4.png

Cybermedes

db07d1d0-22e1-11e8-9d68-ac162d8bc1e4.png

Golden Konung

db55b4c2-22e1-11e8-8ab3-ac162d8bc1e4.png

Queen Bee

db04b4a0-22e1-11e8-b07c-ac162d8bc1e4.png

Hzrzngh (The Great)

Możecie przydzielać tych dowódców do dowolnych okrętów bez żadnych kar. Nie mogą oni jednak zostać przydzieleni do okrętów standardowych i premium ani zwolnieni ze służby.

W drugiej rundzie testu publicznego otrzymacie także możliwość wypróbowania „kosmicznych” kamuflaży na okrętach standardowych X poziomu w dowolnym typie bitwy. Opracowywanie okrętów będzie o wiele łatwiejsze na serwerze testowym; będziecie mogli sprawdzać nowe rodzaje wyglądu zewnętrznego na znanych Wam wodach. Nie traćcie czasu – zastosujcie kamuflaże i ruszcie do walki. Wygrywajcie w bitwach i zdobywajcie bonusy na koncie głównym!

Link do artykułu

• Cool 2

Players
651 posts
7,461 battles

Zagrałem tylko 4 bitwy w tym trybie - więcej nie dałem rady z powodu irytacji. Irytująca dla mnie jest "nieczytelność graficzna" (czy jak to inaczej nazwać?). Trudniej na tej przezroczysto-niebieskiej powierzchni dostrzec torpedy i trudniej się celuje w okręty, w ich "linię wodną". Nie wiem, czy to przez niewielki kontrast kolorów pomiędzy okrętami a płaszczyzną po której "pływają", czy przez "przezroczystość" tej płaszczyzny, która powoduje, że widać resztę "kosmosu", co również pogłębia tę nieczytelność.

• Cool 1

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles
10 minut temu, demencjusz napisał:

Zagrałem tylko 4 bitwy w tym trybie - więcej nie dałem rady z powodu irytacji. Irytująca dla mnie jest "nieczytelność graficzna" (czy jak to inaczej nazwać?). Trudniej na tej przezroczysto-niebieskiej powierzchni dostrzec torpedy i trudniej się celuje w okręty, w ich "linię wodną". Nie wiem, czy to przez niewielki kontrast kolorów pomiędzy okrętami a płaszczyzną po której "pływają", czy przez "przezroczystość" tej płaszczyzny, która powoduje, że widać resztę "kosmosu", co również pogłębia tę nieczytelność.

Potwierdzam to co kolega napisał. Zagrałem jedną bitwę, po której mam mentlik w oczach. Grafika nieczytelna na maksa. Zrobić dla misji i spadać, nie potrafię grać takiego trybu.

Żebym w to grał na normalnym serwerze, to nagrody będą musiałyby być mocno wypasione, bo utrata wzroku będzie drogo kosztowała.

[A-Z]
Players
253 posts

Wytrzymałem 10. (słownie: dziesięć) bitew i... i mam dość. Oczy bolą, nawet pomimo faktu, że jestem zwolennikiem ciemnych barw. Jedyny plus dla tej przeźroczystej tafli, to możliwość oglądania skał "pod wodą", innych nie widzę.

I pytanko odnośnie misji numer 3...

Jak niby mamy ją wykonać, skoro każde losowanie wygląda mniej więcej (+/- 1 BB/ DD) tak?

Spoiler

Chodzi mi tu o warunek zestrzelenia 10. samolotów w jednej bitwie.

shot-18_03.15_20_57.50-0987.thumb.jpg.9ca83ab11b92f8c79ebb0c625a0e78a4.jpg

W bitwie, z której jest screen, miałem 2. (słownie: dwa) zestrzelenia...

I uprzedzając pytania... Nie, nie gram lotniskami.

Nie potrafię, nie umiem, boty grają lepiej, nie wiem... wybierzcie sobie coś.

Edit: Wymęczyłem jeszcze 10. bitew i teraz z po rozegraniu łącznie 20. mogę spokojnie stwierdzić, że przez warunek "w jednej bitwie", misja 3. jest praktycznie niewykonalna dla przeciętnego gracza. Zawsze brakuje albo zatopień albo zestrzeleń (obrażenia nie są problemem).

Edited by Amaha

[WOB]
Players
4,797 posts
15,926 battles

Podpisuję się pod tym co wyżej napisano - gra się fatalnie ze względu na słabą widoczność :(

Niby fajne te "podwodne" części skał, ale strasznie utrudniają one manewry.

Wizualnie efekt jest super, jego praktyczność - dno i wodorosty...

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
471 posts
15,270 battles

4 bitwy na kącie i niedobrze mi się robi od tej grafiki. Celowanie to katorga, dalszy obszar zlewa się w jedna plamę. Nie sposób ocenić odległości od trochę dalej odległych wysp. Ten test skutecznie mnie zniechęcił do tego trybu.

[ISEN]
Moderator
4,819 posts

Od siebie dodam, efekty wizualne trafień w okręt jak i w przestrzeń za nim i przed nim (w normalnym trybie w wodę) są bardzo podobne wizualnie. W jednej bitwie po 30 sekundach dopiero się zorientowałem, że nie zadaję obrażeń: wszystkie pociski wpadały do "wody" przed okrętem - a ja byłem przekonany, że go trafiam. Dopiero brak licznika wstęg i obrażeń uświadomiły mi błąd.
Za plus efekt "burzy" który uniemożliwia naprawdę, ale pozwala się schować przed wrogiem. Choć też mało czytelny graficznie jest.

Players
3 posts
6,838 battles

Dzień dobry.

Zagrałem osobiście jedynie 3 bitwy w trybie primaaprilisowym, zdobyłem pierdyliard kontenerów, wykonałem wszystkie trzy misje z bitwy na bitwę - dla wprawnego gracza to żaden problem, pancernikiem zrobiłem w pierwszej nim bitwie 6 fragów i niezliczoną ilość zestrzeleń, nie wiem czemu więc płaczą przedmówcy. 

Osobiście nie odczuwam dyskomfortu, bardziej bolą mnie już wcześniej wprowadzone zmiany w obsłudze kamery - to, że nie mogę wejść w tryb snajperski celując z torped, to, że działa w trybie zwykłym mogę opuścić o jakiś kąt, ale nie mogę opuścić ich w trybie snajperskim, gdy próbuję wycelować pod działa okrętu płynącego bokiem kilometr ode mnie. To, że tryb snajperski nie pozwala mi przybliżyć kamery pod każdym kątem - chciałem obejrzeć mgławicę i deszcz meteorytów nad moim okrętem dokładniej i nie byłem w stanie, co mnie zasmuciło. 

Także póki co te same irytujące rzeczy które znajduję co dzień na normalnych serwerach.

Nie mam zastrzeżeń do klarowności rozgrywki w trybie eventowym, ALE osobiście chyba wolałbym wyłączyć płaszczyznę po jakiej się poruszamy. Ta półprzezroczysta platforma niczego nie wprowadza i wydajnie ułatwia prowadzenie celnego ognia. Moim zdaniem ludzie powinni się nauczyć celować w okręty patrząc na ich ustawienie, kątowanie, prędkość - to wszystko można wywnioskować obserwując je.

Jeśli chodzi o torpedy - żaden problem je ominąć, patrząc na same indykatory, jednakże one same w sobie są nieco mało widoczne. Miałem wrażenie, że torpedy z bombowców torpedowych nie zostawiają odpowiednio długich śladów, przez co ciężko jest jednym spojrzeniem sprecyzować ich kierunek i prędkość, a następnie wykonać skuteczny manewr ich omijania.

Nagrody: 

Nie mam pojęcia kto to wymyślił, lecz po kiego grzyba mi nagrody na koncie testowym, które jest zamykane i resetowane średnio raz na aktualizację? Co mi dadzą te kamuflaże i symbole? Wolałbym je zdobyć na koncie głównym, nawet gdyby było ich 90% mniej. Wtedy już teraz mógłbym się powozić z mechanicznym delfinem w herbie lub skorzystać z całkiem sympatycznego kamuflaży Sci-fi. 
Poza tym, otworzyłem 8 kontenerów na serwerze testowym, a następnie zrestartowałem grę - otwierając kolejne 10 za ostatnią misję symbole były naliczane od nowa, tak jakby nie pamiętało, że niektóre z nich już zdążyłem zdobyć w poprzedniej sesji. 

Alpha Tester
1,343 posts
9,569 battles

Nie zgodzę się z przedmówcami, bitwy kosmiczne są fajne, nie mam z nimi takich problemów jak tutaj opisane, ale... No w końcu walczymy w kosmosie! W innych trybach pojawiających się z okazji eventów dostawaliśmy jakieś nowe ficzery, tutaj też mamy deszcz meteorów (BTW walczymy w kosmosie, meteory płoną przy przechodzeniu przez atmosferę wtopa nr 1) i pole Psioniczne (efekt 1 sec pożary jest bombowy- dokładnie widać wtedy, ile tak naprawdę obrażeń wchodzi z pożarów, bardzo ogranicza to skuteczność krążowników). Ale twórcy mogli by się pokusić o usunięcie paraboli podczas strzelania w kosmosie- efekt mógłby być nader ciekawy.

No i brakuje "Space Battleship Yamato".

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Przez to, że ta "woda" jest przezroczysta robi mi się fizycznie niedobrze (zawroty głowy i czuję się jakbym walnął kielicha) i staram się nie patrzyć pod jej powierzchnię. Dla mnie ten tryb to katorga. 

@WG_Lumberjack  Powinna też być informacja, że jeśli ktoś jest chory np. na epilepsję, to nie powinien w to grać, bo może dostać ataku.

Dodatkowo te plumkania dżwięku są takie dezorientujące, że nie wiem co one często oznaczają. Wypatrzenie torped w wodzie graniczy też z cudem. Zamysł jest dobry, ale nie każdy da rady znieść takie oczo i ucho .ebstwo. Za stary na to jestem i czuję się zdezorientowany jak w to gram.

• Cool 2

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles
8 minut temu, Odo_Toothless napisał:

Przez to, że ta "woda" jest przezroczysta robi mi się fizycznie niedobrze (zawroty głowy i czuję się jakbym walnął kielicha) i staram się nie patrzyć pod jej powierzchnię. Dla mnie ten tryb to katorga. 

@WG_Lumberjack  Powinna też być informacja, że jeśli ktoś jest chory np. na epilepsję, to nie powinien w to grać, bo może dostać ataku.

Dodatkowo te plumkania dżwięku są takie dezorientujące, że nie wiem co one często oznaczają. Wypatrzenie torped w wodzie graniczy też z cudem. Zamysł jest dobry, ale nie każdy da rady znieść takie oczo i ucho .ebstwo. Za stary na to jestem i czuję się zdezorientowany jak w to gram.

Mam dokładnie takie same odczucia. Też chyba jestem za stery na ten tryb.:Smile_sad:

Modder
4,873 posts
22,141 battles
3 minutes ago, adamL555 said:

Mam dokładnie takie same odczucia. Też chyba jestem za stery na ten tryb.:Smile_sad:

Mi pomagało skupianie oczu tylko w jednym punkcie - na wrogim okręcie i nie patrzenie do dołu. Co śmieszne nieźle mi nawet szło, ale widziałem, że ludzie grają tak, jakby byli w jakieś malignie. Być może po otumanieniu się trochę jakimś browarem, było by mi łatwiej to znieść.

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles
Przed chwilą, Odo_Toothless napisał:

Mi pomagało skupianie oczu tylko w jednym punkcie - wrogi okręt i nie rozglądanie się góra - dół. Co śmieszne nieźle mi nawet szło, ale widziałem, że ludzie grają tak, jakby byli w jakieś malignie.

Wczoraj postanowiłem zagrać jeszcze raz, tym razem BBkiem, trochę jakby mnie waliło po oczach, nie wiem, może się zacząłem przyzwyczajać, ale ostatniego zadania (15tyś uszkodzeń, 10 samolotów i 2 fragi) nikomu nie udało się zrobić.

Celowanie też jakieś takie inne, mam wrażenie, że trzeba brać mniejsze wyprzedzenie i najpierw z 1-2 salwy trzeba wystrzelić, żeby określić jak celować.

Modder
4,873 posts
22,141 battles
1 minute ago, adamL555 said:

Wczoraj postanowiłem zagrać jeszcze raz, tym razem BBkiem, trochę jakby mnie waliło po oczach, nie wiem, może się zacząłem przyzwyczajać, ale ostatniego zadania (15tyś uszkodzeń, 10 samolotów i 2 fragi) nikomu nie udało się zrobić.

Celowanie też jakieś takie inne, mam wrażenie, że trzeba brać mniejsze wyprzedzenie i najpierw z 1-2 salwy trzeba wystrzelić, żeby określić jak celować.

Mi się udało za 3 razem - Fryderykiem, chociaż oczywiście były problemy z zaznaczaniem eskadr jak zwykle :-P

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles

Mi się udało za 3 razem - Kurfurstem, chociaż oczywiście były problemy z zaznaczaniem eskadr jak zwykle :-P

Nie no jasne, miałem na myśli, że w tej bitwie nikomu się nie udało zrobić.

Alpha Tester
1,343 posts
9,569 battles

Naprawdę, nie rozumiem waszych problemów.

Spoiler

shot-18_03.19_09_41.52-0471.thumb.jpg.bdefc888eb63c5ce4f952267c1f1629d.jpg

shot-18_03.19_09_42.24-0048.thumb.jpg.d6ed0f19be927c685f4f2151bb5f4658.jpg

A to tak w ramach wspomnienia z przeszłości

shot-15_04.12_23_02.42-0511.thumb.jpg.ac29f44f5f11cd283a0e8e4efd734c2e.jpg

Modder
4,873 posts
22,141 battles
Just now, Elbereth said:

Naprawdę, nie rozumiem waszych problemów.

Reveal hidden contents

shot-18_03.19_09_41.52-0471.thumb.jpg.bdefc888eb63c5ce4f952267c1f1629d.jpg

shot-18_03.19_09_42.24-0048.thumb.jpg.d6ed0f19be927c685f4f2151bb5f4658.jpg

A to tak w ramach wspomnienia z przeszłości

shot-15_04.12_23_02.42-0511.thumb.jpg.ac29f44f5f11cd283a0e8e4efd734c2e.jpg

Bo masz dwadzieścia parę lat ? Ciekawe co byś powiedział przed 50.

Alpha Tester
1,343 posts
9,569 battles
2 minutes ago, Odo_Toothless said:

Bo masz dwadzieścia parę lat ? Ciekawe co byś powiedział przed 50.

skończyłem 30.

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles
2 minuty temu, Elbereth napisał:

skończyłem 30.

Młody jesteś, masz prawo się nie znać :cap_haloween:

Modder
4,873 posts
22,141 battles
6 minutes ago, Elbereth said:

skończyłem 30.

Ok, ale pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ze to co dzisiaj wydaje ci się błachostką, za 15-20 lat może być już wyzwaniem. Kiedyś np. dałem rady jeżdzić samochem non stop, a teraz jadąc np. w nocy tak szybko się męczę od oślepień przez reflektory, że jak jechałem przez cały kraj, to był taki moment, że musiałem zatrzymywać się co pół godziny, bo nie wyrabiałem. Z czasem niestety nasze postrzeganie i wytrzymałość zaczynają szfankować.

Alpha Tester
1,343 posts
9,569 battles

W sumie im mniej unicumów w tym trybie tym lepiej. Może więc lepiej będzie, żeby emeryci sobie odpoczęli?

Spoiler

shot-18_03.19_10_05.51-0431.thumb.jpg.2c76f4787da23d6ad2c9f09e49ba2c36.jpg

• Funny 1
  • Angry 1

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles
Przed chwilą, Elbereth napisał:

W sumie im mniej unicumów w tym trybie tym lepiej. Może więc lepiej będzie, żeby emeryci sobie odpoczęli?

Pokaż ukryte treści

shot-18_03.19_10_05.51-0431.thumb.jpg.2c76f4787da23d6ad2c9f09e49ba2c36.jpg

A może po prostu lepiej by było, żeby WG nad tym popracowało??

Modder
4,873 posts
22,141 battles
Just now, adamL555 said:

Robią to co uważają i jak widać nie biorą pod uwagę wielu rzeczy. Przynajmniej niech napiszą, wielkimi literami, że tryb może powodować ataki np. epilepsji, zawroty głowy i złe samopoczucie. Przynajmniej niech to wezmą pod uwagę.

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles

Robią to co uważają i jak widać nie biorą pod uwagę wielu rzeczy. Przynajmniej niech napiszą, wielkimi literami, że tryb może powodować ataki np. epilepsji, zawroty głowy i złe samopoczucie. Przynajmniej niech to wezmą pod uwagę.

No zobaczymy, jak dostaną sporo negatywnego feedbacku, to może coś z tym zrobią. Tym razem pokusiłem się o wypełnienie ankiety, którą dostaję zawsze w czasie testów i napisałem im co myślę o tym trybie.

Alpha Tester
1,343 posts
9,569 battles
15 minutes ago, adamL555 said:

A ja sądzę, że macie już zabetonowane zdanie na temat tego eventu i nie ważne co WG zrobi, wam się to nie spodoba. Przezroczysta woda ułatwia celowanie w linię wodną, widok na "dno" ułatwia manewrowanie przy wyspach, a trafienia w "wodę" i okręty różnią się wystarczająco, żeby wiedzieć kiedy trafiasz a kiedy nie. A jeżeli po tylu tysiącach bitew nadal brak ci wyczucia, no to cóż... Fakt, osobiście bym wolał, żeby woda była całkowicie przezroczysta- czytaj żeby plansza była całkowicie czarna, a bałagan "w tle" źle wpływa na moje samopoczucie (te dwie planety po prawej zaraz się zderzą, a ta zniszczona po lewej ma wielkość małego miasta ale to szczegóły). To co denerwuje w tym trybie, to standardowe narzekania na idiotów z którymi trzeba grać, o przepraszam ludzi-których-skilla-nie-wolno-oceniać, i te same kretyńskie mechanizmy co na randomach-np fakt, że HEki są silniejsze i bardziej uniwersalne od APków.

A co do torped-to ty nie masz ich widzieć, zanim się nie podświetlą, chyba że używasz sonaru. Wręcz sądzę, że pokryte są barwami kamuflującymi, w celu utrudnienia ich wykrycia.

• Cool 1
  • Angry 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this