Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Dyskusja ogólna

7 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,830 posts

Na prośbę Drwala wrzucam tutaj:

Hello!
Please be informed that we are planning to update Public Test server and client today 17 March 2108 at 11 00 UTC (14 00 FET).
Downtime is required. Game will be unavailable about 1 hour. Size of the update is around 200 Mb. Fixed an issue which was the reason for the priority settings of secondary armament/anti-aircraft armament was working incorrectly in case a player was using alternate interface mode An experimental fix was added to the game client with the aim to resolve an issue where after a long series of battles players would experience short-term FPS drops

Drwalowi forum nie działa więc pozwoliłem sobie zamieścić tą wiadomość w jego imieniu!

Players
2 posts
15,148 battles

Witam.
Oddanie środkowej strefy na każdej z map w zamian za własną strefę (od początku bitwy) skraca czas rozgrywki (tylko w niewielu przypadkach kiedy drużyna przeciwnika/nasza nie przejmowała żadnej ze stref i traciła szybko okręty, rozgrywka kończyła się przed czasem ze względu na utratę punktów do 0) ponieważ od początku generujemy punkty (nieliczne bo 4 co 9s, a nie 3 co 3s na zwykłym kapie, ale jednak). Zabieramy również przede wszystkim Niszczycielom pracę oraz możliwość wyboru przez Niszczyciele i samą drużynę o którą strefę/y chcemy walczyć na początku, ułatwiamy przeciwnikowi odgadnięcie gdzie będą Niszczyciele przeciwnika. W przypadku dużej ilości Niszczycieli w bitwie będziemy mieć do czynienia ze sporą ilością Niszczycieli np. na 1 flance/strefie, lub wręcz odwrotnie, albo 1 drużyna będzie mieć niszczyciele na strefach, a Niszczyciele 2 drużyny w ogóle nie będą zainteresowane (przynajmniej część z nich)przejmowaniem stref.

Dodatkowo część graczy w drużynie błędnie postrzega konieczność obrony Strefy będącej w posiadaniu od początku bitwy (nie jest to przecież strefa baza po utracie której z automatu przegrywamy), która generuje znacznie mniej pkt. niż Strefy obojętne (wstępnie niczyje). 2 takie strefy nasza i przeciwnika wygeneruje w sumie co 9s 2 strefy x 4pkt = 8pkt. zaś jedna „zwykła strefa” co 3 x 3s 3pkt. = 9pkt. Tak więc mając 2 strefy początkowe generujemy mniej pkt. niż przeciwnik z nawet zajętą 1 strefą obojętną, nie mówiąc już gdy ma je 2.

Uważam ze zamiana stref w obecnej formie utrudni zadanie Niszczycielom w ich zajmowaniu, zaś wynikiem tego będzie więcej Niszczycieli, które wcale nie będą tym zainteresowane. Zmusi też drużyny na tych mapach do podziału sił na 2 skrajne flanki bez możliwości wspierania się nawzajem, albo pociągu jadącego tylko w jednym kierunku.

Mapa „Śniący olbrzym” jest „zepsuta” ponieważ jest zbyt mała dla MM-u tieru 9-10, i zbyt dużo gór które preferują graczy (zwłaszcza Pancerników startujących z górnej części mapy) z kampiącym stylem rozgrywki. Krążowniki mają niewiele miejsca na manewry tak samo jak Niszczyciele, które w przypadku Krążownika/ów z radarem nie są w stanie np. flankować przeciwnika, w przypadku blokowania strefy przez radar/lub radar + okręt  przeciwnika. Des Moines/Moskwa przy odpowiednim ustawieniu są w stanie „blokować radarem” nawet 2 strefy, środkową i prawą.

PS: Jeśli chodzi o „Śniący olbrzym” rozwiązaniem jest chyba tylko gruntowna przebudowa mapy według mnie. Za dużo wysp, układ wysp jest fatalny, poza tym jest zbyt ciasna między innymi ze względu na wyspy i rozmiar samej mapy.

• Cool 1

Players
651 posts
7,461 battles

Wcześniej o tym nie pomyślałem w taki sposób, jak @PIOC_303HUBAL. Po zastanowieniu, zgadzam się z tym:

On 18.03.2018 at 11:06 AM, PIOC_303HUBAL said:

Zabieramy również przede wszystkim Niszczycielom pracę oraz możliwość wyboru przez Niszczyciele i samą drużynę o którą strefę/y chcemy walczyć na początku, ułatwiamy przeciwnikowi odgadnięcie gdzie będą Niszczyciele przeciwnika. W przypadku dużej ilości Niszczycieli w bitwie będziemy mieć do czynienia ze sporą ilością Niszczycieli np. na 1 flance/strefie, lub wręcz odwrotnie, albo 1 drużyna będzie mieć niszczyciele na strefach, a Niszczyciele 2 drużyny w ogóle nie będą zainteresowane (przynajmniej część z nich)przejmowaniem stref.

Z innej beczki:
Jak rozumiem, możliwość zdobywania kamuflaży na tiery X (póki co, tych "kosmicznych") ma na celu zachęcenie graczy do grania tymi okrętami. I to jest wg mnie krok w dobrym kierunku.
Natomiast, jeśli na serwerze live będzie takie samo ograniczenie, jak na serwerze testowym (czyli trzeba wygrać danym okrętem, by zdobyć kamuflaż na niego), zawęzi chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu tylko do tych graczy, którzy te okręty mają w porcie. I to mi się akurat nie podoba. Wg mnie nic złego by się nie stało, gdyby można je było zdobyć grając okrętami z niższych tierów (np. VI czy VIII), bo przecież i tak można je będzie użyć nie wcześniej, niż po wykupieniu tych konkretnych "dziesiątek". A dla gracza, który dopiero jest w drodze do "dziesiątek", taki kamuflaż zdobyty wcześniej mógłby być dodatkową motywacją do grindu.

[B-DL]
Beta Tester
214 posts
4,098 battles

Chcesz mi powiedzieć że te camo będzie można zdobyć permanentnie tak jak za tą akcje z helloween?

Players
651 posts
7,461 battles
1 hour ago, Soroka said:

Chcesz mi powiedzieć że te camo będzie można zdobyć permanentnie tak jak za tą akcje z helloween?

Od momentu gdy napisałem swój poprzedni wpis, ogarniają mnie coraz większe wątpliwości czy tak w istocie będzie, czy tylko sobie to "nadinterpretowałem".:Smile_facepalm:
Zobaczymy. Fajnie by było, gdyby były do zdobycia jako stałe kamuflaże (nawet, jeśli swoją estetyką tak pasują do bitew losowych jak wół do karety)... ale jednocześnie... wygląda to zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe.

Players
7 posts
4,157 battles

Witam! Czy będzie możliwość wyłączenia widzenia kamuflaży kosmicznych w bitwach losowych (dot. sojuszników oraz wrogów). Bo jak coś takiego będę widział to równie dobrze możecie wprowadzić grafikę w stylu warcrafta, i podziękuję za grę. Urok tej gry jak dla mnie to piękno i jakiś realizm okrętów a nie jakieś fantasy czego nie znoszę.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this