Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bergham

Boti a jak na ně

15 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,094 battles

Opravdu jsem neměl v plánu zakládat tenhle "brečící" topic, ale podle podpory prý mám, tak tak činím. :) Ne že bych čekal, že na základě tohoto vlákna dojde k nápravě, ale docela mě překvapuje jedna věc.

Boj WG proti botům momentálně funguje na základě nějakého automatického procesu. A většinou snad i funguje. Ostatně, alespoň u mě, se nestává, že bych na boty narážel často. I když někdy se může zdát, že polovina týmu boti jsou, většinou to je debi..., pardon individualita hráčů, která nás nabádá k tomu si to myslet. Ale jednou za čas se stane, že ve hře narazím na opravdu podivné chování. A to se mi stalo i teď:

Naše Missouri jezdí od začátku bitvy podél kraje mapy a věžema vždy míří na přesně stejné místo. po dojezdu na kraj mapy se otočí a jede zpět. Pouze v okamžiku (to až později), když nějaká nepřátelská loď připlula k dostřelu, začal tento bot točit věžema směrem k lodi. Po despotu se zase věže vracely zpět. Navíc jednou za čas neskutečně (nelidsky) rychle tento bot zaspamoval celou minimapu.

Poté jsem se kouknul na statistiky tohoto robota. Tam je to až neskutečné. Nic jiného než prémiové lodě to nemá. DMG to má až komickou (v podstatě takovou, kterou jsou schopny udělat sekundářky) a má to nahráno už stovky bitev. No a třešnička na dortu je nick. Bot_6. https://wows-numbers.com/cs/player/545633691,Bot_06/

Říkal jsem si, ok. Zkusím support, protože tohle je tak zřejmé, že to ani nejde popřít. Což pracovník podpory neudělal. Ale napsal mi, že nemá mechanismus cokoli udělat. Hm, zvláštní... Prej si mám napsat na fórum a doufat, že se to dostane k vývojářům do Petrohradu. Že nic jiného nezmůžou.

Ve finále mi nejde ani tak o toho bota, ale přijde mi zvláštní, že ani support s tím nemůže absolutně nic dělat. Tak Žabáku, je to na tobě. :) GL :Smile_Default:

Spoiler

Podpora.png

Spoiler

shot-18_03_03_14_44_22-0181.jpg

Spoiler

shot-18_03_03_14_45_46-0927.jpg

Spoiler

shot-18_03_03_14_47_11-0586.jpg

• Cool 1

Players
49 posts
1,500 battles

Docela bych si tipnul, že to je "normální" lidský hráč, který prostě jen nakliká trasu, zaaretuje věže a jde dělat něco jiného. Založil si účet pravděpodobně jen kvůli tomu, aby zkoušel nervy ostatních a vysmíval se WG, že mu nemůže dát ban za bota. Pokud vždycky jen vystřelí při spotu, tak taky prostě může jen ALT TABnout v tu chvíli, kdy se ozve zvuk spotu a vypálit. 

Rekapitulace: pravděpodobně troll, který zkouší, co si může dovolit.

Ale také můžeš mít pravdu a je to prostě bot účet s ještě takhle drzým nickem. 

Rozhodně zajímavé na zamyšlení co k tomu ty lidi vede, ať už je to první nebo druhý případ. :cap_cool:

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,094 battles

Zajímavé to je každopádně. Protože v tom účtu jsou utopeny tisíce, možná až desetitisíce korun. Jestli to je troll, tak bohatý troll. Ale smysl mi stále uniká.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,780 posts
3,349 battles

Rozhodně zajímavé. Nadhodil jsem to téma mezi kolegy, patrně v pondělí na to mrkneme, jestli je to vážně nějaký troll, či bot

• Cool 3

Alpha Tester
2,873 posts
17,719 battles

Tuhle srandu, resp, konkrétní acc, už jsem také viděl, a odezva na WG na muj dotaz byla tuším mírná až žádná, krom toho, že naming shaming a co si to dovoluju.

Takže Berghame doporučuji jen vyscreenovat jeho staty neb si tady koleduješ o ban.

Přeci jen. Zmínit jeho nick. No fuj! Hanba ti!

Na druhou stranu ten účet jsem viděl už tak asi před rokem a očividně se mu stále "daří".

Takže naming/shaming ne. Podpora botů ano. Gj WG :cap_like:

Zkusím dohledat, kdy jsem ho tady zmiňoval poprvé.

edit:

Našel jsem to. Naming/shaming tenkrát kupodivu prošel. Stejně jak ten bot :Smile_honoring:

Players
51 posts
6,674 battles

Tak mě na tom zaujalo ještě to, že tento hráč vstoupil v poslední době do klanu, a na ten je teda taky radost pohledět. Viz. https://wows-numbers.com/cs/clan/500159795,GROM-GROM-Sila-i-Honor/ Podle jeho názvu, to má snad nejblíž k Polsku, a že by i on byl odtud ? Může a nemusí. Komu se ale takto vyplatí investovat do hry... a být přitom záměrně takový tragéd... to mi hlava nebere.

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
68 posts
8,580 battles

Není to tak dávno co jsem viděl webové stránky, nabízející expení celých větví v technologickém stromu, farmení free xp nebo kreditů. Vyexpení jedné desítkové lodě přišlo, pokud mě paměť neklame na 250€. Těžko říct jakou formou toto expení probíhá a radši to snad ani nechci vědět.

Tohle ale není nic v porovnání s tím, co jsem slyšel z úst Mighty Jinglese v jednom z jeho videí.

Zmiňoval v něm totiž nějakého borce hrajícího tanky na asijském serveru a ten sledoval výskyt botů tím způsobem, že si každého takového dával do ignore či black listu. Takový "hráč" pak měl v bitvě u svého nicku ikonku podle které poznal že to je jeden z botů v seznamu.

Následně tyhle účty nahlašoval na support, kde byl ujištěn že takový účet bude přezkoumán a připadně zabanován. Jaké ale bylo jeho překvapení, když na nahlášeného bota narazil třeba o dva měsíce později že?

Podotkl bych, že se skutečně jednalo o účty řízené nějakým botovacím programem, protože dle počtu bitev za určitý čas, nebylo prostě fyzicky možné, aby to hrál člověk.

A teď otázka.

Proč by wg mělo proti takovým věcem nějak zakročit? Vždyť účet řízený botovacím programem potřebuje ke své činnosti prémiový účet i prémiové stroje aby byl vůbec schopný ve hře ekonomicky fungovat.

A myslím že každý ví moc dobře, že boti a poloboti mají často ve svých docích či garážích prémiové stroje cca za 10 000 a mnohdy i více.

Teď je jen otázkou, jak v takových případech jedná wg EU.

:Smile_hiding:

• Cool 2

[IDDQD]
WoWs Wiki Team
1,503 posts
10,976 battles

Také jsem narazila na Bota s číslem, který dokonce střílel po svých.

Support byl velmi překvapen a že s tím prý něco udělá. Co? To samozřejmě nikdo neví :Smile_great:

[IDDQD]
Players
366 posts
11,558 battles

Sám mám zkušenost, že hráč, který střílel po svých, jezdil "nesmyslně" a staty měl šílené, byl nareportován i přes msg a potkal jsem ho o týden později (a "hrál" a "vylepšoval" ostatním hru úplně stejně). Bitev měl málo, staty nesmyslné, ale měl hodně premiáků. Proč ho tedy banovat, když si určitě zase nějaký koupí a "nasype" nám, co? Mně na tom primárně vadí, že WG v tomto směru "káže vodu, ale pije víno". Je evidentní, a to už víme z tanků, že WG zakročuje proti botům/TK/unfair/modistům/etc jen pokud to nezasahuje do jeho obchodní vize a byznysu (=tj minimálně). Já nejsem naivní a lidsky bych to i trošku chápal, i když mě to strašně štve, ale co mi vadí nejvíc je ten alibismus. Ať se prostě otevřeně řekne, že vize vedení firmy je takováto : Holt se s tím nějak smiřte, milí hráči, nám je to vcelku fuk, pokud nám ti lidé sypou peníze. Zabanujeme maximálně nějakého troubu, který nám neposlal ani euro, aby byla vidět činnost. Bylo by to férověší a pravdivější, než dělat z lidí zbytečně blbce, pardon ...

• Cool 3

[FO3]
WoWs Wiki Team
288 posts
5,138 battles

ja potkal jednoho o vikendu (gneiska, po 10 minutach vystrelil druhou salvu :Smile_child: ) a podle statu bych rekl, ze to je normalne hrac, kterej nahodi bota kdyz jde pryc od pc. i po par expech za bitvu mu to asi vyjezdi dost aby mel jeho klan ropu. Klasicka mula.

Konspiracka: kolik botu asi patri primo WG, aby nebyl tak nizky pocet hracu???? :Smile_glasses:

Players
856 posts
11,895 battles
4 hours ago, yaketymasq said:

Konspiracka: kolik botu asi patri primo WG, aby nebyl tak nizky pocet hracu???? :Smile_glasses:

Já tipuju nadpoloviční většinu, protože tolik i......ů se nemohlo nikdy narodit:Smile_smile:

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,094 battles
On 12. 3. 2018 at 2:21 PM, yaketymasq said:

I kdyby nějací byli, WG je umí naprogramovat tak, aby nebyli vyloženě na obtíž.

No a k tomu, že ten můj konkrétní bot provozuje desitky premiovych lodí. Moc to nechápu. Proč by to nekdo dělal a takto vyhazoval peníze. Ale i kdyby z toho WG melo nejake ty €, je přece strašně krátkozraké tohle neřešit jen kvůli pár drobným.

[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
4,408 posts
9,818 battles
On 3/12/2018 at 6:44 PM, ladisg said:

Já tipuju nadpoloviční většinu, protože tolik i......ů se nemohlo nikdy narodit:Smile_smile:

Ses prilis optimisticky a naivni v otazce inteligence prumerneho clena spolecnosti :fish_aqua:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.