Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Odo_Toothless

ANKIETA: Co sądzicie o nowym trendzie upiększającym okręty ?

Jakie jest Twoje zdanie na temat skinów zmieniających kształt okrętów ?  

148 members have voted

1. 1. Czy podoba ci się bańka na Romie ?

• Tak - to jest to, co mnie fascynuje w grze w okręty
      11
    • Nie - bo, nie rozumiem takich żartów
      116
    • jest, jak jest - nie obchodzi mnie to
      20
  2. 2. Co sądzisz o kogucie na dziobie Francuza i szarfach oplatających okręt

• Kogut jest spoko - lubię sobie robić jaja ;-)
      25
    • no nie żartujmy z tym drobiem na dziobie ... a szarfy są z blachy pewnie, bo materiałowe to w chwilę zerwałby wiatr
      95
      27
  3. 3. Co z cmentarnymi ornatami do wygrania w kampanii francuskiej ?

• Klepię te misje non stop by je zdobyć, bo nawet lubię taki jarmarczny styl :-P
      20
    • Ale lipa i to ma być nagroda ? Za darmo tego nie chcę !
      89
      38
  4. 4. Czy oczekujesz więcej takich nowości ?

• Oczywiście, czym większy cyrk tym lepiej, a różnorodność jest "trendy" !
      20
    • No co ty ? Z choinki się urwałeś ?
      97
    • będzie, jak będzie - co to za różnica ?
      30

52 comments in this topic

Recommended Posts

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,096 battles

Nasz ulubiony @WG_Lumberjack  twierdzi, że ludzie wręcz kochają takie skiny. Podobno tylko tacy malkontenci jak ja, coś tam marudzą, że kampania w której dostanie się takie "cuda", jest do bani. Być może, srodze się mylę, więc chciałem z ciekawości to sprawdzić.

Ps. tak swoją drogą, to czemu tym razem nie ma filtra, żeby schować te wspaniałe kama ? Znając życie, to jeśli dodadzą ten filtr, to za jednym zamachem wrzucą do tego wora i czarne kamo Dunkierki ...

Dziękuję za poświęconą uwagę.

• Cool 1
  • Boring 1

Players
1,659 posts
7,996 battles

Szczerze jeszcze żadnej misji nie ruszyłem, w ogóle mnie to nie interesuje, a wszystkie cama jakie są i jest możliwość ich wyłączenia w ustawieniach to mam wyłączane. Jak widzę Atago bez camo to wiem, że to Takao i tyle. W rankingówkach pograłem trochę tym okrętem z tą wiecznie drącą się kapitanicą i stwierdziłem, że to pierwszy i ostatni raz. Nie moje klimaty. Tak samo te nowe kamuflaże mozaika i inne, nie bardzo mi się to podoba - bonusy są świetne i tylko dlatego je wykorzystam. Chciałbym, żeby była opcja w grze, że widać tylko pierwsze 3 "oryginalne" cama. Jak ktoś założone inne z bonusami, to wtedy wyświetla się jako te co daje +3% do camo i -4% do celności.

• Cool 3

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,966 posts

W opcjach brakuje odpowiedzi typu „jest to jest, nie obchodzi mnie to”.

Ankieta byłaby bardziej wiarygodna - o ile w ogóle o jakiejkolwiek wiarygodności przy tak małej próbie można mówić - gdybyś jako odpowiedzi zrobił tylko „tak”, „nie”, „jest mi to obojętne”.

Co to znaczy „cmentny”?

• Cool 1

[O-R-P]
Players
1,593 posts
14,692 battles

Szczerze? Te nowe francuskie kamo są paskudne ale przy porównaniu do kamuflaży Halloweenowych, które są klasą paskudztwa samą w sobie, to tym francuskim do tego BAAAARDZOOOO dużo brakuje.  Stylizowane są z jednej strony na jakiś luksus i przepych, prawie Wersal czy co tam innego ale są po prostu jarmarczne ( ale nie obrzydliwe jak kamo na Czapajewa czy Bismarcka z eventu Halloweenowego ). Gaskonii na pewno nie kupię, kamo na Ryśka cieszy z oczywistego względu. 

Co do koguta. Jak kogoś zatopisz na Ryśku zawsze możesz napisać na chacie. You've got hit by big c.o.c.k./rooster ( no dobra rooster żeby nie było ) i butthurt przeciwnika gwarantowany:Smile_trollface::Smile_trollface::Smile_trollface:

Było coś takiego jak event na Bismarcka i dawali tam kamo na Bismarcka i Hooda w wersji nówka i uszkodzony. To było fajne. Na przykład kamo dla New Orleansa przemieniające go w San Francisco po Piątku Trzynastego czy Indianapolis w Portland po tej samej bitwie. To tylko przykłady, że można dać ciekawe malowania bez pchania się na siłę w tandetę i śmieszność.

• Cool 4

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,096 battles
1 hour ago, Greyshark said:

W opcjach brakuje odpowiedzi typu „jest to jest, nie obchodzi mnie to”.

Ankieta byłaby bardziej wiarygodna - o ile w ogóle o jakiejkolwiek wiarygodności przy tak małej próbie można mówić - gdybyś jako odpowiedzi zrobił tylko „tak”, „nie”, „jest mi to obojętne”.

Co to znaczy „cmentny”?

Ankieta tylko co się rozpoczęła, więc dodałem opcję: jest - jak jest. Cmentny - literówka. Miało być cmentarny.

Dla porównania wyników później wrzucę ta ankietę na forum angielskie.

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,096 battles
21 minutes ago, MacDusia said:

Co tu się dziwić?Skoro brak pomysłów na dalszy rozwój to się dodaje dziwactwa....

Szkoda, bo to psuje nastrój tej gry, ale dopóki choć ułamek społeczności chce na coś wydać kasę, to może być jak z tymi prezerwatywami z logo WG w Chinach .... Kiedy jakiś skin z gumowym kapturkiem u nas, a zamiast pocisków będą leciały plemniki jak na tym obrazku ? :-P

https://www.mmowg.net/world-of-tanks-china-durex-condoms/

4duhndRrH8w.jpg?zoom=2

Players
1,745 posts
11,972 battles
49 minutes ago, Odo_Toothless said:

Szkoda, bo to psuje nastrój tej gry, ale dopóki choć ułamek społeczności chce na coś wydać kasę, to może być jak z tymi prezerwatywami z logo WG w Chinach ....

Sam stwierdziłeś że poświęciłeś godzinę życia na przywrócenie animacji spaceru jakiegoś kucharza. 

Nie widzę problemu w tym że ktoś ma kogucika, albo złote gzymsy na okręcie.

Players
1,347 posts
12,432 battles

Ankieta bardzo fajna - zagłosowałem i - podobnie jak większość - jestem przeciwny takim kpinom jak bojler na wodę na głównym maszcie Romy.

39 minutes ago, MacDusia said:

lecz cóż zostało jeszcze do zepsucia?

Trudne pytanie. Serie wipe outów w grze już mamy, rozchwianie w losowaniach również (np. radary - lub ich brak), idiotyczne cama jak to z bojlerem też. Do tego dochodzi katastrofa jeśli chodzi o stabilność gry (lagi, wywalanie do ekranu logowania). Żeby było śmieszniej, po ostatnim ptahu nawet grę na co-opach schrza.niono na maxa. Dla przykładu - krążownik za kasę, taki de Grasse, jest niszczony przez boty jako cel priorytetowy pod każdym kątem i na dowolnej odległości. Pod drodze może być seria wysp, trzy czy pięć innych okrętów - ale boty mają wyjątkowo kretyński parametr by strzelać wyłącznie do premki. A po drugiej stronie- "nieśmiertelny" Emil Bertin (jak wcześniej pancerna Kuma). Prując 39 węzłów można spokojnie rushować pancerniki, gdy dostaje się same overpeny przez "pancerz" z bibuły. Ludzie szybko się połapią w tym idiotycznym procederze tępienia premek. Wcześniej po głowie (a dokładniej po dymie i HE-kach) dostały m.in. Kutuzow i Belfast, teraz priorytetowe polowanie na Grasownika. Wcale się nie zdziwię, jeśli po takich numerach sprzedaż premek "gwałtownie wzrośnie" [złośliwość FULL ON].

Co by tu jeszcze spie.przyć, panowie z WG, co by tu jeszcze spie.przyć??  - może takie pytanie warto by dodać do ankiety? :-)))

Players
184 posts
4,504 battles

Mnie osobiście większość z tych rzeczy nie przeszkadza, poza tym nieszczęsnym boilerem... no bo kurna, to woła o pomstę do nieba. Niemniej IMO Drwal ma rację - ludzie lubią skiny i różnorodność. Gdyby w WoWsa grali sami ship-loverzy to może i rzeczywiście byłoby więcej historycznych wyglądów, ale... to jest massive multiplayer z naciskiem na "massive". Typowy klikacz klawiszowiec za nic ma to, że ma np. historyczny numer okrętu na dziobie, czy malowanie z 12.10.1942 roku. Jego okręt ma wyglądać fajnie. A jeśli dlań świecące się jak psu wiadoma część ciała camo jest fajne to kupi / zdobędzie i będzie pływał. W takim Heroes of the Storm jest masa skinów i też są takie, które wkurzają mnie niemiłosiernie jak widzę, bo są okropne albo godzą w moje poczucie estetyki. No ale co zrobię? Nic nie zrobię. Gra jest darmowa, a pieniądz się sam nie zarobi. Z WoWsem jest to samo.

• Cool 5

Players
651 posts
7,461 battles

Gdybym miał np. Romę z kamo Kobayashiego, pływałbym z tym kamuflażem dla jego bonusów, a nie z powodu akceptacji dla estetyki tego projektu (wg mnie "bańka"/"garb" mocno zaburza płynną i zgrabną linię Romy).
Podobnie postępuję z kamuflażami jednorazowymi - korzystam z nich dla profitów, nawet jeśli niektóre z nich mi się nie podobają.

[LUZ]
Players
2,561 posts
4,107 battles

Jest mi to obojętne, tak też zagłosowałem. Dokąd takie rzeczy nie psują mechaniki gry, niech sobie będą. Ja bym chętnie sobie walnął jakąś zwierzęcą mordę na kadłubie np, nawet może i groszem bym sypnął, jakby była naprawdę ładna.

Co do ARP, większość jest szkaradna, ale mi nie przeszkadza. Wyjątkiem jest klasyczne fioletowe ARP Kongo, które wygląda absolutnie obłędnie, wręcz metafizycznie, zwłaszcza w ciemnym porcie, albo kiedy to fluorescencyjne światło przebija przez wodę. Coś wspaniałego.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,096 battles
18 minutes ago, Bazil_Lion said:

Mnie osobiście większość z tych rzeczy nie przeszkadza, poza tym nieszczęsnym boilerem...

W zasadzie pomysł ankiety wyniknął stąd, że zacząłem narzekać w wątku o nowej aktualizacji, nie że są wprowadzane takie "dwuznaczne" skiny - bo to nie są kama, ale stwierdziłem, że dla dużej części ludzi kampania z tylko takim skinem jest bez sensu. Nigdy tego nie założe na swój okręt. Co z tego, że to zmoduję u siebie, jak nie chcę, żeby inni widzieli, ze pływam w czymś takim.

Pytanie retoryczne ? Gdyby wyszedł np. model z kiblem na pokładzie zamiast nadbudówek z reklamą jakiejś fabryki sedesów  (polecam np. Stalingrad - obiecuję kupię dla zasady), to kto by w tym pływał ? Przecież można sobie ukryć i problemu brak ? Nieprawdaż ?

Wcześniej np. były te lodowe, które od razu też ukryłem. Dostałem odpowiedź, żebym nie generalizował, ze większość myśli co innego. Stąd ankieta, bo nie chciało mi się wierzyć. Może to ja jestem tylko taki trep ?

Poprosiłem o 2 rzeczy. O dodanie też normalnych  kamuflaży do takich kampanii i spytałem się, czy planują zablokowanie koguta i tej kobiecej figurki w grze, nie wwalając przy okazji kama Dunkierki zdobytego w innej misji, do tego samego filtru.

edit. co do Seagala to nikt nie widzi i nie słyszy jakiego się ma kapitana, więc to inna para kaloszy

Players
184 posts
4,504 battles
3 minutes ago, Odo_Toothless said:

W zasadzie pomysł ankiety wyniknął stąd, że zacząłem narzekać w wątku o nowej aktualizacji, nie że są wprowadzane takie "dwuznaczne" skiny - bo to nie są kama, ale stwierdziłem, że dla dużej części ludzi kampania z tylko takim skinem jest bez sensu. Nigdy tego nie założe na swój okręt. Co z tego, że to zmoduję u siebie, ale nie chcę, żeby inni widzieli, ze pływam w czymś takim.

To już też pewnie kwestia wyważenia pomiędzy estetyką a korzyściami "materialnymi". Dla mnie w zasadzie z tej kampanii różnicę robi camo na Richelieu. Do Dunkierki mam to czarne z zeszłego roku, Gascogne mnie nie interesuje, a na Ryśka się przyda do grindu. Obstawiam, że dla wielu camo na drzewkowy okręt ma wartość, nawet jeśli nie wygląda za ciekawie. Camo na premkę zaś... cóż, to już kwestia czysto estetyczna. 

• Cool 1

[PLO]
5,966 posts
11 minutes ago, Odo_Toothless said:

Dostałem odpowiedź, żebym nie generalizował, ze większość myśli co innego. Stąd ankieta, bo nie chciało mi się wierzyć. Może to ja jestem tylko taki trep ?

I słusznie, bo niby skąd masz wiedzieć, co myśli większość? Chyba nie na podstawie ankiety, która dotrze do ułamka promila osób grających w WoWs, z tego ułamka ułamek ją zauważy, ułamek przeczyta, a ułamek tych wszystkich ułamków zagłosuje?

Co do odpowiedzi:

1. Ani mi się podoba ani nie podoba, widziałem ze 4 razy w bitwach, jest mi to obojętne. Jak firma może na tym zarobić parę euro, to czemu nie?

2. Podobają mi się

3. Podobają mi się

4. Jest mi to obojętne. To tylko dekoracja, na nic nie wpływa, ważniejsze są bonusy z niej wynikające. Choć fajnie jest czasem zobaczyć wytwory czyjejś wyobraźni, jak rewelacyjne skórki halloweenowe. Ale żebym jakoś specjalnie na to czekał, to nie, więc odpowiedź numer 3.

• Cool 1

Players
1,347 posts
12,432 battles
30 minutes ago, Odo_Toothless said:

Pytanie retoryczne ? Gdyby wyszedł np. model z kiblem na pokładzie zamiast nadbudówek z reklamą jakiejś fabryki sedesów  (polecam np. Stalingrad - obiecuję kupię dla zasady), to kto by w tym pływał ? Przecież można sobie ukryć i problemu brak ? Nieprawdaż ?

Wiadomo, że ile ludzi tyle gustów, jednak IMHO w grze przynajmniej zachowującej pozory historyczności (pozory, bo walka na dziób i pływanie na wstecznym nią nie jest) nie powinno się schodzić poniżej pewnego poziomu. Tymczasem piszczące panienki, zbiorniki na wodę sedesową na maszcie, etc. trochę ośmieszają tę grę. Dobrze, że przynajmniej w przypadku ARP można wyłączyć te neonowe esy-floresy, kapitanice nie-wiadomo-skąd wymienić na normalnych dowódców albo definitywnie wywalić z gwizdem i hukiem. Od czasu, gdy japońskich kapitanów można przenosić na ARPiaki, ani jedna piszczałka-gimnazjalistka nie prowadzi u mnie okrętów.

Kama jednorazowe zużywam dla bonusów, jak koledzy powyżej. Z tych stałych natomiast podoba mi się czarne kamo dla Dunkierki, chociaż samej Dunki nie posiadam. Niezłe są też kamuflaże "gratulacyjne" dla Orleansa, Martela czy DD-ków. Żałuję natomiast, że póki co nie da się "podmienić" kolorów/ odcieni kamuflaży parmenentnych na inne. Skoro użytkownik płaci realną gotówką (a np. 3000 dublonów to "troszeczkę" kasy jest), wówczas powinien mieć możliwość podmiany kolorów/ odcieni na bardziej mu odpowiadające i widoczne dla wszystkich. Chodzi mi tylko o podmianę odcieni, przy zachowaniu bez zmian pozostałych parametrów. Może to kiedyś wejdzie, pożyjemy zobaczymy.

A kamo z wodnym bojlerem dla Romy - nie kupiłbym i już. Kwestia gustu.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,096 battles

Jak na razie to z ankiety wynika, ze ludzie średnią lubią udziwnienia. Skoro te "skiny" to takie rarytasy to szkoda je rozdawać za darmo - w sklepie premium powinny zejść jak świeże bułeczki :-P

A dla pospólstwa dać w misji jakieś "nudne" kamo historyczne, co robi się w kilka minut - np. takie. tu akurat Dunkierka. Wtedy bym czuł, że warto robić ta kampanię. Na mnie akurat bonusy nie robią wrażenia, bo mam chyba ze 3 tys. jednorazowych kam i nigdy nie założę czegoś co mi się wizualnie nie podoba, dla paru dodatkowych punktów. Wolałbym śliczne bez żadnych bonusów oprócz standardowych, niż brzydactwo ze 100%.

image.thumb.png.475983483abd31a5268bdfeb9272c2c1.png

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Sugeruję wywalić z pytań określenia typu "lubię ten jarmarczny styl". Jak masz robić to w ten sposób że od razu sugerujesz jedyne słuszne odpowiedzi po swojej linii to po prostu napisz zwykły płacz wątek a nie baw się w "ankiety".

• Cool 2

WG Staff
1,934 posts
3,358 battles
7 hours ago, Odo_Toothless said:

Nasz ulubiony @WG_Lumberjack  twierdzi, że ludzie wręcz kochają takie skiny. Podobno tylko tacy malkontenci jak ja, coś tam marudzą, że kampania w której dostanie się takie "cuda", jest do bani. Być może, srodze się mylę, więc chciałem z ciekawości to sprawdzić.

Ps. tak swoją drogą, to czemu tym razem nie ma filtra, żeby schować te wspaniałe kama ? Znając życie, to jeśli dodadzą ten filtr, to za jednym zamachem wrzucą do tego wora i czarne kamo Dunkierki ...

Dziękuję za poświęconą uwagę.

Miło by był gdybyś zdał sobie wreszcie sprawy, że serwer Europejski a szczególnie Polska nie jest jedyną nacją w tej grze i nie największą.
Na forum nie udzielają się też wszyscy gracze z Polski.
Więc ta ankieta to tak naprawdę kropla w morzu.

Ponieważ jednak uważam, że mimo wszystko wypowiedziało się sporo osób to warto ją podać wyżej. :) 
Poinformuj mnie jak ankieta się skończy. 

• Cool 2

Beta Tester
82 posts
2,743 battles

Miło by było żebyś jako WG Staff sprawdził,że ankieta jest umieszczona w polskojęzycznej części forum więc siłą rzeczy przeznaczona jest dla osób władających językiem polskim i do tego odwiedzającym forum.Po co wiec te mało merytoryczne (żeby nie powiedzieć,że głupie uwagi ?)

To,że polskojęzyczna część graczy mało obchodzi całą firmę wiemy nie od dzisiaj-miło jednak,że co jakiś czas przypominasz o tym działaniem lub napisaniem tego wprost.

Players
1,344 posts
7,105 battles

Dają bonusy więc przyjmuje je z otwartymi rękoma. Do oglądania w porcie mam okręty japońskie i niemieckie, wygląd francuzów mnie nie bardzo rusza, im nawet historyczne kamo by nie pomogło. :P

[-PGS-]
[-PGS-]
Players
188 posts
12,860 battles

Nikt przecież nie zmusza do zakładania tego rodzaju kamuflażu. Wystarczyłoby dodać opcję ukrycia i po problemie.

Nie przeszkadzają mi specjalne/dziwne kamuflaże ale te nowe francuskie są wyjątkowo paskudne :Smile_hiding:

[-FZO-]
Community Contributor
1,132 posts
11,730 battles

W CS GO skiny to główne źródło dochodu Valve. Tam skiny nie dają kompletnie nic. No jedynie stattracki bo liczą liczbę zabitych z danej broni a i tak ludzie wydają grubą kasę na to. Tu to samo. Jest szansa na zysk w zamian za dodanie jakichś bonusów. Kto nie ma chociaż jednego stałego kamo na X niech pierwszy rzuci kamień!

• Cool 1

[PLO]
5,966 posts
6 minutes ago, MageT91 said:

Kto nie ma chociaż jednego stałego kamo na X niech pierwszy rzuci kamień!

Rzucam.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.