Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bpeter1

Dwie wyspy - pancerniki

49 comments in this topic

Recommended Posts

Players
47 posts
3,651 battles

Witam.

Miałem dzisiaj ciekawą rozgrywkę na pancerniku Dunkerque. Ustawiłem się pomiędzy dwiema bliskimi wyspami i zastopowałem maszyny. Jak okręty nieprzyjaciela pojawiały się w zasięgu to otwierałem ogień. Nadleciały samoloty torpedowe przeciwnej drużyny. Właściwie siłą rzeczy nie mogły mnie storpedować, ponieważ osłaniały mnie wyspy. Dopiero gdy wysunąłem się zza wysp zostałem w krótkim czasie zatopiony. Gdybym dalej stał między tymi wyspami mógłbym osłaniać moją flankę przed atakiem wrogich jednostek, i być dalej osłonięty przed torpedowcami. Problem mogłyby stanowić niszczyciele przeciwnika i bombowce. Ale z tym trzeba się liczyć. Jeśli wyspy znajdują się bliżej to między nie mógłby się zmieścić krążownik.

• Funny 5
  • Boring 1

Players
47 posts
3,651 battles

Chciałbym dodać że w przypadku niszczycieli dobre są pancerniki z wieżami głównej artylerii od dziobu i rufy. Natomiast co do bombowców to potrzeba okrętu o silnej obronie przeciwlotniczej.

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,885 battles
4 hours ago, bpeter1 said:

Witam.

Miałem dzisiaj ciekawą rozgrywkę na pancerniku Dunkerque. Ustawiłem się pomiędzy dwiema bliskimi wyspami i zastopowałem maszyny. 

Okej...

Players
47 posts
3,651 battles

Wracając do sytuacji z pancernikiem Dunkerque. Gdybym wycofał się do tyłu z powrotem w stronę drużyny prawdopodobnie uratowałbym okręt. Wtedy musiałbym płynąć prostopadle do okrętów wroga

tak żeby mnie wyspy zasłaniały dalej. Jedyny problem to niszczyciele, ale wtedy gdy wyrażnie brakuje wsparcia to trzeba się niezwłocznie wycofać w stronę drużyny. Natomiast jeśli w tym obszarze nasza grupa odniosła by przewagę to można się wysunąć do przodu.

• Funny 2

[TF16]
Moderator
4,185 posts
10,562 battles
9 minutes ago, bpeter1 said:

(...) wycofał się do tyłu z powrotem (...)

Próbowałeś kiedyś wycofać się do przodu? Może to byłoby lepszym rozwiązaniem. W dodatku najlepiej na przód.

• Funny 1

Beta Tester
398 posts
16,228 battles
23 minuty temu, bpeter1 napisał:

Wracając do sytuacji z pancernikiem Dunkerque. Gdybym wycofał się do tyłu z powrotem w stronę drużyny prawdopodobnie uratowałbym okręt. Wtedy musiałbym płynąć prostopadle do okrętów wroga

tak żeby mnie wyspy zasłaniały dalej.

szkoda,że tam nie zacumowałeś i nie poprosiłeś kolegów o założenie ci pomocnej sieci przeciwtorpedowej z ich wraków chociażby,wierz mi ta taktyka ma przyszłość...

[LUZ]
Players
2,561 posts
4,107 battles
2 hours ago, Dark_Havoc said:

Próbowałeś kiedyś wycofać się do przodu? Może to byłoby lepszym rozwiązaniem. W dodatku najlepiej na przód.

Dark, ale zauważ, że większość jedynie "cofa do tyłu",  a kolega nie tylko "wycofał się do tyłu", ale jeszcze w dodatku " z powrotem". Sugeruję plusik z serduszkiem w kapowniku.:cap_haloween:

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,103 battles

Z innych genialnych w swej prostocie "taktyk", jest udawanie AFK na swoim miejscu startowym :-P.

Przyznam się, że pary razy sam się na takie cuś nadziałem. Być może to był bot, bo jakoś nie uwierzę, że akurat się wtedy ten ktoś zalogował do gry ...

[BASIC]
Beta Tester
232 posts
8,050 battles

Oj Odo, uwierz zdarza się. Sporadycznie zawiesza mi grę do tego stopnia, że muszę restartować cały komputer. Zanim odpalę wszystko na nowo, jest już gdzieś połowa rozgrywki. Jeśli jeszcze żyję, próbuję cokolwiek zdziałać. I zaręczam Ci że to nie żadna "chytra taktyka" z mojej strony :Smile_hiding:

Beta Tester
1,919 posts
7,383 battles

Czy można zastosować tą taktykę na innych maszynach niż Dunkerque? 

[O-R-P]
Players
1,597 posts
14,708 battles
6 hours ago, Manco_ said:

Dark, ale zauważ, że większość jedynie "cofa do tyłu",  a kolega nie tylko "wycofał się do tyłu", ale jeszcze w dodatku " z powrotem". Sugeruję plusik z serduszkiem w kapowniku.:cap_haloween:

Eeee to jeszcze nic. Na Nelsonie nasz kolega cofał się tyłem do przodu. To był dopiero fenomen...

• Cool 1
  • Funny 1

[TF16]
Moderator
4,185 posts
10,562 battles
46 minutes ago, turkina said:

@UP. I dalej strzelał z dziobowych dział:)

Które, dla zmylenia przeciwnika, były zamontowane na rufie.

• Cool 2

[KURLA]
Players
821 posts
10,837 battles
4 hours ago, Odo_Toothless said:

Z innych genialnych w swej prostocie "taktyk", jest udawanie AFK na swoim miejscu startowym :-P.

Przyznam się, że pary razy sam się na takie cuś nadziałem. Być może to był bot, bo jakoś nie uwierzę, że akurat się wtedy ten ktoś zalogował do gry ...

Ja ze dwa razy tak miałem, po diskonekcie wchodzę do gry i cała ich flanka do mnie wali, z tym że raz na NO trochę ich pogryzłem i po ok. minucie efektywnej gry byłem drugi w tabelce :cap_haloween:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.