Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
seyyah

Forum Kapandıktan sonra?

Oyuncular tarafından açılmış bir forum kullanır mısınız?   

37 members have voted

 1. 1. Resmi forum kapandıktan sonra bilgi paylaşımına devam etmek için oyuncular tarafından açılmış resmi olmayan bir forum kullanır mısınız?

  • Evet
   17
  • Hayır
   20

11 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,933 battles

Bildiğiniz gibi resmi forumun ve portalların kapatılacağı duyuruldu.

Her ne kadar uğrayanı az olsa da bu forum yeni başlayanlar ve bilgi paylaşmak isteyenlerin gerçekten de güzel bilgiler paylaştığı rahat bir iletişim ortamı sağlıyordu. (Zaman zaman gerginlikler ve tatsızlıklar yaşansa da...)

 

Bunun kapanması pek çok kişinin bilgilere topluca erişmesini engelleyeceği ve pek çok bilginin de kaybolmasına neden olacağı için, paylaşımlara devam edebilmek adına her ne kadar basit olursa olsun bir paylaşım forumunun açılması ve kullanılması hakkındaki görüşlerinizi almak istedim.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[D_S_W]
Players
192 posts
8,167 battles

Şahsen destek verebilirim. Ekonomik olarakta bir müddet yardımda da bulunmaya çalışabilirim. Resmi ortaklık vs den ticari birşeylerin altını çizmiyorum bundan bahsetmiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!! Samimiyetle yazıyorum.

 

 Bu işin arama motorlarına optime edilmesi + buradaki konu başlıklarının en azından veritabanının istenip yeni açılacak yere aktarılması (en azından arşiv olarak kullanılabilmesi) ve en önemlisi resmi forum anasayfasında yönlendirme!!!! bu çok önemli buraya site üzerinden gelen vatandaşların türkçe topluluğa tıkladığı anda yeni açılan yada aynı sayfadan otomatik yönlenmesi gerekir. Bunlarla birlikte veritabanından anlayan sistemin ana yedeğini 12 saatlik en az alabilecek sistem adminlere ihtiyaç var. Portal tarafı oluşturulacaksa en az bir grafiker gerekir. Daha esnek daha rahat bir ortam oluşturulmalı. Tanktimo az önce kırmızı harf yasak dedi beyin kanaması geçirecektim...

 

Sistemin ne kadarının ücretsiz yada ücretli olacağı tarafları da var. Eğitim videoları oluşturacak görsel eğitimler hazırlayabilecek video renderleyecek ekip.

 

Çok eski bir portalcı ve forumcudan destek isterseniz fikir alışverişi vs özelden yazmanız yeterli.

 

Son olarak burayı kapatmamak için süre uzatma ek süre yada yapılacak birşey kalmadımı? Hiç şans yokmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
634 posts
30,894 battles

Zaten böyle bir platform yapmamız şart yoksa yeni başlayan ve ingilizcesi iyi olmayan oyuncuların oyunu anlamaları ve yeniliklerden haberdar olmaları çok zor zaten Türk oyuncu sayısı çok az birde zamanla  yeni gelenlerin sayısı azlacak ve üstüne eski oyunculardan protesto edip bırakanlar olacaktır bundan 1-2 sene sonra Türk oyuncu sayısı200-300 kadar düşer demek istemem yeni başlayanların ve başlayacak olanlara Türkçe bilgi akışı sağlıyabileceğimiz ve sorularını cevaplayabileceğimiz bir platform olması şart bu sebepten böyle bir girişime sonuna kadar destek veriyorum 

 

Ayrıca oyunun haber portalındaki ingilizce haberlerin  eğer  rutin olarak Türkçeye çevrilip bu kurulacak platformda paylaşılması sağlanırsa  ozaman bu oyunu oynayan yeni eski herkesin işine yarayacak bir ortam olur

 

sadece tek isteğim böyle bir platformu idare edecek kişinin kesinlikle tarafsız ve objektif biri olmalı ve harkese eşit mesafede durmalı belki bu sayede katılımın artması mümkün olabilir 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,230 posts
15,463 battles

Oyuna yeni başlayan oyuncular bilgilerini yayıncılardan ve youtubeden gideriyor zaten. Yeni başlayan oyuncular  10 kişi ise 1 kişisi foruma uğruyordu bir şeyler öğrenebilmek için. Geri kalanı ise yayıncılara soru sorarak bilgilerini ediniyordu. Oyunun orjinal forumuna bile malumunuz kadar erişim iken, başka birinin açmış olduğu foruma erişim çok daha az olacağına ben adım gibi eminim.

Fikir gayet hoş ve yararlı fakat forum kullanımı yıllar önce bitti Türkiye'de. Yeni forum açıldığında hevesle paylaşımlar olur ilk başta, bir kaç hafta sonra buradan farksız olmaz. En azından bu benim düşüncem, forum açıldığında, ki açılırsa, umarım yanılırım fakat malesef durum ortada.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PAID]
Community Contributor, Beta Tester
121 posts
16,860 battles

f o r u m, ö l ü  b i r  y a t ı r ı m d ı r

 • Cool 1
 • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,230 posts
15,463 battles
1 saat önce, Mad_Jack_The_Pirate dedi:

https://forum.turkmmo.com/kategori/world-of-warships/ şöyle bir yer buldum ama üye değilim


O forumda moderatördüm zamanında. Kullanıcı adım Dubstep idi. Sonra orada görevi bıraktım. O forumda paylaşılan her şey başka yerlerden alıntı. Fakat hazır bir forum sonuçta kullanmak isteyen arkadaşlar kullanabilir, gayet güzel bir forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[GREAT]
Players
161 posts
17,226 battles
19 hours ago, SAYKOMANYAK said:

Resmi forumu bile kullanmıyorum pek. Gayriresmi bir forumu neden kullanayım ?

Ne diye yorum yapıyorsun? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×