Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
adamPOLAND

małe poprawki do gry

58 comments in this topic

Recommended Posts

Players
239 posts
8,982 battles

Witam , chcę przedstawić pewne moje spostrzeżenia dotyczące rozgrywki czy ekonomii  .

Chodzi mi np o ekonomię w grze : sprzęt eksploatacyjny jak i również bitwa na koncie premium nie zaliczoną np . 

Zacznijmy od tego pierwszego . Kupując sprzęt eksploatacyjny II poziomu płacimy za 4 sztuki , to z jakiej racji mam ponownie po bitwie płacić za wszystkie 4 skoro wykorzystałem tylko 2 każdego rodzaju czy to doładowanie silnika czy dym albo  apteczkę ( tak to nazwę ) . Mam płacić za to,co wykorzystałem , kamuflaż tak , wykorzystałem cały podczas bitwy czy też sygnały  i za to powinienem płacić bądź powinno się automatycznie uzupełniać jeśli jest dostępne w ilości , ale niewykorzystany sprzęt powinien pozostać bez zmian i nie powinien ponownie być opłacany lecz ten brakujący , czyli np 2 wykorzystania na bitwę to te 2 uzupełnienia powinny być , nie wszystkie 4.

Druga sprawa tyczy się bitew na koncie premium . Mianowicie gdy uruchamiam bitwę na koncie premium to dlaczego mi jej nie zaliczy ? Nawet jeśli się skończy konto premium to powinno mi zaliczyć jeszcze zaliczyć za taką bitwę na jakiej zacząłem grać , a nie jak np pozostało 10 min. konta premium ,zaczynam grę i minął czas to bitwa jest już jako standard podliczona , a  powinna być zaliczona jeszcze na takim koncie , na jakim była uruchomiona . 

I mały dodatek , czas konta premium powinien być liczony tak :  godzina,minuta i sekunda  , bo źle wyświetla czas , czasem pisze , że jest 2 godz . a po restarcie gry  pozostaje już 30 min . Czas powinien być liczony cały czas i pokazywany jak zegar w systemie windows . Daję przykład , mam konto premium 15 godz , przedłużam je i pokazuje mi ,że mam 2 dni ? Bezsensu trochę . 

Dobre byłoby wprowadzenie do gry ilość brakujących PD do następnego poziomu okrętu , bo u kapitana jest pokazane ile ma PD , ale do okrętu trzeba wejść w moduły i nacisnąć na następny tier i pokazuje ilość brakujących PD ,to powinno być wszystko z prawej strony ekranu . Czyli chodzi mi oto , ze już widzimy , że możemy zbadać już kolejny poziom  . Następna sprawa tyczy się badania okrętu . W niego należy wejść i wtedy da się zbadać , tak nie powinno być , załączam zrzut ekranu gdzie powinno się dać zbadać już następny poziom okrętu jak i zakup . Zaznaczyłem miejsce w kółko , że tutaj powinno już być badanie tego poziomu i zakup , a moduły dopiero po wejściu w dany okręt . 

Chodzi oto,że kiedy mam oznaczony cel ,a strzelam w inny okręt to moje pociski powinny lecieć na ten okręt który ja celuję,nie ten,który kamera go śledzi albo jest oznaczony. Miałem bitwę,że celowałem w dalszy okręt niż ten bliższy,który miałem oznaczony i pociski nie doleciały do tamtego dalszego mimo dobrej oddanej salwy,tak nie powinno być,skoro celuje i atakuję inny okręt to pociski nie powinny lecieć tylko i wyłącznie na oznaczony.  Tak samo nie powinno mi oznaczać celu automatycznie podczas rozgrywki , czy to po pojawieniu wroga czy przełączeniu się na torpedy . To powinno być tylko przeze mnie aktywowane . 

To na tyle , jakie mam spostrzeżenia dotyczące gry .  Co do płatności to już z supportem muszę się skontaktować i przedstawić problemy . 

update:  dodać możliwość  ukrycia okrętów do bitew klanowych oraz wprowadzić  pewne  rzeczy do zaproszeń . Ktoś stworzył rodzaj bitwy  klanową , to z jakiej racji może zapraszać osoby bez klanu ? To dla takiego dowódcy dywizjonu powinna być zablokowana funkcja,to ma być tylko ograniczenie zaproszeń dla osób,które już należa do klanu, chce mnie ktoś zaprosić na bitwę klanową,niech wpierw zaprosi do klanu , a nie wkurzają tymi zaproszeniami do takich bitew .

Tak samo powinno widnieć , że ktoś zaprasza do dywizjonu to widoczne jest do jakiej bitwy ,czy losowej czy kooperacyjnej  czy  operacji . Opis osób także powinien byś widoczny nie po najechaniu kursorem na nick gracza tylko zanim zaprosi musi nacisnąć na nick gracz i otwiera się opis ,kto do jakiej bitwy chce dołączyć czy na jakich tierach szuka wspólnika do gry .

badania.jpg

• Bad 1

Weekend Tester
737 posts
4,822 battles

@UP. Wiesz ze przywracanie HP i naprawka premium działają częściej? Już to powoduje ich większą cenę. Reszty naprawdę nie czytałem.

Players
3,296 posts
5,097 battles
  1. Tak WG zrobiło.
  2. Tak WG zrobiło.
  3. Tak WG zrobiło.
  4. O ile dobrze kojarzę i pamiętam, możesz w ustawieniach wyłączyć automatyczne śledzenie celu? Na pewno możesz to zmieniać ręcznie.

Players
239 posts
8,982 battles
9 minut temu, turkina napisał:

@UP. Wiesz ze przywracanie HP i naprawka premium działają częściej? Już to powoduje ich większą cenę. Reszty naprawdę nie czytałem.

płacisz za sztuki , więc skoro kupujesz 4,a wykorzystasz 2,to wiec jak za 4 masz płacić ,skoro 2 zostały niewykorzystane do końca 

[DOREE]
Beta Tester
1,793 posts
13,194 battles
21 minutes ago, adamPOLAND said:

Dobre byłoby wprowadzenie do gry ilość brakujących PD do następnego poziomu okrętu , bo u kapitana jest pokazane ile ma PD , ale do okrętu trzeba wejść w moduły i nacisnąć na następny tier i pokazuje ilość brakujących PD ,to powinno być wszystko z prawej strony ekranu . Czyli chodzi mi oto , ze już widzimy , że możemy zbadać już kolejny poziom  . Następna sprawa tyczy się badania okrętu . W niego należy wejść i wtedy da się zbadać , tak nie powinno być , załączam zrzut ekranu gdzie powinno się dać zbadać już następny poziom okrętu jak i zakup . Zaznaczyłem miejsce w kółko , że tutaj powinno już być badanie tego poziomu i zakup , a moduły dopiero po wejściu w dany okręt . 

Takie "drobne usprawnienia" były by na pewno bardzo pomocne. 

23 minutes ago, adamPOLAND said:

Chodzi oto,że kiedy mam oznaczony cel ,a strzelam w inny okręt to moje pociski powinny lecieć na ten okręt który ja celuję,nie ten,który kamera go śledzi albo jest oznaczony. Miałem bitwę,że celowałem w dalszy okręt niż ten bliższy,który miałem oznaczony i pociski nie doleciały do tamtego dalszego mimo dobrej oddanej salwy,tak nie powinno być,skoro celuje i atakuję inny okręt to pociski nie powinny lecieć tylko i wyłącznie na oznaczony.  Tak samo nie powinno mi oznaczać celu automatycznie podczas rozgrywki , czy to po pojawieniu wroga czy przełączeniu się na torpedy . To powinno być tylko przeze mnie aktywowane . 

Robisz to sobie klawiszem "X".

Co do ekonomiki- "mądrzejsi" uznali ze ma być tak jak jest i tyle, nic nie zrobimy.

[ISEN]
Moderator
4,877 posts

Co do celowania to polecam:

Fajnie wiedzieć, że nie ogarniasz mechaniki, ale ją krytykujesz.

Jeśli wprowadzono by płatność za każdy ładunek to nic by się nie zmieniło w grze. Ja nie mam problemu z wydaniem 20k kredytów na coś co mi pomoże zdobyć 200k kredytów. To po prostu inwestycja. Jakbym miał płacić za każdy ładunek sprzętu to narobiło by to masę problemów, gdyż musiałbyś pilnować ile kupić po bitwie. A w zależności od okrętu, typu sprzętu a nawet umiejętności kapitana te wartości są różne. Przyjmij, że masz JEDEN sprzęt, tylko gra pozwala Ci go użyć odpowiednią ilość razy. Jak go nie wykorzystasz to i tak jest zepsuty.
Taki jest klimat tej gry.

Dlaczego nie zalicza Ci bitew na koncie premium: bo WG ma taką politykę. Wybacz, ale czepianie się kilku minut lub jednej bitwy jest nieco małostkowe.
Zresztą już raz pisałeś podobny temat na tym forum.
Co do licznika - przydałby się, choć nie zauważyłem nigdy takich wypadków by gwałtownie zmienił odliczany czas. W WoT po zalogowaniu zwykle podawany jest czas wygaśnięcia premium.

[DOREE]
Beta Tester
1,793 posts
13,194 battles

Jeszcze sie wtrące odnośnie konsumabli- płaci się za samą możność przewiezienia sprzetu takiego czy innego, nie za ilokrotność użycia. Ale jak sie gra przynajmniej jako- tako, to nawet sie nie odczuje tych kosztów.

• Cool 1

Players
239 posts
8,982 battles
4 minuty temu, Dark_Havoc napisał:

Co do celowania to polecam:

Fajnie wiedzieć, że nie ogarniasz mechaniki, ale ją krytykujesz.

Jeśli wprowadzono by płatność za każdy ładunek to nic by się nie zmieniło w grze. Ja nie mam problemu z wydaniem 20k kredytów na coś co mi pomoże zdobyć 200k kredytów. To po prostu inwestycja. Jakbym miał płacić za każdy ładunek sprzętu to narobiło by to masę problemów, gdyż musiałbyś pilnować ile kupić po bitwie. A w zależności od okrętu, typu sprzętu a nawet umiejętności kapitana te wartości są różne. Przyjmij, że masz JEDEN sprzęt, tylko gra pozwala Ci go użyć odpowiednią ilość razy. Jak go nie wykorzystasz to i tak jest zepsuty.
Taki jest klimat tej gry.

Dlaczego nie zalicza Ci bitew na koncie premium: bo WG ma taką politykę. Wybacz, ale czepianie się kilku minut lub jednej bitwy jest nieco małostkowe.
Zresztą już raz pisałeś podobny temat na tym forum.
Co do licznika - przydałby się, choć nie zauważyłem nigdy takich wypadków by gwałtownie zmienił odliczany czas. W WoT po zalogowaniu zwykle podawany jest czas wygaśnięcia premium.

ja nie pisałem o celowaniu tylko oznaczeniu celu,kiedy jest oznaczony w celownik to pociski nie powinny na niego lecieć tylko na ten okręt w który ja chcę

po drugie , piszesz  „Jak go nie wykorzystasz to i tak jest zepsuty."  przykro mi,ale jak może być zepsuty , takie coś się nie psuje

„Wybacz, ale czepianie się kilku minut lub jednej bitwy jest nieco małostkowe." a może w takiej jedynej bitwie mi super wyszło ,miałem kamo dobre założone i sygnały i dupa,już mniej kasy i pd na bitwę wpadło za standard ,chyba,że grasz okrętem premium,to już co innego 

Pisałem o demontażu ulepszenia,to co innego niż płatność za sprzęt po bitwie niewykorzystany , tak samo masz w realu,masz coś więcej,wykorzystasz tyle,reszta ci zostaje,to uzupełniasz tylko tyle,ile ci brakuje,albo płacisz tyle za te części ,które ci brakują

Players
239 posts
8,982 battles
9 minut temu, Korsarz_87 napisał:

Jeszcze sie wtrące odnośnie konsumabli- płaci się za samą możność przewiezienia sprzetu takiego czy innego, nie za ilokrotność użycia. Ale jak sie gra przynajmniej jako- tako, to nawet sie nie odczuje tych kosztów.

no wiesz, jak grasz co chwile okrętem premium to nie odczujesz,bo to pokryje parę bitew tego wydatku całego 45 000  , jeszcze jak masz parę okrętów to masz nabite kupę kasy ,ja nie , bo z ledwością zbieram na Essex , i nie jest łatwo , na weekend sobie kupiłem premium konto aby nie być dużo na minusie czasem za bitwę , bo zwykłe 9 to na prawdę  już duże wydatki , przegraj bitwę to już kasa na minusie  ,dlatego niższymi muszę nadrobić 5 - 6 tierem 

Weekend Tester
737 posts
4,822 battles
9 minutes ago, adamPOLAND said:

no wiesz, jak grasz co chwile okrętem premium to nie odczujesz,bo to pokryje parę bitew tego wydatku całego 45 000  , jeszcze jak masz parę okrętów to masz nabite kupę kasy ,ja nie , bo z ledwością zbieram na Essex , i nie jest łatwo , na weekend sobie kupiłem premium konto aby nie być dużo na minusie czasem za bitwę , bo zwykłe 9 to na prawdę  już duże wydatki , przegraj bitwę to już kasa na minusie  ,dlatego niższymi muszę nadrobić 5 - 6 tierem 

Podaj numer konta, kto wie może odnotujesz wpływy...

[DOREE]
Beta Tester
1,793 posts
13,194 battles
24 minutes ago, adamPOLAND said:

Po pierwsze, jak sam zauważyłeś, średnimi tierami da sie całkiem spoko zarabiac.

Po drugie, i tak możemt czuć sie rozpieszczani, co kawalek jest do zrobienia w misji calkiem spoko okret premium- ile już zrobiłeś?

Po trzecie, nie ma o obowiązku robienia poziomu X jeśli koszty Cie przerastają, a jeśli jednak koniecznie chcesz tę X to musisz wykombinować, jak tego dokonać bez jęczudupstwa.

Players
239 posts
8,982 battles
25 minut temu, Dark_Havoc napisał:

Czyli jak założę Juliet Charlie, a nie trafią mnie ani razu to flaga zostaje? Przecież jej nie zużyłem?

przecież napisałem o sygnałach i kamuflażach,że one są wykorzystane na bitwę,bo to tylko po jednym montujesz,chodzi o sprzęt eksploatacyjny ,masz 4 ładunki , jeden kosztuje 22 500 , wiec dlaczego mam zaś uzupełniać znowu 4 i ,zamiast tylko np 2 ma mi uzupełnić ,bo nie wszystkie 4 ładunki wykorzystam , tylko 2 na bitwę ,chodzi różne rodzaje ,  np leczenie wykorzystam 1 raz , koszt 22 500  ,  naprawę 2 razy , pozostało leczenia 3 jeszcze niewykorzystanego , to dlaczego mam płacisz za wszystkie , a nie tylko jeden ma się uzupełnić za 22 500  to zaś wszystkie sie uzupełniają po bitwie jakby były wykorzystane , czyli 22 500 x 4 , zamiast 22 500 x 1 sztuka , bo zestaw naprawczy jest bez ilości ładunków , więc ile razy wykorzystam na gaszenie czy zalewanie to płacę tyle,ile razy z tego skorzystałem,ale reszta ? 

Players
239 posts
8,982 battles
24 minuty temu, turkina napisał:

Podaj numer konta, kto wie może odnotujesz wpływy...

chodzi o zarobek w grze,nie konto w banku

Players
239 posts
8,982 battles
12 minuty temu, Korsarz_87 napisał:

Po pierwsze, jak sam zauważyłeś, średnimi tierami da sie całkiem spoko zarabiac.

Po drugie, i tak możemt czuć sie rozpieszczani, co kawalek jest do zrobienia w misji calkiem spoko okret premium- ile już zrobiłeś?

Po trzecie, nie ma o obowiązku robienia poziomu X jeśli koszty Cie przerastają, a jeśli jednak koniecznie chcesz tę X to musisz wykombinować, jak tego dokonać bez jęczudupstwa.

jak ty nawalasz codziennie to zdobedziesz taki okret z misji,np Aigle , ja nie grałem ostatnio i nie zrobilem misji , mam 10 na 18 , wiec nie ma szans na zaliczenie juz i zdobycie tego okretu,a przydałby się na tą kampanię własnie ,a nei zamierzam płacić kasy w sklepie premium na okręt premium skoro jest do zdobycia,ale robię kampanię Honorowa Służba,ale dopiero na 2 etapie jestem,mogłem szybciej rozpocząć to bym zdobył dawno , a teraz to jeszcze trochę mi zejdzie 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
4 minutes ago, adamPOLAND said:

przecież napisałem o sygnałach i kamuflażach,że one są wykorzystane na bitwę,bo to tylko po jednym montujesz,chodzi o sprzęt eksploatacyjny ,masz 4 ładunki , jeden kosztuje 22 500 , wiec dlaczego mam zaś uzupełniać znowu 4 i ,zamiast tylko np 2 ma mi uzupełnić ,bo nie wszystkie 4 ładunki wykorzystam , tylko 2 na bitwę ,chodzi różne rodzaje ,  np leczenie wykorzystam 1 raz , koszt 22 500  ,  naprawę 2 razy , pozostało leczenia 3 jeszcze niewykorzystanego , to dlaczego mam płacisz za wszystkie , a nie tylko jeden ma się uzupełnić za 22 500  to zaś wszystkie sie uzupełniają po bitwie jakby były wykorzystane , czyli 22 500 x 4 , zamiast 22 500 x 1 sztuka , bo zestaw naprawczy jest bez ilości ładunków , więc ile razy wykorzystam na gaszenie czy zalewanie to płacę tyle,ile razy z tego skorzystałem,ale reszta ? 

Jakie 22.500 x 4? Płacisz 22.500 obojętne czy wykorzystasz naprawę raz czy cztery razy.

Players
239 posts
8,982 battles
5 minut temu, Greyshark napisał:

Jakie 22.500 x 4? Płacisz 22.500 obojętne czy wykorzystasz naprawę raz czy cztery razy.

hmm,muszę to sprawdzić , może zmieniło się to w którejś aktualizacji , bo kiedyś płaciłem za każdy ,bo to widziałem , ja nie śledzę każdego opisu wprowadzonej aktualizacji co się zmieniło w danej wersji,może coś przeoczyłem to mi podaj link jak masz,to przeczytam jeśli chodzi o ekonomię gry ,bo ja nie sprawdzam co bitwę tabelki ,ale po bitwie patrzę na uzbieranie kredyty  i na powiadomienia po bitwie w dolnym prawym rogu , ile co i jak,moze nie zauwazylem tego,sprawdzę ,bo coś dużo mi kredytów ucieka ,bo czasem nie wykorzystam żadnego sprzętu , ja sie patrze na te pierwsze okno po bitwie co poakzuje ilość bagietek zdobytych ,dmg i kredytów , a jak wyjde to jeszcze powiadomienie ile zaplacilem za okret ,ale nei doczytalem zawsze ile za sprzet itd ,musze teraz sprawdzić po bitwei co i jak,dam znać ,jeśli będzie tak jak piszesz , to juz jeden problem z głowy ,ale są inne jakie opisałem np co do zaproszen do dywizjonu albo z tym zakupem i badaniem 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
2 minutes ago, adamPOLAND said:

hmm,muszę to sprawdzić , może zmieniło się to w którejś aktualizacji , bo kiedyś płaciłem za każdy ,bo to widziałem , ja nie śledzę każdego opisu wprowadzonej aktualizacji co się zmieniło w danej wersji,może coś przeoczyłem to mi podaj link jak masz,to przeczytam jeśli chodzi o ekonomię gry ,bo ja nie sprawdzam co bitwę tabelki ,ale po bitwie patrzę na uzbieranie kredyty  i na powiadomienia po bitwie w dolnym prawym rogu , ile co i jak,moze nie zauwazylem tego,sprawdzę ,bo coś dużo mi kredytów ucieka ,bo czasem nie wykorzystam żadnego sprzętu , ja sie patrze na te pierwsze okno po bitwie co poakzuje ilość bagietek zdobytych ,dmg i kredytów , a jak wyjde to jeszcze powiadomienie ile zaplacilem za okret ,ale nei doczytalem zawsze ile za sprzet itd ,musze teraz sprawdzić po bitwei co i jak,dam znać ,jeśli będzie tak jak piszesz , to juz jeden problem z głowy ,ale są inne jakie opisałem np co do zaproszen do dywizjonu albo z tym zakupem i badaniem 

Nic się nie zmieniło, od samego początku istnienia gry było tak, że płacisz 22.500 za naprawę, obojętne ile razy jej w grze użyjesz.

Ale co masz sprawdzać? Chyba nie sugerujesz, że cię okłamuję?

[ISEN]
Moderator
4,877 posts
16 minutes ago, adamPOLAND said:

No nie są wykorzystywane. Na przykład Juliet Charlie chroni przed detonacją. Jak mnie nie trafią to nie ma szans mnie ochronić - według tego co piszesz powinna nie być użyta. A co na przykład z odpalonym hydro jak nie wykryje torped lub okrętów? Przecież tego też nie wykorzystam... a gra liczy mi ładunek użyty.
Po za tym płacisz zawsze za komplet = 3 lub 4 a nawet 5 użyć jest zawsze w tej samej cenie. To jest komplet. To tak jakbyś chciał kupić tylko pół samochodu - bo jeździsz sam i nie będziesz korzystał z tylnych siedzeń.
ZAWSZE było tak, że JEDEN materiał jest niepodzielny i kosztuje 22,5k kredytów. Nic się tu nie zmieniało.
Robisz aferę o coś czego nawet nie jesteś pewny.

• Cool 1

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,376 posts
27,341 battles
11 minutes ago, Dark_Havoc said:

No nie są wykorzystywane. Na przykład Juliet Charlie chroni przed detonacją. Jak mnie nie trafią to nie ma szans mnie ochronić - według tego co piszesz powinna nie być użyta. A co na przykład z odpalonym hydro jak nie wykryje torped lub okrętów? Przecież tego też nie wykorzystam... a gra liczy mi ładunek użyty.
Po za tym płacisz zawsze za komplet = 3 lub 4 a nawet 5 użyć jest zawsze w tej samej cenie. To jest komplet. To tak jakbyś chciał kupić tylko pół samochodu - bo jeździsz sam i nie będziesz korzystał z tylnych siedzeń.
ZAWSZE było tak, że JEDEN materiał jest niepodzielny i kosztuje 22,5k kredytów. Nic się tu nie zmieniało.

Może mu chodzi o to, że płacił za 4 consunable. Bo były 4, (np Atago) Tylko że to są oddzielne komplety! Jedna naprawka, jedna "R", jedno rozbicie i jeden myśliwiec. Wtedy faktycznie po bitwie pokaże 4x 22,500. Ale to są cztery rózne komplety! A za każdy komplet płaci się niezależnie ile razy był aktywowany.

Adamie jak widzisz że jakis komplet jest nie używany za często. To nie uzywaj w wersji premium, wrzuć darmowy. Uzywaj premium tych, co bedziesz na bank potrzebował. Na niektórych okrętach, niektóre consunable są używane sproradycznie i wtedy zakłada się darmowe wersje.

• Cool 1

Players
239 posts
8,982 battles
3 minuty temu, Greyshark napisał:

Nic się nie zmieniło, od samego początku istnienia gry było tak, że płacisz 22.500 za naprawę, obojętne ile razy jej w grze użyjesz.

Ale co masz sprawdzać? Chyba nie sugerujesz, że cię okłamuję?

teraz sprawdziłem raport po bitwie ,  teraz się zgadza,po prostu nie policzyłem ilości sprzętu używanego na okręcie ,bo to też ważne , odejmowałem tylko ilość wykorzystanych od tego zarobku w grze  oraz naprawę okrętu , i się dziwiłem,że więcej mi pobierało , bo nie każdy rodzaj uruchamiałem np  obrona plot II w bitwie ,bo po co ? a mimo to,za to płaciłem,a tego nie podliczałem  , teraz zauważyłem , ciekawe jak bedzie,jak tylko zestaw grupy ratunkowej dam na II ,a resztę zostawię  na normalnym,ale dam auto uzupełnianie 

9 minut temu, Dark_Havoc napisał:

jak możesz mieć nie wykorzystany, nie ma paru Juliet Charlie na bitwę tylko jeden , który działa cała bitwę,a mi chodzi o taki sprzęt ,który aktywujesz klawiszem ,teraz wiesz o co chodzi ,co do hydro , korzystasz klawiszem , i tutaj właśnie o ten sprzęt mi chodzi , sztuka 22 500 , ale już zauważyłem w raporcie , auto uzupełnienie  45 000 , a wykorzystałem 2x grupę ratunkową i  ale i leczenie 3x , co po obliczeniu za sztukę powinno byc za grupę 45 000 i za leczenie 67 500 ale tak nie jest ,ale czasem wykorzystalem tylko raz grupe  i mimo to,patrze,a wiecej niz 22 500 zaplacilem,a nie sprawdzilem, może ,ok mój błąd, ale nie oznacza,ze zaraz nie jestem pewny czy coś

i po drugie,jeśli ktoś ma spostrzeżenia albo pomysł to już afera albo to jest głupie albo tamto ? to raczej taki ktoś nie powinien się wypowiadać po moimi tematami jeśli coś nie pasuje,przeczytaj i tyle,ale jak masz pisać,że tobie coś nie pasuje to nie pisz wcale , zresztą pomysły daje dla developerów i to oni powinni mieć jako pierwsi  wgląd na pomysły graczy i czy coś pasuje czy nie itd ,ja do nikogo nie wchodzę ,jak ktoś ma pomysł i go przedstawia na forum i się nie wypowiadam i nie śmieję i nie pisze np o ortografii albo czy jest pewny czy nie , miał ktoś wątpliwości tak jak ja ,wiec opisał,to nie znaczy,że zaraz za przeproszeniem czasem zjechać,bo widzę to po niektorych uzytkownikach ,juz to raz napisałem , ze potrafią ocenic kogos,ale na siebie nie patrza ,kazdy ma prawo dać pomysł,co mu pasuje,co nie na forum ,tylko czasem znajdę pare tematów takich , z jakimi mam problem w grze wiec sie wypowiem,ze mam to samo,ale wyszukiwarka nie jest az taka dokladna i nie znajdzie mi tego i tego po wpisaniu

przeciez z pomysłami itd nie bede pisał do supportu,sami mi napisali,ze od tego jest forum bo tutaj zagladaja developerzy 

Players
239 posts
8,982 battles
6 minut temu, UrukSzymon napisał:

Może mu chodzi o to, że płacił za 4 consunable. Bo były 4, (np Atago) Tylko że to są oddzielne komplety! Jedna naprawka, jedna "R", jedno rozbicie i jeden myśliwiec. Wtedy faktycznie po bitwie pokaże 4x 22,500. Ale to są cztery rózne komplety! A za każdy komplet płaci się niezależnie ile razy był aktywowany.

Adamie jak widzisz że jakis komplet jest nie używany za często. To nie uzywaj w wersji premium, wrzuć darmowy. Uzywaj premium tych, co bedziesz na bank potrzebował. Na niektórych okrętach, niektóre consunable są używane sproradycznie i wtedy zakłada się darmowe wersje.

własnie to teraz zauważyłem jak mi opisał Greyshark  , że obojętnie ile razy ładunku wykorzystam na bitwę to placę 22 500 za jeden slot np ten dym , nie jedna sztuka ,jak to obliczałem po bitwach,że wykorzystałem 2 i zostały dwie ,a reszty nie aktywowałem , bo nie było potrzebne doładowaniu silnika na niszczarce i grupa ratunkowa ,a mimo to płaciłem więcej niż te obliczenie za te dwa wykorzystania , teraz widze to inaczej , a teraz jak ustawie grupe ratunkowa ,a reszte dam na zwykle to tylko za ta grupe zaplace ale tylko 22 500 , bo tutaj nie ma ilości ładunku jak w pozostałych slotach na sprzęt , ciekawe,muszę sprawdzić to ,wykorzystam samą grupę ,resztę ustawię na darmowe , bo ja źle zrozumiałem ,że koszt uzupełnienia pisze tam 22 500 ,ale nie wiedziałem dokładnie czy za sztukę czy nie , i ja zawsze miałem wiecej slotów po te 4 ładunki i nei wszystko wykorzystałem ,a zapłaciłem jakbym wykorzystałem kazdy po jednym po 22 500 ,moze źle obliczałem takze koszt naprawy okretu i uzupełnienie pocisków , ale bede sprawdzał po bitwie raport ,