Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
Thaleesi

Türk Oyuncu Topluluğumuz İçin Önemli Bir Duyuru

117 comments in this topic

Recommended Posts

WG Team
292 posts
459 battles

Kaptanlar,

15 Mart 2018, Perşembe gününden itibaren World of Warships portalımız, resmi forumumuz ve Facebook sayfamızın Türkçe sürümlerindeki tüm faaliyetlerimizi durduracağımızı üzülerek bildirmek isteriz. 

Son 18 ay içerisinde elde edilen sonuçların gösterdiği üzere, ne yazık ki Türkiye topluluğunun gelişimi beklediğimiz performansı sergileyemedi. Türkçenin desteklenmesinin daha iyi performans sergileyen dillere benzer bir gelişim göstereceğini umuyorduk, ancak maalesef sonuç umduğumuz gibi olmadığından bu dile verilen desteği durdurma kararı aldık.

World of Warships için Türkçe oyun-içi dil desteğinin yanı sıra müşteri hizmetleri desteği hâlâ mevcut olacak, dolayısıyla dünya çapındaki milyonlarca oyuncu ile destansı deniz çatışmalarınıza normal olarak devam edebileceksiniz.

World of Warships Facebook sayfasının bir hayranıysanız, 15 Mart'tan itibaren otomatik olarak İngilizce sayfaya yönlendirileceksiniz. Türkçe forumumuz da 15 Mart tarihinden itibaren kapatılacaktır. 

World of Warships ekibi ve Türkiye Topluluk ekibi olarak vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz, denizlerde görüşmek üzere!

• Funny 1
  • Bad 3
  • Angry 1

Players
634 posts
23,367 battles

Türkçe meali : 

Siz Türk oyuncular çok fakirsiniz sizden yeteri kadar para kazanamadık o yüzden Türkçe forumu bile size çok görüyoruz siz Türk oyunculardan artık bir beklentimiz yok  zaten Türk oyuncu sayısıda çok az sizden bir cacık olmaz ne haliniz varsa görün 

Bravoooo   WG 

• Cool 9
  • Funny 1
  • Boring 1

Players
812 posts
12,693 battles

Oyun ici ve destegini cekmediler ben oyle anladim bu yazinin mealini oyuncu sayisi ile alakali bir durum galiba

[AAO]
Community Contributor, Beta Tester
120 posts
12,522 battles
19 minutes ago, __muavenet__ said:

Türkçe meali : 

Siz Türk oyuncular çok fakirsiniz sizden yeteri kadar para kazanamadık o yüzden Türkçe forumu bile size çok görüyoruz siz Türk oyunculardan artık bir beklentimiz yok  zaten Türk oyuncu sayısıda çok az sizden bir cacık olmaz ne haliniz varsa görün 

Bu olayın para ile alakalı olmadığını düşünüyorum açıkçası, bizden daha çok para harcamasına rağmen asla forumu veya portalı açılmamış ülkeler/diller var. Sebebi forum ve site kültürünün Türk oyuncularda olmaması. En basitinden İtalyan forumunda bile günde binlerce post atılıyor, bir oyuncu başka bir oyuncuya bir katkıda bulunabiliyorken Türk forumunda her gün aynı kişiler benzer şeyleri paylaşıyor. Foruma gelen adamda bakıyor 3-5 ölü başlık dışında dönen muhabbetler bana bir şey katmayacak, çekip gidiyor. Portalda aynı şekilde, kaç kişi oraya girip haberleri okuyor ki? Bugün biri bana diyor ki "Steven Seagal gitmiş haberin var mı?" var dedim, güncelleme notlarında yazıyor.. bununla ilgili sınırsız örnek verebilirim. 

• Cool 3
  • Boring 1

[TR-SF]
Players
735 posts
10,871 battles

"Unutulanlar unutanları asla unutmazlar." 

Rahmetli İbrahim Erkal'ın sözleriyle veda ediyorum tagl1a. 

Bunu oradakilere tercüme edersen sevinirim. Belki korkup vazgeçerler. :cap_cool:

• Cool 4

[AAO]
Community Contributor, Beta Tester
120 posts
12,522 battles
2 minutes ago, farera said:

Rahmetli İbrahim Erkal'ın sözleriyle veda ediyorum tagl1a. Bu hikaye burda bitmeyecek. Elbet bir gün devran döner. 

katılıyorum.. ve Serdar Ortaç abimizin söylediği bu anlamlı cümle ile @farera'ya eşlik ediyorum.

"Aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi, hareket edemem..."  

• Cool 2

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,175 battles

Cici maç sonucu paylaşılmasındansa kapatılması daha uygun oldu. Nedense şikayet ve birilerine çatma konuları anında sıcak konu oluyordu fakat ne zaman bir gemi, bir mekanik ile ilgili bir şey paylaşılsa forumda, yakınından bile geçilmiyordu. Türk gemisi projesinde bile belliydi bunun olacağı. Sözde herkes istiyor Türk gemisi eklenmesini fakat  uğraşmaya çalışan dişe değecek kadar adam yoktu. İnsanları forumdan uzaklaştıran şahıslar sağolsun.

Bye! :Smile-_tongue:

• Cool 4

Players
812 posts
12,693 battles
6 minutes ago, Accelerated said:

Cici maç sonucu paylaşılmasındansa kapatılması daha uygun oldu. Nedense şikayet ve birilerine çatma konuları anında sıcak konu oluyordu fakat ne zaman bir gemi, bir mekanik ile ilgili bir şey paylaşılsa forumda, yakınından bile geçilmiyordu. Türk gemisi projesinde bile belliydi bunun olacağı. Sözde herkes istiyor Türk gemisi eklenmesini fakat  uğraşmaya çalışan dişe değecek kadar adam yoktu. İnsanları forumdan uzaklaştıran şahıslar sağolsun.

Bye! :Smile-_tongue:

Senin mekanik konusunda hakkin yenmezdi ve fattyninde oyle isteklerimizi belirttigimizde noob muamelesi yerine koyan arkadaslarida unutma turk topluluguna senin ve fattynin cok buyuk katkisi oldu hakkini kimse yemesin

• Cool 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,175 battles
10 dakika önce, PisiReis dedi:

Senin mekanik konusunda hakkin yenmezdi ve fattyninde oyle isteklerimizi belirttigimizde noob muamelesi yerine koyan arkadaslarida unutma turk topluluguna senin ve fattynin cok buyuk katkisi oldu hakkini kimse yemesin

Saolasın. :Smile_honoring:

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,920 battles

Geçmiş olsun.

Forum kullanmayı öğrenemedik, bu kadar basit.

Oyunla ilgili sorusu olan oyuncularımız arasından verdiğim ve vereceğim cevaplarımı okumaya değer bulanlar bana forumdan mesaj yoluyla ulaşmaya devam edebilir. Bir alternatif buluncaya kadar ya da bulamayıp tamamen bırakıncaya kadar fikir danışma ihtiyacı olan herkese yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.

Sağlıcakla kalın arkadaşlar.

• Cool 2

WG Team
292 posts
459 battles
12 minutes ago, PisiReis said:

Mekanikler, gemi incelemeleri ve yayınlarla katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz! Yeni bir platform blog veya yayın kanalları üzerinde bu gibi çalışmaları sürdürmeye devam edebilirsiniz :cap_like:

34 minutes ago, farera said:

Rahmetli İbrahim Erkal'ın sözleriyle veda ediyorum tagl1a. 

Bunu oradakilere tercüme edersen sevinirim. Belki korkup vazgeçerler. :cap_cool:

Aynen ilettim :cap_viking:

İnanın ben de oldukça üzgünüm. Ama buna bir veda demeyelim. Belki bir gün bir savaşta karşılaşırız :cap_look:

43 minutes ago, PisiReis said:

Oyun ici ve destegini cekmediler ben oyle anladim bu yazinin mealini oyuncu sayisi ile alakali bir durum galiba

Evet, oyun içi dil desteğimiz ve müşteri hizmetlerimiz Türkçe servislerine devam ediyor. Türkiye'de yine de kayda değer bir oyuncu topluluğumuz var fakat bu grup forum ve sosyal medya üzerinde beklendiği kadar aktif değil.

Hatırlarsanız her seferinde geri bildirimlerinizi forumlar üzerinde paylaşmanızı rica ederdim. Çünkü bu linkleri toplayıp, tercümesini yapıp direkt olarak oyun geliştiricilerimize gönderiyorduk. Fakat siz de biliyorsunuz bu başlıklar genelde suskun kalıyordu :Smile_sad:

[BV]
[BV]
Players
570 posts
13,402 battles

Bakınız forum kapatılıyor diyoruz görüş bildiren kişi sayısı eldeki parmak sayısını geçmiyor. Daha neyi tartışıyoruz.

WG ye kızmamak lazım. @rykzet in dediği gibi okumayı, paylaşmayı ve soru sormayı bilmiyoruz. Oscarlık video çekiyor deniz izleyen yok, fleetreview da çok şükür işler farklıydı ancak onuda milletin gözüne sokuyorduk, facebook da sayfada forumda paylaşıyordukta insanlar okuyordu.

Ne diyelim belki bu bir ders olur sene sonra gelişme kıpırdanma olursa belki geri gelinir.

• Cool 2

[AMAT]
Beta Tester
166 posts
6,341 battles

Hayırlısı.

Bazı insanların davranışları sebebiyle adam gibi paylaşım yapanlar forumu terkettiler. Kavga etmeden bir konuda tartışamaz olduk.

Avantaj sağlayan modlar  var dedik wg mesajları sildi yok öyle birşey dedi . 6 ay sonra falan bu modları kullananları banlıyoruz dedi.

Arada forma girip ne olmuş diye bakıyordum gerek kalmadı artık.

Ben ne zaman kapatılacak diye bekliyordum kısmet 15 ineymiş.

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,175 battles

Konuya yeni gelecek olan arkadaşlar. Bu gerçekten haklı bir yaptırım. Facebook sayfasına yapılan yorumlardan akan cehalete bakar mısınız Allah aşkına? Mızmızlananlardan kaçı bu foruma uğradı? Kaçı portala adam akıllı yorum yazmak için kullandı? Facebook'da bile yok şu ürün pahalı, yok şu gemi böyle. Diğer forumlara girin bir bakın sürekli aktif, sürekli bir bilgi alışverişi mevcut. Türk forumunda ve portalında yok. Türkiye'de forum anlayışı yıllar önce bitti.
    Şu forumda bile bir şeyler yapmaya çalışan insan sayısı az iken, bilgisi kısıtlı olup egosu bilgisinden fazla olanlar baltalamaya yılmadan devam ettikleri için onlarda forumu bıraktı / bıraktırdılar. Bizim insanlarımızın bu forumdaki tek amacı birbirine sataşmaktı. Paylaşım türü ne olursa olsun, hiç bir paylaşım bir tartışma konusu kadar ilgi görmüyor. " Konumu reportladılar hemen yeni bir konu açıp laf atayım " Foruma daha önce ayak atmamış onlarca adam girdi konuya. Nerede bu babayiğit arkadaşlar? Baltalamaya gelince Türk topluluğunun üstüne kimse yok.
    Türk gemisi istiyorduk, destek çıkanlar yine sadece forumdan oldu. Malum gruplarda da paylaşıldı fakat hiç bir şekilde yeteri kadar ilgi görmedi. 100 kişinin isteğiyle oyunun 4 sunucusuna birden gemi eklemesini bekliyorlardı heralde.
   İngilizce düzeyinizin çok yüksek olmasına gerek yok, İngilizce forumunda başlangıç düzeyinde İngilizce bilmeniz bile sizin oradan bilgi sağlamanıza yeterli. Bütün bilgi ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi orada belirtebilirsiniz. Sizi tanısınlar veya tanımasınlar destek çıkacaklardır.

Bu yorumu görenlerde baltalamaya çalışacaktır. Elinizi çabuk tutun, ayın 15'ine kadar vaktiniz var.

• Cool 7

[DR-KS]
Players
20 posts

Özetle Wargaming biz Türk oyunculara "Bizimle deyılsınız" dedi.

Her neyse biz bu siteyi hep dilek ve şikayetler kutusu olarak gördük bir bilgi paylaşım platformu olarak değil. 

[DR-KS]
Players
57 posts
8,547 battles

Selam,
Bir çok arkadaş doğal olarak forum ve portalın kapanmasının sebebini doğru bulmuş, haklılar bir yönde lakin güncel Türk toplumunu tanımayan insanları WG Türkiye temsilcisi/Topluluk  yöneticisi diye koyarsanız bu işin neden yürümediğini açıkca anlayabilirsiniz. Türk oyuncu toplumunu kazanmak mı istiyorsun o zaman onlara oynayacaksın ki Türk oyuncu topluluğunu elde edeceksin, mod ile bile basit bir şekilde gemilere Türk bayrağı takılıp adlarını değiştirmek mümkün iken WG buna zahmet etmedi , haliyle Türk oyuncularının ilgisini gerçek anlamda çekemediler. Foruma ziyaret mi az ? Forumda aktiflik mi az ? Bunu dikkat çekici bir ödüllü oyun/etkinlik ile çözüme kavuşturmanız mümkündü. Bu oyuna başlayalı 1 yılı geçti lakin Türk topluluk yöneticilerinin emeğinden ziyade topluluk katılımcılarının emeklerini çabalarını gördüm , e haliyle onların yetkisi de epey sınırlı.
Ha bu arada kesinlikle WG Türkiye topluluk  yöneticileri ile kişisel bir sorunum yok lakin burada büyük bir yönetim hatası var, WG Türkiye için bir ofis açıp bizlerden yani Türk oyuncu topluluğunu gerçekten bilen personeller alıp  Türkiye'de sunduğu oyunlara ayrı ayrı topluluk yöneticileri koymalıydı.
Neyse, koca bir yıl Türk oyuncularını kazanmak adına hiç bir tutum sergilemeyen WG  kendi performans düşüklüğünü Türk topluluğuna yansıttı. 
Ha bu arada evet, Türk oyuncuları genel anlamda forumdan uzak olsalar da çeşitli yollarla ilgileri çekilip foruma yönlendirmek mümkündü. 

Beta Tester
308 posts
8,157 battles

Hay Allah tüh bak forum kapanıyormuş vah vah...

Artık oyun içi kara cehaletinizden kaynaklanan ağlamalarınızı oyun içi mekaniklerle açıklamaya çalışan, hangi olayın ne sebeple meydana geldiğini göstermeye çalışan, sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen oyunculara hangi platformda denk geleceksiniz de hakarete varan boyutlarda laf atacaksınız çok merak ettim.

Bu konuda çok dolu ve kırgınım, o yüzden kimse iyi niyetli bir hoşçakal mesajı beklemesin benden. Bugünün yaşanma sebebi WG değil, insanları forumdan kaçırıp forumu çöplüğe çeviren sizlersiniz. Kendilerini çok iyi bilen 3-5 organizmaya adreslerini bana iletirlerse seve seve kınalarını yollayabilirim, yakarlar artık.

• Funny 1

Players
213 posts
4,087 battles

Hadi portalı anlıyorum da, facebook ve forum niye kapatılıyor ki? Yazılanları kontrol eden birer admin dışında akarı yok kokarı yok. Evet az kullanılmış olabilirler ancak portalı kapatmak çok kullanılmasına vesile olmayacaktır:)

Ek olarak bizler biraz milliyetçiyizdir. Tutup da Türklerin forumunu kapatalım diye bir karar aldığınızda buna (haklı veya haksız) gücenecek çok kişi olacaktır. (Forumu kapattığımızı zaten 50 kişi dışında kimse anlamayacak demiş de olabilirler tabii :Smile_teethhappy:)

Hiç bir ek masrafı yokken var olan bir yapıyı neden kapatıp kullanıcıları kızdırmayı göze alırsın ki? Eğer gerçekten çok ok az paylaşım varsa WOT'tan yönlendir bir admini burada yazılanları da arada kontrol et de. Sonuçta paylaşım dedikleri kadar az ise sorun olmayacaktır.

Bana tümüyle saçma geldi bu karar. 

Peki diyelim ki ben klan arıyorum veya yeni klan kurdum oyuncu arıyorum. Hangi foruma yazmam gerek? İngilizce foruma türkçe yazsam olur mu mesela:Smile_teethhappy::fish_palm:

• Cool 3

Players
176 posts
9,604 battles

Êspanyol forumu da kapanıyor beyler, şimdi zaman birlik olma zamanı, bu millet neler gördü, çift bayrak altında birleşip önce Catalanları halledersek, sonra da komple... Şaka şaka, ahaber mi burası.

(Kurdish-Catalan Forum on the way?)

• Cool 1
  • Funny 1

[R-C-N]
[R-C-N]
Players
1,228 posts
13,175 battles
8 dakika önce, Cankalay dedi:

Êspanyol forumu da kapanıyor beyler, şimdi zaman birlik olma zamanı, bu millet neler gördü, çift bayrak altında birleşip önce Catalanları halledersek, sonra da komple... Şaka şaka, ahaber mi burası.

(Kurdish-Catalan Forum on the way?)

• Funny 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.