Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Kampania: „Złoto Francji”

29 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Kampania: „Złoto Francji”

Oprócz operacji gracze będą mogli ukończyć kampanię „Złoto Francji”, dostępną przez ograniczony czas. Ta kampania będzie dostępna przez cztery tygodnie, od dnia wprowadzenia aktualizacji 0.7.2 do aktualizacji 0.7.3.

Składa się z trzech misji, a każda misja z czterech zadań. Niektóre zadania posiadają nietypowe ograniczenia dotyczące okrętów, na przykład tylko francuskie pancerniki różnych poziomów lub tylko niszczyciel flag_France.png premium.png VIAigle.

62fe401e-17c6-11e8-9ad7-ac162d8bc1e4_120

Gracze otrzymają wartościowe nagrody za ukończenie każdego z zadań. Za ukończenie zadań końcowych, gracze otrzymają unikalne kamuflaże dla pancerników flag_France.png premium.png VI Dunkerque, flag_France.png premium.png VIII Gascogne oraz flag_France.pngnormal.png VIII Richelieu. Do zgarnięcia będą trzy francuskie naszywki.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
24 minutes ago, jacekjaca20_PL said:

Czy te kamuflaże dają jakieś premie ekonomiczne lub bojowe? Co w przypadku gdy nie posiada się w/w okrętów.

W przypadku, gdy nie masz okrętu masz piękne kamuflaże w magazynie, gdzie czekają na swój okręt.

Players
280 posts
15,730 battles

Misja na trafienia jest przegięta. O ile nie ma się t8 i Aigle to trzeba 50 bitew karabinami typu chaba czy akizuki albo ze 60 pozostałymi francuzami. Czy 2 tygodnie orki. Już chyba łatwiej wyekspić 8 i zaczekać na zrobienie misji na francuza. Kolejna misja wymyślona przez kogoś kto w to nie gra.

[A-Z]
Players
256 posts

Było by naprawdę fajnie, gdyby nie jeden, ale za to wielki szkopuł... Kampania jest niesamowicie niesprawiedliwa dla graczy bez francuskich okrętów.

Mam "Galisonierkę", więc jakoś dam radę, ale jakbym miał ją robić tylko i wyłącznie powtarzając na okrągło "zadanie 1", to bym sobie odpuścił (zwłaszcza, że to zadanie jest tylko na wysoce stresogenny tryb bitew losowych).

Poziom trudności:

- dla graczy posiadających francuskie okręty, jest to "kampania samo-robiąca się"

- dla graczy bez... nie do zrobienia, bez poświęcenia ogromnych ilości czasu (i nerwów)

Nagrody są w miarę okej, choć tak na prawdę tylko kamuflaż dla Richelieu jest wart ukończenia kampanii.

Jeżeli ktoś wcześniej (nie pamiętam nazwy eventu) załapał się na kamuflaż dla Dunkierki, to po zrobieniu ostatecznego zadania z misji pierwszej, wzbogaci się o 4500000 sreberek.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts

Jak każda kampania ma czynniki ułatwiające dostępne w sklepie premium. Właściwie pierwsze zadanie: zarób 1,2mln samo się robi - bierze się jakiegoś okręcić i kręci wyniki. Ja na X tierze z flagami, bez premium zarabiam jakieś 300k na bitwę. 4 bitwy - 1 gwiazdka. 25 bitew i po kłopocie.
Mocnym ułatwieniem są teraz misje na francuskie BBczki. Nie wspomnę, że linia FR CA jest dostępna od dłuższego czasu. A wystarczy dobić 6 tieru - to jest jakieś kilkadziesiąt bitew.
Nagrody nie zachwycają, bo po co mi następne kamo do Dunkierki, ale zawsze to parę kontenerów z szansą na FR BB może wpaść. Ja oceniam na plus. W 2 wieczory zrobiłem pierwszy etap, dziś zabieram się za 2.

Players
17 posts
19,921 battles
27 minutes ago, Amaha said:

Było by naprawdę fajnie, gdyby nie jeden, ale za to wielki szkopuł... Kampania jest niesamowicie niesprawiedliwa dla graczy bez francuskich okrętów.

Brawo dla Ciebie, ja nie mam szans zrobić tej kampanii bo nie gram francuzami. A teraz szybko i na siłę nie zamierzam expić żadnego francuza. Sprawiedliwi by było jak by znieśli ograniczenie czasowe i wtedy na spokojnie może bym pomalutku grał tą nacją. A tak dupa....

• Cool 1

[FJORD]
Beta Tester
659 posts
27,255 battles

Osobiście jestem zawiedziony tą kampanią z uwagi na deprecjonowanie głównych nagród. To,że można je kupić w sklepie,a nie zdobyć jako wyjątkowe - nigdzie indziej nie spotykane. Jaka to frajda?. Nie było tego w przypadku kampanii " Bitwa o Przylądek Północny ".  Poza tym kamuflaże tu są jakieś niespecjalne -  a,la fantasy przypominające te hallowinowe, myślę, że przeznaczone dla osób lubiących zniekształcać w ten sposób swe okręty tworząc pływające szkaradztwa. Dla mnie trochę bez sensu. Najgorsza z dotychczasowych.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
8 minutes ago, DonVito744 said:

Brawo dla Ciebie, ja nie mam szans zrobić tej kampanii bo nie gram francuzami. A teraz szybko i na siłę nie zamierzam expić żadnego francuza. Sprawiedliwi by było jak by znieśli ograniczenie czasowe i wtedy na spokojnie może bym pomalutku grał tą nacją. A tak dupa....

Po co w takim razie chcesz robić tą kampanię, skoro nagrodami są kamuflaże na francuskie okręty, a Ty nie grasz nimi?

Players
17 posts
19,921 battles
2 hours ago, Dark_Havoc said:

Po co w takim razie chcesz robić tą kampanię, skoro nagrodami są kamuflaże na francuskie okręty, a Ty nie grasz nimi?

A chociaż by po to że w zadaniach można zdobyć zwykłe kamuflaże. Samo to powinno wystarczyć za odpowiedź. A po drugie to że nie gram francuzami teraz, nie oznacza że w przyszłości nie będę.

Weekend Tester
737 posts
4,822 battles
3 hours ago, DonVito744 said:

WG ma znieść graniczenia czasowe dla nowej kampanii gdyż nie robisz francuskich łajb? Dlaczego?

[R-NG]
Players
1,595 posts
19,899 battles
23 godziny temu, DonVito744 napisał:

Ja popieram, bo nie każdy ma możliwość zrobienia tej kampanii od tak sobie z marszu.

Players
280 posts
15,730 battles

Po 2 dniach, zgodnie z przewidywaniami, na 2 etap trzeba zarezerwować 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę, że pierwszy zrobiłem w 2 dni to ktoś słabo te misje wymyślił.

Players
280 posts
4,383 battles

W drugim etapie kampanii Złoto Francji zadanie za trzy gwiazdki - "zdobądź 1000 wstążek niszczycielem Aigle". Jeżeli ktoś, tak jak ja, jest słabym graczem, to aż prowokuje, żeby grać w stylu "plumkamy" po pancernikach i wiejemy na tyły ;) czyli chyba trochę inaczej niż powinno grać się niszczycielem.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
57 minutes ago, Leonarnik said:

Po 2 dniach, zgodnie z przewidywaniami, na 2 etap trzeba zarezerwować 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę, że pierwszy zrobiłem w 2 dni to ktoś słabo te misje wymyślił.

Raczysz żartować? Ja wziąłem sobie 6 tier francuskiego CA* i po 6 bitwach mam prawie 1000 trafień. Zatem nie 2 tygodnie, a raczej 4 dni. A tak w ogóle to można wziąć sobie Minotaura albo Chabę i co bitwę robić po 400- 500 wstęg. Co daje 3 bitwy na gwiazdkę. Robiąc 3 bitwy dziennie mamy 6 dni.

EDIT

* CA we WSZYSTKICH moich postach skrót CA oznacza WYŁĄCZNIE krążownik (bez podziału na lekkie, ciężkie, średnie, przeciwlotnicze, eskortowe itp itd), tak wiem, że to niezgodnie z literaturą i oznaczeniami faktycznymi.
Pozdrawiam serdecznie @Greyshark

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
19 minutes ago, Dark_Havoc said:

Raczysz żartować? Ja wziąłem sobie 6 tier francuskiego CA

Widzę potencjał do czepiania się... ale na szczęście ja nie jestem czepialski :Smile_trollface:

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
2 minutes ago, Greyshark said:

Widzę potencjał przyczepienia się... ale na szczęście ja nie jestem czepialski :Smile_trollface:

Poprawiłem. Wiedziałem.

• Cool 1

[MAX]
Alpha Tester
123 posts
12,012 battles

Problem taki ze nie kazdy ma okrety szybkostrzelne, czy tez odpowiednie do misji. Jak na moje oko to kolejny przyklad ukrytego P2P. Chcesz miec gwarancje skonczenia Kampani kup. Jak nie kupisz poswiec czas a gwarancji i tak nie masz. Niektorzy nie wylosowali okretow i maja marne szanse. Co z tymi co krocej graja??  Jak pisalem dla mnie to juz ewidentne p2p . Nie kzady robi po ilesset trafien na bitwe., na dodatek razy 6 by miec te gwiazdki. No ale do czego sluzy serwer EU to wiemy. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Ale też nigdzie nie jest powiedziane, że misje mają być dla każdego. Okręty szybkostrzelne są dostępne dla każdego za darmo, jak ktoś zdecydował ich nie robić - jego wybór.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
6 minutes ago, Robson_RW said:

Problem taki ze nie kazdy ma okrety szybkostrzelne, czy tez odpowiednie do misji. Jak na moje oko to kolejny przyklad ukrytego P2P. Chcesz miec gwarancje skonczenia Kampani kup. Jak nie kupisz poswiec czas a gwarancji i tak nie masz. Niektorzy nie wylosowali okretow i maja marne szanse. Co z tymi co krocej graja??  Jak pisalem dla mnie to juz ewidentne p2p . Nie kzady robi po ilesset trafien na bitwe., na dodatek razy 6 by miec te gwiazdki. No ale do czego sluzy serwer EU to wiemy. 

Wybacz, ale P2W byłoby wtedy, gdyby kampanie można było zakończyć TYLKO kupując odpowiedni okręt w sklepie premium. Tutaj masz wiele dróg: albo poświęcasz czas, albo wcześnie zrobiłeś odpowiednie okręty, albo kupujesz sobie okręt premium. WG robi to całkiem delikatnie. Naprawdę chyba nie grałeś w gry P2W, gdzie nie kupując odpowiedniego wyposażenia NIE MASZ SZANS wygrać cokolwiek.
Ja na ten przykład gram raptem godzinie, czasem 2 dziennie i nie mam problemu ze zrobieniem 1500 trafień francuskimi okrętami przez 4 dni. Nawet nie trafień - wstęg... co oznacza, że wlicza się kapowanie, torpedowanie, działa pomocnicze, zestrzelone samoloty.
W tym wypadku kupowanie jest tylko delikatnym ułatwieniem - nie jest wymagane.

Grałem parę razy w takie produkcje P2W - takie w których gracz bez kupionych elementów w sklepie był mięsem armatnim - bo każda KUPIONA broń była DUŻO lepsza niż ta darmowa. I spotkanie 1vs1 kończyło się ZAWSZE wygraną gracza płacącego. Naprawdę uwierz mi - gry od WG nie są P2W. Płacenie ułatwia ekonomię w grze, ale nie uniemożliwia dobrej gry.

[MAX]
Alpha Tester
123 posts
12,012 battles

Dark dal tego napisalem ukryte, po za tym wlasnie kampanie owszem wymagajce moga byc ale dla kazdego a tak nie jest. Po prostu uwazam ze coraz bardziej gra idzie w kierunku kasy. W koncu trzeba pompowac kase i marketing w drugi produkt, a gdzies ta kase trzeba uzbierac dajac "Latwe" misje na oslode. No ale to insza innosc, ogolnie moim zdaniem ta kampania nie byla by tak trudna jesli nie bylo by ram czasowych.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
Just now, Robson_RW said:

Dark dal tego napisalem ukryte, po za tym wlasnie kampanie owszem wymagajce moga byc ale dla kazdego a tak nie jest. Po prostu uwazam ze coraz bardziej gra idzie w kierunku kasy. W koncu trzeba pompowac kase i marketing w drugi produkt, a gdzies ta kase trzeba uzbierac dajac "Latwe" misje na oslode. No ale to insza innosc, ogolnie moim zdaniem ta kampania nie byla by tak trudna jesli nie bylo by ram czasowych.

Przepraszam, ale uważam, że są kampanie łatwe i przyjemne, jak i trudne i wymagające. Jedne są adresowane do graczy weekendowych inne do tych bardziej "hardcorowych". Ta kampania jest według mnie tą pierwszą, bo mając wyłącznie zwykłe okręty należy: zarobić 1,2mln - 6 razy, przy dobrej bitwie na X tierze robisz 300k, na średniej bitwie na VIII robisz 200k. Znaczy trzeba zrobić jakieś 36 bitew, co przy robieniu 6 bitew dziennie daje całe 6 dni. Druga misja to 1500 wstążek. Robiąc po 150/ bitwę mamy 60 bitew... czyli jakieś 10 dni. Ostatni etap to 25k doświadczenia. Zbijając gwiazdkę - nawet słabą masz z jakieś 2k, przy dobrej i z 6k. Dajmy sobie 3k/bitwę - 50 bitew. Czyli 9 dni. Razem dostajemy 6+10+9 =25 dni. A kampania trwa 27. Wystarczy weekend z lepszymi bonusami i możemy jeszcze lepiej.

TO nie jest trudne. Jeśli jednak nie masz czasu to możesz sobie KUPIĆ okręt i zrobić misję na kamuflaże :)

Players
280 posts
15,730 battles

Jasne, 150 na bitwę. Czyli tylko hitlerowcy na pomocniczą, ze 4 niszczyciele i ze cztery krążowniki.

Zbijając gwiazdkę powiadasz, a jak nie zbijesz czyli średnio w 50% bitew? 700.

Czyli z 90 bitew robi się 180. Jak już pisałem 3 tygodnie orki.

[ISEN]
Moderator
4,878 posts
6 minutes ago, Leonarnik said:

Jasne, 150 na bitwę. Czyli tylko hitlerowcy na pomocniczą, ze 4 niszczyciele i ze cztery krążowniki.

Zbijając gwiazdkę powiadasz, a jak nie zbijesz czyli średnio w 50% bitew? 700.

Czyli z 90 bitew robi się 180. Jak już pisałem 3 tygodnie orki.

Ok. Pora w takim razie zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Ja jestem już w połowie drugiego etapu... pojutrze lub jutro skończę 2 etap i zostanie tylko doświadczenie. Przez ten czas grałem właściwie 6 tierem tylko. Dziś 4 bitwy, wczoraj 8, w piątek 6.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this