Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_psyhopata_

Linie na start dla nowych osób- pancerniki

4 comments in this topic

Recommended Posts

Players
395 posts

Witam Was w krótkim poradniku dotyczącym charakterystyki każdej nacji i linii okrętów jakie oferuje na World of Warships.

Ostatnio pojawiła się dość spora liczba zapytań od świeżych graczy, którzy chcieli by wybrać już na starcie linię, która będzie najlepsza dla nich. Jako, że posiadam w porcie już wszystkie okręty X poziomu, chciałbym uzupełnić wpis @MageT91 o własne wnioski i podkreślić znaczenie najciekawszych okrętów z liniach.

PANCERNIKI

JAPONIA Pancerniki japońskie, to moja najstarsza linia w całej grze. Okręty charakteryzują się (do 8 tieru) dość wysoką prędkością i całkiem dobrą manewrowością.  Tier IX i X to okręty zgoła inne od poprzedników, które posiadają większość uzbrojenia głównego w części dziobowej. Pancerniki posiadają celne działa na daleki dystans, co nie oznacza, że tak nimi trzeba walczyć. Wraz z odległością spada prędkość pocisku i szansa na zadanie znacznych obrażeń. Pancerniki tego typu najlepiej czują się na średnim dystansie do wroga, gdzie dzięki wysokiej penetracji pocisków PP oraz dość dobrej artylerii pomocniczej, potrafią przeciwnikowi zadawać spore obrażenia. Okręty do poziomu 8, posiadają tradycyjny układ dział po 2 działa w wieży, zaś tiery wyższe posiadają już tych dział 3 w wieży. Obrona przeciwlotnicza w wypadku tierów jest dość słaba, ale rekompensowane jest to poprzez dobrą obronę przeciwtorpedową aż do X tieru Yamato, które posiada 56% redukcji obrażeń torpedy.

Okręty które są godne uwagi w tej linii:

- Kongo- najszybszy pancernik V poziomu, z zasięgiem dział 21km

- Fuso- największa siła ogniowa pancerników VI poziomu

- Nagato- największy kaliber dział 4x2 410mm na tierze VII, do tego przyzwoite działa pomocniczej (UWAGA! Działa pomocniczej Nagato strzelają z pocisków PP w większości)

- Yamato- największy, najpotężniejszy okręt okresu IIWŚ, jaki został zbudowany. Oszałamiająca siła ognia dział głównej baterii 3x3 460mm, do tego świetna pomocnicza (jak na tą nację), 56% redukcji obrażeń od uderzenia torpedą. Okręt dość wolny, co jest nadrabiane 26 kilometrowym zasięgiem dział.

Przydatność w czasie bitew CW X tieru (clan wars): niska

shot-18_02.27_12_25.31-0528.thumb.jpg.644345a65e80b097e009a9004361ad36.jpg

 

USA Pancerniki amerykańskie są grube, powolne i ciężkie jak większość obywateli tego kraju, co nie znaczy, że są złe. Linia składa się z dwóch etapów do N.Caroliny i po niej. Okręty poziomu III-VII posiadają klasyczny układ dział, od poziomu VII mamy do dyspozycji działa kalibru 406mm, które posiadają zachwycającą siłę ognia. Poziomy VIII-X to pancerniki z najlepsza obroną przeciwlotniczą, do tego celne działa głównej baterii pozwalają na walkę na średnik i dalekim dystansie. Amerykańskie okręty, posiadają nietypową parobolę lotu pocisków, przez co wymagają zwiększenie poprawki w czasie strzelania w ruchomy okręt przeciwnika.

Okręty które są godne uwagi w tej linii:

- Wyoming- największa siła ogniowa 6x2 działa z okretów nie premium. Szczątkowa obrona przeciwlotnicza.

- New Mexico- powolny pancernik z potężną siłą ognia na VI tierze 4x3 działa. Okręt powolny ale zabójczy dla wszystkich krążowników, nawet dla okrętów wyższego tieru

- North Carolina- przełomowy pancernik w linii, pierwszy okręt z układem dział baterii głównej w większości skupionej w części dziobowej. Doskonała obrona przeciwlotnicza (jak na tier VIII), skuteczne działa.

- Montana- "papierowy" pancernik, projekt rozwojowy okrętu klasy Iowa. Druga po Yamato siła ognia na salwę, 12 morderczych dział, do tego super obrona przeciwlotnicza oraz obrona przeciwtorpedowa.

Przydatność w czasie bitew CW X tieru (clan wars): wysoce pożądana

shot-18_02.27_12_25.44-0622.thumb.jpg.ad3b1c1094aeeda9643a236003010d3f.jpg

 

III Rzesza Behemoty walki na pierwszej linii, z świetnym pancerzem, mocnym pociskami PP, najlepsza artylerią pomocznią. Pancerniki wymagające wciśnięcia W i rozwalania wszystkich i wszystkiego na swojej drodze. Okręty w całej linii posiadają klasyczny układ dział, który wymaga znacznego odsłonięcia burty, by móc użyć wszystkich dział głównych, co całe szczęście jest rekompensowane świetnym pancerzem bocznym. Do minusów linii, należy podatność na pożary, zalania i "one shoty" od lotniskowców wyposażone w bomby przeciwpancerne. Poziomy 8-10 posiadają na wyposażeniu sondę hydroakustyczną.

Okręty które są godne uwagi w tej linii:

- Gneisenau- jedyny pancernik nie-premium wyposażony w torpedy tieru VII. Gra się nim jak dużym krążownikiem z wielkimi działami, która mają tendencję do sporego rozrzutu (nie zalecam poprawiania celności, bo rozrzut czasem powoduje nie zamierzone cytadele w okrętach przeciwnika)

- Bismarck- najbardziej uniwersalny pancernik tieru VIII, z dobrymi działami, wyśmienitymi działami pomocniczymi. Jeden z niewielu okrętów, który w wersji stockowej, w dobrych rękach jest dobry

- Grosse Kurfurst- "Wielka Kiełbasa" "Grosse Wurst" największy pancernik w grze, posiadający oszałamiającą siłę ognia dział głównych oraz morderczej pomocniczej na 11,6 km. Ze względu na rozmiar sterowanie okrętem jest trudne, a wymijanie salw torpedowych do praktycznie rzeczy niemożliwych.

Przydatność w czasie bitew CW X tieru (clan wars): średnia

shot-18_02.27_12_25.58-0831.thumb.jpg.28d4288262ddcb2f34a0e0a287039f21.jpg

 

Wielka Brytania Obecnie to najbardziej "idiotoodporna" linia pancerników w grze, wybaczająca wiele błędów osób początkujących. Okręty tej linii charakteryzują się wysokim poziomem podpalenia z pocisków OB oraz dość słabymi pociskami PP (tylko na bliskie starcia). Pancerniki najlepiej czują się na II i 3 linii, gdy mogą wykorzystać atut dobrego kamuflażu, do tego notorycznie podpalają przeciwnika. Z wad można zaliczyć niską pulę HP (od 9 tieru, okręty posiadają supernaprawkę, które odzyskują niemal 2000 HP na sekundę), szczątkową pomocniczą oraz obronę przeciwlotniczą.

Okręty które są godne uwagi w tej linii:

- Orion- najlepszy drzewkowy pancernik IV tieru, idealny do zabawy pod warunkiem, że przeciwko nam nie będzie lotniska.

- King George- nietypowy pancernik, którym gra się niczym powiększonym krążownikiem, nieustannie podpalają przeciwnika z pocisków OB.

- Conqueror- pancernik X poziomu, z najmniejszą liczą HP, która jest rekompensowaną dzięki wysokim zdolnością przeżywalności na polu walki. Do wyboru mamy działa 419mm oraz 457mm z odpowiednio 48% szansy na podpalenie oraz 63% ale ze względu na znaczny rozrzut najczęściej spotkasz graczy z mniejszymi działami (pamiętaj, tutaj nie strzelasz w punkt, tutaj dany obszar pokrywasz pociskami)

Przydatność w czasie bitew CW X tieru (clan wars): średnia

shot-18_02.27_12_26.10-0805.thumb.jpg.9dc4aff6f0bd131937e4aca1bd9fb3f9.jpg

 

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[RNG-1]
Players
1,646 posts
20,927 battles

Czekamy na linie francuskie i włoskie.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[MORSA]
Players
97 posts
4,397 battles

Mam pytanie, jako nowy gracz potrzebuję kupić okręt premium do zarabiania i szkolenia. Tier max 7 (budżet ledwie 120 pln) czekam na promocję to może starczy na krążownik. Odnajduję się na każdym typie statków, chociaż mam mało bitew.Zauważalnie niszczyciele są tańsze w zakupie...czy one zarabiają mniej? Jeśli jest tu tak jak w wocie to na pewno są gorsze i lepsze jednostki pływające(przykładem T34 85M taki sobie uniwersalny medzik dla każdego, nawet troche OP) i właśnie coś takiego chcę kupić.Jeśli jest ktoś kto wymieni mi po jednym z każdego typu to będę wdziędzny.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×