Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bbodekb

Misje i ich realizacja.

19 comments in this topic

Recommended Posts

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

Witam Wszystkich co czytają ten post :).

Ponieważ nie znalazłem informacji związanymi z zagadnieniem realizacji różnych misji, poradami i wyjaśnieniami co jak rozbić oraz po konsultacji z WG Staff zakładam ten watek:

A mianowicie:

W kampanii "Nauka o zwycięstwie" są misje do spełnienia, ale nie każda misja jest zrozumiała np. Nie znalazłem szczegółowego określenia co to jest: osiągnięcie bohaterskie. W misjach jest wymagane do spełnienia (zdobądź jedno, zdobądź dwa), natomiast w ogólnym spisie osiągnięć nie ma czegoś takiego jak osiągnięcie bohaterskie. Zdobywałem już różne "MEDALE" ale żadne nie jest wliczone do osiągnięcia bohaterskiego. Jest też osiągnięcie Bohaterskie, gdzie trzeba zdobyć 10 x Bohater bitwy , ale też nie ma pokazanego jak wygląda JEDEN bohater bitwy  i co trzeba zrobić by go zdobyć. To nie tylko mój problem, bo pytam w grze innych graczy i też nie wiedzą :(. Przeszukałem fora i też nic.

Jeśli ktoś wie proszę o info tu dla ułatwienia :)

Proszę również pisać tu wszystko co Wam się sprawia trudność.

Z góry dzięki - pozdrawiam

Players
1,745 posts
11,972 battles
21 minutes ago, bbodekb said:

Nie znalazłem szczegółowego określenia co to jest: osiągnięcie bohaterskie

odznaczenia dzielą się na 2 rodzaje.

5a904f138f5e5_Beztytuu.png.3edf57a5ea8b3352f456cd9c38b72e23.png`

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

Dzięki Panowie to już coś, spróbuję je zdobyć i zobaczymy czy zaliczy misje.

Ale wydaje mi się że coś zmieniali w tych osiągnięciach, bo nie wszystkie występują w grze, tzn. np. Dark_Havoc podałeś stronkę (link) super, jest też po polsku -poniżej, ale inaczej podzielone. Ale np. w grze nie ma tych wszystkich osiągnięć. Bo jak wejdzie się w swój profil i osiągnięcia to nie ma wszystkich np. w osiągnięciach kampanii nie występuje image.png.384010837846204202b6fb2396837419.png czy image.png.ed14ddec41fd5f95f766e4e52d779b32.png lub image.png.00f49b44ce3925542e691c557d2f0b9d.png. Być może pokazują się w zależności od poziomu gracza. Na 15 poz ja ich nie mam w profilu. Może już takie nie istnieją :), może zmienili. Myślę, że ktoś z adminów (moderatorów) powinnien bardziej uszczegółowić co jest do czego.

O ile flagi są dość zrozumiale opisane https://worldofwarships.eu/pl/content/guides/training-signal-flags/

To osiągnięcia lakonicznie i nie szczegółowo https://worldofwarships.eu/en/content/guides/achievements/

Czy ktoś tak jeszcze uważa. :). Może zaciekawimy ich tym tematem, czy tylko jak mam z tym problem  :):):)

Players
1,745 posts
11,972 battles
9 minutes ago, bbodekb said:

nie ma wszystkich np. w osiągnięciach kampanii nie występuje image.png.384010837846204202b6fb2396837419.png czy image.png.ed14ddec41fd5f95f766e4e52d779b32.png lub image.png.00f49b44ce3925542e691c557d2f0b9d.png. Być może pokazują się w zależności od

Te kampanie się już zakończyły i nie da się już zdobyć tych osiągnięć. A jeśli nie możesz uzyskać jakiegoś odznaczenia to ono nie wyświetli ci się w profilu.

[TF16]
Community Contributor
4,100 posts
9,956 battles

Nie za bardzo rozumiem. Pierwszy znaczek można jeszcze zdobyć - za zakończenie kampanii Yamamoto, drugi był do zdobycia w grudniu (kampania o Przylądek Północny), a trzeci można była zdobyć w pierwszym sezonie bitew klanowych.
Według mnie wszystkie osiągnięcia są opisane. Jak chcesz to mogę to wszystko przerobić na język polski i wrzucić w poradniki.

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

Panowie, może się nie jasno wyraziłem. Mi chodzi o to, że jak w misji jest -zdobyć osiągnięcie bohaterskie - to chciałbym wejść w spis (linki które podałem wyżej) i chcę widzieć wyraźnie, które to są i jak mam je zdobyć. Jeśli jest napisane LEGENDA MÓRZ  to zdobycie 50 razy BOHATER BITWY ale nigdzie nie ma jak zdobyć JEDNEGO bohatera bitwy to coś nie halo :). A te drugie wyjątkowe, jeśli są jakieś wyjątkowe osiągnięcia zdobywane w określonym terminie czy kampanii, TO OK, ale to niech będzie szczegółowo opisane w innym podziale tak, aby gracz wiedział co do czego. O to mi chodzi.

A ponieważ nie ma nigdzie tego określonego i pytam ludzi w grze też nie wiedzą, założyłem ten post, bo może ktoś wie jak je zdobył i nam tu powie co zostało zaliczone na poczet - osiągnięcie bohaterskie.

Myślę, że jest to problem nie tylko mój. Poza tym, może to zwróci uwagę kogoś z WŁADZ i coś z tym zrobią. Gra jest fajna i powinna nam przynosić zadowolenie. Ale jeśli robimy misję i nie wiemy co mamy robić to się wkurzamy a to w konsekwencji daje złą opinię i nie zachęca graczy do dalszej gry. Tak uważam

[TF16]
Community Contributor
4,100 posts
9,956 battles
28 minutes ago, bbodekb said:

Panowie, może się nie jasno wyraziłem. Mi chodzi o to, że jak w misji jest -zdobyć osiągnięcie bohaterskie - to chciałbym wejść w spis (linki które podałem wyżej) i chcę widzieć wyraźnie, które to są i jak mam je zdobyć. Jeśli jest napisane LEGENDA MÓRZ  to zdobycie 50 razy BOHATER BITWY ale nigdzie nie ma jak zdobyć JEDNEGO bohatera bitwy to coś nie halo :). A te drugie wyjątkowe, jeśli są jakieś wyjątkowe osiągnięcia zdobywane w określonym terminie czy kampanii, TO OK, ale to niech będzie szczegółowo opisane w innym podziale tak, aby gracz wiedział co do czego. O to mi chodzi.

A ponieważ nie ma nigdzie tego określonego i pytam ludzi w grze też nie wiedzą, założyłem ten post, bo może ktoś wie jak je zdobył i nam tu powie co zostało zaliczone na poczet - osiągnięcie bohaterskie.

Myślę, że jest to problem nie tylko mój. Poza tym, może to zwróci uwagę kogoś z WŁADZ i coś z tym zrobią. Gra jest fajna i powinna nam przynosić zadowolenie. Ale jeśli robimy misję i nie wiemy co mamy robić to się wkurzamy a to w konsekwencji daje złą opinię i nie zachęca graczy do dalszej gry. Tak uważam

Przecież Ci napisaliśmy, które są bohaterskie, a które osobiste. I tak jest w grze. Jak najedziesz na osiągnięcie jest wyraźnie napisane, które są bohaterskie, które osobiste. Wybacz, ale w grze nie jest nigdzie napisane, co są wstęgi, a jednak ludzie potrafią popatrzeć, najechać na element w grze i zobaczyć co tam jest. W obecnej chwili trwają próby podejścia do tłumaczenia wiki.

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

Nie rozumiesz mnie Dark, To co napisaliście wyżej jest zrozumiałe i większość jest jasna do zdobycia i jest opisana. Ale są niejasności, być może wynikają one z błędnego tłumaczenia oryginalnych stron.

To dla jasności proszę napisz jak zdobyć takie osiągnięcie:

image.png.4e9efdd72aae50d92711d82220f0e990.pngBohaterskie Zdobycie 10 osiągnięć z kategorii Bohater bitwy.    Wiec proszę napisz - jakie to są osiągnięcia z kategorii Bohater bitwy?.

Tak jak napisał  mzteuszz456, że dzielą się na 2 rodzaje, ale trzeba najechać na znaczek i wtedy pisze jakie jest, można sobie samemu posegregować. Ale tych rodzajów jest więcej niż 2. Zresztą przecież łatwiej by się grało a do tego estetyczniej by to wyglądało jak byłby wyraźny ich podział - czyż nie?

[CSMW]
Beta Tester
1,447 posts
10,529 battles
8 minutes ago, bbodekb said:

Wiec proszę napisz - jakie to są osiągnięcia z kategorii Bohater bitwy?.

On 23.02.2018 at 6:38 PM, Dark_Havoc said:

Bohaterskie to:
WSPARCIE
DREDNOT
DUŻY KALIBER
KRAKEN
SAMOTNY WOJOWNIK
ZWIASTUN TRAGEDII

Reszta to osobiste.
http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Achievements

...

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

Witaj Korsarz

Proszę nie powielaj cytatów - przecież chodzi mi o to, że jest napisane Bohater bitwy a czegoś takiego nie ma. Jeśli już to powinno być napisane z kategorii bohaterskie. Bo to nie do końca znaczy to samo. Poza tym w spisie występuje ich 10 a nie 6 jak powielasz poprzednika - bo jest jeszcze

- Asystent

- Ekspert taktyki

- Wielki wkład

- Wola zwycięstwa

Poza tym zdobyłem DREDNOT i mi nie zaliczył jako osiągnięcie bohaterskie - szkoda że nie zrobiłem screen'a

[CSMW]
Beta Tester
1,447 posts
10,529 battles
27 minutes ago, bbodekb said:

Poza tym zdobyłem DREDNOT i mi nie zaliczył jako osiągnięcie bohaterskie - szkoda że nie zrobiłem screen'a

A nie było jakiegoś dodatkowego wymagania? Wygrać bitwę, znaleźć sie w pierwszej 5. lub 3., albo bitwa losowa a nie co-op?

[KLON]
Players
212 posts
14,834 battles

Bohater bitwy jest osiągnięciem nowicjuszy (newcomer achievements) za zdobycie 10 osiągnięć bohaterskich. 

EDIT:

Zajrzałem do gry jak to jest opisane i rzeczywiście trudno się w tym połapać jeśli komuś zależy rzeczywiście na tych osiągnięciach.

W sumie nawet wargeming różnie po angielsku określa poszczególne osiągnięcia, ale chyba najlepszym źródłem jest ten link, który wcześniej podał @Dark_Havoc i tam dosyć jasno wszystko jest podzielone, a na opis w grze lepiej nie zwracaj uwagi.

[TF16]
Community Contributor
4,100 posts
9,956 battles
1 hour ago, bbodekb said:

Witaj Korsarz

Proszę nie powielaj cytatów - przecież chodzi mi o to, że jest napisane Bohater bitwy a czegoś takiego nie ma. Jeśli już to powinno być napisane z kategorii bohaterskie. Bo to nie do końca znaczy to samo. Poza tym w spisie występuje ich 10 a nie 6 jak powielasz poprzednika - bo jest jeszcze

- Asystent

- Ekspert taktyki

- Wielki wkład

- Wola zwycięstwa

Te wymienione cztery dotyczą wyłącznie SCENARIUSZY. Wymienione przeze mnie dotyczą bitew losowych. Zwykle w wymaganiach misji jest napisane w jakim typie bitwy można je zrobić. Dotychczas nie znalazłem misji, która by wymagała zrobić tych osiągnięć.
Możesz napisać o którą konkretnie misję Ci chodzi? My naprawdę chcemy Ci pomóc. W dodatku zrób zrzut następnym razem - rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

[CSMW]
Beta Tester
1,447 posts
10,529 battles
31 minutes ago, Dark_Havoc said:

Te wymienione cztery dotyczą wyłącznie SCENARIUSZY. Wymienione przeze mnie dotyczą bitew losowych. Zwykle w wymaganiach misji jest napisane w jakim typie bitwy można je zrobić. Dotychczas nie znalazłem misji, która by wymagała zrobić tych osiągnięć.
Możesz napisać o którą konkretnie misję Ci chodzi? My naprawdę chcemy Ci pomóc. W dodatku zrób zrzut następnym razem - rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

misja.jpg

Wymagany poziom 4, bitwy tylko losowe.

Wyjaśnienie Firkines'a jest logiczne, ale ja zrobiłem to zadanie juz bo osiągnieciu wszystkich tych "nubskich" odznak przyznawanych jednorazowo, więc musi chodzić o te "drednoty" itp.

Dodam jeszcze, że misje z kampani "Nauka..." robia sie same podczas zwykłego klikania na randomkach i chyba nie ma aż takiej potrzeby studiowania wymagań.

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

Korsarz -były spełnione warunki bo sprawdzałem wiem o czym mówisz. I tak jak poniżej pisze Dark to są podziały na scenariusze i bitwy. Myślę, że trochę źle są tłumaczone opisy z angielskiego - gra słów.  No cóż trzeba będzie więcej ślęczeć w opisach i się domyślać :). Może kiedyś to posegregują :):)

A i tak dalej nie wiadomo jak zdobyć - BOHATER BITWY  :):)

[KLON]
Players
212 posts
14,834 battles
6 minutes ago, bbodekb said:

Korsarz -były spełnione warunki bo sprawdzałem wiem o czym mówisz. I tak jak poniżej pisze Dark to są podziały na scenariusze i bitwy. Myślę, że trochę źle są tłumaczone opisy z angielskiego - gra słów.  No cóż trzeba będzie więcej ślęczeć w opisach i się domyślać :). Może kiedyś to posegregują :):)

Dlaczego nie wiadomo?

Battle Hero
Receive any 10 heroic achievements. Can be obtained only once.

Heroic Achievements

Confederate

Dreadnought

High Caliber

Kraken Unleashed

Solo Warrior

Witherer

Wszystko jest dobrze opisane w linku, który podał Ci na początku tej dyskusji Havoc.

[CSMW]
Beta Tester
1,447 posts
10,529 battles
22 minutes ago, bbodekb said:

Myślę, że trochę źle są tłumaczone opisy z angielskiego - gra słów.  No cóż trzeba będzie więcej ślęczeć w opisach i się domyślać :). 

Tak jest od dawna i będzie juz chyba zawsze. W skrajnych przypadkach bywało, że podawali w ogóle złą klase okretu potrzebnego do wykonania zadania.

24 minutes ago, bbodekb said:

Normalnie, grasz swoje, w końcu samo wpadnie.

[PAA]
Players
7 posts
1,899 battles

No cóż pozostaje ..... flagi na maszt i jazda :)

Dzięki za wpisy. Może komuś te nasze wypociny pomogą.

Pozdrawiam

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.