Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SIFIR_ToleranS

SERİ VE FARKLI MAĞLUBİYETLER

14 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1 post
1,849 battles

Arkadaşlar ben artık bu oyunda kasıtlı % modu olduğunu düşünüyorum- dan çok eminim diyesim var- %55 kazanma oranına her çıktığımda seri ve farklı mağlubiyet alan takımlar arasına atılıyor gibiyim sürekli. Çünkü matchmaking denilen salak şeyin takım diye oluşturduğu topluluk salak salak gidip kendilerini batırtıyor özellikle DD ler ve çoğu cevap vermiyor ben oyuncuların kazanma yüzdelerini orantılı tutmak için Wargamingin yaptığı -malesef daha hafif bir tabiri yok çok afedersiniz- ibnelik olarak düşünüyorum bir kaç kez daha olması halinde oyunu bırakırım. Başlarım böyle işe. Herkese iyi eğlenceler %55 oranının altında olanlara tabiiki..

[EJDER]
Players
769 posts
9,441 battles

Yuzde 100 zafermi kazanmak istiyorsun oyle zevk aliyorsan bence ortak savaslara gir hem eglenceli olur senin icin hemde zevk alirsin rastgele savaslar sana gore degil ;yüzde 55 nasıl geçilir onuda söyliyim iyi bir muhripci yada cvci, zırhlıcı birde krüvazörcü filo şeklinde girilirse kazanma şansın artar örnek vereyim klan ismi vermeyeyim yabancı ünlü bir klanının sağlam bir muhripcisi ile filo şeklinde girmiştik 12 maçtan 1 lose ama kordineli oynamıştık; o kadar kafana takma bence güzel sonuç ile sen bitirebiliyorsan zevk alabiliyorsan bence bu kazanma oranları o kadarda önemli değil lose alarakta güzel deneyim puanları aldığımıda bilirim zevk almaya bak

• Boring 1

[WG-EU]
WG Team
292 posts
459 battles

WG'nin özellikle uygulamakta olduğu bu tarz bir politikası bulunmuyor. Oyun tamamen tecrübe, yetenek ve biraz da şans üzerine ilerliyor. Sadece siz değil herkes bazen mükemmel bazen zayıf takımlara düşebiliyor ama tek başına bile takımı taşıyan, yetenekli oyuncuları görmedik değil.

Bir de WoWS ekibimizden verebileceğim bir örnek, en tecrübeli oyuncularımızdan @Crysantos 68 yüzdeye sahip ve 9500 savaşı var. Yani tecrübe oldukça önemli. :cap_hmm:

[CMMR]
Players
681 posts
12,709 battles
On 20.02.2018 at 5:56 PM, SIFIR_ToleranS said:

Arkadaşlar ben artık bu oyunda kasıtlı % modu olduğunu düşünüyorum- dan çok eminim diyesim var- %55 kazanma oranına her çıktığımda seri ve farklı mağlubiyet alan takımlar arasına atılıyor gibiyim sürekli. Çünkü matchmaking denilen salak şeyin takım diye oluşturduğu topluluk salak salak gidip kendilerini batırtıyor özellikle DD ler ve çoğu cevap vermiyor ben oyuncuların kazanma yüzdelerini orantılı tutmak için Wargamingin yaptığı -malesef daha hafif bir tabiri yok çok afedersiniz- ibnelik olarak düşünüyorum bir kaç kez daha olması halinde oyunu bırakırım. Başlarım böyle işe. Herkese iyi eğlenceler %55 oranının altında olanlara tabiiki..

500-600 savaşlık tecrübeye sahib bir kişi için fazla iddialı konuşmuşsunuz :) Son 5-6 aydır Tank oyunu kitlesel oyuncu kaybına uğramakta (sebeblerini tartışmanın yeri burası değil) işte bu Tank oyununu bırakan kitle ,World of Warships oyununu ;kendi oyunlarına göre monoton ve yavaş olarak tanımlasalar dahi...gene de bizim oyuna(Tank) göre daha dengeli yaw bu gemiler artı WG sanki bu oyuna daha fazla iş gücü harcıyor tarzı düşünmekte...işte bu nedenledir ki...oyun genelinde avrupa-asya-amerika serverları farketmeksizin , oyunun mantelitesini kavrayamamış ancak üst seviyelerde gemileri bulunan tecrübesiz oyuncular ile dolu,kısaca Tank oyunundan gelen bu tecrübesiz kişiler ne zaman ki Gemi oyununda yapılan hataların geri dönüşünün çok ağır olduğunu anlar ve ona göre oynamaya başlar...işte o zaman yaklaşık 1 sene önceki oyuncu kalite düzeyi sağlanmış olur...şuanda ortalık ; üst seviyedeki karşılaşmalara yakışmayacak saçma sapan maçlara sahne olmakta :)

[EJDER]
Players
769 posts
9,441 battles
4 hours ago, _CaNBaNuR_ said:

500-600 savaşlık tecrübeye sahib bir kişi için fazla iddialı konuşmuşsunuz :) Son 5-6 aydır Tank oyunu kitlesel oyuncu kaybına uğramakta (sebeblerini tartışmanın yeri burası değil) işte bu Tank oyununu bırakan kitle ,World of Warships oyununu ;kendi oyunlarına göre monoton ve yavaş olarak tanımlasalar dahi...gene de bizim oyuna(Tank) göre daha dengeli yaw bu gemiler artı WG sanki bu oyuna daha fazla iş gücü harcıyor tarzı düşünmekte...işte bu nedenledir ki...oyun genelinde avrupa-asya-amerika serverları farketmeksizin , oyunun mantelitesini kavrayamamış ancak üst seviyelerde gemileri bulunan tecrübesiz oyuncular ile dolu,kısaca Tank oyunundan gelen bu tecrübesiz kişiler ne zaman ki Gemi oyununda yapılan hataların geri dönüşünün çok ağır olduğunu anlar ve ona göre oynamaya başlar...işte o zaman yaklaşık 1 sene önceki oyuncu kalite düzeyi sağlanmış olur...şuanda ortalık ; üst seviyedeki karşılaşmalara yakışmayacak saçma sapan maçlara sahne olmakta :)

oyuna yeni başlamış oyuncu dp yapacak serbest dp yapıp t10 gemi alıyorsa wg paraya para demez ben 2 günden beri 5 win kazandım daha 2. görevdeyim sebebini klan savaşlarına bağlıyorum canbanur tankçılar geldiyse oyuna heyecan gelir oyuna hemen adepte olur tankçılar mekaniği bildiklerinden

• Boring 1

Players
521 posts
12,368 battles
20.02.2018 saat 17:56'de, SIFIR_ToleranS dedi:

Sen sanıyor musun ki win alan takımda 12 kişi harika oynuyor? Hayır. Genelde oyunu galibiyete götüren kişi sayısı ya 3 tür ya da 4. Geriye kalanlar normal oyuncular. Bu harika oyuncuların senin takımına düşmesi şans, düşmesini beklemek ise kumar. O yüzden kendine harika oynayan 2 kişi buluyorsun ve lose almıyorsun. Yüksek WR sahibi çoğu kişi filo ile oyun atar.

• Cool 3

[D_S_W]
Players
192 posts
6,880 battles

Benim rekorum arka arkaya 11 yenilgi! Bu konu içinde birkaç kere desteğe çemkirmiştim... Galibiyet oranımın %46 olmasını çok düşünmüşümdür... Sanıyorum bunun iki sorumlusu var biri ben diğeri de wg. Wg nin sorumluluğu 11 maçın arka arkaya kaybedilmesidir. Sonuçta eskiden oyunda berabere kalınabiliyordu şimdi böyle bir durum kalmadıysa, oyuncunun arka arkaya 11 maç kaybetmesi wg nin sorumluluğundadır. Hatta istatistik tutmuştum kaybettiğim savaşların çoğunda ilk 3 yada 5 içerisindeyken kazandığım çoğu savaşta ilk 3 e giremiyordum. 5 - 6 arasında sürünüyordum. Nadir olarak ilk 3 e girebiliyordum... Buda demek oluyor ki wg resmen adam seçiyor.

Players
213 posts
3,178 battles
16 hours ago, KEBAP_POWER said:

Benim rekorum arka arkaya 11 yenilgi! Bu konu içinde birkaç kere desteğe çemkirmiştim... Galibiyet oranımın %46 olmasını çok düşünmüşümdür... Sanıyorum bunun iki sorumlusu var biri ben diğeri de wg. Wg nin sorumluluğu 11 maçın arka arkaya kaybedilmesidir. Sonuçta eskiden oyunda berabere kalınabiliyordu şimdi böyle bir durum kalmadıysa, oyuncunun arka arkaya 11 maç kaybetmesi wg nin sorumluluğundadır. Hatta istatistik tutmuştum kaybettiğim savaşların çoğunda ilk 3 yada 5 içerisindeyken kazandığım çoğu savaşta ilk 3 e giremiyordum. 5 - 6 arasında sürünüyordum. Nadir olarak ilk 3 e girebiliyordum... Buda demek oluyor ki wg resmen adam seçiyor.

Bu aslında can havuzunu korumayı bildiğinizi ama oyunun genel gidişatına pek etkiniz olmadığını gösteriyor(belki de gemi türünüz sebebiyledir). Güçlü olduğunuz oyunlarda pek etkiniz yok. Takım sayesinde kazanıyorsunuz. Kaybettiğiniz maçlarda da pek etkiniz yok takımınız yüzünden kaybediyorsunuz. Ama can havuzununu koruduğunuz için kaybettiğiniz maçlarda daha çok düşmana daha çok hasar verebiliyorsunuz. Benim de muhriple rekor kırdığım maçlarda genelde kaybetmiş oluyoruz. Çünkü herkes benim üstüme geldiğinden onları torpidolamak daha kolay oluyor. Bunlar benim fikrim, sizi kötülemek için yazmadım.

İyi oyunlar.

[D_S_W]
Players
192 posts
6,880 battles
3 dakika önce, tanktankkimo dedi:

Bu aslında can havuzunu korumayı bildiğinizi ama oyunun genel gidişatına pek etkiniz olmadığını gösteriyor(belki de gemi türünüz sebebiyledir). Güçlü olduğunuz oyunlarda pek etkiniz yok. Takım sayesinde kazanıyorsunuz. Kaybettiğiniz maçlarda da pek etkiniz yok takımınız yüzünden kaybediyorsunuz. Ama can havuzununu koruduğunuz için kaybettiğiniz maçlarda daha çok düşmana daha çok hasar verebiliyorsunuz. Benim de muhriple rekor kırdığım maçlarda genelde kaybetmiş oluyoruz. Çünkü herkes benim üstüme geldiğinden onları torpidolamak daha kolay oluyor. Bunlar benim fikrim, sizi kötülemek için yazmadım.

İyi oyunlar.

Hinden ve moskva ile kaybettiklerimin çoğunda tepedeyim. Zırhlılara geçince işler biraz daha karmaşıklaşıyor. Zırhlılarda pek iyi değilim. Muhtemelen kötü kaybettiklerimin çoğunda zırhlı vardı.

Bu arada kötülemek için yazmadınız da inanılmaz kötülemişşin :D fena bozuldum. 

Players
213 posts
3,178 battles
3 minutes ago, KEBAP_POWER said:

Hinden ve moskva ile kaybettiklerimin çoğunda tepedeyim. Zırhlılara geçince işler biraz daha karmaşıklaşıyor. Zırhlılarda pek iyi değilim. Muhtemelen kötü kaybettiklerimin çoğunda zırhlı vardı.

Bu arada kötülemek için yazmadınız da inanılmaz kötülemişşin :D fena bozuldum. 

:Smile_Default: Bozulacak bir şey yok. Hepimizin bilerek ya da bilmeden yaptığımız hatalarımız var. Yenildiğim maçlarda süperleştiğim için ben de kendimde aynı durumu farketmiştim. Onu paylaşmak istedim:)

[D_S_W]
Players
192 posts
6,880 battles

04.03.2018 saat 13:07'de, tanktankkimo dedi:

:Smile_Default: Bozulacak bir şey yok. Hepimizin bilerek ya da bilmeden yaptığımız hatalarımız var. Yenildiğim maçlarda süperleştiğim için ben de kendimde aynı durumu farketmiştim. Onu paylaşmak istedim:)

Son zamanlarda montana ile eskisi gibi oynayamıyorum. Kurfurstingen şitrayze ve yamato ile aldıklarım arasında fark var. Dün gene kaybettiklerimde daha iyi kazandıklarımın bağzılarında iyiydim. Açık konuşmam gerekirse iddiam hiç olmadı. SAdece takımda pislik yapanlarlaydı derdim.

[EJDER]
Players
769 posts
9,441 battles

Oyundan zevk aliyorsan kaybetmenin kazanmanin ne onemi var sizce mac kazanipta 300 dp alan birisi sizce zevk alabilirmi ? (Siralamali savaslar haric)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.