Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ochucki5

Nowe Rankingówki w WOT a WOWS

29 comments in this topic

Recommended Posts

Players
86 posts
12,798 battles

Wczoraj zaczęły się  rankingówki w WOT, gdzie wprowadzono według mnie super system przyznawania i utraty gwiazdek. Czy nie dałoby się wprowadzić czegoś takiego i w WOWS w jakiejś przystosowanej do liczby graczy w drużynie wersji?

Jakie macie zdanie na ten temat?

system przyznawania gwiazdek w WOT:

drużyna wygrana                                                                                      drużyna przegrana

miejsce 1-3 +2 gwiazdki                                                                         miejsce 1 + 1 gwiazdka

miejsce 4-10 +1 gwiazdka                                                                     miejsce 2-5 nie tracą gwiazdki

miejsce 11-15 nie dostają gwiazdki                                                     miejsce 6-15 tracą gwiazdkę

Ja bym proponował mniej więcej tak:

drużyna wygrana                                                                                     drużyna przegrana

miejsce 1 + 2 gwiazdki                                                                          miejsce 1 + 1 gwiazdka

miejsce 2-6 +1 gwiazdka                                                                       miejsce 2 nie traci gwiazdki

miejsce 7 - nie dostaje gwiazdki                                                          miejsce 3-6 traci gwiazdke

miejsce 7 traci 2 gwiazdki

• Cool 8

Players
359 posts
5,071 battles
7 minutes ago, ochucki5 said:

Wczoraj zaczęły się  rankingówki w WOT, gdzie wprowadzono według mnie super system przyznawania i utraty gwiazdek. Czy nie dałoby się wprowadzić czegoś takiego i w WOWS w jakiejś przystosowanej do liczby graczy w drużynie wersji?

(....)

Ja bym proponował mniej więcej tak:

drużyna wygrana                                                                                     drużyna przegrana

miejsce 1 + 2 gwiazdki                                                                          miejsce 1 + 1 gwiazdka

miejsce 2-6 +1 gwiazdka                                                                       miejsce 2 nie traci gwiazdki

miejsce 7 - nie dostaje gwiazdki                                                          miejsce 3-6 traci gwiazdke

miejsce 7 traci 2 gwiazdki

Generalnie ok, choć miejsce 7 w drużynie przegranej nie powinno być karane -2 gwiazdki. Nie widzę żadnego uzasadnienia dla tak surowego karania w większości dd-ków. O ile inne klasy nie są aż tak wrażliwe na szybki zgon to kierowca dd, nawet jeśli jest unicumem może zejść ekspresowo w niekorzystnych okolicznościach. Zresztą w WOT też nie ma takiej kary za porażkę.

[HOB]
Players
1,165 posts
5,375 battles

Powyższa propozycja daje 3 gwiazdki na plus za każdą bitwę. Obecnie jest to jedna. Raczej ograniczą się do jednej, ewentualnie zwiększą do dwóch. Optymalnie by było około 1,5 - ale ciężko te gwiazdki na pół przedzielać.

Generalnie dobrzy i średni gracze chcą, aby gwiazdki z miejsc 6 i 7 wygranej drużyny szły gdzie indziej - na zachowanie miejsc 2-3 w przegranej drużyny lub dodatkową gwiazdkę dla miejsca 1 wygranej drużyny.

Byłbym przeciwny utracie dwóch gwiazdek u ostatniego z przegranej drużyny - zniechęciłoby to do ryzyka, jakie dla niszczarek jest konieczne.

Kluczowe jest to, aby za najniższe miejsca nie dostawać gwiazdek, a za bycie w top2-3 przegranych zbytnio nie tracić. Top1 wygranych także nie zaszkodzi nagrodzić dodatkową gwiazdką.

Niby rankedy mają niski priorytet, ale jak się obecne zasady nie zmienią, to uparte warzywa zaczną Blackami pływać.

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

karaja za bycie w zwycieskiej druzynie utratą gwiazdki? totalna głupota, to tak jakbys w meczy koszykowki nie zdobył pkt, tylko asystował, a na koniec nie dostał medalu, mimo zwyciestwa

Players
2,099 posts
5,059 battles
5 minutes ago, HectorBarbossa said:

karaja za bycie w zwycieskiej druzynie utratą gwiazdki? totalna głupota, to tak jakbys w meczy koszykowki nie zdobył pkt, tylko asystował, a na koniec nie dostał medalu, mimo zwyciestwa

Nie, przecież widzisz, że miejsca 11-15 nie dostają w WOT gwiazdki. Co de facto oznacza że, za asystę nie ma medalu :Smile_playing:

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles
1 minute ago, henryk5pio said:

Nie, przecież widzisz, że miejsca 11-15 nie dostają w WOT gwiazdki.

no to jest kara, nie masz nagrody za bycie zwycięzcą w wygranej druzynei

Players
2,099 posts
5,059 battles
Just now, HectorBarbossa said:

Zależy jak patrzeć, na bank to jest brak nagrody, ale czy jest to kara?

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,122 posts
13,089 battles
1 hour ago, henryk5pio said:

Zależy jak patrzeć, na bank to jest brak nagrody, ale czy jest to kara?

Inaczej było by już za prosto. Ogólnie i tak lepiej niż w wows.

Players
86 posts
12,798 battles
1 hour ago, HectorBarbossa said:

Jaka kara , co z tego że wygrana drużyna ostatni nic nie zrobił to nie zasłużył, i nie mówcie że nagle wszyscy niszczarkami padają na dzień dobry nie ze swojej winy, nie zdąrzając nic zrobić. Ostatni w przegranej traci 2 bo najlepszy w wygranej dostaje 2 w ramach bilansu.

• Cool 1

Beta Tester
1,919 posts
7,353 battles

Pograj sobie krążownikiem, zejdź kilka razy na salwę od BBka gdzie dostajesz 10 cytadel na 8 trafień. 

Będziesz na samym dole i to nie że zagrałeś źle czy coś, zaświeciłeś się na 5 sekund i zostajesz zjedzony przez "skill" pancerniczka.

[ZGZ]
Beta Tester
411 posts
11,805 battles
10 minutes ago, ochucki5 said:

Jaka kara , co z tego że wygrana drużyna ostatni nic nie zrobił to nie zasłużył, i nie mówcie że nagle wszyscy niszczarkami padają na dzień dobry nie ze swojej winy, nie zdąrzając nic zrobić. Ostatni w przegranej traci 2 bo najlepszy w wygranej dostaje 2 w ramach bilansu.

Co do braku gwiazdki dla ostatniego w wygranej drużynie - spoko, dobremu graczowi to się zdarzy raz na ruski rok, będzie wiedział co spierd...zielił i w nastepnej bitwie sobie odbije, ale strata dwóch gwiazdek u ostatniego w przegranej drużynie doprowadzi do ultra ostrożnej gry i unikania jakiegokolwiek ryzyka - imo bez sensu, ale poza tym pomysł dobry i warty wprowadzenia, fajnie by było, gdyby WG się nim zainteresowało.

[TF16]
[TF16]
Players
141 posts
12,179 battles

Pomysł wydaje się być ciekawym, ale faktycznie, ostatni w przegranej drużynie powinien tracić tylko 1 gwiazdkę.

Jest też jeszcze jeden aspekt sprawy. Są okręty, które można podejrzewać o ponadprzeciętne przeliczniki expa.

Ja akurat mam tu na myśli Sims'a i Flint'a. Mam trochę obawy, że ich posiadacze mieliby zbyt ułatwioną drogę do rank 1, w stosunku do innych.

A co Wy o tym myślicie?

[ZGZ]
Beta Tester
411 posts
11,805 battles
28 minutes ago, LukeZ28 said:

A co Wy o tym myślicie?

Być może, ale w sumie to nie ma jak tego uniknąć, chcesz je zbanować?

[TF16]
[TF16]
Players
141 posts
12,179 battles

Miałem tylko na myśli, że taki sposób rozliczania gwiazdek może uwypuklić pewne różnice w okrętach.

Ale masz rację, idealnego balansu nie uzyska się nigdy.

I tak właściwie, dla mnie to nie zmartwienie, rank 1 wbijam bez większych problemów, tak czy siak,

a w razie co to i Flint w porcie stoi :cap_cool:

[ARES-]
Players
1,456 posts
11,003 battles

..nie żebym grał rankingówki ale pomysł z ujemnymi gwiazdkami dla zwycięzców i nagradzanie camperów po stronie przegranej uważam za nietrafiony. Czy nie wkurza was już obecnie noob nie robiący swojej roboty na niszczarce z założenia czekający na koniec, BB walący z krawędzi mapy liczący na dobicie ogryzków i całkowicie olewające grę zespołową byleby nie stracić gwiazdki?  Co byście powiedzieli na 2000 expa ale ostatnie miejsce w wygranym teamie bo poświęciliście się dla wygranej?    Mnie osobiście te zmiany jeszcze bardziej zniechęciłyby do rankingów stających się coraz bardziej karykaturą bitew losowych.

• Cool 1

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
9 minutes ago, IDAGI said:

..nie żebym grał rankingówki ale pomysł z ujemnymi gwiazdkami dla zwycięzców i nagradzanie camperów po stronie przegranej uważam za nietrafiony. Czy nie wkurza was już obecnie noob nie robiący swojej roboty na niszczarce z założenia czekający na koniec, BB walący z krawędzi mapy liczący na dobicie ogryzków i całkowicie olewające grę zespołową byleby nie stracić gwiazdki?  Co byście powiedzieli na 2000 expa ale ostatnie miejsce w wygranym teamie bo poświęciliście się dla wygranej?    Mnie osobiście te zmiany jeszcze bardziej zniechęciłyby do rankingów stających się coraz bardziej karykaturą bitew losowych.

Owszem.

Dlatego kiedyś proponowałem zdecydowanie mniej rewolucyjny pomysł: 

Założenia.

Kasujemy zachowanie gwiazdki dla top1 u przegranych.

Dodajemy tą gwiazdkę dla top1 u wygranych.

Cała reszta bez zmian. Bilans wydanych gwiazdek zostaje bez zmian.

Tak, wiem, "karzemy" najlepszego u przegranych, mimo że stawał na uszach żeby wyciągnąć bitwę. Problem w tym, że w moim odczuciu ten mechanizm był zbyt często nadużywany, często BB zwiedzający krawędź mapy który był "ostatnim żywym" dzięki obecnemu systemowi naliczania EXP był top1 i zachowywał gwiazdkę, mimo że nie powinien. Wystarczy że ileś razy ją zachował, raz na ileś bitew go wylosowało do zwycięzców i powoli mógł awansować. 

Dlatego pomimo tego, że sam w 8 sezonie skorzystałem z tego, jestem za usunięciem zachowania gwiazdki dla top1 u przegranych.

[BUSHI]
Players
3,031 posts
16,220 battles
8 hours ago, AbrahaM_fighter said:

Dlatego pomimo tego, że sam w 8 sezonie skorzystałem z tego, jestem za usunięciem zachowania gwiazdki dla top1 u przegranych.

Każdy kij ma dwa końce. Zawsze grałem na rankedach do końca, bo wiedziałem, ze nawet w przypadku przegranej mam szansę zachować gwiazdkę. Bywało, że odwracało to losy meczu.

W przypadku braku zachowania gwiazdki, gdy ktoś zobaczy, że gra wygląda na przegraną i nawet czasami źle to oceni, straci motywację do dalszej gry. Ludzie będą po prostu wychodzić z gry przed czasem. Jedyne co może ich trzymać w grze w takim przypadku, to te proponowane -2 za ostatnie miejsce.

Uważam w związku z tym, że gwiazdka za 1 miejsce się należy nawet w przegranym zespole. Grając DD-kiem, czy krążkiem nie raz ją inkasowałem za aktywne kapowanie i ubijanie desek. Pancerzem jakoś mi to nie wychodziło regularnie. Tak swoją drogą zrobienie nimi obecnie jedynki wymaga nie lada umiejętności. Nie sądzę, że snajpienie z brzegów mapy ją daje, bez rozegrania stachanowskiej ilości gier. Zawsze można ustalić ich górny limit. 300 ?

Minusy za ostatnie miejsce też moim zdaniem są mile widziane. AFK-erzy i nic nie grający nigdzie by nie doszli i by sobie momentalnie darowali tą rozgrywkę. Wracając pamięcią do rankedów, to ilość gier w jakich miałem ostatnie miejsce, mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Za to 1 miejsc, szczególnie do rangi 5 zawsze miałem mnóstwo. Czyli dobrzy w ekspresowym tempie lądowali by na 5-2, co uważam za słuszne.

Dodatkowo przydało by się wywalenie rank, z których się nie spada. To do niczego nie służy dla przynajmniej średnio grających, a pozwala tylko słabeuszom gdzieś tam dojść. Przez to poziom na 10-6 bywa tragiczny.

Ale może WG ma właśnie taki cel, że każdemu ma się wydawać, że ma szanse i a nuż ktoś inny wyciągnie go na szczyt.

[LOBUZ]
Players
150 posts
3,819 battles

Pomijając już wszystkie techniczne aspekty, przyznawanie gwiazdek itd.

Odnoszę wrażenie, że rankedy to najbardziej chamski i wulgarny tryb w tej grze. Nie ma żadnego innego trybu w którym buractwo i chamstwo tak daje o sobie znać.
Poniesieni wodzą zdenerwowania gracze często nawet nie będąc obiektywnymi przeklinają, wyzywają (często na tle narodowościowym) itd. Tryb ten nie sprawia żadnej frajdy, szczególnie jak czytam na chacie " oh... polisch scam, we will loose" lub "only crap players in Poland" itd.

Jest to poniekąd efektem właśnie aktualnego tryby gry i przyznawania gwiazdek, ale generalnie między innymi z tego względu (pociski na chacie) nie mam ochoty na ten tryb. Prawdopodobnie póki nie zostanie to zmienione nie będę w to grał, bo ten tryb to nie przyjemność z gry, tylko męczarnia i pod względem wspomnianego chamstwa jak i fun'u z gry.

• Cool 3

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
9 hours ago, Odo_Toothless said:

Każdy kij ma dwa końce. Zawsze grałem na rankedach do końca, bo wiedziałem, ze nawet w przypadku przegranej mam szansę zachować gwiazdkę. Bywało, że odwracało to losy meczu.

W przypadku braku zachowania gwiazdki, gdy ktoś zobaczy, że gra wygląda na przegraną i nawet czasami źle to oceni, straci motywację do dalszej gry. Ludzie będą po prostu wychodzić z gry przed czasem. Jedyne co może ich trzymać w grze w takim przypadku, to te proponowane -2 za ostatnie miejsce.

Uważam w związku z tym, że gwiazdka za 1 miejsce się należy nawet w przegranym zespole. Grając DD-kiem, czy krążkiem nie raz ją inkasowałem za aktywne kapowanie i ubijanie desek. Pancerzem jakoś mi to nie wychodziło regularnie. Tak swoją drogą zrobienie nimi obecnie jedynki wymaga nie lada umiejętności. Nie sądzę, że snajpienie z brzegów mapy ją daje, bez rozegrania stachanowskiej ilości gier. Zawsze można ustalić ich górny limit. 300 ?

Zasadniczo się z Tobą zgadzam, że w wypadku takim jak Twój, byłaby to strata. Tylko w odróżnieniu od Ciebie mam niemiłe wrażenie, że takich "abuzerów", którzy celowo grali nonsensownie jest więcej niż sądzisz. Zresztą widać, że tacy osobnicy są, niedawno ktoś podawał link do profilu gościa, który osiągnął rangę 1 po 1400+ bitew. Dlatego mimo częściowych oporów proponowałem skasować zachowanie dla top1 u przegranych.

Aczkolwiek nie zamierzam się przy swoim pomyśle upierać. Propozycja którą zgłosił @ochucki5 też ma sens i jest lepsza od stanu obecnego.

[BUSHI]
Players
3,031 posts
16,220 battles
21 minutes ago, AbrahaM_fighter said:

Zasadniczo się z Tobą zgadzam, że w wypadku takim jak Twój, byłaby to strata. (...)

Aczkolwiek nie zamierzam się przy swoim pomyśle upierać. Propozycja którą zgłosił @ochucki5 też ma sens i jest lepsza od stanu obecnego.

Przyznam ci się szczerze, ze 2 razy wbijając jedynkę, nie dałbym rady tego zrobić w sensownym czasie, bez możliwości zachowania gwiazdek. Bywało, ze miałem całe serie meczy ze średnią 50% i mimo wszystko parłem stopniowo do przodu. Średnio co 4-5 mecz przybywał mi punkt mimo wszystko.

W systemie 1 gwiazdka tylko za wygraną, dobijali by do 1 tylko ci co naprawdę wymiatają, a reszta choćby i dosyć dobra, musiałaby dołożyć sobie duże "X" bitew, żeby to osiągnąć lub mieć dużo szczęścia.

Np. ze średnią 55% miałbyś +10 gwiazdek do przodu na 100 meczy ... To dopiero byłaby katorga.

A tak miałem +10 z WR i powiedzmy drugie tyle z zachowania. Czyli, jak by nie patrząc, musiałbyś rozegrać dwa razy tyle gier. Czyli w moim przypadku około 400 i 500 .... Ja sobie tego nie wyobrażam.

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
48 minutes ago, Odo_Toothless said:

Przyznam ci się szczerze, ze 2 razy wbijając jedynkę, nie dałbym rady tego zrobić w sensownym czasie, bez możliwości zachowania gwiazdek. Bywało, ze miałem całe serie meczy ze średnią 50% i mimo wszystko parłem stopniowo do przodu. Średnio co 4-5 mecz przybywał mi punkt mimo wszystko.

W systemie 1 gwiazdka tylko za wygraną, dobijali by do 1 tylko ci co naprawdę wymiatają, a reszta choćby i dosyć dobra, musiałaby dołożyć sobie duże "X" bitew, żeby to osiągnąć lub mieć dużo szczęścia.

Np. ze średnią 55% miałbyś +10 gwiazdek do przodu na 100 meczy ... To dopiero byłaby katorga.

A tak miałem +10 z WR i powiedzmy drugie tyle z zachowania. Czyli, jak by nie patrząc, musiałbyś rozegrać dwa razy tyle gier. Czyli w moim przypadku około 400 i 500 .... Ja sobie tego nie wyobrażam.

Zgoda. Przyjmuje Twoje wyliczenia za zasadne. Tylko że w moim odczuciu one są słuszne dla obecnego sposobu awansu, w tym obecnego poziomu graczy na poszczególnych rangach.

Zaś mnie wydaje się, z naciskiem na wydaje - mogę być w błędzie, że dzięki "skasowaniu zachowania" powinna się poprawić "jakość" graczy, powinno na poszczególnych rangach być znacznie mniej tych_których_skilla_nie_wolno_oceniać, dzięki czemu powinno być dużo mniej pogromów, dzięki czemu względnie dobry gracz powinien szybciej iść do przodu, a nie męczyć się jak w przypadku przez Ciebie opisanym.

• Cool 1

[-FZO-]
Community Contributor
1,058 posts
10,761 battles

Puściłem to pytanie wyżej, jak mi odpowiedzą, dam znać :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.