Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WyczesanyCzeslaw

Cheaterstwo

198 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
12 posts
5,568 battles

WOWS, przyznam traktuję hobbistycznie, gram parę bitewek dziennie, bez szczególnego zadęcia, bardziej jestem zajęty WOT (2 klany i takie tam....)

Muszę przyznać od jakiegoś czasu otrzymuję jakieś kuriozalne strzały za full hp (nie jestem jak lama bokiem). Ostatnie 3 bitwy miały dokładnie taki koniec.

O ile w przypadku WOT WG nazwijmy to kolokwialnie symuluje walkę z cheaterami (ciągle są klany, w których jest obowiązkowe posiadanie aimbota, itd i niekoniecznie klany śmieciowe, w których gracze muszą w ten sposób nadrabiać brak umiejętności), to jeżeli chodzi o WOWS ostatni mój ticket został zamknięty z informacją i linkiem do tego jak ciężko WG walczy z cheaterami z WOT (nie to nie jest żart), z tego co rozumiem nie można obecnie takiego ticketa wysłać (brak opcji), a w grze takowej opcji raportu też nie ma. Jak sądzicie, co WG powinno z tym zrobić. Po ostatnich bitewkach wszedłem na youtube i to co zobaczyłem na rosyjskich profilach przeraża (nie, nie będę linkował filmów reklamowych aimbotów czy trackerów, itd), przy okazji rozumiem w jaki sposób bez spota mogę zniknąć za full hp, czy też czujecie, że od paru tygodni ilość kuriozalnych strzałów wzrosła? (mi też się przydarzyła 3 dni temu detonacja hipperem na minotaurze).

Players
1,320 posts

Bez obrazy ale skoro twój skill strzelania jest na bardzo niskim poziomie - naprawdę nie pchaj się na VIIIt+ jeszcze - to uważanie, że inni "citują" bo są lepsi od Ciebie jest troszkę....

• Cool 1
  • Bad 2

[ZGZ]
Beta Tester
416 posts
11,815 battles

Chłopie, w WOTcie aimbot ma sens bo pocisk leci pół sekundy, w WOWsie co najmniej kilka sekund - wystarczy nie płynąć po sznurku... 

Beta Tester
12 posts
5,568 battles

2 pacjentów ma konta zbanowane (raportowałem ich wcześniej), więc coś na rzeczy jest, dzisiejsze 2 zgony za full bez spota (nie stałem w oczywistej pozycji za wyspą)

Shiryaku twe złośliwości niosą za sobą gigantyczny ładunek merytorycznej myśli, jestem pod wrażeniem, aż palec u lewej stopy oblał mi pot z wrażenia

• Funny 2

[BUSHI]
Players
3,036 posts
16,272 battles
2 hours ago, squalus77 said:

Chłopie, w WOTcie aimbot ma sens bo pocisk leci pół sekundy, w WOWsie co najmniej kilka sekund - wystarczy nie płynąć po sznurku... 

Tutaj tez ma sens, bo często nijak nie da się okreslić z jaką prędkością płynie okręt, szczególnie skątowany na większych odległościach. Aimbot tez pokazuje czy okręt zwalnia, czy przyspiesza. Zawsze już będziesz wiedział, czy leci np. na dopałce.

Generalnie masz non stop podaną jego realną prędkość, co jest wielką podpowiedzią do celowania. z tego co wiem może pokazywać też gdzie należy strzelać biorąc pod uwagę aktualny manewr okrętu. Przyznam sam mam często wielkie trudności w trafieniu kogoś, jak ktoś kręci głupie kółka. Pancerz - posiadacz takiego programiku mógłby mocno karać tych co "trollują" prędkością i zwolnili prawie do zera. Ile to razy w ferworze walki dałem się na to nabrać i posłałem salwy gdzieś daleko przed takim "trollerem".

Na pewno tez byłby bardzo pomocny, gdyby strzelać np. z Lanty, czy nawet Cleva. Boty na coopie jego używają i co się okazuje ? Nawet manewrując aktywnie Leningradem na pełnej prędkości obrywam od nich regularnie. gdzie ludzie często nijak nie dają rady trafić w ogóle.

Ja podejrzewam, ze np. w moim przypadku spokojnie zacząłbym nabijać minimum 30% więcej z nim.

Players
1,320 posts
35 minutes ago, WyczesanyCzeslaw said:

Shiryaku twe złośliwości niosą za sobą gigantyczny ładunek merytorycznej myśli, jestem pod wrażeniem, aż palec u lewej stopy oblał mi pot z wrażenia

To nie była złośliwość tylko stwierdzenie faktu - to raz. Dwa już Ci napisali to nie WoT tu pociski lecą po kilkanaście sekund (wciśnij sobie od czasu do czasu "z" by śledzić lot pocisków zobaczysz jakie cuda RNG potrafi z salwą zrobić - pociski lecące z lewej strony salwy na prawą albo "kręcące się"),  ludzie pewnie i tak używają tych programów ale już system decyduje i pośrednio kierujący celem gdzie trafi

[ZGZ]
Beta Tester
416 posts
11,815 battles
20 minutes ago, Odo_Toothless said:

Tutaj tez ma sens, bo często nijak nie da się okreslić z jaką prędkością płynie okręt, szczególnie skątowany na większych odległościach. Aimbot tez pokazuje czy okręt zwalnia, czy przyspiesza. Generalnie masz non stop podaną jego realną prędkość, co jest wielką podpowiedzią do celowania. z tego co wiem może pokazywać też gdzie należy strzelać biorąc pod uwagę aktualny manewr okrętu i czy leci np. na dopałce. Przyznam sam mam często wielkie trudności w trafieniu kogoś, jak ktoś kręci głupie kółka. Pancerz - posiadacz takiego programiku mógłby mocno karać tych co "trollują" prędkością i zwolnili prawie do zera.

Na pewno tez byłby bardzo pomocny, gdyby strzelać np. z Lanty, czy nawet Cleva. Boty na coopie jego używają i co się okazuje ? Nawet manewrując aktywnie Leningradem na pełnej prędkości obrywam od nich regularnie. gdzie ludzie często nijak nie dają rady trafić w ogóle.

Ja podejrzewam, ze np. w moim przypadku spokojnie zacząłbym nabijać minimum 30% więcej z nim.

Może, ja pamiętam tylko tego pierwszego, który pokazywał pozycję w jakiej okręt będzie jak nie zmieni prędkości i kursu...

[BUSHI]
Players
3,036 posts
16,272 battles

15 minutes ago, Shiryaku said:

. Dwa już Ci napisali to nie WoT tu pociski lecą po kilkanaście sekund (wciśnij sobie od czasu do czasu "z" by śledzić lot pocisków zobaczysz jakie cuda RNG potrafi z salwą zrobić - pociski lecące z lewej strony salwy na prawą albo "kręcące się"),  ludzie pewnie i tak używają tych programów ale już system decyduje i pośrednio kierujący celem gdzie trafi

Słusznie, tylko przyznaj, czy grając np. krążkiem, gdzie rozrzut nie jest tak istotny zawsze trafiasz w każdego, na każdej odległości nawet jeśli nie zmienia kursu ? Skąd wiemy czy akurat nie płynie na 1/3, a często dymu nie widać i nie mamy żadnych punktów odniesienia.

Grając np. Desem często nawet nie próbuje z tego względu strzelać do szybkich celów powyżej pewnej odległości bez względu, czy manewrują, czy nie. Nie umiem ich trafić przy tej balistyce, a sam wiem, że oni na 100% mnie trafią mając lepsze działa. Nie każdy ma celownik w oczach. Są tacy którym się to udaje bardzo dobrze i wtedy zawsze się zastanawiam, czy gość akurat nie stosuje tego moda.

Z drugiej strony może klepie tylko ten jeden okręt w kółko, że się przyzwyczaił. Jeśli jednak zmieniamy non stop okręty, to często mamy wielkie trudności. Aimbot by bardzo ułatwiał sprawę. Rozrzut - rozrzutem - najpierw trzeba trafić przynajmniej gdzieś w pobliżu ...

• Cool 2

Players
1,320 posts
8 minutes ago, Odo_Toothless said:

Słusznie, tylko przyznaj, czy grając np. krążkiem, gdzie rozrzut nie jest tak istotny zawsze trafiasz w każdego, na każdej odległości nawet jeśli nie zmienia kursu ? Skąd wiemy czy akurat nie płynie na 1/3, a często dymu nie widać i nie mamy żadnych punktów odniesienia.

Grając np. Desem często nawet nie próbuje z tego względu strzelać do szybkich celów powyżej pewnej odległości bez względu, czy manewrują, czy nie. Nie umiem ich trafić przy tej balistyce. Nie każdy ma celownik w oczach.

Dlatego większość moich okrętów ma spotera zamiast fightera - widok z góry jest 1000razy lepszy szczególnie na dalekich odległościach, "pokazuje" lepiej prędkość okrętu i jego zmiany kursu. Jeśli brak spotera to staram się korzystać z obiektów na mapie by na tej podstawie określić chociaż prędkość (czasami pomaga też obserwowanie pobliskich okrętów i jak się zachowuje wzgl. nich), jak i tego nie ma to trzeba już na czuja walić - albo pierwsza wieża na próbę i po niej salwa, nawet CA będzie miał problem ze zmianą kursu wtedy albo próbować się wstrzeliwać metodą prób i błędów. Chociaż przyznam się, że widziałem kolesi, którzy potrafili unikać salwa z 4-5 okrętów na dystansie 12-15km i faktycznie wyglądało to strasznie podejrzanie. Co do Desa - mam ten problem na Misi brak samolotu i czasami z "płaskiego" ciężko określić kto jak płynie, a jeszcze jak dochodzą refleksy na wodzie to już w ogóle

• Cool 3

Players
1,308 posts
11,503 battles

Jak już powiedziano na tym forum wiele razy, to cheaty są przydatne tylko dla ludzi, którzy nie umieją celować, a jest to umiejętność, którą zazwyczaj zyskuje się po kilkuset bitwach.
Czyli w odróżnieniu od WoT kupują to tylko totalne pomyłki genetyczne :cap_book:

• Cool 3

[BUSHI]
Players
3,036 posts
16,272 battles
11 minutes ago, Shiryaku said:

Dlatego większość moich okrętów ma spotera zamiast fightera - widok z góry jest 1000razy lepszy szczególnie na dalekich odległościach, "pokazuje" lepiej prędkość okrętu i jego zmiany kursu.

No ja za Chiny nie dam rady trafiać z tego widoku jeśli ktoś idzie pod kątem. Jak manewruje, to już prawie zero szans.

Z tego co wiem - nie tylko ja. Jak już podniosę samolot i później mam zdawało by się idiotycznie łatwe cele np. na 10 km - nie dam rady ich trafić ....

9 minutes ago, Little_Rowboat said:

Jak już powiedziano na tym forum wiele razy, to cheaty są przydatne tylko dla ludzi, którzy nie umieją celować, a jest to umiejętność, którą zazwyczaj zyskuje się po kilkuset bitwach.

Po 10k bitew dalej mam problem z celowaniem. Musze klepac jeden okręt na okrągło, żeby poczuć "cela". Zmieniam na inny i znów mi idzie tak sobie. Każdy ma widocznie inną głowę, co nie zmienia faktu, że źle mi ogólnie nie idzie nawet strzelając koślawie. W końcu jednak przezwyczaiłem się nawet i do US 127 mm, ale ile czasu mi to zajęło ....

[ZGZ]
Beta Tester
416 posts
11,815 battles
6 minutes ago, Odo_Toothless said:

No ja za Chiny niak nie dam rady trafiać z tego widoku. Z tego co wiem - nie tylko ja. Jak już podniose samolot i później mam zdawało by się idiotycznie łatwe cele np. na 10 km - nie dam rady ich trafić ....

Mam tak samo, samolot jest użyteczny dla mnie tylko jak chce coś zza wyspy wyciągnąć, ale wtedy, tak jak piszesz, na 10-12 km wychodzą mi takie cuda, że sam się zastanawiam w co ja celowałem...

Players
1,559 posts
13,651 battles

Ale takich wynalazków jest więcej jak chociażby pokazujący gdzie upadną pociski przeciwnika i miejsca te zmieniają kolor w zależności od czasu jaki jest do trafienia. Tak samo ciekawy mod pokazujący gdzie dokładnie płyną torpedy przeciwnika. Czity do statków to nie tylko aimbot. Kto chce to niech pogugluje to dowie się ciekawych rzeczy.

O innych rzeczach typu mody pokazujące kto na jakich torpedach pływa u przeciwnika, jaki ma sprzęt eksploatacyjny i czy go akurat używa albo sławny krzyżyk do strzelania po dymie to tylko wspomnę przez zwykłą złośliwość bo to chyba nie zostało uznane przez WG za złe - czy naganne czy nie to niech każdy rozważy. Poza tym jakiś czas temu był przykład jakiegoś niemieckiego fiolecikowego ścierwa które spadło z rowerka bo na strumyku czity się działy. How terrible :Smile_trollface:

Jakiś procent a może promil graczy na pewno jedzie na oszustwach. To było, jest i będzie w każdej grze i nie oszukujmy się, że będzie kiedykolwiek inaczej. Jak pokazuje przykład takiego WoTa jest to sprawa, którą WG karze prędzej czy później. Jak to wygląda w WoWsie? Stawiam na pojedyncze osoby na serwerze EU i pewnie całkiem sporo serwera RU bo serwery gier w tym kraju mają taką a nie inną opinię podobnie jak gracze ( beka na świecie po banach w PUBGu ). Miejmy świadomość, że problem w jakimś niewielkim stopniu istnieje ale nie popadajmy w paranoję, która będzie nam kazała każde zagranie przeciwnika nazywać oszukiwaniem bo popadniemy w obłęd.

Mnie tylko śmieszy to oburzenie na mówienie o tym, że oszustwa występują.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,036 posts
16,272 battles

Akurat dokładne parametry wrogich okrętów, w tym i torped pokazują dopuszczalne do użycia mody. Sam zawsze przyglądam się w panelach okrętów przed bitwą, jakie tym razem przeciwnicy pobrali torpy. A może się mylę, że to działa ? Musze sprawdzić.

Użycie sprzętu eksploatacyjnego zakończyło się wraz z banem WG na modowanie pliku ze skryptami. Co do krzyżyka na minimapie, to jest mało przydatny. Wiesz jak ciężko jest zgrać punkt celowania dział z krzyżykiem ? Lepiej jest zablokować działa na punkcie, gdzie gość zniknął w dymie.

Chociaż przyznam, że dla jaj czasami próbuję strzelać z krzyżykiem do niewidocznych okrętów w sztormie, celując przez ikoną okrętu i czasami udaje mi się trafić nawet przez pół mapy, ale szansa jest minimalna - ale się jednak da - raz na 10-20 razy wpadnie jedna - dwie kulki...  hehe

Players
1,308 posts
11,503 battles
20 minutes ago, Odo_Toothless said:

Po 10k bitew dalej mam problem z celowaniem. Musze klepac jeden okręt na okrągło, żeby poczuć "cela". Zmieniam na inny i znów mi idzie tak sobie

Ja balistykę z grubsza dzielę na trzy rodzaje: płaska, normalna, stratosferyczna - i po prostu dostosowuję wyprzedzenie do typu posiadanych dział, nie trzeba pamiętać każdego okrętu :Smile-_tongue:

12 minutes ago, Marblehead_1 said:

Ale takich wynalazków jest więcej jak chociażby pokazujący gdzie upadną pociski przeciwnika i miejsca te zmieniają kolor w zależności od czasu jaki jest do trafienia. Tak samo ciekawy mod pokazujący gdzie dokładnie płyną torpedy przeciwnika. Czity do statków to nie tylko aimbot. Kto chce to niech pogugluje to dowie się ciekawych rzeczy.

Pewnie, że jest tego więcej, ale nie ukrywajmy, że jest to mało przydatne dla ogarniętego gracza. Dla mnie jedynym cheatem, który w znaczący sposób ułatwiłby grę, byłby obrys okrętu za górką, bo tak to muszę lobować na wyczucie.

15 minutes ago, Marblehead_1 said:

Jakiś procent a może promil graczy na pewno jedzie na oszustwach. To było, jest i będzie w każdej grze i nie oszukujmy się, że będzie kiedykolwiek inaczej. 

WoWs z racji zastosowanej mechaniki broni się przed cheatami. Wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się tym bawił, ale ryzyko bana w stosunku do potencjalnych korzyści jest nieco zbyt duże. Częściej się już chyba spotyka ludzi wyzywających od cheaterów, niż tych prawdziwych:cap_old:
Bardziej wkurzają losowania RNG. Przykładowo dzisiaj na klanówkach graliśmy przeciwko kompletnie nieogarniętym ludziom, którzy za sprawą rng zrobili w bitwie dużo więcej, niż powinni być w stanie - nie szerzę teorii spiskowych, po prostu obserwacja z bitwy :Smile_trollface:

[BUSHI]
Players
3,036 posts
16,272 battles
29 minutes ago, Little_Rowboat said:

Ja balistykę z grubsza dzielę na trzy rodzaje: płaska, normalna, stratosferyczna - i po prostu dostosowuję wyprzedzenie do typu posiadanych dział, nie trzeba pamiętać każdego okrętu :Smile-_tongue:

No ja akurat wszystko sobie poporządkowałem i jest z grubsza 6-7 różnych wyprzedzeń i do każdego mam inny celownik statyczny, który sam zrobiłem. Obecnie do tych porównań nieocenioną pomocą jest porównywarka http://proships.ru/stat/ships/

dla przykładu od najwolniejszych:

niskotierowe małe kalibry 76mm-130mm z tragicznymi czasami lotu

US 127 mm: amerykańskie DD + Lanta z mniej tragicznymi

152 mm Clevelanda: np. Ishizushi, Shiononome, Błyskawica, Campeltown, Mikasa, Kamikaze, Clemson

203 US SHE shell - Balti i Des

203 US/JAP: Pepsi, Myoko, francuskie, ruskie krązki i DD-ki, Warspite, Nassau itd.

tzw normalny BB: linia US i JAP BB, niemieckie do Bayerna. Mołotow itd.

szybkie BB: wszyscy Niemcy od Bayerna i niemieckie krązki 203 mm i Graf Spee, Dunkierka,  itd.

Ta wiedza dużo daje, ale dopiero jak po wgraniu się strzelam już na wyczucie bez "celowania" pojawiają się najlepsze efekty.

[SPUDS]
Players
2,073 posts
13,247 battles

WASD - najlepsze cheaty. Nie raz miałem niezłego nerwa jak ktoś te cheaty stosuje i moich salw unika. Dużo dobrych graczy szczególnie w rozgrywkach CW tego używa. Zwłaszcza na bardzo manewrowych krążkach jak Zao i of course DD-kach. Wierzcie mi albo nie ale trafienie takowego cheatera, który zwalnia, przyspiesza, kątuje się w lewo i prawo na 15-16 km często  granicy z cudem... Wiem, bo często sam tego cheata WASD używam :cap_haloween:

• Cool 2
  • Funny 2

[ARES-]
Players
1,456 posts
11,031 battles
6 hours ago, WyczesanyCzeslaw said:

WOWS, przyznam traktuję hobbistycznie, gram parę bitewek dziennie, bez szczególnego zadęcia, bardziej jestem zajęty WOT (2 klany i takie tam....)

Muszę przyznać od jakiegoś czasu otrzymuję jakieś kuriozalne strzały za full hp (nie jestem jak lama bokiem). Ostatnie 3 bitwy miały dokładnie taki koniec.

O ile w przypadku WOT WG nazwijmy to kolokwialnie symuluje walkę z cheaterami (ciągle są klany, w których jest obowiązkowe posiadanie aimbota, itd i niekoniecznie klany śmieciowe, w których gracze muszą w ten sposób nadrabiać brak umiejętności), to jeżeli chodzi o WOWS ostatni mój ticket został zamknięty z informacją i linkiem do tego jak ciężko WG walczy z cheaterami z WOT (nie to nie jest żart), z tego co rozumiem nie można obecnie takiego ticketa wysłać (brak opcji), a w grze takowej opcji raportu też nie ma. Jak sądzicie, co WG powinno z tym zrobić. Po ostatnich bitewkach wszedłem na youtube i to co zobaczyłem na rosyjskich profilach przeraża (nie, nie będę linkował filmów reklamowych aimbotów czy trackerów, itd), przy okazji rozumiem w jaki sposób bez spota mogę zniknąć za full hp, czy też czujecie, że od paru tygodni ilość kuriozalnych strzałów wzrosła? (mi też się przydarzyła 3 dni temu detonacja hipperem na minotaurze).

..sorki ale chyba zdjąłem właśnie ciebie na salwę - też byłem zaskoczony.

• Funny 1

[PATO]
Players
36 posts
1,853 battles

Czesiu przestań bredzić, nie mamy tu żadnych cheaterów. Jak już ktoś może mieć parę nieinwazyjnych modów. Przestań płakać, że ktoś cię zdjął na salwę, bo tak się po prostu zdarza.

• Cool 1
  • Bad 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles
55 minutes ago, puzonero94 said:

Czesiu przestań bredzić, nie mamy tu żadnych cheaterów.

No tego to akurat na 100% nie wiesz. Ale fakt, że zdjęcie na salwę (nawet pancernika) to nic specjalnie dziwnego. A krążowniki to wparowują na salwę w zasadzie regularnie.

[BUSHI]
Players
3,036 posts
16,272 battles

Do mnie też zdarza się, ze strzelają goście jak tylko co utraciłem spota. I to często są salwy puszczone na 100% jak zniknąłem. Może ktoś używa jakiegoś programu, który mu pokazuje gdzie bedę jak nie zmienię kursu, może wali na oko. Jedyne wyjście to po utracie spota natychmiastowa korekta kursu, albo prędkości.

Przyznam, że coraz częściej sam tak robię z dobrymi efektami, szczególnie jak są to blisko-średnie dystanse. Wielu po czymś takim mogłoby napisać, że ludzie oszukują, a ja tylko w oczekiwaniu na przeładowanie przesuwałem wyprzedzenie na oko, do już niewidocznego okrętu.

• Cool 2

[GOFER]
[GOFER]
Players
815 posts
9,484 battles
12 hours ago, WyczesanyCzeslaw said:

czy też czujecie, że od paru tygodni ilość kuriozalnych strzałów wzrosła?

nie

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles
8 hours ago, Odo_Toothless said:

No ja akurat wszystko sobie poporządkowałem i jest z grubsza 6-7 różnych wyprzedzeń i do każdego mam inny celownik statyczny, który sam zrobiłem. Obecnie do tych porównań nieocenioną pomocą jest porównywarka http://proships.ru/stat/ships/

dla przykładu od najwolniejszych:

niskotierowe małe kalibry 76mm-130mm z tragicznymi czasami lotu

US 127 mm: amerykańskie DD + Lanta z mniej tragicznymi

152 mm Clevelanda: np. Ishizushi, Shiononome, Błyskawica, Campeltown, Mikasa, Kamikaze, Clemson

203 US SHE shell - Balti i Des

203 US/JAP: Pepsi, Myoko, francuskie, ruskie krązki i DD-ki, Warspite, Nassau itd.

tzw normalny BB: linia US i JAP BB, niemieckie do Bayerna. Mołotow itd.

szybkie BB: wszyscy Niemcy od Bayerna i niemieckie krązki 203 mm i Graf Spee, Dunkierka,  itd.

Ta wiedza dużo daje, ale dopiero jak po wgraniu się strzelam już na wyczucie bez "celowania" pojawiają się najlepsze efekty.

Może pora wywalić te wszystkie modyfikacje i po prostu nauczyć się strzelać na jednym celowniku? Sam piszesz, że po tylu bitwach jeszcze są problemy. Wydaje mi się, że bardziej się skupiasz na celowniku niż na tym co robi okręt odbija/skraca/zwalnia/przyspiesza. Ja mam zwykły, czarny, statyczny, z dłuższą podziałką celownik i tyle.

Jeszcze odnośnie dostawania damage po zniknięciu to już wklejałem ten filmik kilka razy. Czas lotu pocisku to ~15 sec. Okręt zniknął, ale nie zmienił kursu no to dostał.

• Cool 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.