Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
teksovalye

T8 - T9 - TX Tecrübeli Arkadaşlardan bilgi istiyorum.

9 comments in this topic

Recommended Posts

[TEK1]
Players
23 posts
5,073 battles

Merhabalar.   T8 - T9 - TX  Seviye Gemiler için Bu seviyedeki arkdaşlardan bilgiler istiyorum. Değerli Tecrübelerini paylaşıp bilgi verirlerse sevinirim.

Bu oyunu Aşağı yukarı 1 seneden fazladır oynamaktayım. Bir çok Kademeye kadar çeşitli tecrübeler edindim. Birçok oynanış ve oyuncuyla karşılaştım.

Genelde Oyna öğren, Tecrübe Edin yaşa. Sözünü benimseyerek hareket ediyorum.

5-6-7. Seviyelerde çok aşırı zorluklar yaşamadım, Fakat oynanış olarak en çok keyif aldığım Seviyeler buralardı. Sırf bu kademelerin daha keyif ve eğlenceli oluşundan çoğunlukla 5 ve 6 seviyelerde oyun oynamaktayım.

Lakin Alman T9 Bir Gemim var. ve insani iç güdülerle en yükseğe ulaşmak için Bir Tanede  TX  Gemim olsun diye oynamaya Bu T9 Gemiyle oynamaya ısrar ettim.

Bu T9 oynanışta karşılaşştığım Büyük Bir sıkıntı var. Ve Bunun sebebini çok merak ediyorum açıkcası. Şimdi Durum şu.

T-5.6.7 Seviyelerde Oyun çoğunlukla Göğüs Göğüse Açık savaş halinde, Aksiyon ve heyecan dolu oluyorken.

T9 ve TX de  Oyuncuların %90 hatta %100 Korkak, Pasif, Saklanma Ağırlıklı,Vurulmama Endeksli oyunu benimseyen oyuncularla dolu.

Çocukken Kovboyculuk oynar, sokağın başındaki binanın köşesinden "Dekman, Dekman" veya "dıkşın, dıkşın" diye birbirimize ateş ederdik. T9-TX de de durum bu malesef.

Oyuncular Dağların Adaların arkasına geçiyor. Dekman Dekman cılık oynayıp bol bol Dıkşın Dıkşın Yapıyor. :(

T-5.6.7 de aksiyon böylese yüksek seviye oyuncuların olduğu T9 ve TX süper aksiyon vardır herhalde diye düşünüyordum oysa. 

Malesef umduğumu Bulamadım, Muhtemelen bunun Bir sebebi vardır. 

Öğrenmek istediğim Bu Seviyelerde Oynanan (Bana Göre korkakca) Pasif,Saklanma ve Hedef olmama ağırlıklı oyunun Nedeni nedir. Oyuncuların bunu Yapmalarının temel nedeni nedir, Neden yapılıyor. Bende Yapmalımıyım. Nelere Dikkat etmeliyim.

Oysa Korkmadan,Göğüs Göğüse Çarpışma yapmak Bize yakışır. Kültürümüzde pasiflik,saklanmalık,korkaklık yoktur :D :D

Umarım derdimi anlatabilmişimdir,Saygılar.

[EJDER]
Players
770 posts
9,461 battles

korkaklık değil starateji 5 km mesafede çarpışma anlarıda oluyor hatta ramlemeler amaç maçı kazanmak  t10 gemi ile oynuyorsan maçın ilk dakkası batırırsalar seni  zevk alamazsın hemde takımın kaybetme şansıda artıyor t10 lar özelikle zırhlılar sancak gemisidir sende misal kürfüst var ben ikincillerime güvenip hadi bir cap alayım maçın başında dersen karşı takımdaki 12 kişi seni tek hedef yapıp 1 dakka sürmeden batırır sana tavsiyem mini haritaya bakman karşı takım nerde ne yoğunlukta duruyor gemiyi en düşük hasar ile tutup batmadan oyunu bitirebiliyorsan hp kadar dmg atabiliyorsan sen pişmissin demektir Padişah Fatih Sultan Mehmet karadan gemi yürütüp haliçe gemi sokabileceği bizanslıların aklına gelirmiydi sence sana güzel bir örnek olsun

Players
39 posts
7,116 battles

Bu konuda dediğin gibi yüksek seviyelerde bazı sıkıntılar var ama bunu tüm gemiler veya tüm oyuncular için söylemek doğru değil. Burada oyuncuların kaçırdığı bazı noktalar var. Oyunda tek başına her işe koşabilecek/tek tabanca takılıp başarılı olabilecek hiçbir gemi yok. Tabii ki bazı yetenekli ve gemisini tanıyan oyuncular kimi durumlarda bu işi başarıyorlar fakat ortalama olarak her geminin zayıf ve güçlü yanları mevcut. Aynı zamanda her gemi türünün maçlarda üstlenmesi gereken roller mevcut. Rollerinin farkında olmayan veya rolünü bildiği halde deneyim veya daha fazla hasar yapmak için bencilce oynayan oyuncular bu kalitesiz savaşları tetikliyor. 

Herkes saklanıyor sözüne kısmen katılıyorum. Özellikle zırhlı oyuncuları can basma yetenekleriyle ve daha kalın zırhlarıyla çok yüksek hasar tanklama özelliklerine sahip. Bu özellikleri takım yararına kullanarak cap noktalarına kısmen yakın durup muhriplerini ve kruvazörlerini destekledikleri zaman oyunu kazanma açısından iyi işler yapmış olacaklar. Fakat birçok zırhlı oyuncusu patlayıcı mermiler ve torpidoların hedefi olduklarından dolayı takım arkadaşlarına ve cap noktalarına yakın durmak yerine uzaktan savaşmayı tercih ediyorlar. Bunu yapan oyuncu maç sonunda iyi hasarlar vermiş olsa bile takım oyunu adına katkıları az oldukları için verdikleri hasarların sandıkları kadar önemli olmadığının farkında değiller. Bu demek değildir ki zırhlılar da muhriplerle cap noktalarına girip savaşsın. Sadece oyunu ve haritayı okuyup oyunda kendisine ve o sınıfa ait gemilere biçilen rollerin gerekliliğini yapsın. 

Alt seviyelerdeki maçlarda bu kadar korkak oynanılmamasının sebebi oyuncuların oyuncuların ortalama olarak daha acemi olmasından kaynaklanıyor bence. 

Özetleyecek olursak, yapımcılardan sürekli yakınıyor olsak da oyun içi rollerinin yeteri kadar uygulanamamasından dolayı oyun kalitesi ve maçlardan keyif alma olasılığı düşüyor. 

• Cool 1

Players
213 posts
3,178 battles
15 hours ago, teksovalye said:

.....

Umarım derdimi anlatabilmişimdir,Saygılar.

Tespitinize tamamen katılıyorum. Fazla hasar vermenin anahtarının can havuzunu korumak olduğunu öğrenmiş kimseler oluyor genelde bu sevilerde:) Kredi olarak zarar etmemek için de ölmeden belli bir hasar seviyesini yakalamak lazım mutlaka. Kimse şu kill'i alayım yeter diyip saldırmıyor haliyle.

Bir de haritalar büyük, radar ve torpido duvarlarının varlığı da tarafların birbirine yakın oynamasını engelliyor.

Ben de sizin gibi t7 ve altı takılıyorum genelde. Bir tek shimikazeyi açmak için ara sıra yugumo oynuyorum o kadar.

• Cool 1

[HEROS]
Players
1,226 posts
12,189 battles

Açıkcası T-X tek başıma oynamayı sevmiyorum. Bahsettiğin sebepden ötürü çok maç kaybediliyor. Hele bu haftasonları çok daha fazla oluyor. Oyuncuların bunu yapma sebepleri ( çoğunlukla ) solo ve kendisi için oynayanlardan kaynaklı. Moskva ile 22km'den, Yamato ile spotter kaldırıp 30'dan ateş etmek gibi. Maalesef bunun için yapacak bir şey yok. Oyuncuların aldıkları yanlış pozisyonları kendileri görüp, kendileri düzeltmeleri gerekiyor. Buna tek çare filo girmek ve olabildiğince takıma etki etmeye çalışmak. :Smile_Default:

• Cool 1

[EJDER]
Players
770 posts
9,461 battles

Kutsal haklisin ama bazi haritalarda o senin dedigin taktik olmuyor zirhli yeri geldiginde geri durmasinida bilecek kontra atak yapmasinida bilecek harita takibi cok onemli ben monti ile onden gidipte muhrip arkamdan geliyorsa art niyet ararim sonucta benim altimda kurfust yok hadi onuda gectim karsi tarafi spot yapacak kimse yoksa yerimde dururum bile bile lades olmak istemem karsi tarafa

Players
39 posts
7,116 battles

Abi dediğin gibi gemi türlerine göre hareket edilmediği için böyle oluyor. Muhrip geri kalıp takımı kör bırakıyorsa, ki bu durumda kendisinin atış menzili ve torpido menziliyle kayda değer iş de yapamıyor çoğunlukla, bu tarz 3 4 oyuncu olunca zaten maçı çevirmek çok zor oluyor. Bu sefer o muhribin yapmadığı işi yapmak için kruvazörlerin hatta zırhlıların girmesi gerekiyor. Bu da o gemilerin tespit mesafeleri ve ana görevlerinin o olmamasından dolayı işler sapıtıyor :Smile_teethhappy:

• Cool 1

[EJDER]
Players
770 posts
9,461 battles
4 hours ago, tanktankkimo said:

Tespitinize tamamen katılıyorum. Fazla hasar vermenin anahtarının can havuzunu korumak olduğunu öğrenmiş kimseler oluyor genelde bu sevilerde:) Kredi olarak zarar etmemek için de ölmeden belli bir hasar seviyesini yakalamak lazım mutlaka. Kimse şu kill'i alayım yeter diyip saldırmıyor haliyle.

Bir de haritalar büyük, radar ve torpido duvarlarının varlığı da tarafların birbirine yakın oynamasını engelliyor.

Ben de sizin gibi t7 ve altı takılıyorum genelde. Bir tek shimikazeyi açmak için ara sıra yugumo oynuyorum o kadar.

Tanktankkimo sende haklisin kafama eserse 1 hp biraktigim kruvazore bile 25 sn atan yamatom ile atmiyorum kafam eserse ya batiririm yada takima birakirim vursun diye kruvazorcu varsa alsin diye bazilari almiyor gene ben aliyorum oda wg ye kizdigim icin toplarimi atesliyorum 1 hp kruvazore yamato vurucu gucdur neden 25 sn bosa harcayayim kill almak icin

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.