Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
__blacman__

Optymalny line-up na bitwy klanowe

93 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
[TF16]
Players
1,474 posts
18,560 battles

Spotkaliśmy w ostatniej sesji CW klan [wh1te] z takim zestawem:

shot-18_02.11_21_00.53-0991.thumb.jpg.76431a7e0e9fde982683881f1728b959.jpg

wydawało się, że będzie ciężko -  potencjalna siła pushujących Hindenów była duża ale okazała się - taka sobie.... wygraliśmy ten mecz dość gładko.

Jaka wg Was jest optymalna konfiguracja okrętów pod CW ?

pozdrawiam :)

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
32 minutes ago, Tumaniszwili said:

7x pożyczone Zao:cap_like: 

z mojego niewielkiego doświadczenia wynika że jak po drugiej stronie są ze 3 lub więcej pożyczone Zao... bitwa jest zamieciona raz-dwa. Strasznie widać brak ogrania.

WG zrobiło wg mnie bardzo brzydko tworząc sub-klasę "pożyczonych" okrętów, które są de facto automatycznie gorsze bo:

- nie można założyc na nie camo, więc parę procent efektywności bojowej w dół,

- nie można pływać nimi poza klanami, więc zero ogrania dla graczy,

- oznaczenie widać w trakcie clan-wars, więc na takich newbie najłatwiej się skupić i szybko wyeliminować

naprawdę akurat za to mają u mnie mega minusa.

[P-W-C]
Beta Tester
521 posts
13,337 battles
10 minutes ago, Scarrry said:

WG zrobiło wg mnie bardzo brzydko tworząc sub-klasę "pożyczonych" okrętów

Zależy, z jednej strony masz rację, z drugiej mniejsze klany, nie posiadające dość graczy z dychami też mogą zagrać na CW, zgrywać się i zobaczyć z czym to się je. Owszem, często przegrywają, ale ktoś musi być ostatni, żeby ktoś był pierwszy (chyba, że startuje jedna drużyna).

Aczkolwiek faktycznie brak kamo i specjalne oznaczenia są niepotrzebne

Players
727 posts
7,052 battles
15 minutes ago, Scarrry said:

z mojego niewielkiego doświadczenia wynika że jak po drugiej stronie są ze 3 lub więcej pożyczone Zao... bitwa jest zamieciona raz-dwa. Strasznie widać brak ogrania.

No chyba, że po przeciwnej stronie jest 3 lub więcej Zao za których sterami siedzi @Tumaniszwili. Wówczas nawet OMNI miałoby problem wygrać taką bitwę. :cap_cool:

Ale faktem jest, że jak widać w przeciwnej drużynie pożyczone okręty, to można oczekiwać niskiego poziomu ich gry.

Moim zdaniem WG nie powinno wydawać okrętów do CW. Taki okręt może zdobyć byle pomidor z 200 bitew na koncie, bo kupi sobie Tirpitza w sklepie, rozegra jedną bitwę i dostanie do portu Yamato, by później snajpić z 25km. Idealny na CW.

Ale w sumie, patrząc z drugiej strony - chcącemu nie dzieje się krzywda. Który normalny klan weźmie taką osobę do Clan Wars?

A później dzieje się coś takiego, jak na przytoczonym niżej filmie.

[P-W-C]
Beta Tester
521 posts
13,337 battles
17 minutes ago, SirensRevolution said:

chcącemu nie dzieje się krzywda

IMO zdanie kluczowe, chcą pograć, czemu im bronić, moim zdaniem akurat marketingowo to jest dobry chwyt dający każdemu (lub prawie każdemu) dostęp do end game'u, a jednocześnie w zasadzie nie wpływający na nic w grze - jak @Scarrry pisał, poza CW nie można używać tych okrętów, a klany gdzie większość graczy używa wypożyczonych okrętów z reguły pozostają w najniższej lidze. Tylko tyle, że te lepsze klany muszą z nimi parę bitew zagrać na początku sezonu, wychodząc z najniższej lig. IMO jest to co najmniej sytuacja win - no loss.

• Cool 1

Players
1,473 posts
14,184 battles
1 hour ago, Scarrry said:

WG zrobiło wg mnie bardzo brzydko tworząc sub-klasę "pożyczonych" okrętów...

Akurat jestem jednym z tych, którzy grają na pożyczonych T10. Przy czym nie byłem aż takim idiotą, aby rzucać się na rodzaje okrętów, na którym nie miałem/ nie mam żadnego ogrania. Po co mam wypływać Gruzowikiem, jeśli na rosyjskich okrętach W OGÓLE nie grałem? Wolałem wziąć Zao - również z tego względu, że zrobiłem prawie całą linię japońskich krążków. Dodatkowo pomógł mi kapitan (wreszcie 19 pkt., hurra) zrobiony właśnie na wspomnianych krążkach. 3-działowe wieże Zao przypominały mi trochę układ dział na Mogami 155 i podobny styl gry.

55 minutes ago, SirensRevolution said:

patrząc z drugiej strony - chcącemu nie dzieje się krzywda. Który normalny klan weźmie taką osobę do Clan Wars?

Mój klan B-EYE zaprosił mnie mnie do rozegrania paru bitew, chociaż statystyki mam mocno przeciętne. W pierwszej bitwie przegraliśmy, chociaż wypuściłem dywan torped zza wyspy i dobiłem wrogą Montanę. W kolejnym starciu postanowiłem być jeszcze bardziej uważny: ostrzelałem i przegoniłem wrogiego Gearinga, pomagałem bronić capa, raz wykryłem sonarem+ VG torpedy ze skrzydła, w końcu zaszliśmy z DeDosem z dwóch stron wrogiego Hindena. Dmg dużego nie zrobiłem, ale udało się wygrać. Czy przydałem się klanowi? Ocenią to klanowicze i najwyżej wyślą mnie na kolejny trening :-))

• Cool 1

[TF16]
Players
1,912 posts
16,465 battles

Ja tam nie mam nic przeciwko pożyczonym okrętom. To sprawa klanu czy godzi się na zmniejszenie swoich szans dopuszczając do gry kogoś, kto nie ma X nadającej się na cw, a tym samym nie jest ograny na takim okręcie - często w ogóle nie ograny na wysokich tierach. W poprzednim sezonie grałem kilkanascie bitew na hindim z wypożyczalni. Powiem tak, okręt spokojnie ogarniał i dało radę nim grać nie gorzej niż pełnowartościowym okrętem z drzewka. Jednak 90% bitew grałem Zao - ponad 200 bitew przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu robi swoje. Zao może nie jest artyleryjskim potworem., ale ma niekwestionowane zalety. Dzięki małemu spotowi jestem w stanie skrycie obejść i wyjść na burty ww hindenburgom czy desom. Wypożyczonemu zao tą cechę się odbiera. A to mi się nie podoba, bo gracze, którzy na nim grają oprócz braku doświadczenia dostają niepełnowartościowy okręt. To raczej nie fair. 

• Cool 1

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles

W wypożyczonych okrętach chodzi o to by słabsze i mniej doświadczone klany mogły też wziąć udział w klanówkach.
Dla bardziej doświadczonych klanów nie powinien być to problem bo z oczywistych powodów mają przewagę.
Nowe klany mają szansę poznać nowy tryb, nabrać doświadczenia i lepiej przygotować się do następnych. 
Dzięki tym macie oprócz samych dobrych klanów również te, które raczkują.

Osobiście jakbym mógł to zrobiłbym wszystkie X na wypożyczenie na klanówki. 

• Cool 5

[TF16]
Players
1,912 posts
16,465 battles
4 minutes ago, WG_Lumberjack said:

W wypożyczonych okrętach chodzi o to by słabsze i mniej doświadczone klany mogły też wziąć udział w klanówkach.
Dla bardziej doświadczonych klanów nie powinien być to problem bo z oczywistych powodów mają przewagę.
Nowe klany mają szansę poznać nowy tryb, nabrać doświadczenia i lepiej przygotować się do następnych. 
Dzięki tym macie oprócz samych dobrych klanów również te, które raczkują.

Zgadzam się, tyle, że tym mniej doświadczonym dodatkowo obniżacie szanse dając niepełnowartościowy okręt. 

• Cool 1

Players
2,263 posts
12,156 battles

o co konkretnie jest ten bol dupy

pozwoliłem maluczkiem liznąć trochę cw i wypozyczylem im okrety z własnej kieszeni

a tu przychodzą jakies niuby i narzekaja

chyba jakies bany się posypia

WG Staff
2,261 posts
3,904 battles
2 minuty temu, Lucius_Dentatus napisał:

Zgadzam się, tyle, że tym mniej doświadczonym dodatkowo obniżacie szanse dając niepełnowartościowy okręt. 

Jakby był w pełni wyposażony to byłoby narzekanie, że traktujemy niefair oldboyów ;)

• Cool 2

[TF16]
Players
1,912 posts
16,465 battles
1 minute ago, WG_Lumberjack said:

Jakby był w pełni wyposażony to byłoby narzekanie, że traktujemy niefair oldboyów ;)

Hhehe, ta, jasne :) Wtedy nikt by nie wiedział kto żółtodziób, a kto wyjadacz :D

[P-W-C]
Beta Tester
521 posts
13,337 battles
18 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Ale nie w tym rzecz, jak było omawiane wyżej w kilku postach taki okręt z reguły dostaje instant focusa - łatwiej wyeliminować gracza nie ogranego na danym okręcie, czyli zmniejszyć liczbę dział w drużynie. O ile w przypadku BB brak tego nieszczęsnego camo za bardzo nie robi, o tyle w przypadku CA i DD jak najbardziej tak, bo czasem decydują te ułamki sekundy pozwalające oddać pierwszą salwę, że nie wspomnę o zaznaczaniu takich graczy w line-upach, co też sporo ułatwia rozstawiającemu drużyny przeciwnej.

• Cool 1

[ZGZ2]
Players
2,117 posts
10,285 battles
57 minut temu, squalus77 napisał:

Ale nie w tym rzecz, jak było omawiane wyżej w kilku postach taki okręt z reguły dostaje instant focusa - łatwiej wyeliminować gracza nie ogranego na danym okręcie, czyli zmniejszyć liczbę dział w drużynie. O ile w przypadku BB brak tego nieszczęsnego camo za bardzo nie robi, o tyle w przypadku CA i DD jak najbardziej tak, bo czasem decydują te ułamki sekundy pozwalające oddać pierwszą salwę, że nie wspomnę o zaznaczaniu takich graczy w line-upach, co też sporo ułatwia rozstawiającemu drużyny przeciwnej.

Ale co za problem wygrindować sobie X tier?

[P-W-C]
Beta Tester
521 posts
13,337 battles
Just now, adamL555 said:

Ale co za problem wygrindować sobie X tier?

Ale co za problem, jak już udostępniamy okręty na bitwy klanowe dać wszystkim równe szanse? I tak słabsze klany nie wyjdą poza najniższą ligę.

[-FZO-]
Players
4,661 posts
11,834 battles
2 hours ago, WG_Lumberjack said:

(...)

Aż się boję co będzie kiedy WG podobną dobroć okaże indywidualnym graczom i zacznie wypożyczać okręty na rankedy :)

[P-W-C]
Beta Tester
521 posts
13,337 battles
19 minutes ago, Tumaniszwili said:

Dodam, że przyjdzie taki bohater w rajtuzach, obrońca pokrzywdzonych przez WG, bo ci mają camo gorsze na okrętach o 400 m i pieprzy trzy po trzy jakie to niesprawiedliwe

Bo to jest niesprawiedliwe, akurat mnie to ani ziębi ani parzy bo dych dość mam, żeby grać na własnych w klanówkach, w poprzednim sezonie grałem, w tym nie mogę z przyczyn niezależnych i tyle, musiałbym grac na pożyczonym to bym grał, choć wolałbym nie.

2 minutes ago, PanNickt said:

Aż się boję co będzie kiedy WG podobną dobroć okaże indywidualnym graczom i zacznie wypożyczać okręty na rankedy :)

To byłaby bzdura, jednak klanówki stawiają na grę pre-made drużyną, a rankedy to po prostu odmiana randoma.

[QTANG]
Weekend Tester
289 posts
10,292 battles

Mnie mimo wszystko dziwi możliwość wypożyczenia okrętów na CW. Przy obecnym łatwym dostępie do flag i kamuflaży boostujących zdobywane doświadczenie do absurdalnych wartości (15-18k xp i 10-12 free xp za bitwę) zrobienie X tieru to kilka  dni po kilka bitew.  Uważam, że zdecydowanie za łatwo w tej grze wygrindować X tier i tym bardziej nie rozumiem decyzji o udostępnieniu okrętów za free. 

Swoją drogą... po co te okręty są dodawane wszystkim graczom? Czy muszę mieć dwa Zao, Grozowoje i Montany? 

[P-W-C]
Beta Tester
521 posts
13,337 battles
1 minute ago, eeLCee said:

Czy muszę mieć dwa Zao, Grozowoje i Montany? 

A to inna bajka, tez mnie to zastanawiało...

Players
89 posts
13,696 battles

Naprawdę nie rozumiem czemu krytykujecie możliwość wypożyczania okrętów. Jaki jest problem w tym, że słabe klany zagrają w CW? Niby, że musicie na początku zagrać/wygrać parę bitew przeciwko takim klanom ? No bo jeśli będziecie je stale spotykać to niestety poziom gry waszego klanu pasuje do klanów z wypożyczonymi okrętami. Bitwy klanowe to jedyny prawie niezależny od losowań, sprawiedliwy system gry. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Lepsza drużyna wygrywa i nie ma na co biadolić (zły MM i pomidory w drużynie). Jak jesteście dobrzy to słabych klanów( z wypożyczonymi okrętami) nie będziecie spotykać. Te klany będą sobie grały w lidze Szkwał i też będą się bawić. Nie widzę też problemu, żeby bawili się na pełnoprawnych, a nie na wykastrowanych okrętach. Jednak brak camo w przypadku DD to duże osłabienie. Drwal napisał, że gdyby dali takie same to wtedy pewnie byłyby protesty oldboyów. Czyżby naprawdę starzy gracze, żeby ograć pomidora na wypożyczonym okręcie muszą mieć lepszy okręt ?

[GOFER]
Beta Tester
2,891 posts
6,684 battles
1 hour ago, NiszczycielK2006 said:

Naprawdę nie rozumiem czemu krytykujecie możliwość wypożyczania okrętów. Jaki jest problem w tym, że słabe klany zagrają w CW? Niby, że musicie na początku zagrać/wygrać parę bitew przeciwko takim klanom ? No bo jeśli będziecie je stale spotykać to niestety poziom gry waszego klanu pasuje do klanów z wypożyczonymi okrętami. Bitwy klanowe to jedyny prawie niezależny od losowań, sprawiedliwy system gry. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Lepsza drużyna wygrywa i nie ma na co biadolić (zły MM i pomidory w drużynie). Jak jesteście dobrzy to słabych klanów( z wypożyczonymi okrętami) nie będziecie spotykać. Te klany będą sobie grały w lidze Szkwał i też będą się bawić. Nie widzę też problemu, żeby bawili się na pełnoprawnych, a nie na wykastrowanych okrętach. Jednak brak camo w przypadku DD to duże osłabienie. Drwal napisał, że gdyby dali takie same to wtedy pewnie byłyby protesty oldboyów. Czyżby naprawdę starzy gracze, żeby ograć pomidora na wypożyczonym okręcie muszą mieć lepszy okręt ?

Lol- kpina czy nieudolny troling ?

[KURLA]
Beta Tester
1,145 posts
5,987 battles
15 hours ago, WG_Lumberjack said:

3ffdc0741a03c6fb7cd8cd8aa37feccef0abeff5

• Cool 1
  • Funny 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.