Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
tentative_noob

[IX] Alsace

203 comments in this topic

Recommended Posts

[QTAZ]
Alpha Tester
2,316 posts
14,366 battles

Skonczylem i musze przyznac ze to byla przyjemnosc, chyba obecnie najlepsza 9, jak pieprznie w krazek to klekajcie narody. Dzisiaj mialem bitwe 1 salwa donskoy 38k, za chwile druga salwa dewastujace w myoko, 2 salwy ponad 50k dmg. Nie gralem pod secondary aszkolwiek mam dane aft do pelotki, wiec cos tam ona wbijala pozarow. Dzisiaj zestrzelilem ponad 30 latadel w jednej bitwie.  Rekord dmg moze nie powala ale mimo wszystko rowny i bardzo dobry pancernik w grze. Nie czuc ze to kaliber 380, bo bije mocno po innych pancernikach. Jedyny minus to zasieg, bo czasami brakuje w strzelaniu do kamperow u wroga. Zwrotny szybki i przyjemny, po cichym nerfie Misia, moj ulubiony.  Co w niej najlepsze, daje frajde z gry, czuc tez ze ma sie wokyw na to co sie dzieje.Republika zbadana, ale alzacja zostaje w porcie z specjalnym kapitanem. Zaraz bedzie mial 19 pkt, mysle ze raz dziennie bede ja wyciagac z portu.  nie wiem czemu tak niski pr. Na stronie WG pokazuje 2k doswiadczenia

alzacja.jpg

• Cool 1

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles

Pierwsza bitwa dnia. Survival Build

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości jak powinno się tego statku użyć :D? :cap_rambo: Tylko te overpeny...

unknown.pngimage.thumb.png.6d8f978b8fdd31dac1a4c5409c5029fc.png

image.thumb.png.2b79986975d4864f8eea069624404320.png

image.thumb.png.62f7ddd720de04776047b055eae1ab16.png

• Cool 1

Players
1,614 posts
25,988 battles

Alzacja to najlepszy pancernik IX tieru. W zasadzie bez wad. Oplota wymiata. AP-ki super fajowe. Trajektoria pocisku rewelacja. Do tego szybkość pozwalająca na elastyczną zmianę pozycji. Jedyna wada - jeśli można nazwać to wadą - to tendencja do overpenetracji pocisków AP.

• Cool 3

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles
On 1.04.2018 at 12:16 PM, Hectorix said:

Pierwsza bitwa dnia. Survival Build

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości jak powinno się tego statku użyć? :cap_rambo: Tylko te overpeny...

ja mam

ma na nim fit 100% pod pomocniczą i skończyłem grindowanie do Republiki na takich wynikach. Ty masz niższy damage, niższy WR i co gorsza niższy PR. Więc ? Na Alzacji zrobiłem też swój rekord damage tier 9 - 223 000. 

Alsazja.PNG

btw - nie mam nic przeciwko standardowemu fitowi na przeżycie, ale z pojedyńczej bitwy ani swoich osobistych umiejętności wydaje mi się, ze nie powinieneś wyciągać zdecydowanego wniosku z sugestią że ten fit akurat jest najlepszy bo wygrałeś parę bitew.... cudowną cechą Alzacji jest niesamowita uniwersalność, tu fity i skille kapitańskie mogą byc rozłożone bardzo różnie. 

• Cool 2

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles
2 hours ago, Scarrry said:

ja mam

ma na nim fit 100% pod pomocniczą i skończyłem grindowanie do Republiki na takich wynikach. Ty masz niższy damage, niższy WR i co gorsza niższy PR. Więc ? Na Alzacji zrobiłem też swój rekord damage tier 9 - 223 000. 

Alsazja.PNG

btw - nie mam nic przeciwko standardowemu fitowi na przeżycie, ale z pojedyńczej bitwy ani swoich osobistych umiejętności wydaje mi się, ze nie powinieneś wyciągać zdecydowanego wniosku z sugestią że ten fit akurat jest najlepszy bo wygrałeś parę bitew.... cudowną cechą Alzacji jest niesamowita uniwersalność, tu fity i skille kapitańskie mogą byc rozłożone bardzo różnie. 

Tylko ja nie gram na poważnie. Na randomach nie interesuje mnie to czy przetrwam, czy nie. Tylko cała w przód i staram się zabić jak najwięcej. To mnie kręci :3 Poważnie gram tylko na klanówkach, bo tam nie mogę pozwolić sobie na tak spontaniczne granie.

Na Alsace gram zazwyczaj tylko raz dziennie, aby zbić "gwiazdeczkę". Na więcej nie mam czasu.

image.thumb.png.7ab4f22161c01d9678676b162bef94cb.png

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles
16 minutes ago, Hectorix said:

Tylko ja nie gram na poważnie. Na randomach nie interesuje mnie to czy przetrwam, czy nie. Tylko cała w przód i staram się zabić jak najwięcej. To mnie kręci :3 Poważnie gram tylko na klanówkach, bo tam nie mogę pozwolić sobie na tak spontaniczne granie.

Na Alsace gram zazwyczaj tylko raz dziennie, aby zbić "gwiazdeczkę". Na więcej nie mam czasu.

to tym bardziej nie rozumiem co napisałeś wyżej ... tym bardziej że tłumaczenie "nie gram na poważnie" kiedy od wielu tygodni bierzesz żywy udział w dyskusji, które fity na pancerniki lepsze, brzmi troszkę jak ucieczka z tematu :Smile_amazed:.  Nikt tu nie gra na poważnie chyba, przecież to zabawa jest.  Jeśli grasz "for fun", taki szeroko pojęty, tym bardziej fity pod pomocniczą daje go moim zdaniem więcej. 

trollowanie pancerników, znikających pod pomocniczą jak śnieg na patelni to po prostu cudo :D

• Cool 1

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles
14 minutes ago, Scarrry said:

to tym bardziej nie rozumiem co napisałeś wyżej ... tym bardziej że tłumaczenie "nie gram na poważnie" kiedy od wielu tygodni bierzesz żywy udział w dyskusji, które fity na pancerniki lepsze, brzmi troszkę jak ucieczka z tematu :Smile_amazed:.  Nikt tu nie gra na poważnie chyba, przecież to zabawa jest.  Jeśli grasz "for fun", taki szeroko pojęty, tym bardziej fity pod pomocniczą daje go moim zdaniem więcej. 

Udzielam się na forum, bo lubię dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat gier, w które aktualnie gram. Dodatkowo idąc na totalne Yolo rzeczywiście nie zwracam uwagi na build, ale i tak przejmuje się nim poza bitwami, bo na endgame będzie on mieć ogromne znaczenie. Nigdy nie wiadomo, co będzie akurat dobre na bitwach rankingowych. Pograłem trochę Alsace na globalu i testowym zarówno na survivalu, na hybrydzie, pomocniczych i IFHE . Zdecydowanie najlepsze wyniki uzyskiwałem na survivalu, gdyż pomocnicze lekko ssą. Szczególnie te 100mm, bo szybko padają, a ich penetracja jest kontrowersyjna. Wybór build'u rozważałem dopiero na Republique, gdyż jej pomocnicze prezentują zupełnie inną jakość, a odsłonięcie burty do oddania salwy z rufy może być niebezpieczne. Wybrałem survival, gdyż mój klan widzi potencjał w tym pancerniku, a na klanówki wymagają własnie survival'a.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles
14 minutes ago, Hectorix said:

Szczególnie te 100mm, bo szybko padają, a ich penetracja jest kontrowersyjna. 

ani szybko nie padają, chyba że grałes jak ten przysłowiowy newbie na pomocniczą bez modułu na przeżywalność pomocniczej..... ani penetracja nie jest kontrowersyjna ani trochę jeśli naprawdę grałes z IFHE a nie tylko tak piszesz ;) . 100tki z IFHE działają rewelacyjnie. 

Clan Wars to zupełnie co innego niż randomki, trochę lol - wyżej piszesz o fitach "bo nie grasz na poważnie" a na koniec dostaję od Ciebie informacje ze fit pod przeżywalność bo "serious business" i klanówki na nim grasz..... no serio już tak skaczesz od punktu do punktu że głowa mała.

100 mm/45 Mle 1933 = penetracja 17mm (22mm z IFHE)

i teraz tak - najbardziej typowy scenariusz - wypada na nas jakże popularny na tier 8-9 Bismarck albo Tirpitz... z nadbudówkami o pancerzu 19 mm.... wszystkie Twoje pociski z 100tek jakie prują po nadbudówkach przebijają je. Jeśli naprawdę masz IFHE i skupienie. Sama Alzacja też ma nadbudówki 19 mm. 

bez IFHE 100tki obijają bezradnie pancerniki tier 8-10, przebijają tylko krążowniki (Hindenburg na przykład - nadbudówki 16 mm)

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles
4 hours ago, Scarrry said:

ani szybko nie padają, chyba że grałes jak ten przysłowiowy newbie na pomocniczą bez modułu na przeżywalność pomocniczej..... ani penetracja nie jest kontrowersyjna ani trochę jeśli naprawdę grałes z IFHE a nie tylko tak piszesz ;) . 100tki z IFHE działają rewelacyjnie. 

Clan Wars to zupełnie co innego niż randomki, trochę lol - wyżej piszesz o fitach "bo nie grasz na poważnie" a na koniec dostaję od Ciebie informacje ze fit pod przeżywalność bo "serious business" i klanówki na nim grasz..... no serio już tak skaczesz od punktu do punktu że głowa mała.

To znaczy, że nie czytasz ze zrozumieniem, albo ja pisze niewyraźnie :D

Oczywiście, że używałem modułu na przeżywalność, PM oraz IFHE, a z wyników byłem mocno niezadowolony. Może to przez to, że często traciłem większość 100-tek (wystarczyła niekiedy krótka wymiana zdań z wrogim DM) i jestem przyzwyczajony do "niemieckiej jakości", na której uzyskiwałem 2-krotnie lepsze wyniki :D

A teraz wytłumaczenie łopatologiczne:

- Randomy - Yolo. Biorę to co mam i płynę przed siebie, kolekcjonuje gwiazdeczki do słoiczka \o/

- Rankedy - Gram na poważnie. Pod ich kątem analizuje statek i projektuje build.

Takie rozdwojenie jaźni xD

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles

Tak lubiłem Alzację że obok Republiki, odkupiłem ją jednak i pływam z drugim kapitanem.... dzisiaj miałem czas na jedną bitewkę, wchodzę sobie do gry i od razu - Dewast, Drednot, Wsparcie, Kraken, 3 kille z pomocniczej, no po prostu cudo jaką frajdę daje ten okręt, pomocnicza jest niewiarygodna, do tego główna artyleria jest po prostu mega killer vs dowolny krążownik. Okręt jest i szybki i zwrotny i super fajny :)

polecam zostawić go sobie w porcie, szczególnie jeśli lubimy fity na pomocniczą.

shot-18.04.27_09.52.14-0795.jpg

shot-18.04.27_09.52.11-0545.jpg

• Cool 1

[KLON]
Players
587 posts

Ile z tej pomocniczej wyciągnąłeś @Scarrry w tej bitwie? Ja zrobiłem build 4fun do robienia misji francuskich na Richelieu i jakoś tak średnio mi się nim gra na randomach, chociaż cały czas staram się grać blisko przeciwnika i nawet z IFHE niewiele ta pomocnicza mi pomaga w bitwie.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles
37 minutes ago, Firkines said:

Ile z tej pomocniczej wyciągnąłeś @Scarrry w tej bitwie? Ja zrobiłem build 4fun do robienia misji francuskich na Richelieu i jakoś tak średnio mi się nim gra na randomach, chociaż cały czas staram się grać blisko przeciwnika i nawet z IFHE niewiele ta pomocnicza mi pomaga w bitwie.

licząc z pożarami (bo wszystkie zrobiła pomocnicza to będzie 45 000). Ale najwazniejsze że Alzacja z wymaksowaną pomocniczą i adrenalina ma salwę co ok 1,8-1,9 sekundy...  to jest dosłownie deszcz pocisków. Siła ognia burtowego pomocniczej Alzacji to krążownik np Cleveland + Akizuki.... to jest super ważne przy dobijaniu niszczycieli, krążowników. Skuteczność pomocniczej drastycznie spada na ok 80% max zasięgu, celność leci na łeb na szyje powyżej tej odległości. 

Przy 255 trafieniach taka ilość damage oznacza średnio 176 punktów obrażeń za jedno trafienie. Całkiem nieźle. 

shot-18.04.27_09.52.09-0629.jpg

• Cool 1

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles

@Firkines lepszy przykład sprzed chwili - w bitwie zrobiłem na Alzacji nowe odznaczenie - tego eksperta obrony przeciwlotniczej, zestrzeliłem Essexowi 49 samolotów, 200 trafień z pomocniczej dało mi 56 000 damage - wyniki nie osiągalne bez wymaksowanych dział dodatkowych (siła rzeczy i pelotki). Komplet flag na okręcie.

shot-18.04.27_11.35.49-0465.jpg

shot-18.04.27_11.35.45-0035.jpg

shot-18.04.27_11.35.42-0047.jpg

• Cool 2

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles
15 minutes ago, Firkines said:

Całkiem ładnie rzeczywiście, moduły jakieś na AA lub secondary masz?

100% secondary, od Lyon mam wszystko na francuzach na pomocniczą. Tyle że jeszcze flaga była do wzmocnienia pelotki. Na Alzacji daje to prawie 100 pkt obrony plot, 267 dpsa na 6 km .  

można bardziej wymaksować pelotkę (manualne sterowanie perkiem kapitańskim i moduł do zasięgu AA) ale traci się jej wielką zaletę, czyli pomocniczą.

• Cool 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Właśnie skończyłem Richelieu, odkryłem Alzację, tak jak radzi @Scarrry zrobiłem go sobie pod pomocniczą. Pierwsza bitwa nim, i bardzo mi się podoba. Pomocnicza dużo lepsza niż na Richelieu, Akizuki to dosłownie topniał w oczach. Wynik może nie imponujący, ale to dopiero jedna bitwa, mam nadzieję że po ograniu go będzie lepiej :Smile_Default:

Spoiler

fzC4Pd9.jpg

KtosrZg.jpg

gWiETF3.jpg

Players
5,398 posts
24,445 battles
3.04.2018 o 12:47, Scarrry napisał:

ja mam

ma na nim fit 100% pod pomocniczą i skończyłem grindowanie do Republiki na takich wynikach. Ty masz niższy damage, niższy WR i co gorsza niższy PR. Więc ?

Tak gwoli sprawiedliwości to macie na Alzacji praktycznie ten sam WR, podobny DMG, a kolega więcej killi nawet robi. 1,18 vs Twoje 0,89. Porównując jak grają ludzie trzeba patrzyć w zakładkę solo. Szczególnie porównywanie WR solo do zespołowego nie jest miarodajne.

Zaczynam właśnie Alzację i tak sobie patrzę, że biorąc te IFHE to zostanę z 40,5 s obrotu dział i bez vigilance albo naprawki (jeśli nie wezmę BFT). Trochę to lipa. Swoją drogą wzmocnione 100 mm dla pancerzy to i tak raczej nic nie robią. Ostatnio 127 mm Bamy, które też penetruje 19 mm nadbudówek wbiło mi w 69 pociskach coś 3.5K dla pancerza. Czyli 100 mm w zasadzie są tylko przeciwko DD, albo muszą wpakować po kilkaset trafień w cel, z czego pewna część trafi w nadbudówkę.

Naprawdę 2x3x152, które mogą strzelać jednocześnie w najlepszym przypadku nabiją tyle obrażeń, że ten build ma sens ? Biorąc oczywiście poprawkę na to, że mają 5-30% celności na max dystansie w zależności od celu.

Patrząc co robią niemiaszki z wbudowanym IFHE, to muszę stwierdzić, że tylko Bismarck rzucony na VII tiery coś tam nimi robi obecnie, jak przestał podpalać.

Ja jak na razie skłaniam się do Manuala bez IFHE , ale z EM, SI i VIG. Zawsze coś tam popodpala, a okręt nie będzie wydawał się taki okrojony. Swoją drogą jeśli na IV tierze 50-60K średniej na pancerzu to nic trudnego, to IX pretendująca do OP powinna bez problemu wbijać przynajmniej średnio ze 2 razy tyle, bo czymże jest te 80-85K. Jeden pancerz, który wykorzystało może 1 naprawkę.

[-SBF-]
8,315 posts
8 minutes ago, Odo_Toothless said:

Tak gwoli sprawiedliwości to macie na Alzacji praktycznie ten sam WR, podobny DMG, a kolega więcej killi nawet robi. 1,18 vs Twoje 0,89. Porównując jak grają ludzie trzeba patrzyć w zakładkę solo. Szczególnie porównywanie WR solo do zespołowego nie jest miarodajne.

Zaczynam właśnie Alzację i tak sobie patrzę, że biorąc te IFHE to zostanę z 40,5 s obrotu dział i bez vigilance albo naprawki (jeśli nie wezmę BFT). Trochę to lipa. Swoją drogą wzmocnione 100 mm dla pancerzy to i tak raczej nic nie robią. Ostatnio 127 mm Bamy, które też penetruje 19 mm nadbudówek wbiło mi w 69 pociskach coś 3.5K dla pancerza. Czyli 100 mm w zasadzie są tylko przeciwko DD, albo muszą wpakować po kilkaset trafień w cel, z czego pewna część trafi w nadbudówkę.

Naprawdę 2x3x152, które mogą strzelać jednocześnie w najlepszym przypadku nabiją tyle obrażeń, że ten build ma sens ? Biorąc oczywiście poprawkę na to, że mają 5-30% celności na max dystansie w zależności od celu.

Patrząc co robią niemiaszki z wbudowanym IFHE, to muszę stwierdzić, że tylko Bismarck rzucony na VII tiery coś tam nimi robi obecnie, jak przestał podpalać.

50-60 tys. regularnie mi na Alzacji z pomocniczej wchodzi. Znaczy uszkodzenia + pożary.

Players
5,398 posts
24,445 battles
9 minut temu, Greyshark napisał:

50-60 tys. regularnie mi na Alzacji z pomocniczej wchodzi. Znaczy uszkodzenia + pożary.

To jaką masz średnią solo na nim? Przebijasz 100K w takim razie ?, bo za ścianą ukrycia statów nie widać nic. Nie przeczę, że ten build jest zły - dopytuję się tylko, bo bez EM da się żyć, za ekstra naprawkę zrobi flaga, ale wykrywania torped nie poświęcę dla BFT. Z drugiej strony pomocnicza na FDG nie robiła praktycznie nic ...

[-SBF-]
8,315 posts
2 minutes ago, Odo_Toothless said:

To jaką masz średnią solo na nim? Przebijasz 100K w takim razie ?, bo za ścianą ukrycia statów nie widać nic. Nie przeczę, że ten build jest zły - dopytuję się tylko, bo bez EM da się żyć, za ekstra naprawkę zrobi flaga, ale wykrywania torped nie poświęcę dla BFT.

77.500, 65% WR

Players
5,398 posts
24,445 battles
19 minut temu, Greyshark napisał:

77.500, 65% WR

Tylko, że tyle to powinno się zrobić z wyłączoną pomocniczą na tej łajbie. WR jest fajny. Na pewno dręczenie DD-eków dobrze się temu przyczynia, ale na tych tierach rzadko się zdaża, żeby tak łatwo jak na niższych je obijać, bo uciekają i się kryją w dymie skubane ... Tak jak napisałem wcześniej - w przeciętnej grze pomocnicza na FDG nie robiła prawie nic. Jedyne co się pod nią napataczało to pancerze, ale one ani palić się nie chciały, ani prawie nic nie zbierały, a też zazwyczaj nie było jak pokazać burty. Śmieszne było też to, że nawet z manualem na max zasięgu pokazywało mi 3-5% trafień w deski. Dopiero na tych powiedzmy 8 km i bliżej zaczynała je mielić, ale to się prawie nie zdarzało.

Jak na razie wiem , że amerykańskie 127 mm, czy niemieckie 105 z IFHE dla pancerzy i krążków nie robią nic. Jakieś tam groszowe obrażenia i 1 pożar na 100 trafień, albo i nie.

[-SBF-]
8,315 posts
14 minutes ago, Odo_Toothless said:

Tylko, że tyle to powinno się zrobić z wyłączoną pomocniczą na tej łajbie. WR jest fajny. Na pewno dręczenie DD-eków dobrze się temu przyczynia, ale na tych tierach rzadko się zdaża, żeby tak łatwo jak na niższych je obijać, bo uciekają i się kryją w dymie skubane ... Tak jak napisałem wcześniej - w przeciętnej grze pomocnicza na FDG nie robiła prawie nic. Jedyne co się pod nią napataczało to pancerze, ale one ani palić się nie chciały, ani prawie nic nie zbierały, a też zazwyczaj nie było jak pokazać burty. Śmieszne było też to, że nawet z manualem na max zasięgu pokazywało mi 3-5% trafień w deski. Dopiero na tych powiedzmy 8 km i bliżej zaczynała je mielić, ale to się prawie nie zdarzało.

Jak na razie wiem , że amerykańskie 127 mm, czy niemieckie 105 z IFHE dla pancerzy i krążków nie robią nic. Jakieś tam groszowe obrażenia i 1 pożar na 100 trafień, albo i nie.

I jeszcze kpb 1,10. Też nie wszystkie bitwy grałem z rozbudowaną pomocniczą, bo testuję różne konfiguracje, aby znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie. Póki co pomocnicza mi się najbardziej podoba.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles
11 hours ago, Odo_Toothless said:

Ja jak na razie skłaniam się do Manuala bez IFHE , ale z EM, SI i VIG. Zawsze coś tam popodpala, a okręt nie będzie wydawał się taki okrojony. Swoją drogą jeśli na IV tierze 50-60K średniej na pancerzu to nic trudnego, to IX pretendująca do OP powinna bez problemu wbijać przynajmniej średnio ze 2 razy tyle, bo czymże jest te 80-85K. Jeden pancerz, który wykorzystało może 1 naprawkę.

ja tam juz sie nauczyłem nie patrzeć na średni damage bo pokazuje co najwyżej zjawisko "damage-whore", ludzi klepiących jak najwięcej damage na panckach wroga, nawet nie skręcających luf w mniejsze okręty, bo mu sie salwa zmarnuje. Nie cierpie takiego podejścia btw. A z solo różnie, bo głównie grałem tak póki grindowałem moduły okrętu, żeby nie osłabiac dywizjonów. Dywizjony gram dla funu, więc częściej wymaksowanymi okrętami. 

co do IFHE dla dział pomocniczych Alzacji to mylisz się bardzo, w każdej chwili zapraszam Cie na nasz Discord - jestem po całej serii najróżniejszych testów pomocnicza Republiki vs Kurfursta pod róznymi kątami, mogę zrobić z Tobą takie testy "Alzacja na pomocniczą podpalającą" vs "Alzacja na pomocniczą z IFHE". IFHE daje na jej słabowitych działkach daje penetrację krążowników i nadbudówek pancerników, bez tego pociski sie kruszą i wbijasz 500 żałosnych trafień za prawie nic.  Z IFHE topisz okręty przecudownie. 

Test najprostszy stajemy na przeciwko siebie pod ustalonym kątem (90, 60, 45, czy dziobami), na ustalonej odegłości , realistyczne są zakresy 7-10 km, odpalamy pomocnicze. Można używać heala i naprawki (Rka tylko przy więcej niż dwóch pożarach, wiadomo), i nic więcej. I czekamy która daje lepszy efekt. Takie testy to trochę wprawdzie czasu, ale ostateczne rozstrzygnięcia i wiedza z nich - bezcenna.

Players
5,398 posts
24,445 battles
2 godziny temu, Scarrry napisał:

ja tam juz sie nauczyłem nie patrzeć na średni damage bo pokazuje co najwyżej zjawisko "damage-whore", ludzi klepiących jak najwięcej damage na panckach wroga, nawet nie skręcających luf w mniejsze okręty, bo mu sie salwa zmarnuje. Nie cierpie takiego podejścia btw.

To nie o takie podejście chodzi. Po prostu jak coś ma być OP, to muszę czuć, że potrafię tym nabić duże obrażenia. Sama gra na wygraną mnie nie zadowala, jeśli nie wykoszę wielu okrętów przeciwnika. Dlatego spodobał mi się Asashio. W końcu DD-ek robi obrażenia jak pancerz. Uwielbiam też grac na niskich tierach. Tam mogę mordować do woli ;-)

Logiczne, że łańcuch ważności musi być zachowany od małych do dużych okrętów, bo nabić dużo i przegrać, tym bardziej nie jest fajne.

Cytat

Test najprostszy stajemy na przeciwko siebie pod ustalonym kątem (90, 60, 45, czy dziobami), na ustalonej odegłości , realistyczne są zakresy 7-10 km, odpalamy pomocnicze. Można używać heala i naprawki (Rka tylko przy więcej niż dwóch pożarach, wiadomo), i nic więcej. I czekamy która daje lepszy efekt. Takie testy to trochę wprawdzie czasu, ale ostateczne rozstrzygnięcia i wiedza z nich - bezcenna.

Ale mój Kurfurst też będzie z IFHE :-P. Wierzę, że coś tam musi być w tym buildzie na Alzacji. Po prostu jak będę miał odpowiedniego kapitana to wypróbuję, ale to mnóstwo czasu zajmie, bo reset umiejętności robię tylko na zniżkach ...

Swoją drogą tak jak pisałem US 127 mm penetrują 19 mm nadbudówek pancerzy/krążków, ale obrażenia jakie są zadawane pomimo wielu trafień są żałosne. Być może Alzacja więcej tego jest w stanie wypykać na przeciwnika, że coś to zmienia. Fajnie by było gdyby ktoś podał ile średnio na mecz (a są i takie, że nie ma bliskich starć) wbijają pancerze z pomocniczej bez pożarów. Z tego co grałem Tirpem, który coś tam robi VII, to nie są to wielkie liczby - góra 20K. Ot - 2 dobre salwy w celu. Ale średnio na mecz to dalej jakieś ułamki.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
23,128 battles

@Odo_Toothless

to nie jest takie proste z tym damage, pomocnicza daje nam możliwości zagrywki taktyczne, której nie masz bez niej - strzelasz z głównej w krażownik za 3/4 na 9 km, i nie musisz go dobijać na takiej Alzacji, tylko obracasz lufy na pancernik a pomocnicza Ci go wykańcza w parędziesiąt sekund. Tak samo niszczyciele - pomocnicza niby zadaje im nieduży damage, ale dobiła mi dzisiątki niszczycieli, dzięki czemu salwa z głównej może isc w co innego.  No i nie wiem dlaczego liczyć pomocniczą bez pożarów - ich wbijanie jest równie ważną funkcją jak damage podstawowy. Ja tam na Alzacji totalnie nie używam HE na głównej artylerii bo ma fantastyczne działa z AP, więc 100% pożarów wbijam pomocniczą. 

okręt ma tak ogromny fun-factor, że mimo że kupiłem sobie Gascogne (też super fajna do zabawy w ficie na pomocniczą) to do Alzacji dokupiłem stały kamuflaż i pływam obydwoma. W sumie trzema bo i Republiką jeszcze ;) .