Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
blacman_pl

Alsace, tier IX

174 comments in this topic

Recommended Posts

Players
724 posts
6,342 battles

Okręt idealny dla "tych_których_skilla_nie_wolno_oceniać".

Rozrzut na pół mapy. W ostatniej bitwie strzeliłem w krążka, a pociski zatopiły niewyspotowany niszczyciel 2km dalej. Polecam.

• Cool 1
  • Funny 12

[HEROZ]
Players
763 posts
6,588 battles

Kolejny dowcip WG z nowej linii. Jak on te działa balansowali nie mam zielonego pojęcia. Chyba algorytmem losującym. Sigma 1,7 i najmniejszy kaliber na tierze. Standardowy reload. Kpina. Co z tego że +3 działa, jak te trzy pociski poleca w cholerę a reszta się odbije. Jeszcze samolotu zwiadowczego nie ma przy 20 km zasięgu. Chociaż... jak na 20 km nie trafisz to na 23 można się nie fatygować ze spustem.

No i kolejny okręt z 32mm dookoła. Tyle że o super healu zapomniał ktoś. Bo to jedyne co trzyma angielskie okręty na powierzchni.

Players
2,243 posts
5,271 battles

Oglądałem dziś replay u Panzerknackera z Alsace, która zrobiła 570 trafień z secondary: z czego same działa dodatkowe zadały jakieś 28k dmgu, a z wbitych nimi 11 pożarów wpadło kolejne 34k. Bismarck, FdG i GK robią więcej obrażeń z samych trafień pociskami, niż Francuz, ale wbijają mniej pożarów - taki balans sobie WG wymyśliło, bo bez tych pożarów na tyle trafień, to umówmy się, biednie to wygląda. Niestety nie pokazali nigdzie ustawień okrętu jak i perków kapitańskich, więc nie wiem, czy okręt był full secondary, oraz miał DE. Osobiście nie sądzę, gdyż z dział głównych wbijał konkretny demejdź, a dodatkowo ani razu nie zaznaczył żadnego okrętu dla secondary.

A tu jakby ktoś chciał zobaczyć na własne oczy:

• Cool 1

[O-R-P]
Players
1,632 posts
14,858 battles

Fajnie to wygląda jeśli ma taką pomocniczą. Ale taka celność bez perka i zaznaczania? Dziwne to  ale może to tak ma być. Z perkiem to by chyba waliła. Setki walą jak Grzegorz Lato - co 3 sekundy. Z BFT mamy 24 pociski co 2,7 sekundy. Koleś ma 4 naprawki wobec czego stawiam, że ma BFT i AFT. Patrząc na okręg wykrywalności stawiam, że ma CE, czterech pożarów chyba nie miał więc pewnie miał też FP. Zapowiada się ciekawie. To jak to IX jest tym do czego dążymy? Bez sensu.

[MS-B]
Beta Tester
372 posts
7,746 battles

Pomocnicza arty zachowuje się jakby miała perk na manualne sterowanie, jest celna i strzela jednocześnie tylko do jednego obiektu. Nie widać jak gość zaznacza okrętów, bo na replaych takich rzeczy chyba nie pokazuje.

Players
2,243 posts
5,271 battles
1 hour ago, Targo__PL said:

Pomocnicza arty zachowuje się jakby miała perk na manualne sterowanie, jest celna i strzela jednocześnie tylko do jednego obiektu. Nie widać jak gość zaznacza okrętów, bo na replaych takich rzeczy chyba nie pokazuje.

Nie miałem pojęcia, że replaye nie pokazują zaznaczania, w takim razie moja analiza jest błędna, poza tą częścią, że ilość trafień, a uzyskane z nich obrażenia się rozchodzą... Czytając jak ludzie narzekają na Richelieu oraz widząc na YT perypetie tieru X z cytadelami od krążowników, mam poważną chęć na tymczasowe olanie tej linii. A tak poza tym, odnoszę wrażenie, że jak tylko naprawią pancerz na République, to tak de facto najlepiej będzie ją robić full pod secondary + DE i strzelać z HE modląc się o kolejne pożary, oraz o to, aby ludzie po drugiej stronie nie gasili ich zbyt szybko. Nie wiem dlaczego, ale nie podoba mi się fakt, że secondary wbija więcej z pożarów niż od samych pocisków...

[HEROZ]
Players
763 posts
6,588 battles

Ma tu na pewno manualną. Ja sam w akcie desperacji włączyłem secondary build i patrząc na ddka pod koniec to nie jest celność bez manuala.

[KURLA]
Alpha Tester
2,223 posts
11,619 battles

Oj tuli to on strasznie, gorzej nawet niz kardynal. Miska mi wywalila za 40k, to ze ja jej potem w burte zrobilem smieszne 6k to nic to. Poki co gram na stocku, kapitan juz przeszkolony, modulu za 3mln jeszcze nie wybralem bo sie zastanawiam ktory. Jesli bedzie podobny do gry jak Ri, to nie bedzie zle, tylko kurde te dziala 380 one naprawde nie powinny byc na tym tierze

[KURLA]
Alpha Tester
2,223 posts
11,619 battles

Mały update. Dużo bardziej wrażliwy na ostrzał niż kardynał. Zwrot śmierci może być naprawdę zwrotem śmierci. W bok dostaje porownywalnie do misia i musashi czy tej parodii bb yamy. Działa na dystansie do 12-13km cytadeluja w sumie tylko inne franzucy czy yame. Powyżej wchodzi mocno w Niemce. O dziwo jescze nie wbilem żadnej cyty Monty,misiowi czy Nc. Colo w jednej dostało za 40k.  Zmieniłem moduł zasięg dodatkowej na celność. Bo i tak na tych 10km prawie nic nie trafia.  Z obserwacji dodatkowa zaczyna coś robić na dystansie poniżej 9km. Ostatni moduł dam jednak na zasięg bo te stockowe 18,4 czy potem ledwo 20,5 przeszkadza. Bo nie ma jak strzelać do stojących kamperow.  Nie mam jeszcze kadłuba. Ale prędkość porównywalna do kardynała. Z kadlubem pewnie będzie tak samo zwinny. Camo nawet daje radę. Tylko te działa żeby były ciut celniejsze. Taki ninja bb. Wpadasz za dd na capa rozdasz 1-3 salwy i szybki zwrot między salwami wrogich bb, i uciekasz. Przy tej prędkości tylko dd może nas dogonić. Znikasz ustawiasz się znowu przodem i powtórka. Jeśli krazysz  koło wysp, ktore pozwolą na bezkarny zwrot coś pieknego. Kapitalnie rusza i zwalnia. Nawet wyplazowanie to nie koniec świata. 

[KURLA]
Alpha Tester
2,223 posts
11,619 battles

Kolejny update, bardzo przyjemny pancernik tier 9, powoli sklaniam sie do tego zeby nie powiedziec najlepszy. 12 luf zamiast 9 czy 8 u konkurencji, niby rozrzuca te pociski, ale sa momenty ze mocno przywali. O dziwo nawet niezle cytadeluje inne pancki. HE nie uzywam wcale wiec nie powiem jak dzialaja. Dodatkowa na bliskim dystansie cos tam wbija tych pozarow i nawet potrafi dd zabic ponizej 5km. Tak jak pisalem wyzej, potrafi w bok przyjac niesamowicie duzo, ale mimo to jest wart polecenia, zwrotny szybki z dobra AA. Tylko ten zasieg... Czasami brakuje zeby walnac w snipiace bb u wroga.

[MS-B]
Beta Tester
372 posts
7,746 battles

Ktoś się orientuje czy jest sens brania IFHE dla pomocniczej? Nie licząc pożarów zadaje ona jakieś śmieszne obrażenia. Tak się zastanawiam czy działa 100 mm dostałyby takiego samego buffa do penetracji jak te na Akizuki. Ktoś testował wogóle IFHE na secondarkach?

[HEROZ]
Players
763 posts
6,588 battles
4 minutes ago, Targo__PL said:

Ktoś się orientuje czy jest sens brania IFHE dla pomocniczej? Nie licząc pożarów zadaje ona jakieś śmieszne obrażenia. Tak się zastanawiam czy działa 100 mm dostałyby takiego samego buffa do penetracji jak te na Akizuki. Ktoś testował wogóle IFHE na secondarkach?

Z IFHE kaibrem 100mm 21mm przebijesz. Czyli nadbudówki pancerników, bo te mają po 19 mm, nadbudówki krążków (16mm), i wszystko u niszczarek. A nawała ognia jest spora. Bez tego tylko 16, czyli w sumie nic konkretnego na tym tierze. Nadbudówki części krążków, nadbudówki niszczarek. Nawet burty niszczarki nie ruszysz (19mm). Czyli tak, buff konkretny.

Masz jeszcz 9 155mm czyli z IFHE to 33mm. Burty pancerników i dzioby, mają po 32mm. Czyli przebijesz ich dzioby, nadbudówki i wszystkiego co lżejsze też. Bez tego 25mm. Czyli wszystkie nadbudówki, część krążków, , wszystkie niszczarki.

Osobiście tego nie testowałem ale matematyka mówi na "tak".

• Cool 1

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
2 hours ago, Targo__PL said:

Ja doszedłem do wniosku, że IFHE opłaca się brać tylko na Gneisenau (B), GK oraz brytyjskich BB'kach z działami 134mm, gdyż tylko ta artyleria pomocnicza z łatwością spenetruje 32mm grubości pancerza, co jest kluczowe w zadawaniu realnych obrażeń wszystkim typom statków. W pozostałych przypadkach w warunkach bojowych nie opłaci ci się IFHE nawet w przypadku dział 152mm i lepiej zainwestować w Ekspert w wyburzaniu oraz spalić cel :D

2 hours ago, Oderisson said:

Z IFHE kaibrem 100mm 21mm przebijesz. Czyli nadbudówki pancerników, bo te mają po 19 mm, nadbudówki krążków (16mm), i wszystko u niszczarek. A nawała ognia jest spora. Bez tego tylko 16, czyli w sumie nic konkretnego na tym tierze. Nadbudówki części krążków, nadbudówki niszczarek. Nawet burty niszczarki nie ruszysz (19mm). Czyli tak, buff konkretny.

Masz jeszcz 9 155mm czyli z IFHE to 33mm. Burty pancerników i dzioby, mają po 32mm. Czyli przebijesz ich dzioby, nadbudówki i wszystkiego co lżejsze też. Bez tego 25mm. Czyli wszystkie nadbudówki, część krążków, , wszystkie niszczarki.

Matematyka mówi, ze uda ci się tego dokonać tylko w IDEALNYCH warunkach. W praktyce większość pocisków nie da rady :D

• Cool 1

[MS-B]
Beta Tester
372 posts
7,746 battles

@Oderisson, @Hectorix dzięki za wskazówki. Zainwestuję trochę dublonów w reset kapitana i poeksperymentuję z różnymi buildami. Zobaczymy kto kogo zweryfikuje, życie matemtykę czy matematyka życie. Mam pewien szatański pomysł, żeby dać IFHE i Eksperta w wyburzaniu jednocześnie :Smile_smile:

[HEROZ]
Players
763 posts
6,588 battles
9 hours ago, Hectorix said:

Matematyka mówi, ze uda ci się tego dokonać tylko w IDEALNYCH warunkach. W praktyce większość pocisków nie da rady :D

Ja oczywiście zakładam trafienia.Kąt trafienia jest nieistotny, byle trafić. Jak weźmie manualne pomocnicze to będzie nawała ogniowa. Jeżeli chce IFHE to ja bym zrezygnował z wydłużonego zasięgu a zostawił concealment. Tym sposobem zmniejszy odległość walki, ale więcej trafi.

Kiedyś flamu robił porównanie dla ifhe kurfursta. Z ifhe zjadł yamato 2,5 raza szybciej niż bez. Różnica była własnie taka że tam wszystko przebijało dziób, a bez to wszystko z pożarów.

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
1 hour ago, Oderisson said:

Ja oczywiście zakładam trafienia.Kąt trafienia jest nieistotny, byle trafić. Jak weźmie manualne pomocnicze to będzie nawała ogniowa. Jeżeli chce IFHE to ja bym zrezygnował z wydłużonego zasięgu a zostawił concealment. Tym sposobem zmniejszy odległość walki, ale więcej trafi.

Kiedyś flamu robił porównanie dla ifhe kurfursta. Z ifhe zjadł yamato 2,5 raza szybciej niż bez. Różnica była własnie taka że tam wszystko przebijało dziób, a bez to wszystko z pożarów.

Tylko pamiętaj, że aby zadać obrażenia pociskami OB musisz spenetrować poszycie, a kąt padania pocisku ma duże znaczenie, bo określa grubość pancerza do spenetrowania. Ja w innych przypadkach niż niemieckie 128mm i 152mm lub brytyjskie 134mm lub 152mm po prostu zrezygnowałbym z IFHE, bo penetracja pozostałych dział nadal będzie za słaba. W takich przypadkach nie dadzą rady popularnemu poszyciu 32mm, a jeszcze będą miały mniejszą szanse na podpalenie przeciwnika.

[HEROZ]
Players
763 posts
6,588 battles
1 hour ago, Hectorix said:

Tylko pamiętaj, że aby zadać obrażenia pociskami OB musisz spenetrować poszycie, a kąt padania pocisku ma duże znaczenie, bo określa grubość pancerza do spenetrowania. Ja w innych przypadkach niż niemieckie 128mm i 152mm lub brytyjskie 134mm lub 152mm po prostu zrezygnowałbym z IFHE, bo penetracja pozostałych dział nadal będzie za słaba. W takich przypadkach nie dadzą rady popularnemu poszyciu 32mm, a jeszcze będą miały mniejszą szanse na podpalenie przeciwnika.

Mylisz się. Kąt ma znaczenie tylko w przypadku AP. Dla HE jest bez znaczenia. Liczy się tylko grubość na zasadzie kaliber/6 a w kilku przypadkach /4. Dla francuzów jest /6. Kąt padania dla HE nie ma znaczenia.

Players
651 posts
7,461 battles
12 hours ago, Hectorix said:

Ja doszedłem do wniosku, że IFHE opłaca się brać tylko na Gneisenau (B), GK oraz brytyjskich BB'kach z działami 134mm, gdyż tylko ta artyleria pomocnicza z łatwością spenetruje 32mm grubości pancerza, co jest kluczowe w zadawaniu realnych obrażeń wszystkim typom statków.

Brytyjskie i niemieckie pancerniki oraz niemieckie krążowniki mają korzystniejszą penetrację pocisków OB (1/4 kalibru w porównaniu do 1/6 u pozostałych nacji). Czyli dla pocisków OB z niemieckich dział 128 mm i brytyjskich 134 mm, penetracja wynosi odpowiednio 32 i 33 31 i 32 mm, a wraz z IFHE ok. 41 i 43 mm. Zatem dla artylerii pomocniczej pancerników UK i KM opłacalność perka IFHE jest znikoma.

2 hours ago, Hectorix said:

Tylko pamiętaj, że aby zadać obrażenia pociskami OB musisz spenetrować poszycie, a kąt padania pocisku ma duże znaczenie, bo określa grubość pancerza do spenetrowania.

Jest wręcz przeciwnie: dla pocisków OB kąt trafienia nie ma żadnego znaczenia, liczy się wyłącznie grubość pancerza i wartość penetracji pocisku OB.

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
7 minutes ago, Oderisson said:

Mylisz się. Kąt ma znaczenie tylko w przypadku AP. Dla HE jest bez znaczenia. Liczy się tylko gruboś na zasadzie kaliber/6 a w kilku przypadkach /4. Kąt padania dla HE nie ma znaczenia.

Rzeczywiście. Człowiek cały życie był w błędzie :D W takim razie tylko 152mm spenetrują 32mm z IFHE

5 minutes ago, demencjusz said:

i niemieckie pancerniki oraz niemieckie krążowniki mają korzystniejszą penetrację pocisków OB (1/4 kalibru w porównaniu do 1/6 u pozostałych nacji). Czyli dla pocisków OB z niemieckich dział 128 mm i brytyjskich 134 mm, penetracja wynosi odpowiednio 32 i 33 mm, a wraz z IFHE ok. 41 i 43 mm. Zatem dla artylerii pomocniczej pancerników UK i KM opłacalność perka IFHE jest znikoma.

Z IFHE zauważam jednak znacznie większe zadawane obrażenia, więc coś w tym musi być.

Players
651 posts
7,461 battles
5 minutes ago, Hectorix said:

Z IFHE zauważam jednak znacznie większe zadawane obrażenia, więc coś w tym musi być.

Może różnica wynika z tego, że z tym perkiem zyskują działa pancerników UK i KM kalibru 102-105mm? Penetracja pocisków OB wzrasta wtedy z 20-21 mm do ok. 26-27 mm, czyli dostatecznie dużo jak na spore połacie pancerza pancerników średnich tierów.

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
21 minutes ago, demencjusz said:

Może różnica wynika z tego, że z tym perkiem zyskują działa pancerników UK i KM kalibru 102-105mm? Penetracja pocisków OB wzrasta wtedy z 20-21 mm do ok. 26-27 mm, czyli dostatecznie dużo jak na spore połacie pancerza pancerników średnich tierów.

Nie używam IFHE na UK 102mm i KM 105mm, tylko w przypadku 128mm i więcej.

EDIT: Znalazłem odpowiedź na Wiki.

W przypadku KM 128mm penetracja wynosi 32mm bez IFHE. Jednak w przypadku trafienia w 32mm poszycie pocisk zostanie zniszczony, więc maksymalna penetracja wynosi kaliber/mnożnik-1 i w takim razie spenetrują tylko 31mm i mniej. Dzieki IFHE penetracja pocisków 128mm wzrasta do 41mm wiec  spenetrują pancerz 40mm i słabszy.

W związku z tym IFHE nadaje się do użycia z KM 128mm i 152mm oraz UK 134mm, ale już niezbyt z KM 105mm lub UK 102mm

[BUSHI]
Players
3,462 posts
17,930 battles
24 minutes ago, demencjusz said:

Brytyjskie i niemieckie pancerniki oraz niemieckie krążowniki mają korzystniejszą penetrację pocisków OB (1/4 kalibru w porównaniu do 1/6 u pozostałych nacji). Czyli dla pocisków OB z niemieckich dział 128 mm i brytyjskich 134 mm, penetracja wynosi odpowiednio 32 i 33 mm, a wraz z IFHE ok. 41 i 43 mm. Zatem dla artylerii pomocniczej pancerników UK i KM opłacalność perka IFHE jest znikoma.

128 mm niemieckie nie spenetrują pancerza 32 mm, tak jak normalne 152 mm\6=25,333 bez IFHE nie penetruje 25 mm. Poczytaj sobie jak to się liczy.

[TFP]
Beta Tester
246 posts
2,686 battles
4 hours ago, Targo__PL said:

@Oderisson, @Hectorix dzięki za wskazówki. Zainwestuję trochę dublonów w reset kapitana i poeksperymentuję z różnymi buildami. Zobaczymy kto kogo zweryfikuje, życie matemtykę czy matematyka życie. Mam pewien szatański pomysł, żeby dać IFHE i Eksperta w wyburzaniu jednocześnie :Smile_smile:

Wiec wracając do twojej wypowiedzi.

- Jeżeli twoim celem będzie chęć penetracji 32mm poszycia lub więcej, to na francuskich działach pomocniczych będzie to niewykonalne i lepiej zainwestować tylko w Ekspert w wyburzaniu

- Jeżeli twoim celem będzie chęć penetracji mniejszej grubości niż 32mm poszycia, to na francuskich działach możesz skorzystać zarówno z IFHE jak i/lub Ekspert w wyburzaniu

Players
651 posts
7,461 battles
28 minutes ago, Odo_Toothless said:

128 mm niemieckie nie spenetrują pancerza 32 mm, tak jak normalne 152 mm\6=25,333 bez IFHE nie penetruje 25 mm. Poczytaj sobie jak to się liczy.

Racja. Mój błąd. Ta reguła w zasadzie liczy wartość penetracji pocisków OB, od której te pociski przestają być skuteczne.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.