Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
tentative_noob

[VIII] Richelieu

295 comments in this topic

Recommended Posts

Players
64 posts
9,349 battles

Na wstecznym z dopalaczem i flagą robi 14,6w. To powoduje, że większość pocisków ląduje mu przed dziobem albo odbija się bez dmg od dziobu i wież.

Najlepsza odległość do strzelania to ok 12km.

Fajnie się nim gra, choć potrafi frustrować rozrzutem, zwłaszcza, że gigantyczny zasięg kusi do strzelania do odległych celów. Ale wystarczy przypomnieć sobie, że kiedyś Nroth Carolina wcale nie była lepsza, a często strzelało się z niej z 6 luf.

Ogólnie dobrze wykorzystany potrafi robić robotę, świetnie też nadaje się do pushowania.

Aczkolwiek nie nadaje się na noob shipa. I bardzo dobrze.

• Cool 1

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,382 posts
29,334 battles

I to własnie mi się w nim najbardziej podoba. To nie jest noobfriendly ship. Trzeba trochę ogarniać juz grę żeby robic jakieś wyniki. Wczoraj miałem serię słabszych bitew. Jednak to weekend i Rychu czasami za wolno zatapia, jak druzyna pada na wyscigi. Okręt ma naprawdę potecjał i nie wiem jak ktoś może go porównywać do złomu jakim jest Bismark. No ale to moja opinia. :D

• Cool 1

[RNG-1]
Players
1,804 posts
22,399 battles
19 godzin temu, UrukSzymon napisał:

złomu jakim jest Bismark

Eee tam, Biss nie jest zły...

[QTAZ]
Alpha Tester
2,316 posts
14,366 battles
19 hours ago, UrukSzymon said:

I to własnie mi się w nim najbardziej podoba. To nie jest noobfriendly ship. Trzeba trochę ogarniać juz grę żeby robic jakieś wyniki. Wczoraj miałem serię słabszych bitew. Jednak to weekend i Rychu czasami za wolno zatapia, jak druzyna pada na wyscigi. Okręt ma naprawdę potecjał i nie wiem jak ktoś może go porównywać do złomu jakim jest Bismark. No ale to moja opinia. :D

no to uruchomiles lawine, zaraz przyjdzie escobar o bedzie wychwalac bissa ponad wszystkie 8

• Cool 1

Beta Tester
239 posts
9,260 battles
20 hours ago, UrukSzymon said:

(...) porównywać do złomu jakim jest Bismark. No ale to moja opinia. :D

Dla dobrego gracza jak Ty pewnie tak. Natomiast co by o Bisie i Derpie nie mówić są to strasznie przyjazne dla początkujących okręty. W każdym razie daleki jestem od nazywania ich złomem :Smile_glasses:

25 minutes ago, Zlociutk1 said:

no to uruchomiles lawine, zaraz przyjdzie escobar o bedzie wychwalac bissa ponad wszystkie 8

Wychwalać go ponad wszystkie inne nie zamierzam, bo ma swoje wady i zalety. Zresztą jak każda inna łajba w tej grze. Inna sprawa, jak już wspomniałem że jest noob friendly, a przy nietypowym układzie dział Kardynała grę trzeba ogarniać już na poziomie powyżej średniego.

Players
916 posts
10,892 battles

Jestem:Smile_teethhappy:.

Czy Bismarck jest okrętem słabym? Hmm.

1. Największa pula HP na zwykłej drzewkowej ósemce i w zasadzie tylko symbolicznie mniej od Tirpitza. Richelieu mówiąc kolokwialnie tylko może się schować.

2. Najszybszy reload na tym tierze. I tam gdzie inne okręty mogą być celniejsze albo zadać większe obrażenia Rysiu nie ma nic a przeładowuje jak reszta >400 mm 30 sekund.

3. Pancerz którego jedyną wadą jest łapanie większej liczby penetracji. Dzięki dodatkowemu opancerzeniu Yamato od dziobu nie ma szans na cytadele. Rysiu łapie w dziób jak zauważyłem znacznie częściej niż North Katapulta i ma bardzo miękką burtę.

4. Obrona przeciwlotnicza która nieźle strąca samoloty z równotierowego lotniska a mieli 7 i 6 po zwiększeniu zasięgu  o 20 % i obrażeń podstawowym treningiem artyleryjskim.

5. Bardzo szybki i całkiem zwrotny jak na ten rozmiar. Promień zawracania ten sam co u Rysia.

6. Nadal wspaniała artyleria dodatkowa. Jej największą zaletą jest szybkostrzelność i podpalanie a nie zadawane obrażenia jak na okrętach japońskich.

7. Hydro dzięki któremu z daleka nie ma szans go storpedować no chyba że stoi w miejscu i nie może manewrować. Udowodniono że jest bardziej użyteczne niż torpedy na Tirpitzie. Rysiu nie ma nawet samolotu do spotowania a tzw dopalacz nie zdziała cudu.

[QTAZ]
Alpha Tester
2,316 posts
14,366 battles

Jezu to juz naprawde jest meczace, ile razy maja Ci ludzie powtarzac, ze bismarck nie jest i nigdy nie bedzie najlepszym bb t8? Jest co najwyzej poprawny ale do najlepszego brakuje mu bardzo duzo. Zaraz po wyjsciu lini, wtedy byl bardzo mocny. ZReszta tak samo jak Tripitz ktorego nic nie moglo cytadelowac. Nie wiem czy uznajesz Flamu jako autorytet bo ja srednio ale w tym jednym przypadku ma 100% racji. To ze Tobie wychodzi na tym pancku nie robi z niego potwora, bo jest poprawny, a przy takim amagim czy NC naprawde nie ma czego szukac.

• Cool 2
  • Bad 1

Players
916 posts
10,892 battles
11 minut temu, Zlociutk1 napisał:

Jezu to juz naprawde jest meczace, ile razy maja Ci ludzie powtarzac, ze bismarck nie jest i nigdy nie bedzie najlepszym bb t8? Jest co najwyzej poprawny ale do najlepszego brakuje mu bardzo duzo. Zaraz po wyjsciu lini, wtedy byl bardzo mocny. ZReszta tak samo jak Tripitz ktorego nic nie moglo cytadelowac. Nie wiem czy uznajesz Flamu jako autorytet bo ja srednio ale w tym jednym przypadku ma 100% racji. To ze Tobie wychodzi na tym pancku nie robi z niego potwora, bo jest poprawny, a przy takim amagim czy NC naprawde nie ma czego szukac.

Jak wychodził to był po prostu OP na bliskim dystansie. W wypadku Amagi muszę się zgodzić ale w przypadku North Katapulty już nie. Japoniec ma jeszcze bardzo dobrą obronę przeciwtorpedową a hamburgerem na dystans większy niż 14 km strzelać po prostu nie warto chyba że do jakiejś krowy z 10 tieru.

[RNG-1]
Players
1,804 posts
22,399 battles

Ciekawe: kłótnia o okrętach North Carolina vs Bismarck w temacie Richelieu...

• Funny 2

Players
4,367 posts
16,858 battles

A o czym mają dyskutować? Przecież wszyscy wiedzą że rychu reprezentuje biedę.

• Cool 1

[QTAZ]
[QTAZ]
Players
3,382 posts
29,334 battles
3 hours ago, 44smok said:

A o czym mają dyskutować? Przecież wszyscy wiedzą że rychu reprezentuje biedę.

Sam żeś bidny. Nie można na capa wjechać jak milord na białym koniu to bida. Manewrowość jest jego atutem, cholernie ciężki do storpedowania. Dzisiaj fushun mi wyskoczył na 3km. Koleś ogarniał a ja byłem na wstecznym. Rychu ma takie przyspieszenie że jedna salwa torp za mną a drugą (brana b.dobrze na poprawkę) wymanewrowałem. Działa faktycznie wkurzają, ale jakoś przywykłem do kaprysów rng.

@ORP_San_Escobar A Ty zdajesz sobie sprawę ze oprócz Yamato są jeszcze inne BB t10, które zjadają Bisa na śniadanie, niezależnie jak się ustawi. To że Rychu może wziąść cyte od Yamy ma się nijak do wytrzymałości na ostrzał innych T10 i T9 BB od dziobu (wyjątek Brytole, one gwałcą wszystko hekami) gdzie Bis po prostu ssie. Yama/ Musashi musi jeszcze trafić i jakoś łatwiej unikać jednego BB jak wszystkich. Jeden na jeden to ciężko powiedzieć bo oba są zależne od rng i w miarę szybkie. Na t8 mogą sobie powalczyc na równych zasadach. Ale że t8 często widzi t10 to Rychu lepiej sobie radzi od Bisa i to znacznie.

• Cool 1

Players
64 posts
9,349 battles

Lekceważenie Ryśka nie popłaca... łącznie 6 cytadel w Yamato...

yamato_richelieu.jpg

[QTAZ]
Alpha Tester
2,316 posts
14,366 battles
13 hours ago, RAJ said:

yamato_richelieu.jpg

Graj w totka :-) 6 z 8  w celu? W czepku urodzony!

Players
64 posts
9,349 battles

Yamato bardzo starał się pomóc. :)

Aż mam ochotę nauczyć się robić gify dla tej jednej salwy (8 pestek, 7 trafień, 5 cytadel). Yama była blisko i płynęła pod idealnym katem. Jedna cytadela była zrobiona wcześniej.

[QTAZ]
Alpha Tester
2,316 posts
14,366 battles
15 minutes ago, RAJ said:

Aż mam ochotę nauczyć się robić gify dla tej jednej salwy (8 pestek, 7 trafień, 5 cytadel). Yama była blisko i płynęła pod idealnym katem. Jedna cytadela była zrobiona wcześniej.

Ale mimo wszystko trafic cala salwa z kardynala to juz duze szczescie :D

Players
916 posts
10,892 battles
15 godzin temu, RAJ napisał:

yamato_richelieu.jpg

Łącznie? E tam, bida z nędzą. Mi na Yamato Rychu nie strzelił ani razu cytadeli mimo, że dawałem mu sporo okazji. Mogłem wtedy obserwować ten jego słynny rozrzut z perspektywy przeciwnika:Smile-_tongue:

Players
41 posts
godzinę temu, RAJ napisał:

To nie mogłeś wcześniej, jak pływaliśmy razem  :D  ??

Players
2,877 posts
17,859 battles

nie rozumiem tego bezsensownego gadania

chcecie widzieć wszystko o statku zapytajcie mnie

jestem alfa i omega wows

• Cool 1
  • Bad 1

Players
916 posts
10,892 battles
3 godziny temu, zdzislawdyrma napisał:

nie rozumiem tego bezsensownego gadania

chcecie widzieć wszystko o statku zapytajcie mnie

jestem alfa i omega wows

Kiedy wyjdą okręty podwodne?

[RNG-1]
Players
1,804 posts
22,399 battles
12.03.2018 o 15:44, Davao napisał:

Ciekawe: kłótnia o okrętach North Carolina vs Bismarck w temacie Richelieu...

A teraz pytanie jak byście porównali Ryśka z Monarchem.

[TFP]
Beta Tester
281 posts
2,746 battles

Ja ciągle poszukuje mocnych stron Ryśka. Jeszcze trochę i przejdę na Alsace zanim je znajdę :D Myślałem, że oprócz 2 historycznych hull'ów wprowadzą jakiś alternatywny z większą ilością dział pomocniczych jak np. Jean Bart z 1952r. albo wczesny hull Alsace. Jednak nie ma co liczyć, bo wtedy Gascogne byłby nieopłacalny :D

Players
916 posts
10,892 battles
6 godzin temu, Davao napisał:

A teraz pytanie jak byście porównali Ryśka z Monarchem.

Monarch nie jest jakiś wybitny ale to co daje mu znaczną przewagę nad Rysiem to pancerz burtowy, liczba dział i ich reload oraz camo. Nim akurat można zaskakiwać krążki.

• Cool 2

[QTAZ]
Alpha Tester
2,316 posts
14,366 battles
7 hours ago, ORP_San_Escobar said:

Monarch nie jest jakiś wybitny ale to co daje mu znaczną przewagę nad Rysiem to pancerz burtowy, liczba dział i ich reload oraz camo. Nim akurat można zaskakiwać krążki.

Monarch dalej poZostaje najgorszym bb 8. Rysiek w dobrych rękach to świetny okręt. A monarch letnią  herbata. Niby 9 luf ani ap dobre ani he dobre. Jedynie camo jest wypasione i to jest jedyna zaleta monarcha. Bo on potrafi zbierać z ap pod każdym kątem i od każdego. Rysiu jest szybki i zwinny jak anakonda,  przywalić też umie nawet 10. Bo na swoim tierze  mega zabawka. I te spadające salwy za rufa :-)

• Bad 1

Players
1,614 posts
25,966 battles

Rysiek jest OK... zagrałem parę bitew. Jak na Dunkierce - AP mają tendencję do overpenetracji na krążkach. Francuzy mają dobrą oplot. I Richelieu też ma niezłą. Nawet bym powiedział dobrą.

Fajne też jest secondary.  

• Cool 1