Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
blacman_pl

Lyon, VII tier

72 comments in this topic

Recommended Posts

[ARES-]
Beta Tester
1,704 posts
19,334 battles

nie mam, estetycznie dla mnie katastrofa :D:D:D ale testerzy i serwisy testujące twierdzą że to jeden z najlepszych i najbardziej OPnych okrętów w grze jakie pływają....  16 luf artylerii głównej... przy 6 Gneisenau 

jedyna rzecz jaka jest niedogodnością, to że okręt chyba lepiej będzie walczył "odchodząc", przez nietypowy rozkład wież z naciskiem na tył....

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,238 posts
15,456 battles

Brzydactwo niemożliwe... ale 16 luf to najwiecej na tierze. No i siódemka - najlepszy tier. Mam go w misjach. Na pewno pogram nieco. 

[TF16]
Players
978 posts
15,779 battles
1 godzinę temu, blacman_pl napisał:

Brzydactwo niemożliwe... ale 16 luf to najwiecej na tierze. No i siódemka - najlepszy tier. Mam go w misjach. Na pewno pogram nieco. 

Oj, powiedziałbym, że w kalibrze powyżej 200mm to nawet najwięcej luf w grze.

• Cool 1

[IMPR0]
Players
117 posts
10,359 battles

Może być ciekawą opcją na rankingach. salwa z 16 luf może być dewastująca dla każdego krążownika czy DD. Przy takiej ilości ołowiu coś musi trafić.

[ARES-]
Beta Tester
1,704 posts
19,334 battles

.... zresztą nawet układ artylerii pomocniczej jest taki że jej kąty pokrywają tylną sferę okrętu ..okręt wydaje mi się zdecydowanie do grania "na odchodzącego" albo ustawiania się jakoś dupką do drugiej strony. Trochę dziwne mogą na nim wychodzić taktyki ;D

[BUSHI]
Players
3,041 posts
16,292 battles

Pogrywam sobie nim na testowym. Wrażenia są takie, ze to mistrz brawlingu. To co robi z krążkami i DD-kami na bliskich odległościach to historia :-P Widok lecących 16 kulek w stronę jakiejś burty robi niesamowite wrażenie.

Mały i zwinny, AA ma, pomocnicza wbija pożarki, opancerzenie jest. Moim zdaniem wspaniały okręt.

• Cool 2

Players
651 posts
7,461 battles

Z kolei na mnie Lyon na serwerze testowym zrobił złe wrażenie. Więcej obrażeń łyka, niż sam zadaje, również na bliskich dystansach.:Smile_sad: Nawet na dystansach poniżej 10 km z całej salwy w DDka czy krążka, wszystkie 16 pocisków potrafiło idealnie obramować cel.:Smile_facepalm: Pod kątem rozgrywki Lyon przypomniał mi moje niewesołe doświadczenia z DoY - na dystans niecelny, a zanim ten dystans skróci dostatecznie, by jego uzbrojenie zaczęło być skuteczne (o co i tak trudno z uwagi na loterię celności i skruszeń pocisków), to znacznej ilości hapeków już nie ma.:Smile_sceptic:
W ogóle, uważam za bardzo ryzykowny pomysł pakowania na tak wysoki tier (kolejnego?) drednota, słabiej opancerzonego, niż jego nowocześniejsi odpowiednicy, bo na dystans nie obroni się swoimi działami, a w zamian, przy otrzymywanych trafieniach w pokład będą wpadały kosmiczne obrażenia. Dla Fuso, Nagato, NC, Bamy i innych BBków strzelających bardziej w niebo, FR BB do tieru VII w walce dystansowej będą niemal darmowym expem. Również w walce na bliskich dystansach działa 340 mm mogą nie domagać przeciw skątowanym celom, podczas gdy przeciwnicy mają większe kalibry dział, mniej podatne na rykoszety.

Słaba celność FR BB miała być remedium na kampienie z dystansu, ale właśnie w ten sposób będzie je najłatwiej pokonać, więc ich wprowadzenie paradoksalnie może się przyczynić do zwiększenia tego zjawiska.:Smile_amazed:

Players
6 posts
9,819 battles

Okręt Bestia. Dwie pierwsze bitwy i wpadły dwa Krakeny. :) Salwa z tylu luf robi sieczkę z każdego okrętu. Na dystansie 10km-12km to rzeźnik, a niszczyciele uciekają jak karaluchy. :D

[ZGZ2]
Players
2,063 posts
10,188 battles

Na mnie również okręt zrobił na testowym nieciekawe wrażenie. Salwa z przednich dział w płynącego burtą drugiego Lyona wchodzi za 4 tysiące?? Serio?? Pociski pp są do bani, po przeciwnej stronie grający na Lyonach strzelali tylko z OBków.

Może i jest 16 luf, ale gówno z nich wchodzi.:Smile_sad:

Players
2,517 posts
3,829 battles

Mnie też jakoś tak średnio podpasował,  ale trzeba mieć świadomość, że na PT ten okręt wypada słabo, bo gra na T8-9. I on będzie wypadać słabo przeciwko wyższym tirom, zwłaszcza BB. Natomiast będzie kasować krążki T5-7 i z panckami tych tierów też jakoś sobie radzić będzie. Na topce powinien być OP, natomiast jako niski tier już będzie słabiej.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
285 posts
10,736 battles

Okręt koszmar każdego krążownika. Robi z nich rzeszoto. Co salwa to 2 czasami 3 cytadele. 97 tys dmg bez żadnego wysiłku.

Players
550 posts
3,696 battles
On 18/02/2018 at 9:53 PM, adamL555 said:

Może i jest 16 luf, ale gówno z nich wchodzi.:Smile_sad:

Ma ogromny rozrzut i tu jest problem. Z reguły jest jak piszecie - skubie po 4-5k inne BB (krążki skubie o wiele bardziej), ale mnie się udało wsadzić cytadelę Bismarckowi z 10km (chyba nawet dwie po dostał za ponad 20k) więc same działa takie najgorsze nie są.

Mnie się ten okret 'technicznie' podoba (wizualnie brzydki), jest w miarę zwrotny, dużo luf, przyzwoita prędkość i zaje...ta AA (lotnisko VII poziomu męczyło mnie cała bitwę i nie łyknąłem ani jednej torpedy, a gość stracił 20 samolotów). Niestety pancerz chyba nie jest najgrubszy (tak przynajmniej pokazuje gra), ale z drugiej strony to nie zaobserwowałem, żeby był wybitnie podatny na uszkodzenia. Gram tym podobnie jak Gneisenau - zbliżyć się i wygarnąć -  z tą różnicą, że Lyon preferuje walkę na kursie odchodzącym, a Gneisenau wiadomo (wygar z dział, salwa torped i spier...my ;) ).

Osobny rozdział to walka z krążownikami - jest wybitnie do tego celu zbudowany i tyle można powiedzieć.

Players
1,344 posts
7,105 battles

Jeszcze nie grałem bo nie mam czasu ale oglądałem pancerz w porcie. Ma cytadelę schowaną poniżej linii wody ale ma też bardzo wysoką, średnio opancerzoną kazamatę - cytadele będzie zbierał rzadko, za to będzie dostawał sporo penetracji z PP, nawet 203 mm.

Wygląda genialnie, jak na niego patrzę to widzę:

Spock.png

:D

• Cool 1

[GRAY]
Players
554 posts
4,989 battles
On 12.02.2018 at 4:07 PM, Scarrry said:

.... zresztą nawet układ artylerii pomocniczej jest taki że jej kąty pokrywają tylną sferę okrętu ..okręt wydaje mi się zdecydowanie do grania "na odchodzącego" albo ustawiania się jakoś dupką do drugiej strony. Trochę dziwne mogą na nim wychodzić taktyki ;D

Skoro francuzi to tylko na wstecznym, to może trzeba będzie podpłynąć bliżej capa, rękaw i cała wstecz w stronę capa? :D 

• Funny 1

[PUNKS]
Players
152 posts
5,938 battles

Obrażenia robi ładne ale  ma minusy działa nadal 340 mm podobnie jak tier 5  i 6 . Rekompensata 4 x 4  ale czas obrotu  o 180 słaby

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,342 posts
18,831 battles
50 minutes ago, SzakalDarkstar said:

Pierwsze bitwy ale chyba trochę przesadzili z mocą okrętu.......

lyon.thumb.jpg.793eaca0c613fc0b8645be98ae31eb82.jpg

Tej, ale u Ciebie nie widać że on ma zajefajne AA. :P

Lyon    Lyon VII 8 75% 
Super Unicum
1 799 
Great
107 441 1.75 2.75

Jest przegiety pod kazdym względem. 16 luf, b.dobra secondary i b.dobra AA. 

Jedyna wada; Wygląda jak kupa. :D

• Cool 2

[MS-B]
Beta Tester
331 posts
6,954 battles

To się nazywa upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :Smile_glasses:

Ten shotgun jest obrzydliwy :Smile_smile:

1.jpg

2.jpg

• Funny 3

[T-S-N]
Players
114 posts
10,446 battles

Całkiem przyjemny okręt ;D Jak się skupić na krążownikach to ładnie tłucze , pierwszy kraken wpadł.

Dodatkowa robi robotę chociaż jeszcze perka na ręczne sterowanie nie mam a rozrzut głównej nie taki straszny na bliskich odległościach i przy takiej ilości dział.

AA nawet znośne ale na razie stock zobaczymy jak na drugim kadłubie będzie w porównaniu do Duka

Spoiler

shot-18_03.04_19_27.52-0223.thumb.jpg.a87d6283e41cae7323bf26b20517e090.jpgshot-18_03.04_19_27.41-0074.thumb.jpg.2b4c6349e1da3c4f46f9483ed628029f.jpg

[BSW-F]
Players
1,012 posts
11,305 battles

Fartowne mecze o niczym nie mówią.

3.03.2018 o 12:42, SzakalDarkstar napisał:

Pierwsze bitwy ale chyba trochę przesadzili z mocą okrętu.......

lyon.thumb.jpg.793eaca0c613fc0b8645be98ae31eb82.jpg

Pewnie znerfią i zrobią z niego rozrzutnik jak japońce.

Players
456 posts
12,892 battles

A mnie się nie podoba.

I nie mówię o koszmarnym wyglądzie i koncepcji.

W porównaniu z Normandią jest po prostu słaby.

Zyskujemy 4 działa więcej, trochę lepszą secondary i dużo lepsze AA. Ale tracimy wszystko inne. Lyon wolniej kręci działami, ma mniejszy zasięg, dłużej przestawia ster i jest wolniejszy. No i kąty ostrzału są beznadziejne.

Do tego mamy ten sam beznadziejny pancerz i całe 5000 HP więcej......

No i trafiamy na T8 i T9, gdzie są krążki z zasięgiem który pozwala im bezkarnie okładać Lyona. Że o pancernikach nie wspomnę.

WG - tiery się wam na pewno nie poplątały?

Tak że kolejny okręt niesamowicie zależny od losowań. Jak polosuje fajną mapę gdzie można zająć bezpieczną pozycję i/lub głupich przeciwników bokiem na krótkim/średnim dystansie to robimy rzeź. A jak trafimy na otwarte wody z sensownymi/wyższotierowymi przeciwnikami to jest co najwyżej średnio.

• Boring 1

[LOBUZ]
Players
186 posts
11,051 battles
On 5.03.2018 at 8:20 AM, DrunkenFish said:

A mnie się nie podoba.

I nie mówię o koszmarnym wyglądzie i koncepcji.

W porównaniu z Normandią jest po prostu słaby.

Zyskujemy 4 działa więcej, trochę lepszą secondary i dużo lepsze AA. Ale tracimy wszystko inne. Lyon wolniej kręci działami, ma mniejszy zasięg, dłużej przestawia ster i jest wolniejszy. No i kąty ostrzału są beznadziejne.

Do tego mamy ten sam beznadziejny pancerz i całe 5000 HP więcej......

No i trafiamy na T8 i T9, gdzie są krążki z zasięgiem który pozwala im bezkarnie okładać Lyona. Że o pancernikach nie wspomnę.

WG - tiery się wam na pewno nie poplątały?

Tak że kolejny okręt niesamowicie zależny od losowań. Jak polosuje fajną mapę gdzie można zająć bezpieczną pozycję i/lub głupich przeciwników bokiem na krótkim/średnim dystansie to robimy rzeź. A jak trafimy na otwarte wody z sensownymi/wyższotierowymi przeciwnikami to jest co najwyżej średnio.

co ty gadasz 7 losowania maja najlepsze , ten okret jest b mocny na swoim tierze jak i na 8  potrafi niezle przypier....  Alabam cytki Bismarck tez ładnie przyjmuje wiadomo kazdy okret tego tieru jak trafi na 9 to ma ciezko ale bez jaj on nie jest taki słaby  lol  ,a Normandie przy nim to ssie

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,342 posts
18,831 battles

Dobra kilka meczy może być fartownych. Ale nie dwadziescia. Niezależnie od tieru ten okret sobie doskonale radzi. Jak cos za twarde to He i palimy. 

16 dział to 16 losowań więc pożary wchodzą jak szalone. Krążki ofc tylko z AP.  Zasięg i pancerz nie powala, ale mamy bardzo dobrą predkość i zwrotność. Co w zupełności rekompensuje zarówno zasięg, jak i pancerz.

Na ta chwilę Lyon jest tak zwyrolski, że robie na nim lepsze wyniki niż na jakimkolwiek BB do tieru 9 włącznie (wyjatek Lion no ale ten też jest przegiety) Więc jest OP.

Lyon   Lyon 7 France 20 75% 2 023 101 893 1.65 1.4
  • Cool 1

Players
456 posts
12,892 battles

No to sprawa się wyjaśniła: po prostu nie lubię / nie rozumiem / nie ogarniam OP okrętów.

Bo Lion / Conqueror to też są moje 2 znienawidzone okręty.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.