Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
FormationCloudsDefance

Oyuna Devam Etmek İçin Sebebiniz Nedir?

4 comments in this topic

Recommended Posts

Players
12 posts
2,524 battles

Merhaba. 28 Ocakta bir hesap açtım ve oyuna ilk defa başladım. Zırhlı denedim çok ağır geldi. Şu anda T7 japon kruvazörüm ve T4 muhrip var. Oyun o kadar durağanlaştı ki; sürekli savaşa gir 3-5 DP kazanıp bir üst seviye gemiyi almaya çalış v.s. Yani bu oyunun başka bir amacı yok mu? Zaten T7'de servis maliyetleri iyice yükseldi, ileride para sıkıntısına düşerim derdiyle araştırdığım parçaları bile takamıyorum. Bir de bunun 8,9,10'u var orada kim bilir nasıl bir senaryo bekliyor beni. Acaba ben mi oyunun içinde bulmam gereken bir şeyleri bulamadım? Sizin bu oyunu oynarken eğlendiğiniz, devam etmenize sebep olan şey nedir?

[CMMR]
Players
681 posts
14,479 battles
28 minutes ago, FormationCloudsDefance said:

Merhaba. 28 Ocakta bir hesap açtım ve oyuna ilk defa başladım. Zırhlı denedim çok ağır geldi. Şu anda T7 japon kruvazörüm ve T4 muhrip var. Oyun o kadar durağanlaştı ki; sürekli savaşa gir 3-5 DP kazanıp bir üst seviye gemiyi almaya çalış v.s. Yani bu oyunun başka bir amacı yok mu? Zaten T7'de servis maliyetleri iyice yükseldi, ileride para sıkıntısına düşerim derdiyle araştırdığım parçaları bile takamıyorum. Bir de bunun 8,9,10'u var orada kim bilir nasıl bir senaryo bekliyor beni. Acaba ben mi oyunun içinde bulmam gereken bir şeyleri bulamadım? Sizin bu oyunu oynarken eğlendiğiniz, devam etmenize sebep olan şey nedir?

Merhaba,anladığım kadarı ile 2 haftalık oyunculuk kariyerine sahipsiniz fakat  fazla hızlı ilerlemişsiniz...bu şekilde hızlı ilerler iseniz ; özellikle seviye 8 gemilere geldiğinizde çuvallayacaksınız çünkü hazır değilsiniz...tek ülke ve tek ağaç kasmak yerine bir çok ülkenin birçok ağacını aynı anda oynamaya çalışmanız daha doğru olacaktır , üst seviye gemilere ulaştığınızda 1500-2000 savaş tecrübesine sahip olursanız,oyunu ve bu oyundaki rolünüzü daha iyi kavramış olursunuz.

• Cool 1

Players
213 posts
4,049 battles

Bir oyundan herkesin beklentisi farklıdır sonuçta. Ama bu oyunda çeşitliliğin çok olduğunu söyleyebilirim. Rastgele savaşlar genel geçer zaten ona değinmiyorum, bunun dışında:

-Sadece botlara karşı oynanan oyun modu var

-Sıralamalı savaşlar modu var (sürekli değil, belli dönemlerde)

-Klan savaşları modu var(sürekli değil, belli dönemlerde)

-Her hafta bir senaryo oyunu var(tam sayısını bilmiyorum ama belli bir sayıdan sonra tekrar ediyor, yine de zevkli)

-Görevler silsileleri var. 3 ana silsile dahilinde yüzden fazla minik görev var.

-Özel günlerde (cadılar bayramı gibi) özel oyun modları geliyor.

-Haftalık, aylık özel görevler geliyor. Bu görevler sonucunda bazı ödüller veriyor.

-Kutu hediyesi var. Her gün 3 kutu hediyesini de kazanmaya çalışmak bile bir amaç.

Daha aklıma gelmeyen başka şeyler de vardır mutlaka.

Bir de oyundaki size özel gemi ve oyun tarzını keşfettikçe zev almaya başlıyorsunuz. Mesela bir muhrip olarak sessiz ölüm getirmeyi başardığınızda, bir zırhlı olarak 13 saniye sonra düşen mermi ile köşk atmayı öğrendiğinizde, kuruvazör ile her maç 8-10 yangınla milleti delirtebildiğinizde oyun zevkli olmaya başlıyor. Tabii bunların hepsini yapabilen bir kişi bulmak genelde zor. Bakalım siz bunlardan hangisi olacaksınız:)

Bir de rastgele savaşlara girerken diğer tüm oyuncuların aptal olabileceğini göz önünde bulundurarak girerseniz daha az stres olursunuz. 

Özetle tek derdiniz gemi kasmak olmasın. Çünkü bu oyunda gemi kasmak gerçekten de "kasmak" anlamına geliyor. Diğer güzelliklerine yönelin. 

İyi oyunlar.

• Cool 1

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,920 battles

Konu başlığındaki soruya cevap vererek başlayayım;

Gemiler.

Güzel Gemiler.
Ateşli Gemiler. (En iyisi uyuyayım.)

Bazen sadece oyunu açıp limanımdaki gemilere bakıyorum, sonra gidip internette biraz daha resimlerine bakıyorum... 

Bazen de kullanmak istiyor insanın canı, sadece bakmak yetmiyor. 

Savaş tarihi merakımdan doğru öyküleri, tasarımları ya da herhangi başka bir özelliği ilgimi çekmiş olan gemiler var, savaşta neler yapmış olduklarını biliyorum, neler yapabileceklerini de az buçuk tahmin edebiliyorum. Ama bunları sadece kafamda canlandırmak yerine biraz daha saçmalık içerse de gözümün önünde de canlandırabildiğim bir ortam sağlıyor bu oyun bana.

Bir de arada başka bir hobim ile alakalı markalar ile yaptıkları ortaklıklar sonucunda bana sunduğu güzellikler de var. <.<

Tabii belirteyim, sırf savaş gemilerine ve savaş tarihine olan merakım bana bu oyunu her gün oynattırmıyor. İlgimi kaybettiğim, zevk alamadığım zamanlar da var. Bir süre başka bir oyunu oynamaktan zarar gelmez. Oyun size nerede zevk veriyor? Bu soruya kendiniz bir cevap bulmalısınız. Kimisine göre müsabakalarda en tepeye tırmanmak, kimisine göre gemi koleksiyonu yapmaktır bu oyunu oynama sebebi. Biraz zaman verin, oyunu keşfedin. 

Başlıktaki soruya cevap verdiğime göre mesajdaki sorulara yöneleyim;

Oyunun size hedef olarak sunduğu başka bir şey yok, ilerleyip gemileri toplayın. Ama bunu nasıl yapacağınız yönünde bir kısıtlama da getirmiyor. Bu da zevk alınacak bir şeyler bulmanız için en büyük imkan. Tüm gemileri deneyin, erken seviyelerde bolca hata yapın. Yaptığınız hataların bazen getirdiği saçma sonuçlara kahkahalarla gülün, bazen oturup ciddi ciddi burada ne yanlış gitti diye düşünün. Saçma denecek fikirlerinizi deneyin, başarıya ulaştığında gidin milletin suratına haykırın "işte oluyormuş!" diye. Sadece oyunda yeni gemiler açmak size bu oyundan bir tecrübe kazandırmayacaktır diye düşünüyorum. Oyundan ne beklediğinizi düşünün, oyuna göre yaklaşın, beklediğinizi verebilecek bir oyunsa size yollarını da sunacaktır. 

Yüksek seviye kısmına gelince, evet maliyetler daha da yükselecek ve bu sizi yine düşük seviye gemilerle oynamaya yönlendirecek. Bunun amacı ise, çoğu online oyunun ölümü olmuş olan "oyun sonu düzeyi oyuncu yığılımı"nı engellemek. Diğer sebebi ise getirisi yüksek premium gemileri, ve premium hesapları satarak oyundan para kazanmak. Oyunculara yeni bir şey sunmayan oyunlar gibi, para getirmeye oyunlar da ölecektir sonuçta... Bir şeyleri döngüde tutmaları gerek, ama bunu firmaların ne kadar düzgün yaptığı ya da yapmadığı ayrı bir konu....

• Cool 3

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.