Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dragonite_06

Oyun oynanmaz hale geldi.

59 comments in this topic

Recommended Posts

[CMMR] Eduj
57 posts
5,036 battles

şunu açıklığa kavuşturmak istiyorum;

bir dd'nin en büyük antisi bir başka dd'dir. 5vs5 dd zırhlılar için 2vs2 ddye oranla daha oynanabilir bir eşleşmedir.

saygılar

özkarakedisever muhripçiler cemiyeti

• Bad 1

[TR] Gong_ER
106 posts
5,434 battles

Enayi ve aptal oyunculardan biriyim sanırım, para harcadığıma göre!!

198 posts
2,187 battles

Merhaba,

"Oyuncu iyi oyuncu değil ama premium gemi almış . Bu da normal gemilerin aşamalarını tamamen durdurdu." demişsiniz. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Premium gemilerin normal gemilere göre (toplama baktığımızda) bariz üstünlükleri yok. Hadi diyelim ki bazı gemiler bir tık üstte olsunlar, yine de iyi olmayan bir oyuncuyu hiç bir noktaya getirmez. Evet Atlanta sık ateş ederek diğer gemilere karşı üstünlük sağlayabiliyor ancak başka özelliklerindeki düşüşle de bunu dengeler. Kötü oyuncu gemisinin iyi özelliğini kullanıp kötü özelliklerini kapatamazsa zaten bir işe yaramaz.

Çok fazla gemi olmasının ve bu artışın giderek artmasının oyunu karmaşıklaştırıp kötü hale getireceğini daha önce başka bir konuda da yazmıştım. Eğer demek istediğiniz bu ise buna katılıyorum.

Japon muhrip oynadığım ve japonların topları çok zayıf olduğu için 5e5 muhripli maçları ben de sevimiyorum ama oyunu oynanmaz hale getirmiyor. Sadece seçebileceğim stareteji sayısını çok azaltıyor. Diğer bir bakış açısıyla topu ve yakın dövüşü güçlü muhripler de böyle maçlar gelsin diye bekliyor.

İlk mesajınızı tam anlayamamış olabilirim. Mesela bu mesajınıza bakıp bir kaç çözüm önerisi getirebilir misiniz? Yani bir şeylerden şikayetiniz var tamam ama çözüm önerileriniz nelerdir?

İyi oyunlar.

• Cool 1

[CMMR] Eduj
57 posts
5,036 battles
14 minutes ago, Dragonite_06 said:

Merhaba özkarakedi lafı kedinin kuyruğundan anlamışssın bravo...... Sence 5 dd nin bir fdg yi batırması ne kadar sürer  ve senin karakediler bundan ne kadar zevk alır ? Sorun  bb olarak bundan benim zevk almamam.

hydro'su bitince, üzerine çift uçak kaldırsa.. aramızda beni spotlamayacak başka hiç kimsenin olmadığını var sayarssak bile, telsiz konumu skilli varsa ve benim tahmini pozisyonumu biliyorsa oyuncu, birazda yetenekliyse.. 20 dakikalık oyunun 8 dakikası falan en az tek bir gemiyle ugrasmam gerekir. shima oynadığımı varsayarak yazdım tabi bunları. 2 kovanlı muhriplerle çok daha zor olacaktır.  bu yazdıklarım tamamen çevresel şartlardan bağımsızdır.

ama çevrenizde
 bir des moines varsa mesela, 56 saniye boyunca radar spotunda tutabilir beni, 56 saniye kemiksiz tertemiz ayıklıyor adam beni. herhangi bir uçak gemisi torpidolarımı çok önceden spotlayabilir, yada sonsuza kadar  beni spot menzilinde tutabilir. bir moskva 13kmden spotlayabilir. telsiz konumu vermiş bir z52 yada gearing fellik fellik beni arıyor olabilir. hedefim arkasına saklancak bir kaya bulmuş olabilir.

bu değişkenlerin dışında 120 saniyede dolan torpido kovanlarımdan birini yönelttiğim bir zırhlı oyuncusu klavyede tuşlara basarken hapşırıp yön değiştirmiş olabilir. ve ben tekrar şansımı denemek için bir 120 saniye daha beklemek zorunda olabilirim.

şu oyunda iddia ediyorum istinasız en çok antisi olan sınıf muhripler olduğu halde,  sırf birileri 1.5 dakika boyunca yön değiştirmeden gitmeyi akıl edemiyor diye, her allahın günü şu foruma gelip ağlamaları beni gerçekten çileden çıkarıyor. 

oyunu 2 senedir oynuyorum sırf bu muhrip muhabbetine zırhlılara bile hydro/radar getirildi.. hydrolu zırhlıyla oynıyıp torpidolardan şikayet etmek gerçekten pes dedirtiyor.. lütfen her öldüğünüzde gelip şuraya yazmayın. ve iddia ediyorum t10 muhrip oynamak zırhlı oynamaktan çok çok çok daha zor... ama siz çok kolay zannediyorsanız da kasın görün o zaman arkadaş.

• Cool 2

25 posts
5,298 battles

Seni anlıyorum. Tam 1 sene önce görevle verilen Graf Speeyi bir arkadaşım ve ben oyuna o zamanda girmediğimiz için alamadık. Sonra bizim maçımıza gelen Graf Speelerden (6.seviye kruvazör olmasına rağmen) 10k ya varan hasarlar yiyorduk ve böyle premium gemi mi olur böyle şu mu olur diyorduk. Bu durum yaşanırken 1k maçım vardı. Aynı şey diğer premium gemiler için de geçerliydi. Sonra gittim para verip Graf Speeyi aldım. Bir baktım biri anyaya biri konyaya sıkan 6 top, 20 saniye doldurma süresi. Dedim bu gemi sıkınca 10kyı bırak 30k vursa tamamım. Her geminin + sı ve - var. Premium gemilerdeki tek olay ulaşması kolay. Her gemi iyi ellerde harikalar yaratabilir. Premium gemilerle harikalar yaratan biri gelince daha fazla dikkat çekiyor. Savaş butonuna basarken rastgele savaşa girmiş oluyorsun. Gemi türü ve sayıları rastgele, oyuncular rastgele. En can sıkıcı durum da arada DD sayılarının eşit olmaması. WG  rastgele olmasını ve rng yi sevdiğini söylüyor. Bence bu durum çok da kötü değil oyunu monotonluktan kurtarıyor. Her oyun aynı olmuyor. Sizi bilmem ama bazı maçlarda kafa yormak ve sonucunu iyi bir şekilde almak oyunu zevkli yapıyor. Kaç maçınız olduğunu göremiyorum ama kendinizi geliştirmeye çalışmanızı öneririm. Zevk almaya bakın.

• Cool 2

[CMMR] _CaNBaNuR_
659 posts
9,008 battles

Oyunda şuanda bariz bir üstünlüğe sahip hiç bir premium gemi yok hatta ne amaçla satışa sunulduğunu anlayamadığım,standart gemilerden daha düşük verime sahip premiumlar da var...en yenilerden örnek vereyim ; tıpkı ROMA ve Musashi gibi...Olaya çok yanlış yerden bakıyorsunuz...Oyun hayatta kalabilmek için para kazanmak zorunda...ancak bu kaynaklar sürekli ve sürdürülebilir olmak durumunda...hal böyle iken premium gemi satışları ve kampanyaları ile belirli zaman dilimlerinde anlık sıçramalar yapabilirsiniz ancak süreklilik ve sürdürülebilirlik bu şekilde sağlanmaz...bu yüzden standart gemiler ; her daim kasılmaya değer olarak gösterilmeli özendirilmeli ve fakat   oynanabilirlikleri için de bir takım (şirkete) para getirici kısıtlamaları olmalı...işte bu yüzdendir ki...seviye 8-9-10 standart gemiler ile oynamak istiyor iseniz premium hesap ve premium kalıcı kamuflaj gerekli...kısaca oyun asıl parayı ve düzenli maddi kaynakları buralardan kaldırmakta...Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile premium gemi sahibi değilsiniz aksi halde yukarıda yazmış olduklarınızı yazabileceğinizi pek düşünmüyorum...

Muhrip olayına gelecek olur isek ,şuan için oynanması en zor tür Muhriplerdir...Eleştiri yapar iken genelde çoğu oyuncu böyle şey olmaz çok mantıksız bla bla bla tarzı cümleler kurar...kısaca gerçek dışı olarak nitelendirirler...gerçeklik mi istiyorsunuz...Gerçekte bir savaşta (orta ölçekli bir savaş) en fazla 1-2 savaş gemisi 1-2 uçak gemisi,5-6 Kruvazör ve onlarca muhrip olur idi :) Belgesellerde kayda geçmiş deniz savaşlarında bunlar kayıt altına alınmıştır...İyi Oyunlar.

198 posts
2,187 battles
16 hours ago, Dragonite_06 said:

Elinizin altında 13 skill  FDG var keyifle  iki atış yapalım derken 2 adet karakedi ( dd ) peşinize düşmüş . :) 

Tabiiki önerilerim var oyunun gelişmesi için. En önemlisi OYUNCUNUN OYNAMA YETENEĞİ NASIL BELİRLENMELİ VE OYUN İÇİNDEKİ GEMİLER BUNA NASIL UYARLANMALI ? Bence en önemli konu bu.

Merhaba,

Kusura bakmayın ama ilk madde sizin hatanız. Eğer 2 dd yanınıza kadar gelmişse ya oyunu doğru okuyamamış ve zırhlı ile olmamanız gereken bir yerdesiniz ya da sizin takımda son kalan oyunculardansınızdır (ki bu durumda bile WASD hack kulanabilirsiniz). Tabii rastgele savaşlarda sizin kuruvazörler bir kanada yüklenip bir kanadı açık bıraktıysa oradan dalan DD'lerle yüzyüze kalmış da olabilirsiniz ama bu oyunun suçu değil. Bir ağırlıklı DD oyuncusu olarak Eduj'un yukarıda yazdıklarına katılıyorum. Özellikle radarın olduğu ve haritaların büyük olduğu üst seviye maçlarda 3'e 3 DD varsa zaten birbirlerine bariyer oluyorlar ve düşmanın arkasına sarkmak imkansıza yakın oluyor. Tek seferde 2 toplamda 6 torpido atabilen 4. seviye isokaze ile harikalar çıkartabiliyorum. Çünkü radar süprizi yok, 7km o harita için yeterli, ne zaman tespit olacağımı tahmin edebiliyorum ve o seviyede zırhlı kullananlar zoom moddan dışarı çıkmıyor. Ama 6 ve üstü seviyelerde muhriplerin işi çok zor. Maçlarda ilk ölenlere bakın 1. sırada DDler vardır.

İkinci satırda da önerim var demişsiniz ama yine soru sormuşsunuz:) Diyelim ki bu oyunu satın aldınız yeni patron sizsiniz ne yapardınız?

(Bu arada statlarınıza baktım. Sadece %5 muhrip oynayarak muhrip gibi düşünmeyi öğrenemezsiniz. Bunu bilmezseniz de muhriplere yem olma ihtimaliniz yüksek olur.)

Bu arada konu dışı ama uçundan değdiği için şunu da belirtmek isterim. Ben buraya tank oyunundan geldim, sanırım 4-5 yıl oldu başlayalı. Oradaki olayın çok benzeri şimdi burada da oluyor. Ağır tankçılar yıllar yılı o kadar baskı yaptılar ki, zamanla hafif tankı sadece gözcü olmaya mahkum ettiler. Sonra orta tankların bir çok özelliği kırpıldı. Son olarak topçuları "yok" seviyesine çektiler. Şimdi arada girip bakıyorum hala ağır tankçılar her şeyden şikayetçi. Neymiş orta tank onu nasıl delermiş, topçular ona kafayı takmış, hafif tankı vuruyormuş ama ikiye bölemiyormuş:) Abarttım tabii biraz ama demek istediğimi anladınız sanırım :) Sanıyorum bu oyunda da zırhlıların genelde benzer şikayetleri olacak gibi. 2 mermide ölen kuruvazör onu sürekli yakıyor diye, torpido atma imkanını güç bela yakalayan muhrip ona su aldırdı diye, sürüden ayrı gezdiği halde uçak gemisi hep onu hedef seçiyor diye şikayet eden çok olacak gibi. Bakalım göreceğiz.

• Cool 2

569 posts
17,840 battles

Böcüklere Haşerelere  ölüm :cap_rambo::Smile_izmena: 

Not : en iyi böcük spot olmuş böcüktür :Smile_playing:

İmza zırhlı lobisi :Smile_teethhappy:

• Funny 1

[DH-TR] PisiReis
688 posts
6,183 battles

muhripler candır ama fazla sayısı olmayan; muhrip olmasa capi kim alıp karşı tarafı spot yapacak  :cap_haloween: konuyu açan arkadaş haklı 5 dd li maç zevk vermez en fazla 3 dd olması lazım (filo şeklinde girenler için ) sınırlandırılma getirilsin mm ye çözümü bu

[CMMR] _CaNBaNuR_
659 posts
9,008 battles
43 minutes ago, __muavenet__ said:

Böcüklere Haşerelere  ölüm :cap_rambo::Smile_izmena: 

Not : en iyi böcük spot olmuş böcüktür :Smile_playing:

İmza zırhlı lobisi :Smile_teethhappy:

yemiş olduğu torpidolar tarafından  batmakta olan gariban zırhlının son cümleleri gibi geldi sanki :cap_haloween:

• Funny 3

[DH-TR] PisiReis
688 posts
6,183 battles

DD ler bu oyunun en iyi destek sinifi ve zor oynanan gemisidir haksizlik yapmayin dd lere; cv yazsaydin oyundan direk kaldirilsin diye yazardim 

2,406 posts
11,102 battles

Muhriplerin oynamasi en zor olan sinif oldugunu dusunmuyorum. En kolayi zirlilar acik ve bariz bir sekilde. Gelistiriciler sagolsun bilinmeyen bir sebepten oturu zirlilari oynamasi mumkun oldugunca kolay hale getirmeye ugrasiyorlar. (Ingiliz zirlilari, bircok zirlinin kosklerinin su seviyesinin altina indirilmesi. Mesela iowa ve montana zaten mukemmel gemilerdi. Montana en iyi seviye 10 zihlisiydi. Aldiklari gereksiz bufftan sonra sadece oynamalari daha kolay hale geldi. Her neyse bu baska konu.) Bana gore oyunda oynamasi en zor sinif kruvazorler. Ozellikle zirli sayilarinin artisi, kruvazorlerin isini daha da zor hale getirdi.

Zirhliyla oynayken muhrip tarafindan torpidolanmak icin ekstra efor sarfetmek gerekiyor diye dusunuyorum. (Tek salvoda batirilmaktan soz ediyorum) Ara sira AWSD tuslarindan birine basarsaniz, muhribin torpidolari sizi buyuk ihtimal iskalayacaktir. demem o ki, karsi takimda 4 muhrip olmasi sikinti degil bir zirhli kaptani icin. (7-8 tane olursa evet sikinti ama herkes icin sikinti sadece zirhlilar icin degil)

Premium gemilerin diger gemilerden ustun oldugu konusuna gelirsek eger;

Hepsi degil. Birkac tane var evet. Mesela belfast direk acik ara sacmalik. Hicbir gemi bu kadar ozelligi ayni anda barindirmamali. Ama bircok premium gemi, ayni seviyedeki gemilerden ya daha dusuk, ya da o gemilerle esit seviyede. 

Ben sahsen mistik gemilere tamamen karsiyim. Insa edilmis o kadar cok savas gemisi varken, neden mistik gemiler eklensin ki? Daha elimizdeki teknoloji agaclarinin hepsi tamammlanmadi bile.

• Cool 2

[DH-TR] PisiReis
688 posts
6,183 battles

Desmonies ile kurfuste kafa tutup batirabiliyorum 7 km hemde :Smile_teethhappy: ghostbuster seni kabarozla oynarken gordum karsi takimda iyi oynuyordun hakkini yemeyeyim duman ettiniz bizim takimi radarli gemide seni alamazdi yigidi oldur hakkini yeme

2,406 posts
11,102 battles
13 minutes ago, PisiReis said:

Desmonies ile kurfuste kafa tutup batirabiliyorum 7 km hemde :Smile_teethhappy: ghostbuster seni kabarozla oynarken gordum karsi takimda iyi oynuyordun hakkini yemeyeyim duman ettiniz bizim takimi radarli gemide seni alamazdi yigidi oldur hakkini yeme

Tesekkur ederim :Smile_honoring: ama baya oncedendi sanirim? Cunku 7 haftadir oyuna giremiyorum.

[DH-TR] PisiReis
688 posts
6,183 battles

Aynen baya onceydi o zaman monarch vardi bende oyun basladi hep sana ve filo arkadaslarina calistim

[CMMR] _CaNBaNuR_
659 posts
9,008 battles

Ghostbuster,öncelikle merhaba,seni arada sırada dahi olsa buralarda görebilmek güzel.

Oyunda şuanda oynanması en zor tür muhripler der iken,aslında sizinde cevapladığınız gibi,muhriplerin içinde bulunduğu aciz durumu kast etmiştim,yani muhripler kendisini kullanan oyuncudan çok fazla yetenek tecrübe ister oynayabilmesi zordur demedim....sadece oyunda muhriplerin şuanki konumu yeteneklerini gösterebilmeleri adına zorlaştı bunu demek istemiştim.

294 posts
6,066 battles

Birbirinden farklı sınıfları ve her sınıfın yapması gereken görevin farklı olduğu bir oyunu "ben tek, siz hepiniz" mantığından artık çıkartmanız gerekiyor. Bazı oyunlarda her şeyle tek başınıza mücadele edemezsiniz. Yani, senin FdG oynarken haritada tek başınaysan zaten muhriplere bir şey yapamaman ve av olman gerekiyor. Gocunacak, sıkılacak bir durum yok ortada. (Ki alman zırhlılarının sahip olduğu hidroakustik arama da cabası)

MMORPG oyun türünden örnek vermek gerekirse; rakip takımı bir boss kendi takımınızı da kendi partyniz gibi düşünürseniz, boss'u indirebilmeniz için hem tanka(zırhlı), hem dps'e (kruvazör) hem de healer/supporta (muhrip, uçak gemisi) sahip olmanız ve tüm farklı sınıfların birbiriyle uyum içerisinde hareket etmesi gerekir. Aynı anda hem tank olup hem hasar vurup hem de kendinize can basabilmeniz gibi bir seçenek yoktur, her sınıfın farklı görevi vardır.

Son zamanlarda ne kadar dengesi kaysa da taş, kağıt, makas mantığı World of Warships için hala geçerli. Eğer zırhlı oynuyorsan, muhrip tehdidini göze almışsın demektir. Eğer kruvazör oynuyorsan zırhlı tehdidini göze almışsın demektir. Eğer muhrip oynuyorsan, radar/kruvazör tehdidini göze almışsın demektir.

Herkesi batırabileyim ama kimse beni batıramasın düşüncesini bir kenara bırakın.

• Cool 2

294 posts
6,066 battles
11 minutes ago, Dragonite_06 said:

Buyrun  size ATLANTA örneği  . Bugün başka bir oyun oynamayı düşünmüyorum. Sizce neresi eğlenceli. En son batman filminde senin gücün ne diye sormuşlardı batmana ? Batman de da param var demişti. İşte oyun bu halde.

atlanta.thumb.PNG.93e3c18ea1f209478c414af762eb6af9.PNG

5 zırhlı ve Atlanta'ya tek salvoda yarı can hasar atabilecek 3 ağır kruvazörün olduğu oyunda (toplamda takımın yarısından fazlası) Atlanta bu kadar damga vurabiliyorsa oyuna, bu sizin takımınızın hatası. Atlanta ateş gücünü dayanıklılık yerine değişmiş, oyunda oynaması en zor olan kruvazörlerden birisi. Hemen hemen oyundaki tüm gemilerden, olası tüm açılardan rahatlıka köşk hasarı alabilen zırha sahip.

Rakibini alt edebilmen için, en az kendi gemin kadar rakip gemiyi de bilmen gerek. 

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.