Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Razjael

Kronstadt IXT

133 comments in this topic

Recommended Posts

[P_M_W]
Players
1,228 posts
7,459 battles
18 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Nie siedź też tak uporczywie na lornetce. Salwa - widok ogólny i rozglądanie się - salwa itd. To są moje 2 uwagi.

A co powiesz na te bitwę? tym razem DD moje :cap_cool: i faktycznie do tej pory za często na lornetce siedziałem :cap_book:

• Cool 1

[_F_]
Players
7 posts
18,057 battles

Orientujecie się czy można zamontować specjalny moduł na przedłużenie działania radaru, jeśli tak to na którym slocie? Brakuje tych kilku sekund na drugą salwę. Pytam się bo zastanawiam się nad kupnem za wyngiel a  widzę ze nie ma możliwości przedłużki zwiadowczego.

[BUSHI]
Players
3,627 posts
18,612 battles
On 28.06.2018 at 3:26 PM, nikiro said:

Orientujecie się czy można zamontować specjalny moduł na przedłużenie działania radaru, jeśli tak to na którym slocie? Brakuje tych kilku sekund na drugą salwę. Pytam się bo zastanawiam się nad kupnem za wyngiel a  widzę ze nie ma możliwości przedłużki zwiadowczego.

Można standardowo w 2 slocie.

Edit. wracając do tematu parę razy już spotkałem grając Eugenem, tego ruska. Jak do tej pory, strzelali chłopcy do mnie sporo, ale jak się skątujesz na czas, to niewiele od niego wchodzi. Jak widzę ten okręt grając krążkiem, to jeśli nie zostanę złapany z zaskoczenia, to jakoś strachu nie ma, chociaż zniszczenie go przekracza zdecydowanie DPM VIII, czy IX-tierowca. Czyli on nie robi nam nic i my jemu też za bardzo nic, oczywiście w rozsądnym czasie. Zostaje długotwałe palenie.

Najbliżej byłem jak go zapędziłem w kozi róg tymże Prinzem i już go miałem wrzucać na torpy ... ale skończyła sie gra. Eee, tak się nie bawię :-P.

[P_M_W]
Players
1,228 posts
7,459 battles
godzinę temu, Issithin napisał:

Ma moc w tych "działkach" :cap_rambo:

uuoN7Uw.jpg

jak dobrze wylosuje mi ciągle po 900 dawał ale cytki też wsadzi ;-)

[BUSHI]
Players
3,627 posts
18,612 battles

Znów spotkałem Krona na flance, siedząc tym razem w Bufallo. 11-14 km - Kron walił i walił, ja tam trochę próbowałem to na początku wymijać, a później się skątowałem stojąc tyłem i go olałem, jako w ogóle nic nie mogącego przeciwnika. Z całego jego ostrzału z AP trafił 8 razy za 1.8k, a jego 21 razy za 12k. Jeżeli nas nie zaskoczy, to bardziej on jest dla nas karmą, niż my dla niego. Chociaż ma tak twarde boki, że nie dałem rady wybić mu cytadeli, prawie w idealną burtę. A 1 na 1, to już w ogóle Kronowi pozostaje tylko w tył zwrot i ucieczka w niewidziałkę.

edit: dzisiaj zagrałem dopiero kilka pierwszych bitew tym nowym obywatelem radzieckim. Faktycznie nie ma co się nastawiać na równe pojedynki, bo 1 na 1 to np. z Zao nie mamy szans. Trzeba wybierać tylko gostków pokazujących burtę i ich karać. Cytki wchodzą w prawie wszystko, ale nie jest łatwo nabić jakiś wielki DMG (całe mnóstwo nadpenetracji), chociaż okrętem gra się w miarę przyjemnie. Czym dłużej gramy, tym bardziej jest to przyjemnie :-) Jak patrzę co robią HE i AP, to być może z HE jak ktoś tam już pisał nabijemy więcej.

pytanie: czy uważacie, że warto montować specjalny moduł na radar dla obecnie tylko 4s extra, zamiast kontroli uszkodzeń ? W zasadzie wcześniej dla 8s - na pewno, a teraz ? Nie jest kwestią to, czy nie lepiej wykorzystać gdzie indziej, bo zapas tego czegoś mam. Po zastanowieniu się, stwierdzam ,że nadal warto, bo bywało, że DD znikał zanim oddałem 2 salwę. W zasadzie każda sekunda tego długiego radaru jest na wagę złota. Tyle DD-eków w tych paru grach zeszło dzięki, mojemu radarowi, że nie zliczę.

Tak jak przypuszczałem. Z HE możemy nabić więcej, bo w kilku grach grach miałem średnio 1K z AP ....

shot-18_07_07_09_44.02-0132.jpg.bf14af4c4b0d5abc204db3d5a9009f0e.jpg

W tej tyle samo pokazało z HE i AP. Czyli mając wątpliwości, na HE gorzej się nie wyjdzie. Co z tej często 1-3 cytadel, jak mamy też multum nadpenetracji i odbić. Po kilku grach stwierdzam, że jego twardość i przez to możliwość realizacji kiedy prawie chcesz radaru pod kapem, ciągła groźba, że ukarzemy burtę kogokolwiek i łatwy spam na odległość, gdzie praktycznie nikt nie ma szans nas zniszczyć, czyni ten okręt bardzo łatwym w grze pancernikiem liniowym, z dużym wpływem na bitwę (radar). Gorąco polecam :-)

shot-18_07_07_10_08.56-0876.jpg.7d5dc2e591fc36401771408c69019e79.jpg

• Cool 1

[P-W-C]
Players
4,693 posts
26,385 battles

Mi się Kronsztadtem przyjemnie gra. Zabrałem moduł na zasięg więc mogę palić z daleka pancerniki , poniżej 16 km strzelam już z PP i wchodzą czasem mocne buły. Saint Louis z 15 km za 43 k i na dno full hp. 5 cytadel xD. Jak dla mnie jest grywalny nie to co Roma :fish_palm:

[FF-PL]
Players
1,132 posts
13,814 battles
12 godziny temu, MacArthur92 napisał:

dla mnie jest grywalny nie to co Roma

A co z Romą nie tak?

[P-W-C]
Players
4,693 posts
26,385 battles
8 hours ago, Davao said:

A co z Romą nie tak?

Roma 3/4 salw albo nie trafia albo śmieszne overpeny w bok na linii wody. Kiedyś była super, cytadela w przód Yamato ( tak w przód był do mnie ustawiony centralnie dziobem) 

Nie gram nią póki nic z tym nie zrobią . :cap_fainting:

[-DWS-]
Beta Tester
4,861 posts
13,474 battles
On 15.09.2018 at 8:51 AM, ORP_San_Escobar said:

No ciekawostka

Under battle conditions Bismarck averaged roughly one round per minute in her battle with HMS Hood and Prince of Wales (to z linku który wrzuciłeś).

Oficjalna dokumentacja Kruppa mówiła o 26 sekundach przy kącie podniesienia 4 sotpnie. To odpowiada strzelaniu na mniej niż 10km. Ja się pyka na większą odległość i jeszcze buja okrętem, to wychodzi znacznie gorzej. W tym wypadku wyszło, że strzelał co minutę.

To trochę jak prędkością sowieckich okrętów. Popłynął na testach 42 węzły, po czym poszedł na rok do remontu, ale w oficjalnych papierach stoi, że 42 węzły.

• Cool 1

Players
825 posts
9,430 battles
18 minut temu, rtfm_pl napisał:

No ciekawostka

Under battle conditions Bismarck averaged roughly one round per minute in her battle with HMS Hood and Prince of Wales (to z linku który wrzuciłeś).

Oficjalna dokumentacja Kruppa mówiła o 26 sekundach przy kącie podniesienia 4 sotpnie. To odpowiada strzelaniu na mniej niż 10km. Ja się pyka na większą odległość i jeszcze buja okrętem, to wychodzi znacznie gorzej. W tym wypadku wyszło, że strzelał co minutę.

To trochę jak prędkością sowieckich okrętów. Popłynął na testach 42 węzły, po czym poszedł na rok do remontu, ale w oficjalnych papierach stoi, że 42 węzły.

Kolejna ciekawostka.

"During testing period at the Baltic Sea the AVKS Report states an output of the ammunition delivery system up to 3.125 shells per minute".

Nie było pancernika, który łupał częściej. W czasie bitwy z Hoodem i PoW strzelał co minutę bo tak chciała załoga. Po prostu wolniej działa wtedy ładowano. 

[-DWS-]
Beta Tester
4,861 posts
13,474 battles
3 hours ago, ORP_San_Escobar said:

"During testing period at the Baltic Sea the AVKS Report states an output of the ammunition delivery system up to 3.125 shells per minute".

Zgadza się:

A May 1941 report by the German Artillerieversuchskommando - AVSK (Artillery Testing Command for Ships) stated that the turret ammunition hoists on Bismarck were capable of delivering between 23 and 25 rounds per minute (for all four turrets), the equivalent of 3 rounds per minute per gun.

Tyle że trochę dalej jest:

However, this same report stated that design faults in the hoists led to two significant breakdowns during the evaluation, both of which caused long interruptions in the ammunition supply.

Czyli działa mogły łupać 3 razy na minutę (przy optymalnych warunkach podniesienia lufy), ale system podawania amunicji nie wyrabiał.

W czasie bitwy z Hoodem i PoW strzelał co minutę bo tak chciała załoga.

Taaaa jasne. Strzelali rzadziej niż mogli bo se tak chcieli.

Po prostu wolniej działa wtedy ładowano.

O właśnie. Zastanów się dlaczego. Może po prostu wiedzieli, że żyłowanie szybkostrzelności, może spowodować "significant breakdown".

• Cool 1

Players
825 posts
9,430 battles
5 godzin temu, rtfm_pl napisał:

Zgadza się:

A May 1941 report by the German Artillerieversuchskommando - AVSK (Artillery Testing Command for Ships) stated that the turret ammunition hoists on Bismarck were capable of delivering between 23 and 25 rounds per minute (for all four turrets), the equivalent of 3 rounds per minute per gun.

Tyle że trochę dalej jest:

However, this same report stated that design faults in the hoists led to two significant breakdowns during the evaluation, both of which caused long interruptions in the ammunition supply.

Czyli działa mogły łupać 3 razy na minutę (przy optymalnych warunkach podniesienia lufy), ale system podawania amunicji nie wyrabiał.

Taaaa jasne. Strzelali rzadziej niż mogli bo se tak chcieli.

O właśnie. Zastanów się dlaczego. Może po prostu wiedzieli, że żyłowanie szybkostrzelności, może spowodować "significant breakdown".

Eee tam. Pewnie mechanizm był jeszcze nie dotarty. Postrzelałby trochę i można by było walić te 3 razy na minutę. 

Players
51 posts
15,370 battles

Myślę, że tak. Przynajmniej w moim przypadku mam kapitana ustawionego pod wytrzymałość i na takich okrętach nieźle się spisuje.

[PL-EM]
Players
183 posts
27,846 battles

Ostatnio okręt dostał straszny rozrzut w Moskwę trafia tylko jeden pocisk jej 5 na 10 km. Okręt może fajny ale rozrzut go dyskwalifikuje do spokojnego grania. Ma gorszy niż Tirpiz.

[CSMW]
Beta Tester
1,545 posts
10,943 battles

No i dobra, kolejny eksponat zaliczony. Zrobiłem go full pod ster (zero camo, tyle, co namalowane), rylołd zamiast zasięgu- na awaryjne sytuacje jest aeroplan, a dowódca jest z pancernika na full wytrzymałość, też bez kamo. I zastanawiam sie teraz, czy tak jest spoko. Ale jakoś nie widze chowania sie nim, już na mizuri wole full kamo dla odwalania akcji "uderz i znikaj", a tym to sie chyba naparza i naparza, bez żadnego chowania, toteż full ster będzie bardziej przydatny... Dobrze myśluję?

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,188 posts
24,309 battles
37 minutes ago, Korsarz_87 said:

No i dobra, kolejny eksponat zaliczony. Zrobiłem go full pod ster (zero camo, tyle, co namalowane), rylołd zamiast zasięgu- na awaryjne sytuacje jest aeroplan, a dowódca jest z pancernika na full wytrzymałość, też bez kamo. I zastanawiam sie teraz, czy tak jest spoko. Ale jakoś nie widze chowania sie nim, już na mizuri wole full kamo dla odwalania akcji "uderz i znikaj", a tym to sie chyba naparza i naparza, bez żadnego chowania, toteż full ster będzie bardziej przydatny... Dobrze myśluję?

Mam tak zrobionego Hindena i Henry IV, to nie jest głupia koncepcja jeśli okręt sporo wytrzymuje i jest celny na dystans. Robisz za takiego przerośniętego Kabarowska w wersji krążowniko-pancernikowej :Smile_izmena: Na pewno ciekawszy to gameplay niż przez 90% bitwy stać burtą przy wysepce zdziobowanym do wroga i dawać okazjonalnie 1/4 przód, 1/4 tył :Smile_hiding: 

Players
46 posts
1,215 battles

Uwielbiam tą łajbę... wiem, że ludzie ją różnie robią (reloady, sneaky breaky, full snajper też słyszalem) a u mnie build pomiędzy z wydłużonym zasięgiem i niską wyrywalnością/manewrowością się sprawdza najlepiej, pływam na średnim dystansie ale powyżej zasięgu wykrywalności (12,6km), łupie w bliższe i bardziej oddalone, fajnie "burtujące" jednostki a w razie czego cyk i mnie NI MA...fajny ROF jak na ten kaliber, znośny rozrzut, bardzo manewrowa (jak na tak dużą łódkę) trzeba obserwować otoczenię, łupać łupać, łupać, rozdawać dmg jak święty mikołaj prezenty...i to manewrowanie i kątowanie... bajka. Kapitan unikat z obrotem do wieżyczek 20% re-use'm damage control i hej przygodo.

[JHF]
Players
118 posts
4,039 battles

Właśnie zakupiłem ten okręt i dla poznania łajby zagrałem coopa, jak narazie mieszane uczucia mam co do tego okrętu. Cleveland w odległości 8-10 kilometrów odbił 3 pełne salwy z AP fakt, był lekko skątowany ale żeby 3 pełne salwy zadały zero dmg ? musiałem z mienić na HE bo by mnie załatwił :P Czy w ogóle jest sens używania AP skoro lekki krążownik z 1 tierem niżej po prostu odbija pociski ? Jeszcze jedno a w sumie 2 pytania: kapitan (skile) i ostatni slot na ulepszenia (zasięg,reload), co wybrać ?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.