Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Razjael

Kronstadt IXT

133 comments in this topic

Recommended Posts

[MS-B]
[MS-B]
Players
715 posts
9,577 battles
7 godzin temu, _Agenor_ napisał:

A mogę Cie prosic jakie perki masz na kapitanie tzn.jakie są wymagane w pierwszej kolejności oraz jakie ulepszenia na okręcie Dziękuje.

Na tą chwilę mam kapitana z Moskwy, ale docelowo chciałbym, by był to ten specjalny kapitan(jego brat konkretnie). Aktualnie perki to:

-Priority Target

-Expert Marksman, Adrenalina,

-Superintendent, Demo Expert,

-AFT, Camo.

W tym buildzie wymienię Demo Expert na Basic of Survivability oraz AFT na Fire Prevention. Generalnie build podobny jak na pancerniki.

godzinę temu, Odo_Toothless napisał:

Tylko nie grajcie tym czymś "na dziób". To nie Stalingrad z 32 mm na przedzie.

Dobrze gada, polać mu. Tym okrętem nie powinno się stać w miejscu, jak np. Desem albo nadchodzącym Stalingradem.

• Cool 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
382 posts
12,953 battles

Po uzyskaniu 750k free xp kupilem. Pierwsze wrażenie wielki ale miękki. Łapie niemal wszystkie pociski nawet te które powinny się od niego odbić. Dużo HP znika bardzo szybko więc superintendent do naprawki konieczny. W bitwie taki wielki Mogami który obrywa mocno zarówno przez dziób a także gdy jest pod kątem. Ktoś kto widział na tym okręcie sonar pewnie był mocno wstawiony. Więc rozwiewając niejasności i domysły piszę co następuje. Ten okręt sonaru w ogole nie ma ani jako zamiennik z aa ani gdziekolwiek indziej. Szkoda bo sonar i aa powinien mieć w standardzie i to na oddzielnych slotach. Teraz wybór tylko pomiędzy spoterem a rozbiciem AA. Na plus świetne dziala. Wspaniała prędkość i trajektoria lotu i do tego dosyć celne. AP jak trafią krążownik w cytadele to marny jego los a i pancerniki mozna z 10km nimi cytadelować. HP czasami coś podpalą trochę uszkodzą. Okręt wymagający co do wyszkolenia kapitana bo mocno trzeba mu wzmocnić aa które ma b. slabe. Widoczny też z daleka moduł + perk ekspert kamuflażu sprawia że i tak go widać z 12,5km. Według mnie okręt ma potencjał być ciekawym krążownikiem ale trzeba mu lepszego kapitana niz mój 15p i ogrania. Przydał by mu się też sonar który podobno miał mieć. 

[RR1]
Players
40 posts
12,658 battles
godzinę temu, Barwena napisał:

Po uzyskaniu 750k free xp kupilem. Pierwsze wrażenie wielki ale miękki. Łapie niemal wszystkie pociski nawet te które powinny się od niego odbić. Dużo HP znika bardzo szybko więc superintendent do naprawki konieczny. W bitwie taki wielki Mogami który obrywa mocno zarówno przez dziób a także gdy jest pod kątem. Ktoś kto widział na tym okręcie sonar pewnie był mocno wstawiony. Więc rozwiewając niejasności i domysły piszę co następuje. Ten okręt sonaru w ogole nie ma ani jako zamiennik z aa ani gdziekolwiek indziej. Szkoda bo sonar i aa powinien mieć w standardzie i to na oddzielnych slotach. Teraz wybór tylko pomiędzy spoterem a rozbiciem AA. Na plus świetne dziala. Wspaniała prędkość i trajektoria lotu i do tego dosyć celne. AP jak trafią krążownik w cytadele to marny jego los a i pancerniki mozna z 10km nimi cytadelować. HP czasami coś podpalą trochę uszkodzą. Okręt wymagający co do wyszkolenia kapitana bo mocno trzeba mu wzmocnić aa które ma b. slabe. Widoczny też z daleka moduł + perk ekspert kamuflażu sprawia że i tak go widać z 12,5km. Według mnie okręt ma potencjał być ciekawym krążownikiem ale trzeba mu lepszego kapitana niz mój 15p i ogrania. Przydał by mu się też sonar który podobno miał mieć. 

Okręt w pierwotnej wersji miał sonar. Ale miał też gorszą sigme (jak pancernik). Krondt miał też dwa razy zmienianą ilość HP. Jedna wersja miała 40k HP... i przy rozrzucie pocisków jak BBek był okrętem tragicznym.  Już od koło 15-16km włażą cyty w Montane a w Kurfursta salwy po 20k nie są wcale rzadkością.

[RR1]
Players
40 posts
12,658 battles

Moje przemyslenia po kilkunastu/dziesięciu  bitwach. Okręt bardzo fajny. Nie jest OP (p lotka to tragedia - próbowałem moduł +AFT).

Gram nim jak raiderem. Najlepiej czuje się nim na 13-16km i polowanie na krążki które pokażą za dużo boku lub walka z BBkami. Do walki z DDkami przeładowanie dział troszke słabe max oddasz 3 salwy podczas działania radaru (dzięki AR). Walka z krążkami przypomina bardziej egzekucje niż walkę jak równy z równym. Na dystansie 13km pas pancerny odbija roztrzaskuje większość pocisków krążków. Używam modułu na zmniejszenie rozproszenia salwy bo ruskie AP przebija krązki na wylot i nie uzbraja się (z tego powodu czasami wchodzą te śmieszne  dmg na salwe) ale jak wejdą 4+ cyty na salwe to przeciwnika na 95% nie ma.  HP bardzo dobrze się przydaje jak chcesz się wycofać po zniszczeniu okrętu (salwy innych krążków aż tak nie bolą.. ale te APki BBków to masakra). Im dłużej trwa bitwa tym bardziej Krondstadt rośnie w sile - brutalnie mówiąc masz więcej celów do dobicia swoimi potężnymi działami. Jak trafisz na niemieckie BBki to otwieraj szampana. Dorwiesz takiego bokiem na 15km to salwy po 15-20k z AP wchodzą - nad pasem pancernym a nadbudówkami. Oddasz takie dwie zanim wo gule zdąży zareagować .

Problemem są lotniska (a dokładnie bomby) bo jak chodzi o torpedowce to Krondstadt ma najlepszy bąbel przeciw torpedowych wśród krążków - nawet lepszy od większości pancerników.  Co do builda zgodze się z Sonnym. Okręt wymaga kapitana jak na pancerniaka. Próba podbijania plotki uważam za bezsensowną bo w najlepszym wypadku będzie przyzwoita, ale i tak nie odstraszy żadnego lotniska.

[ISEN]
Moderator
4,364 posts
11,224 battles
32 minutes ago, _Agenor_ said:

A jak byscie mieli do wyboru kronstada lub musashi to.....????

Ja tam wziąłem oba plus MiśYuri i Nelsona... a który z nich jest lepszy - to zależy kto jak gra - i jaki typ okrętu mu podpasuje. Mi pasuje bardziej Kronsztad niż Musaszi.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,624 posts
18,603 battles
12 godziny temu, Jaberwak napisał:

Próba podbijania plotki uważam za bezsensowną bo w najlepszym wypadku będzie przyzwoita, ale i tak nie odstraszy żadnego lotniska.

W takim razie i na np. Missouri bez sensu jest robić pelotkę.

Mizuri z modułem, AFT i flagą. http://proships.ru/stat/ships/162/. Zaletą jest taka wartość non stop.

Mizuri.thumb.png.3adebfecb1eec82dbc9ce00e92b952bc.png

Kron z dopałką, modułem, ręczną i flagą. http://proships.ru/stat/ships/1133/

Z AFT zamiast ręcznej ma wskaźnik siły AA: 3096. Problemem jest wycofywanie samolotów spod ognia zaporowego przez CV-ki, więc chcąc niechcąc musimy je podpuszczać bliżej, więc nasza obrona jest słabsza, ale nadal słaba to ona nie jest. Aby była wymaksowana musimy w obydwu przypadkach zaznaczać samoloty, bo jeśli nie to tracimy bonus 30%. Jeśli włącza się tylko dopałkę i nie zaznacza eskadr, a ma się moduł + AFT, to Kron ma tylko 2165 siły AA, czyli 57% mego buildu.

Oczywiście przed zmasowanym nalotem, albo X CV to Des-a i spółka się tylko bronią.

image.thumb.png.9e95d5ae3b70379037df3496a2d1d3d0.png

• Cool 1

Players
564 posts
4,989 battles
19 hours ago, Odo_Toothless said:

Tylko nie grajcie tym czymś "na dziób". To nie Stalingrad z 32 mm na przedzie.

Gość sobie stojakował na 18 km i myślał, że jest bezpieczny. Tam weszła pierwsza cyta chyba w skątowany bok, a dwie następne otrzymał w dziób jak podszedłem bliżej. Gracz wg, statów był dobry z wieloma tys. bitew, ale to była jego 2 gra na tym okręcie i pewnie jeszcze nie obczaił, że ma tylko 25 mm z przodu i przebije go nawet 380 mm.

shot-18_06_06_04_07.04-0227.jpg.049d317e56cb1e549c5dd692a948b655.jpg

Co do perków to wezmę moduł AA + ręczne AA (siła x2 podstawki) i tym sposobem będę miał identyczną wartość z rozbiciem jak np. Alzacja z AFT i ręczną.

A no racja. Co do Stalingrad'a to aktualnie dostał nerf'a i ma 25mm taka wersja jest testowana ale za to z większym zasięgiem 23km i HE'kami 4,5k i 33%

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles
10 godzin temu, Dark_Havoc napisał:

Ja tam wziąłem oba plus MiśYuri i Nelsona... a który z nich jest lepszy - to zależy kto jak gra - i jaki typ okrętu mu podpasuje. Mi pasuje bardziej Kronsztad niż Musaszi.

No ja póki co mam misuri,nelsona no i teraz jest pora na kronstada ale waham sie bo jedyna klasa okrętów jaką dobrze mi sie gra to DD musashi nie bardzo mi pasuje....A wiecie może czy WG planuje wprowadzić jakąś niszczarke premium 9 tieru?

[RR1]
Players
40 posts
12,658 battles
7.06.2018 o 09:32, _Agenor_ napisał:

No ja póki co mam misuri,nelsona no i teraz jest pora na kronstada ale waham sie bo jedyna klasa okrętów jaką dobrze mi sie gra to DD musashi nie bardzo mi pasuje....A wiecie może czy WG planuje wprowadzić jakąś niszczarke premium 9 tieru?

Zbieraj węgiel na Blacka ^^

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles
4 godziny temu, Jaberwak napisał:

Zbieraj węgiel na Blacka ^^

a kiedy on bedzie??

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles

Ktoś może  wstawić filmiki z tym okrętem nie z testów i z omówieniem?

Players
564 posts
4,989 battles
34 minutes ago, _Agenor_ said:

Ktoś może  wstawić filmiki z tym okrętem nie z testów i z omówieniem?

Ale wiesz że to temat o Kronshtadt a nie Q&A?? 

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles
12 godziny temu, Razjael napisał:

Ale wiesz że to temat o Kronshtadt a nie Q&A?? 

wiem i fajnie jak by ktos taki filmik z tym okretem tu wstawił z omówieniem  bo filmików z testów jest pełno

Players
564 posts
4,989 battles
12 hours ago, _Agenor_ said:

wiem i fajnie jak by ktos taki filmik z tym okretem tu wstawił z omówieniem  bo filmików z testów jest pełno

Jeśli dalej mówisz o Kronshtdat to filmików masz pełno a umiejętności każdego są inne. Z chęcią napiszę więcej o okręcie jak ogram nim z 50- 100 bitew. Wyżej już masz opinie innych na jego poszczególne aspekty co się w nim podoba a co nie w tym i moje.

Co do wyboru  missouri musashi to missouri. A musashi a kronshtadt to kronshtadt. 

Players
564 posts
4,989 battles

shot-18.06.10_20.46.56-0363.jpg

shot-18.06.10_20.47.03-0228.jpg

shot-18.06.10_20.47.08-0155.jpg

shot-18.06.10_20.47.11-0537.jpg

Bardziej się zastanawiam dlaczego Kronshtadt nie ma możliwości dołożenia modułu wydłużającego działanie samolotu zwiadowczego. A np na Bufallo,Hindenburgu tak jak i na DM, Zao można zamontować te ulepszenie i to na pierwszym slocie a na drugim można dokładać dłuższy radar, hydro czy rozbicie nie wiem czy to nie błąd. A zasięgu nam brakuje 18,2km jak rzuci nas na Xszki to nie jest wesoło w dobie BBków i większośći CA pływających z tyłu. Pomijam gdy dorzuci nam IX czy X tier CV a my mamy moduł na samolot na Xszkach i nie mamy rozbicia:cap_book:

@WG_Lumberjack to było zamierzone działanie na tym okręcie jeśli chodzi o brak możliwości zamontowania ulepszenia na dłuższe działania samolotu zwiadowczego czy zapomnieli tutaj go dorzucić? Jest wgl jakaś szansa, że kronsztadt dostał by buffa do zasięgu? Bo trochę to niesmaczne Kronshtadt 18,2km zasięg i z modem na rozrzut ma prawie 230m rozrzutu, Stalingrad ten sam kaliber i reload zasięg 23km i rorzut taki jak na krążownik przystało czyli 170-180 nie pamiętam dokładnie. Dodatkowo ma na v2 HE o podpałce 34% gdzie Kronshtadt ma 24%. Oczywiście nie będziemy robić dwóch takich samych okrętów ale widać, że grubo się coś nie zgadza. Jak dla mnei rozrzut może być taki jak jest ale na 21km a nie 18km krążkiem.

Jest wgl szansa czy opcja jakiejś petycji etc względem bufnięcia Kronshtadt'owi zasięgu do 20-20,5km lub zostawienie jak jest teraz ale skoro to krążek to jak w przypadku Stalingrad'u dać mu krążkowy rozrzut skoro jest krążownikiem?

• Cool 2

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles

Kronstad mial miec ograniczona ilosc R tak?? a ja mam bez limitu...a i razajel nie mam u siebie tak jak ty masz modyfikacja obrony ppl a i u mnie przeładowanie wynosi ok 15 sek.i tak u mniepodpala raz na ruski rok i cytki tak nie wchodzą....cos grzebali przy nim??nie wiem czy tylko mnie RNG ma gdzieś ale co bitwe ma losowania dmg od 900-6000 i tak w kazdejbiwtie raz po raz cytka wleci

Alpha Tester
857 posts
12,641 battles

Oglądam YT i nie wiem jak się wam trafiają takie losowania. Ja na 7 bitew miałem jedno fajne (w ostatniej) reszta 10 i 9 tier gdzie krążki biły mnie zasięgiem i nie chciały łapać cytadel. Do tego moi towarzysze za wszelką cenę chcieli przeżyć a nie wygrać więc to ja właziłem na capy i ginąłem walcząc z kilkoma wrogami :Smile_izmena:. Po 5 bitwach zacząłem żałować zakupu :Smile_facepalm:(fakt grałem w nocy). W plutonie byłoby na pewno łatwiej ale pływam sam i mam kiepskie wyniki. Może gram za agresywnie ale ten okręt nie ma zasięgu aby pływać w grupie strzelającej z 20 km i ktoś musi walczyć o capy. Na razie jestem trochę rozczarowany (bo nie udało mi się staranować Misi chociaż straciła 55 tys. dmg :Smile_sad:) bo cytadel dość mało a dziobem nie bardzo da się tankować.

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles
41 minut temu, w_wilk napisał:

Oglądam YT i nie wiem jak się wam trafiają takie losowania. Ja na 7 bitew miałem jedno fajne (w ostatniej) reszta 10 i 9 tier gdzie krążki biły mnie zasięgiem i nie chciały łapać cytadel. Do tego moi towarzysze za wszelką cenę chcieli przeżyć a nie wygrać więc to ja właziłem na capy i ginąłem walcząc z kilkoma wrogami :Smile_izmena:. Po 5 bitwach zacząłem żałować zakupu :Smile_facepalm:(fakt grałem w nocy). W plutonie byłoby na pewno łatwiej ale pływam sam i mam kiepskie wyniki. Może gram za agresywnie ale ten okręt nie ma zasięgu aby pływać w grupie strzelającej z 20 km i ktoś musi walczyć o capy. Na razie jestem trochę rozczarowany (bo nie udało mi się staranować Misi chociaż straciła 55 tys. dmg :Smile_sad:) bo cytadel dość mało a dziobem nie bardzo da się tankować.

Ja tutaj na forum wstawiłem swój filmik gdzie udało mi sie nim 11 cytadel

wstawić w jednej bitwie ;-) najlepiej wchodzą w krążowniki  nigdy nie wpływam na capy bo to pewny zgon ;-) nie dawno miałem bitewke gdzie staranowałem lowa ja maiłem 5000hp a on 68tys i padł jak kafka ;-)

Alpha Tester
857 posts
12,641 battles

Właśnie widziałem na YT i podziwiam ale ja mam zwykle Zao, Moskwy, Hindenburgi i innych gości którzy walą z daleka (często zza pancerników). W moich bitwach nikt nie chce kapować więc idę z przymusu bo inaczej bitwa będzie krótka (dychy nie lubią ryzyka ?). Ostatnio przy stanie 5-3 dla nas Zao uciekł z capa bo ktoś do niego strzelił chociaż wiedział, że to spowoduje przegraną.:Smile_facepalm: Poczekam na szczęśliwsze losowania.

[BUSHI]
Players
3,624 posts
18,603 battles
godzinę temu, _Agenor_ napisał:

Cytki fajne, ale teraz rozumiem czemu pływając DD-kiem bywają gry, gdy nikt nie strzela do wyspotowanych wrogich. Ot siedzą na lornetce i gdzieś tam snajpią ... Przez cały ostrzał Donskoja świecił się DD-ek na C. Ja bym walił do niego nawet grając pancerzem. Szkoda salw, ale co zrobić gdy krążki pykają po wszystkim, tylko nie po tym co trzeba.

Nie siedź też tak uporczywie na lornetce. Salwa - widok ogólny i rozglądanie się - salwa itd. To są moje 2 uwagi.

[P_M_W]
Players
1,226 posts
7,419 battles
12 minuty temu, Odo_Toothless napisał:

Cytki fajne, ale teraz rozumiem czemu pływając DD-kiem bywają gry, gdy nikt nie strzela do wyspotowanych wrogich. Ot siedzą na lornetce i gdzieś tam snajpią ... Przez cały ostrzał Donskoja świecił się DD-ek na C. Ja bym walił do niego nawet grając pancerzem. Szkoda salw, ale co zrobić gdy krążki pykają po wszystkim, tylko nie po tym co trzeba.

Nie siedź też tak uporczywie na lornetce. Salwa - widok ogólny i rozglądanie się - salwa itd. To są moje 2 uwagi.

Dziękuje za uwagi i przyjmuje je z pokorą :Smile_Default:.a tutaj bitka z taranowaniem ;-)

Był pewny że przetrwa

[MS-B]
[MS-B]
Players
715 posts
9,577 battles
2 godziny temu, _Agenor_ napisał:

wstawić w jednej bitwie ;-) najlepiej wchodzą w krążowniki  nigdy nie wpływam na capy bo to pewny zgon ;-) nie dawno miałem bitewke gdzie staranowałem lowa ja maiłem 5000hp a on 68tys i padł jak kafka ;-)

Cienias :) Poniżej bitwa, gdzie Kronsztadem wbiłem 15 cytadel :Smile-_tongue:

shot-18.06.09_08.36.37-0043.jpg

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.