Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Razjael

Kronstadt IXT

133 comments in this topic

Recommended Posts

Players
564 posts
4,989 battles
13 hours ago, Manco_ said:

Nie ma co przesadzać FLAMU czy jak mu tam to bdb zawodnik nie ma co mówić. Prawda jest taka, że kronsztadt najpierw skrajnie beznadziejny i słaby a teraz wydaje się baaardzo w porządku, pamiętajmy, że to pierwszy super krążownik z 305[ będzie stalingrad, alasaka i coś tam IJN były plany] więc ciężko tu coś mówić, mimo to prezentuje się BDB.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
382 posts
13,049 battles

Czy któryś z testerów mógłby mi powiedzieć jak z aa tego krążownika. Czy to da rade obronić się przed równorzędnym CV czy ostatnim zwyczajem WG kolejna karma dla CV? 

Players
564 posts
4,989 battles

Jeżeli nic się nie zmieniło:

1.2km  30dps            z rozbiciem:  90dps

3.5km 85dps                                      255dps

5.0km 59dps                                       237dps

Co z tego można zrobić? Zależy od buildu i kapitana oraz o to czy pytasz z aktywnym rozbiciem czy bez niego [można dorzucić moduł do rozbicia aby wydłużyć do 60s]

ile można z tego wyciągnąć?  Kapitan pdst i zaaw trening da nam bonus 20% do zasięgu i 20% do DPS'u do tego dokładamy flagę pod AA dodatkowe 10%DPS. I ręczna opl aby zwiększyć dwukrotnie dmg na 5km.

Można dorzucić moduły np zamiast reloadu +25% do DMG AA a także zamiast rozrzutu dać moduł na dodatkowe 20% zasięgu. Okręt ma samolot zwiadowczy nie wiem czy także myśliwski?[ale nie pamiętam czy nie podmienia się go za jakiś ważny cosumable]

A więc tak,  tutaj podam ci jak to wygląda z Kapitanem z PDST i ZAAW treningiem, flagą i ręczną OPL[czyli buff+20% zasięg i +30% aa dps + dwukrotne zwiększenie DMG dla dział o największym zasięgu]

1,4km  39-40dps          z rozbiciem:  [nie działa za mały kaliber]

4,2km  113dps                                      339dps

6,0km  158-160dps                              480dps      z ręczną OPL

Full build czyli Kapitan z pdst,zaaw i ręczną do tego flaga, zamiast rorzutu zasięg AA a zamiast reloadu dodatkowy dmg AA[ czyli +40% zasięg i 55% dmg]

1,6km    46dps                               z rozbiciem : [nie działa za mały kaliber]

4,9km     130dps                                                    381dps

7,0km      182dps                                                   546dps    z ręczną OPL

Wszystko liczone z bani zasięg raczej taki jak policzyłem dmg może różnić się 1 do 4 dps. 

Moje zdanie wybieram pierwszy build czyli Kaptan BFT, AFT i ręczna OPL +flaga10%do dmg, druga wersja full AA jest bez sensu ponieważ musimy zrezygnować z szybszego reload'u i zamiast 16,3s mamy 18,5s, ewntualnie można rozważyć rozrzut a zasięg ale to tylko w przypadku wzmożonych aktywności CV i pod warunkiem, że nie będzie większych różnic przy grze Z i BEZ modułu na rozrzut.

Ewentualnie : Z consumabli mamy standardowo rozbicie radar i naprawkę, któryś można było podmienić na samolot zwiadowczy a jeżeli jest to samolot myśliwski też powinien być wtedy można pokusić się o skill za 1pkt i wypuszczamy dwa samoloty myśliwiskie, jeden da nam z 90dps a więc dwa dadzą 180dps na dystansie hmmm 6km mimo to raczej bym tego nie brał radar to jednak radar mimo, że nasz reload dużo nie da to jednak inni też z niego korzystają.

Pozdrawiam

• Cool 2

Players
564 posts
4,989 battles
2 hours ago, Barwena said:

Czy któryś z testerów mógłby mi powiedzieć jak z aa tego krążownika. Czy to da rade obronić się przed równorzędnym CV czy ostatnim zwyczajem WG kolejna karma dla CV? 

Sorki zapomniałem wrzucić kłodki :cap_like:

Players
115 posts
14,848 battles

To jest jakiś [edited], żeby  krążownik takich rozmiarów miał ograniczoną liczbę grup naprawczych (4 ?). To będzie grać w bitwach głównie na IX i X, w których spam pociskami burzącymi jest na porządku dziennym. Dla mnie są tylko 2 wyjątki, żebym w ogóle zainteresował się tym stalinium:

1. Okręt otrzyma lepsze opancerzenie dziobu, rufy i/lub nadbudówek.

2.  Okręt będzie posiadać normalną (nielimitowaną) grupę naprawczą.

Jak nic się nie zmieni, to zostawię wolny exp/dublony czy za co on będzie do zdobycia na inny okręt. 

• Funny 2

Players
564 posts
4,989 battles
5 hours ago, popylacz1991 said:

To jest jakiś [edited], żeby  krążownik takich rozmiarów miał ograniczoną liczbę grup naprawczych (4 ?). To będzie grać w bitwach głównie na IX i X, w których spam pociskami burzącymi jest na porządku dziennym. Dla mnie są tylko 2 wyjątki, żebym w ogóle zainteresował się tym stalinium:

1. Okręt otrzyma lepsze opancerzenie dziobu, rufy i/lub nadbudówek.

2.  Okręt będzie posiadać normalną (nielimitowaną) grupę naprawczą.

Jak nic się nie zmieni, to zostawię wolny exp/dublony czy za co on będzie do zdobycia na inny okręt. 

4 są w standardzie, z nadzorcą i premium grupą masz 6. Ogólnie mi samemu w niesmak, że mamy ograniczoną grupę naprawczą no ale cóż. Duża ilość hp, naprawka na bdb poziomie więc trzeba będzie się popalić, grupa naprawcza tylko na zalania. Jeżeli ktoś gasi każdy pożar to nigdy mu nie starczy. 

Bez urazy ale miejmy nadzieję, że więcej graczy spojrzy w ten sam sposób co ty i zrezygnują z zakupu tego okrętu. Co do ceny to na 90% będzie to 750tyś free expa. 

[2137]
[2137]
Weekend Tester
317 posts
6,474 battles
9 hours ago, Razjael said:

4 są w standardzie, z nadzorcą i premium grupą masz 6. Ogólnie mi samemu w niesmak, że mamy ograniczoną grupę naprawczą no ale cóż. Duża ilość hp, naprawka na bdb poziomie więc trzeba będzie się popalić, grupa naprawcza tylko na zalania. Jeżeli ktoś gasi każdy pożar to nigdy mu nie starczy. 

Bez urazy ale miejmy nadzieję, że więcej graczy spojrzy w ten sam sposób co ty i zrezygnują z zakupu tego okrętu. Co do ceny to na 90% będzie to 750tyś free expa. 

Kiedyś ktoś z WG przebąkiwał, że ograniczona naprawka,tak jak na Rewolucji, prawdopodobnie będzie ficzerem ruskich pancerników. W mojej opinii szybka, ale ograniczona Rka sprawdza się na 5 tierze, jednak na 8/9/10 tierze na pewno będzie niedomagać. Nie zdziwiłbym się, gdyby WG wypuściło Krondstadta z ograniczoną Rką, żeby przetestować to rozwiązanie w wysokoteirowym środowisku przed wprowadzeniem ruskich bb. 

Players
2,271 posts
5,287 battles
1 hour ago, MK1D said:

Kiedyś ktoś z WG przebąkiwał, że ograniczona naprawka,tak jak na Rewolucji, prawdopodobnie będzie ficzerem ruskich pancerników. W mojej opinii szybka, ale ograniczona Rka sprawdza się na 5 tierze, jednak na 8/9/10 tierze na pewno będzie niedomagać. Nie zdziwiłbym się, gdyby WG wypuściło Krondstadta z ograniczoną Rką, żeby przetestować to rozwiązanie w wysokoteirowym środowisku przed wprowadzeniem ruskich bb. 

To bardzo możliwe. A ograniczoną eRkę na RU BB można zboostować tym, że okręt sam w sobie byłby trudny do podpalenia - na pewno daliby radę to zrobić.

Players
564 posts
4,989 battles
10 hours ago, MK1D said:

9 hours ago, henryk5pio said:

To bardzo możliwe. A ograniczoną eRkę na RU BB można zboostować tym, że okręt sam w sobie byłby trudny do podpalenia - na pewno daliby radę to zrobić.

Zobaczymy jak to wyjdzie, jak będzie to czyste ZŁO na wysoko tierowej grze to zmienią to raczej większy problem nie będzie. Czas pokaże.

[BUSHI]
Players
3,627 posts
18,614 battles
16.05.2018 o 22:49, Razjael napisał:

1.2km  30dps            z rozbiciem:  90dps

Mały błąd. Rozbicie potrzebuje dział kalibru większego lub równego 25 mm. (na CV-kach są inne wartości)

http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Defensive_AA_Fire_Data

Players
564 posts
4,989 battles
2 minutes ago, Odo_Toothless said:

Mały błąd. Rozbicie potrzebuje dział kalibru większego lub równego 25 mm. (na CV-kach są inne wartości)

http://wiki.wargaming.net/en/Ship:Defensive_AA_Fire_Data

Fakt już zmieniam :Smile-_tongue: Na 1.2km mamy kaliber 12mm więc rozbicie nie działa. :Smile_coin: Mimo, że nawet nie ma sesnu brać ich pod uwagę bo na 1.2km to już dużo nie dadzą.

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,616 battles

Wczoraj spotkałem go po przeciwnej stronie. Strzelał się z Donskojem i Ibuki. Poczłapałem do nich moim KGV, Zanim dopłynąłem rozwalił Donskoja, chwile później Ibuki nie wiem, chciał go storpedować czy co, pokazał mu na kilku km burtę i poszedł na dno. Miałem +/- 60 k HP on +/- 28k. Zaczęliśmy wymianę uprzejmości. Niestety przez brak camo na kapitanie miał przewagę spota co wykorzystywał. Ostatecznie jak szedł na dno (1,5 km przed moim dziobem ) zostało mi, po zgaszeniu pożaru, 1800 HP (po użyciu w czasie walki 1 naprawki). Czy to AP, czy HE przebijał się przez mój dziób. Jego salwa AP w burtę z 12-13 km siadłą za +/- 15k (moja w niego bez cytki z AP też raz siadłą w okolicy 12-15k).

Nie wiem jakiego to ma RoFa ale na moją 1 salwę odpowiadał 2-2,5 i całkiem skutecznie podpalał. 

Players
564 posts
4,989 battles
On 18.05.2018 at 2:54 PM, Ter_ion said:

Wczoraj spotkałem go po przeciwnej stronie. Strzelał się z Donskojem i Ibuki. Poczłapałem do nich moim KGV, Zanim dopłynąłem rozwalił Donskoja, chwile później Ibuki nie wiem, chciał go storpedować czy co, pokazał mu na kilku km burtę i poszedł na dno. Miałem +/- 60 k HP on +/- 28k. Zaczęliśmy wymianę uprzejmości. Niestety przez brak camo na kapitanie miał przewagę spota co wykorzystywał. Ostatecznie jak szedł na dno (1,5 km przed moim dziobem ) zostało mi, po zgaszeniu pożaru, 1800 HP (po użyciu w czasie walki 1 naprawki). Czy to AP, czy HE przebijał się przez mój dziób. Jego salwa AP w burtę z 12-13 km siadłą za +/- 15k (moja w niego bez cytki z AP też raz siadłą w okolicy 12-15k).

Nie wiem jakiego to ma RoFa ale na moją 1 salwę odpowiadał 2-2,5 i całkiem skutecznie podpalał. 

OB mają bodajże 21 czy 24% podpałki dmg 4200 lub 4400. Przeładowanie z modem z 18,5s na 16,3 z adrenaliną mogło z 15s wyjść. Zapowiada się fajny okręt.

Players
564 posts
4,989 battles

ST. Balance changes. Soviet cruiser Kronshtadt, tier IX.

Damage Control Party I and II consumables are now similar to those of other cruisers.
Active time - 5 seconds; cooldown - 90 seconds for standard and 60 seconds for premium consumable. Unimited charges.
Spotting Aircraft consumable is moved to the 2nd slot instead of the Hydroacoustic Search.
The consumable set now looks like this: Damage Control Party, Defensive AA Fire/Spotting Aircraft, Surveillance Radar, Repair Party.
With this toolbox, high-tier Soviet cruisers will always have Surveillance Radar which makes them more uniform and clear for most of the players. Replacing the Hydroacoustic Search will simply underline the ship's role - fighting other cruisers and battleships. When it comes to confronting destroyers - Kronshtadt should rely on her maneuverability and Surveillance Radar. Swapping the Damage Control Party will slightly decrease ship's survivability in close combat, yet her overall survivability is currently the best among all cruisers.
Currently the ship is in the final stages of testing and she will soon become available for purchase in the game client for 750 000 FreeXP.

Podsumowując, przestańcie płakać :D
-Grupa naprawczo-ratunkowa ma być podobna do tych na innych krążkach, więc jest nieskończona a najprościej nie ma ładunków.[zmniejszyło to przeżywalność okrętu na bliższym zasięgu]
-Samolot zwiadowczy został przeniesiony i można go wybrać zamiast hydro
-Consumable wyglądają następująco : Grupa naprawczo ratunkowa[bez limitu użyć], Rozbicie/Samolot zwiadowczy, Radar, Naprawka

Aktualnie okręt przechodzi ostatnie fazy testu i wkrótce zawita do klienta gry, gdzie będzie można go zakupić za 750k free expa.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
382 posts
13,049 battles
On 24.05.2018 at 10:18 AM, Razjael said:

Consumable wyglądają następująco : Grupa naprawczo ratunkowa[bez limitu użyć], Rozbicie/Samolot zwiadowczy, Radar, Naprawka

No to wygląda nieźle, będzie z tego łódka.

[KURLA]
Players
1,346 posts
7,241 battles

Wracając do kwestii naprawki - wg mnie zmiana naprawki z szybkiej ale z ograniczoną liczbą ładunków na nielimitowaną standardową to nerf. W niewielu bitwach zdarza mi się kliknąć "R" więcej niż te 6 razy (w tych kilku zagranych Rewolucją grach ani razu nie zabrakło mi ładunków), za to dość często podczas walki w zwarciu brakuje możliwości spalenia dwóch "R-ek".

• Cool 1

[LUZ]
Players
2,573 posts
4,190 battles
PSA to any early buyers of the Kronshtadt, those AP shells need 50mm armor to arm, and with the games being packed with Clevelands right now, you're going to be swimming in overpens. This pen goes both ways, as you can citadel BBs at range, but meta right now is against the ship.

5

[KURLA]
Players
821 posts
11,945 battles
16 hours ago, Manco_ said:

PSA to any early buyers of the Kronshtadt, those AP shells need 50mm armor to arm, and with the games being packed with Clevelands right now, you're going to be swimming in overpens. This pen goes both ways, as you can citadel BBs at range, but meta right now is against the ship.

Jak na razie meta jest taka, że jej nie ma, bo EU jeszcze nie działa. 

Swoją drogą pogląd flamu bardzo odkrywczy, wart tweeta i wstawiania go 4 razy na forum. 

[2137]
[2137]
Weekend Tester
317 posts
6,474 battles
33 minutes ago, ExecutionInProgress said:

Swoją drogą pogląd flamu bardzo odkrywczy, wart tweeta i wstawiania go 4 razy na forum. 

Bardziej WG zasługuje na szkalunek, że w kliencie gry jeszcze nie umieścili informacji na temat czułości i opóźnienia zapalnika.

[LUZ]
Players
2,573 posts
4,190 battles
1 hour ago, ExecutionInProgress said:

Odnoszę wrażenie, że się czepiasz. Informacja, która ma wpływ na wydanie sporej kasy/efektu setek godzin gry, jest warta powtarzania. Bo takie rzeczy, jak aktywacja zapalnika i jej praktyczne efekty, sprawdza może 0,1% graczy.

• Cool 1

[KURLA]
Players
821 posts
11,945 battles
8 minutes ago, Manco_ said:

Odnoszę wrażenie, że się czepiasz. Informacja, która ma wpływ na wydanie sporej kasy/efektu setek godzin gry, jest warta powtarzania. Bo takie rzeczy, jak aktywacja zapalnika i jej praktyczne efekty, sprawdza może 0,1% graczy.

Dla takich graczy, którzy nie sprawdzają nie ma znaczenia coś tak abstrakcyjnego jak "aktywacja zapalnika". 

Nie ma też tak naprawdę znaczenia jaka jest w dniu dzisiejszym czy przez parę najbliższych dni meta w postaci wysypu Clevelandów. Wszystko i tak powróci do normy z 5+ bebeczkami na bitwę. 

Nie sądzę też że ten tweet był skierowany do wahających się i miał wpłynąć na decyzję o kupieniu. Bardziej chodzi o to żeby ludzie nie frustrowali się jak już i tak kupią okręt, że mają same overpeny. Ale frustracja tych 99,9% graczy i tak będzie, brak zrozumienia mechanik i tak będzie, więc większego sensu pisania takiego tweeta nie widzę. 

[P_M_W]
Players
1,236 posts
7,495 battles

Rozmazałem z graczami  w grze i ci co go kupili to żałują że jest straszny nie wypał.

• Funny 2

[TF16]
Players
990 posts
18,114 battles

Zależy kto co się po tym spodziewał.

Pierwsza bitwa... jeszcze po patchu miałem 12-13fps i 100pingu... Plus taki, że jak widać nawet fajnie zarabia.

Po dwóch bitwach- APki całkiem fajne, HEki mogłoby również dobrze nie być. W drugiej bitwie w Miśka na 17-18km 2cyty. Sam niestety też zbiera, próbowałem się skątować i cofać żeby nie wyjść na Missouri i Montane to dostałem za jakieś pół HP...

shot-18.05.31_14.31.03-0948.jpg

shot-18.05.31_14.31.11-0791.jpg

shot-18.05.31_14.31.15-0739.jpg

shot-18.05.31_14.31.21-0957.jpg

[P_M_W]
Players
1,236 posts
7,495 battles

Mam filmik z nim ogólnie to on pali się jak diabli ale też potrafi walnąć....ten co widziałem to 3mał sie przy skałach wypływał strzelił i się chował...

Beta Tester
3,620 posts
11,567 battles

Mi się bardzo podoba, po rozegraniu 7 walka stwierdzam ze go po lubię. Okręt dużo wybacza, i fajnie zarabia. Jeśli grasz przeciw niemu niemożna go lekceważyć, wsadzenie w pancki cytadel na dystansie 10 km ap żaden problem. Jak dla mnie okręt dla ludzi obeznanych z ruskimi krążkami. Reszta niech się trzyma lepiej od niego z daleka. Śmiech bo na razie średni dmg mam na nim wyższy niż na t9-t10 na których grałem. Zobaczymy po 20 walkach

shot-18.05.31_20.21.33-0144.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.