Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
teksovalye

Uçak gemisi oynayan TECRÜBELİ ARKADAŞLAR

12 comments in this topic

Recommended Posts

[TEK1]
Players
23 posts
7,402 battles

Herkese Merhaba,

Sevgili arkadaşlar Abiler, Kardeşler. Özellikle uçak gemisi oynayan arkadaşlar. tecrbelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Genelde Zırhlı oynamayı tercih eden ve seven birisiyim.  9. Seviye Alman zırhlıyla alıp oyuna devam etmeye çalışıyorum. 

Seviye Yükseldikçe Karşıma çıkan Deneyimli ve kaliteli oyuncu sayısıda çoğalıyor Haliyle.

Deneyimli Oyuncu Kendini Göstermiyor,Kolay hedef olmuyor. Kısaca 9.10. Seviyelerde Aktif oyun değil daha çok saklambaç oynuyoruz.

(Oyun Bu,Saklanarak oynan oyundan nasıl keyif alıyorlar onu anlamıyorum)

7. 8. ve 9. seviyelerde İllalah ettiğim,ekran karşısında çıldırdığım , Aslanı kediye boğduran muhrip sınıfı gemiler yüzünden Ani Bir kararla Uçak gemisi kasmaya karar verdim.

zoraki  5. seviye  1 Japon uçak Gemisi ve 1 de Amerikan 5. Seviye Amerikan uçak gemisi yaptım.

Uçak Gemisi olarak çok fazla deneyimim yok. Lakin Mantık yürütecek kadar hesap kitap yapıyoruz. Tecrübsizliğimden dolayı eksik ve hatalarım olabilir. Amacım bu hatayı nerede yaptığımı anlamak ve çözmek. Yok sa daha yeni başladığım uçak gemisi serüvenine son vermeyi düşünüyorum.

Biraz forumda Araştırdım birazda oyun deneyimiyle edindim. ABD savaş Gemilerinin avcı sayısı fazla. Ama aynı anda hizmet veren filo sayısı az.

Caponların Avcılar pert, Ama Aynı anda 2 Torpido filosu bir avantaj gibi. 

Lakin Caponların bu torpido uçaklarını koruyamadıktan sonra bir anlamı yok.

Avcılar.

Şimdi,ABD ile oynuyorum,Avcı sayısının çokluğuna güveniyorum.Ama tükürdümün 4 tane capon uçağı benim avcıları 2 şer 2 şer indiriyor.(nerde avcı üstünlüğü diyorum) kendime.

Gaza Gelip,  Capon avcıyla tenhada dalıyorum ABD avcısına,  Muhtemelen adam bana bi yerleriyle gülüyodur. Kayıpsız Doğruyor beni.

Torpidocular.

ABD nin torpidocuları Güzel, Sık aralıklarla torpido atılıyor. Kaçma ihtimali yok gibi. Zırhlılar Çok etkili uçak savunması yaptıkları için şanslıysam 2 tane düşüyor. 4 tane ataşleniyor. Adam da zaten 2 gün önceden dönmeye başladığı için Torpidonun isabet etme oranı sıfıra yaklaşıyor. Adam dönmeye devam etsin. Bende uygun açı yakalayım diye beklersem Zaten elimde uçak kalmıyor.

Zırhlılar Haliyle Elimde uçak bırakmadıkları İçin Muhrip ve Kruvazörlere yöneliyorum. Onlarda okadar sakinlerki sağolsunlar. ("Amca sen yanlış adama geldin" der gibi)

Boğaya Kırmızı pelerin sallayan Matador Gibi, "Hoooop, Oleeyy" çekerek İçlerinden ve yanlarından geçerek yollarına devam ediyorlar.

Capon torpidocuları biraz daha iyi gibi.  Sağdan Soldan Çapraz giriş yapıyorum. İlla 2-3 tane denk geliyor. Ama koruması zayıf. İlla Bekle Bekle. Müsait adam tenhada yakalarsan git kafasına çök. O zamana kadar da oyunun kaderi şekillenmiş oluyor.

Bombacılar

Bombcıları genelde önden yolluyorum. Ona hedef alsınlar. Torpidocularıma dokunmasınlar diyerek. Daha çok bu amaca yarıyor.

Şimdi arkadaşlar, Abiler ve değerli kardeşler. Millet uçak gemisiyle harikalar yaratırken, Oyuna tam katkı yapıyorlarken. Oynadığım her oyunda uçak gemileri ortalama 3-4 gemi yok ediyorken .  Ben çoğunlukla 1 de belki kalıyorum. Millet harikalar yaratırken. Ben faydalı olamıyorum.

Yada belki çoğunluk bu şekilde dir. Bilemeyiz.

Kısaca nelere dikkat etmem. Neler yapmam. youtube de envai çeşit video izledim ama. Beceremiyorum sanırım. Fkirlerinize ve yönlendirmelerinize ihtiyacım var.

Bu Gemiler ileriki seviyelerde de böyleyse hiiç devam edip zaman kaybetmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Yani Zırhlılara yaklaşamıyorsak, Muhrip ve Kruvazör Vuramıyorsak. Neden oynuyoruz Bu uçak gemisini.

Saygılar.

Players
213 posts
3,836 battles

Merhaba,

Anlattığınız bir çok şeyi benim uçak gemisi kullanırken yaptıklarım gibi yapıyorsunuz. Yani tümüyle eksik, yanlış:cap_haloween:

Full Broadside'ın videolarını izlemenizi öneririm. Sürekli o an ki durumu anlatarak oynuyor. Dolayısıyla çok faydalı oluyor. Diğer gemi türleri için de çok faydalı videolar var. 

https://www.youtube.com/channel/UCA7-kTWbA7cPf3_G9OZ_Qkw

Bir de Capon değil, Japon:cap_wander::Smile_Default:

İyi oyunlar.

[BV]
Players
1,228 posts
12,613 battles

Öncelikle oyunun en nefret edilen ve en zor sınıfını kasmaya başladığını belirtmek isterim. Diğer üç sınıf aşağı yukarı tamamen hasara oynansada, uçak gemisi destek rolünü üstleniyor bir nevi. 4-5 dakikada bir saldırı yapabiliyorsun. Geminin düşmanlara yakınlığına göre maç boyunca en fazla 6 kez saldırıya çıkıyorsun. Şanslıysanda uçaksavar yok ise daldığın gemiyi silebilirsin.

Yanlış anlamadıysam şu an iki ülkede de Tier 5 kullanıyorsun. Zuiho'nun avcı sayısı her ne kadar az olsada, 6. seviye avcı kullanılıyor. Eğer bir de üstüne Hava üstünlüğü yeteneği varsa kaptanda, Bogue için bir nevi sıkıntı bu. Fakat kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, Bogue'nin avcıları seviyesinde güçlü kalıyor. Bogue 3 farklı avcı taşıyabiliyor. En sonuncusunu açman sana maksimum etkinlik sağlayacaktır. Kaptan yetenekleri ve yükseltmeler ise baya etki ediyor. Oynayış forumunda Kaptan yetenekleri ve yükseltmeler ile ilgili bir tavsiye konum var, ona göz atabilirsin.

Saldırı olarak zaten oynadıkça kendini geliştirirsin zamanla. Tier IV ve V'de maalesef manuel saldırı yapılamıyor. Fakat Ryujo & Independence açtığın zaman manuel saldırı yapabileceksin. Gerekirse iki gemide de 400-500'den fazla maç at. Hemen üst seviyeye geçmek zorunda değilsin. Saldırı yeteneklerini düşük seviyelerde geliştir. İlk önce bombaları göndermen gayet iyi bir seçim. Çünkü su aldırma çok daha uzun sürüyor. Düşük seviyelerde uçaksavar olarak tehlikeli gemiler belli zaten ( Cleveland, Bayern, Konig, Nürnberg, Kirov vs. ) Bu arkadaşlara maçın başında saldırmak zorunda değilsin. Şöyle bi' 2 - 3 dakika geçsin, bırak uçaksavarları biraz kırılsın. Bu sayede minimum uçak kaybıyla saldırı yapabilirsin. Bu Tier 5'de de geçerli, Tier 10'da da.

Uçak gemisi oynarken sadece kendi uçaklarını korumaya yönelik oynamamalısın. Senin uçakların önemli fakat, dost gemilerinde önemli. Her zaman saldırıyı, savunmadan sonra yapmalısın. 1 dakika geç saldırı yaparsan çok bir şey kaybetmezsin. Fakat dost gemini kurtarmış olursun.

Uçak gemisi hakkında bir çok şey söylenebilir ( Uçaksavarı düşük gemilere git, kruvazörlere saldırmakdan kaçın, spot yap ) fakat oyun esnasında her şeyi yapmak durumunda kalabilirsin. Uçak gemisi ile önceliğin her zaman takımı korumakdan yana olmalı. Takımını korumak sadece düşman uçaklarından korumak değildir. Takım iki tarafa ayrıldıysa, hangi kanat daha güçsüzse o tarafa yardımcı ol ki, o kanat yıkılmasın. Eğer o kanat yıkılırsa yüksek ihtimal o maç kayıp olacaktır. Gerekirse bütün uçakların yok olsun o sırada, fakat senin verdiğin hasar o kanada yardımcı olduysa bu gayet yeterli bir kazanç.

Şu an için söyleyebileceklerim ve aklıma gelenler bunlar. Herkes istediğini söyler & video hazırlar fakat bu gemi sınıfı diğerlerine benzemiyor. Kısa sürede Ryujo & Independence açmaya bak ve olabildiğince takıl bu iki gemide. Avcılarını kontrol etmeyi öğren, nerede ne zaman kime saldıracağını artık otomatikmen düşünebildiğin zaman bu iş olmuş demektir. Umarım kısa sürede harikalar yaratan oyunculardan birisi olursun. İyi oyunlar! :Smile_honoring:

• Cool 1

Beta Tester
27 posts
10,258 battles

Başlarda bende zorluk çektim. Çoğu defa uçak gemisi oynamayı bırakıp tekrardan devam ettim. 4. ve 5. seviyelerde manuel saldırı yapamıyorsun (alt saldırısı). 6. seviye ve sonrasında manuel saldırıyı kullanabiliyorsun. 6. seviye gemilerde alt saldırsına alışmanı öneririm. Her seviyede uçaksavarı güçlü gemiler karşına çıkacak. Biraz sabretmen gerekiyor. Aynı şekilde sende senin takımındaki uçaksavarı güçlü gemilerden yararlanabilirsin. 7. seviyeye geldiğinde özellikle Hiryuda alt saldırısını başarılı yapabiliyor, bombacı ve torpidocuyu düzgün kombolayabiliyor ve temkinli hareket ediyorsan oyundan çok zevk almaya başlıyorsun. Ayrıca eğer bir muhribi etrafında uçaklarını düşürecek bir gemi olmadan yakalarsan üstüne bir avcı vs. dik hatta torpidoyla vurmaya çalış. Bunu özellikle oyunun başında yaparsan takımına moral ve avantaj sağlarsın. 

• Cool 1

[TEK1]
Players
23 posts
7,402 battles

Hımm, Şimdi verdiğiniz bilgiler ve tavsiyeler çok değerli.

Gerçekten faydasını görmeye başladım sanırım. Eh işte Akıl Akıldan üstündür diye boşuna demiyorlar.

Tavsiyeler doğrultusunda daha önce yapmadığım şeyleri yapmaya ve doğru diye yaptığım hataları azaltınca sanırım faydaları olmaya başladı.

Zırhlı mantığıyla uçak gemisi oynamak farklı oluyormuş gerçekten. 

Çok teşekkürler.

• Cool 1

[TEK1]
Players
23 posts
7,402 battles

Tavsiyeler ve Küçük Değişiklikler işe yaradı sanırım. Tekrardan teşekkür ederim. :)

Ben ki ortalama (uçak gemisiyle, ortalama 1 savaşta, 1 gemi belki batırıyordum) Takıma bi türlü fayda sağlayamıyordum. :D

Lakin bu gün  genel de hep 3 er 3 er gidince bi şahlandıydım. Bu sahneden sonra çok pis gaza gelmiş durumdayım :D

Adsız.png

• Cool 1

[GREAT]
Players
161 posts
10,281 battles

Alt seviyelerde sorun değil ki mesele üst seviyelerde yaşanıyor , güçlü uçaksavar savunmasına sahip gemiler. Üstüne birde Katapult avcı kaldırınca bir de üstüne çılgın gibi oynayan uçak gemisinin hakkını veren adamlara denk geldiğinde baya bir soğutuyor oyundan!

[TEK1]
Players
23 posts
7,402 battles

Yukarda bir arkadaşın dediği gibi. 6. Seviyeye geçip  söyledikleri ALT duruma kendimi alıştırmak. 300-500 kaç maç gerekiyorsa yapmaya çalışacağım.

Dediğiniz üst seviyeler durumuna gelince üst seviyede herşey zor. Oyunun keyfi altlarda çıkıyormuş inan.

Puantaj değilde eğlenmeye oynuyorsan T5-T6 yeter diye düşünüyorum.

Sonra şu üst seviyeler varya. Oyuncular lvl atladıkca çok korkak oluyor. Vurucaz diye yana döne adam arıyoz. Adam ararken de kolay hedef oluyoruz.

T9 Zırhlım var.  T10 Maçlar geliyo çoğunlukla. Seviyen düşük olduğu için aldığın her isabette feleğin şaşıyor.

Öyle saklan taşın arkasına, kafasını kaldırana "dekman dekman" çocukca oyun oynamakda bana ters. Oyun etiğine uymuyor bence.

Oyundan soğutma mevzuuna gelince.

Zırhlıyla muhrip denilen illet belanın maskarası ol. Bak soğuma nasıl oluyor. O zaman anlarsın. :) :D

[BV]
Players
1,228 posts
12,613 battles
1 saat önce, teksovalye dedi:

Yukarda bir arkadaşın dediği gibi. 6. Seviyeye geçip  söyledikleri ALT duruma kendimi alıştırmak. 300-500 kaç maç gerekiyorsa yapmaya çalışacağım.

Dediğiniz üst seviyeler durumuna gelince üst seviyede herşey zor. Oyunun keyfi altlarda çıkıyormuş inan.

Puantaj değilde eğlenmeye oynuyorsan T5-T6 yeter diye düşünüyorum.

Sonra şu üst seviyeler varya. Oyuncular lvl atladıkca çok korkak oluyor. Vurucaz diye yana döne adam arıyoz. Adam ararken de kolay hedef oluyoruz.

T9 Zırhlım var.  T10 Maçlar geliyo çoğunlukla. Seviyen düşük olduğu için aldığın her isabette feleğin şaşıyor.

Öyle saklan taşın arkasına, kafasını kaldırana "dekman dekman" çocukca oyun oynamakda bana ters. Oyun etiğine uymuyor bence.

Oyundan soğutma mevzuuna gelince.

Zırhlıyla muhrip denilen illet belanın maskarası ol. Bak soğuma nasıl oluyor. O zaman anlarsın. :) :D

Eğlencesine oynamak istiyorsan T6 iyi oluyor aslında. Çünkü bende arada Ryujo, Hiryu ve Saipan üçlüsünü dönüyorum. Uçaksavarlardan uzaki kafa rahat :Smile_teethhappy:

• Cool 1

[GREAT]
Players
161 posts
10,281 battles

Eskiden Amerikan uçak gemileri on numaraydı çift avcı grubu hava hakimiyeti sürekli sağlanıyordu şimdi tek gruba düşürdüler 7 seviye gemim var pek oynamıyorum artık...

[BV]
Players
1,228 posts
12,613 battles
13 saat önce, aydyldz dedi:

Eskiden Amerikan uçak gemileri on numaraydı çift avcı grubu hava hakimiyeti sürekli sağlanıyordu şimdi tek gruba düşürdüler 7 seviye gemim var pek oynamıyorum artık...

Saipan ve Enterprise hariç, düşük seviyelerde Japonlar hava üstünlüğünü kuruyor. Fakat Essex ve Midway için bu geçerli değil. Bu ikisi havayı kontrol ediyor :Smile_Default:

[GREAT]
Players
161 posts
10,281 battles

Hani eskiden 2 avcı 2 pike bombardımandan oluştuğu zaman Amerikan uçak gemileri domine ediyordu ; ondan sonra ağladı demekki ya Japon uçak gemisi kullanıcıları veya şöylede olmuş olabilir Amerikan uçak gemisi oynayan arkadaşlar Torpido grubu isterük diye 1 torpido grubu ekleyip 1 avcı uçağını kaybettiler... Şu an ben 7. seviye gemiyle tek Avcı grubunun yetmediği yerlerde çok zorlanıyorum...

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.