Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Marshal00

Evasive Maneuver - perk na cv.

34 comments in this topic

Recommended Posts

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles

Witam, proszę o radę bardziej doświadczonych, najlepiej praktyków tego perka. Czy brać na japońskie cv powyżej 8 tieru? Ogólnie Youtube odradza. Dużo czasu tracimy? Oczywiście o USN cv też chętnie usłyszę. Proszę o wpisy tylko dotyczące tematu. Masakr o cv wystarczy ;). Pozdrawiam.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
2 hours ago, Marshal00 said:

Witam, proszę o radę bardziej doświadczonych, najlepiej praktyków tego perka. Czy brać na japońskie cv powyżej 8 tieru? Ogólnie Youtube odradza. Dużo czasu tracimy? Oczywiście o USN cv też chętnie usłyszę. Proszę o wpisy tylko dotyczące tematu. Masakr o cv wystarczy ;). Pozdrawiam.

perk jest bez sensu, nie brać na żadne CV nigdzie. Dobra gra na CV polega na czymś zupełnie innym.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,281 posts
9 minutes ago, Marshal00 said:

To chciałem usłyszeć ;) może ktoś jest za?

@azell jest za:

Czyli jak go nie weźmiesz, Twój układ umiejętności kapitana jest głupi. Build polecany przez @_s1ash_ i @Scarrry jest głupi. I niepotrzebny.

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles
24 minutes ago, Greyshark said:

@azell jest za:

Czyli jak go nie weźmiesz, Twój układ umiejętności kapitana jest głupi. Build polecany przez @_s1ash_ i @Scarrry jest głupi. I niepotrzebny.

Ale z ciebie gieroj @Greyshark - wycierasz sobie gębę postem sprzed ponad roku, napisanym tuż po wejściu nowych perków, przez gościa, który od ponad 3 miesięcy nie gra w WoWs.

Tyle tylko, że build polecany wtedy przez @azell pokrywa się (z wyjątkiem jednego perka trzeciego poziomu) z buildami polecanymi przez wows wiki np. dla Lexingtona czy dla Shokaku (ale też dla poziomów 9-10).

Do tego @azellpolecał EM jako ostatni (ósmy perk), czyli jako najmniej ważny z ważnych. Tego, manipulując postem @azell, nie dopisałeś.

lxskills.jpg

shskills.jpg

6,281 posts

No i co z tego, że napisany był w zeszłym roku? Zaszły jakieś zmiany w lotniskowcach wpływające na to, iż teraz umiejętnoś ta nie jest potrzebna? Bo wtedy, przynajmniej wg azella, była.

Czy zgadzasz się z azellem i wiki wows, i polecasz tę umiejętność?

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles
9 minutes ago, Greyshark said:

No i co z tego, że napisany był w zeszłym roku? Zaszły jakieś zmiany w lotniskowcach wpływające na to, iż teraz umiejętnoś ta nie jest potrzebna? Bo wtedy, przynajmniej wg azella, była.

Była polecana jako ostatnia, czyli za ostatni punkt z 19 możliwych. Przed nią było siedem innych umiejętności, ważniejszych zdaniem @azell. Jeśli masz lepszy pomysł na zagospodarowanie jednego, dziewiętnastego perka, to możesz się nim podzielić. Tyle tylko, że mieszanie w dyskusję gościa, który się nie wypowie (bo już nie gra, a o tym nie wszyscy czytelnicy forum wiedzą) jest z twojej strony celową manipulacją.

9 minutes ago, Greyshark said:

Czy zgadzasz się z azellem i wiki wows, i polecasz tę umiejętność?

Gdybym miał problem z zagospodarowaniem dziewiętnastego perka u dowódcy lotniskowca, to bym się nad tym zastanawiał. Na szczęście (niestety?) moi kapitanowie lotniskowców aż tak wysoko nie zaszli, od roku są na bezrobotnym, więc nie czuję się kompetentny by propozycje @azell czy wows wiki kwestionować.

6,281 posts

1. Ja nic nie wiem o tym, że azell nie gra. Mam lepsze rzeczy do roboty niż śledzenie tego, co też aktualnie u azella słychać

2. To, że ktoś nie gra, nie znaczy, że nie może się na forum wypowiedzieć - patrz przykład Radeckiego

3. Oczywiście, że mam lepszy pomysł. Jak wrócę z urlopu to zrobię screena i wrzucę. W międzyczasie możesz poprosić o to osoby, które się w tym temacie przede mną wypowiedziały. Mają ogromnie większe kompetencje od twoich, i słusznie to co napisał azell i wiki wows zakwestionowały.

[-FZO-]
Community Contributor
1,168 posts
12,149 battles

Gdyby perk działa odwrotnie(-%hp w zamian za prędkość przelotu) to byłby ciekawą propozycją ale w obecnej postaci nie ma żadnego sensu

• Cool 2

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles

3 minutes ago, Greyshark said:

Jak wrócę z urlopu to zrobię screena i wrzucę. 

To wtedy będzie można dyskutować.

Aby jednak dyskusja miała sens dobrze by było, żeby @Marshal00 doprecyzował czy pyta o tę umiejętność dla kapitana 19-perkowego czy np. 15-perkowego. Znacząco to może wypłynąć na rekomendacje.

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles
Just now, Scarrry said:

@Greyshark @PanNickt - byłoby miło jakbyście uszanowali Autora tematu. 

Ale przecież moje wypowiedzi są ściśle związane z tematem i z pytaniem Autora. 

6,281 posts
7 minutes ago, Scarrry said:

@Greyshark @PanNickt - byłoby miło jakbyście uszanowali Autora tematu. 

Odpowiedziałem autorowi na pytanie, czy ktoś jest za, czyli czy ktoś poleca tę umiejętność. Nie jest moją winą, że standardowo PanNickt się do czegoś przy... czepił.

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles

Boję się poprostu, że popsuje sobie bolid tym perkiem. Oczami wyobraźni jestem pewien, że tak będzie tym bardziej, że samoloty muszą być w ruchu cały czas. Wszystkie perki must have mam. Aktualnie jestem na Shokaku. 

6,281 posts
11 minutes ago, Marshal00 said:

Boję się poprostu, że popsuje sobie bolid tym perkiem. Oczami wyobraźni jestem pewien, że tak będzie tym bardziej, że samoloty muszą być w ruchu cały czas. Wszystkie perki must have mam. Aktualnie jestem na Shokaku. 

Nie bierz go, nie ma najmniejszego sensu.

• Cool 1

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles

Alt je i tak skosi, podobnie Montany i inne Minitaury? W ogóle jak o tym myślę to samoloty po dropie powinny być lżejsze o uzbrojenie i przepalone paliwo. Więc szybsze i zwrotniejsze. No chyba, że biorą wachy na styk i powrót na ekonomicznej ;) Ciul, że pod ostrzałem.

Players
2,107 posts
11,041 battles

jeśli chodzi o perki kapitańskie to JA jestem guru

wiec tak

jak chcesz brac ten perk to bierz    jak nie chcesz to nie

mam nadzieje ze pomoglem

• Cool 5
  • Funny 1

6,281 posts
9 minutes ago, Marshal00 said:

Alt je i tak skosi, podobnie Montany i inne Minitaury? W ogóle jak o tym myślę to samoloty po dropie powinny być lżejsze o uzbrojenie i przepalone paliwo. Więc szybsze i zwrotniejsze. No chyba, że biorą wachy na styk i powrót na ekonomicznej ;) Ciul, że pod ostrzałem.

Samoloty po zrzucie bomb i torped są szybsze, można to wykorzystywać np. do odciągania wrogich myśliwców.

[-PGS-]
[-PGS-]
Players
188 posts
13,498 battles

Zaznaczam że nie ogarniam specjalnie lotni więc wypowiedź bardziej pytajaca.

Czy ten park nie dział tylko kiedy wydasz polecenie powrotu na lotnisko? Bo z tego co wiem używa się go tylko podczas ucieczki ze strefy no fly zone a potem klikasz obok lotni i wracają normalnie. 

[AKI]
Players
4,166 posts
7,308 battles

Widzę że CV jak zwykle łączą a nie dzielą :Smile_smile:

@Aleksy49 Moim zdaniem te +75% do hp nie ma znaczenia przy okrętach typy noflyzone, lepiej szybciej uciec niż zostać 2-3 sekundy dłużej w powiedzmy 1200dps

No ale ja się nie znam :Smile_hiding:

PS Zdzisław jak zwykle dobrze poradził

• Cool 1

[-PGS-]
[-PGS-]
Players
188 posts
13,498 battles

Przez no fly zone miałem na myśli ogólnie strefe plot wszystkich okrętów. Ktoś wspominał kiedyś o rng i losowaniu hp w stosunku do plot. Idąc tym tokiem rozumowania stracisz mniej samolotów. Oczywiście lotnie na X mają ich dużo ale np VIII szybko je tracą.  

No ale jak wspominałem mogę się mylić bo za mało na lotni siedzę . 

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Akurat zmiana dla CV zaszła: wydłużenie czasu działania naprawki przez co ten perka stał się jeszcze bardziej bezużyteczny. To się chyba nazywa samozaoranie @Greyshark

6,281 posts
2 hours ago, 44smok said:

Akurat zmiana dla CV zaszła: wydłużenie czasu działania naprawki przez co ten perka stał się jeszcze bardziej bezużyteczny. To się chyba nazywa samozaoranie @Greyshark

Nie. Wtedy nie był potrzebny (i o ile pamiętam, nie polecałeś go wtedy w swoim poradniku), i teraz również nie jest potrzebny, w związku z czym nie zaszły w grze CV/CVE żadne zmiany wpływające na jego przydatność.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.