Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Split US CL/CA - dyskusja ogólna.

81 comments in this topic

Recommended Posts

Players
651 posts
7,461 battles

Odgrzewam temat.

On 14.02.2018 at 5:51 PM, Odo_Toothless said:

1. Rozumiem, że za każdy posiadany okręt dostaniemy jego odpowiednik w nowym drzewku i stary odpowiednik na tym tierze w danej gałęzi. Czyli jeśli ktoś ma np Cleva to dostanie VI Pensę CA i VIII Cleva CL. Posiadane perma kama są powielane no obydwu okrętach.

Mam podobne wątpliwości. Tylko nie wiem czy perm camo zostające na tierze VI będzie na "nowej" Pensie czy na nowym CL VI Dallas?

Oglądam sobie streamy z wersjami testowymi tych okrętów. I na obecnym etapie mam wątpliwości czy całość najbliższego patcha powinno się nazywać "splitem krążków US" czy bardziej "nerfem krążków US". O ile rozumiem, że ciężkie krążowniki powinny być osłabione przy przerzucaniu ich na niższe tiery, jednak czasami to osłabienie wydaje mi się być zbyt mocne. Szczególnie, gdy porówna się parametry "stary" vs "nowy" tier. Czyli obecną, "starą" Pensę z "nowym" New Orleanem, "stary" New Orlean z "nowym" Baltim oraz "starego" Baltiego z Buffalo. W przypadku wartości kamuflażu są trzy przypadki "straty"; wyjątkiem jest porównanie kamuflażu "starej" Pensy z "nowym" Nowym Orleanem - tu jest buff.
Dodajmy do tego inne nerfy: obrót wież stockowej "starej" Pensy jako stały na "nowej" Pensie, gorsze przeładowanie "nowego" Baltiego vs "stary" New Orlean.
Dla mnie najbardziej dokuczliwe będzie osłabienie tieru VIII US CA. Obecnym NO gra mi się znakomicie, a "nowy" Balti atutów "starego" NO nie powiela.:Smile_sad:

Kolejną obawą jest trajektoria pocisków z dział 152 mm, która powoduje, że zwiększanie zasięgu (również dzięki samolotom) kolejnym tierom tych CLek jest iluzorycznym buffem. Ten aspekt może postawić pod znakiem zapytania frajdę z grania tą linią, szczególnie na ostatnich tierach z dużymi mapami. Krążkom UK nie dokucza tak bardzo taka trajektoria, bo mają dym. Jednak CLki US tego dymku mieć nie będą (i to wg mnie dobrze), więc potrzebowałyby innych atutów.

I z czystej ciekawości: co się stanie z Indianapolis? Czy dostanie jakieś buffy, by uzasadnić jego obecność na VII tierze wobec "nowego" NO (który ma liczne plusy względem Indiego, jedynie brak mu radaru), czy może spadnie wraz z Pensą na tier VI w zamian za jakąś rekompensatę?

Takie są moje refleksje sprowokowane obecnymi wersjami testowymi krążków US.

[BUSHI]
Players
3,627 posts
18,614 battles
17 minutes ago, demencjusz said:

Mam podobne wątpliwości. Tylko nie wiem czy perm camo na tierze VI zostanie na Pensie czy na nowym CL VI Dallas?(...)itd.

Kamo zostanie powielone. Czyli mając je obecnie na Clevie, zostanie ono i na VIII i dostanie je nowa Pensa. Co do Indiego, to na bank nikt nie będzie mu zmieniac tierów. To okręt przejściowy między Pepsi i NO i tak jak poprzednio, będzie go od drzewkowca wyróżniał radar. Swoją drogą z racji, że nie ma pancerza to jego najgorszą wadą w porównaniu z i tak jeszcze bardziej papierową Pepsówą, jest wolny ster.

Brak NO na VIII, to żal, bo był to jedyny krążek, który był naprawdę niewielki, słabo widoczny, zwrotny i miał swój charakterystyczny game play. Chociaż jak pokazywały rankedy, zbyt wrażliwy na ostrzał w porównaniu z Atago. Moim zdaniem jedynym ratunkiem dla tych pochodnych Penasacoli, było by schowanie cytadeli pod linię wody lub drastyczne jej zmniejszenie. Te ich wolno przeładowujące się 203 mm są przereklamowane w momencie, gdy brak nam przeżywalności.

• Cool 3

Players
651 posts
7,461 battles
2 minutes ago, Odo_Toothless said:

Kamo zostanie powielone. Czyli mając je obecnie na Clevie, zostanie ono i na VIII i dostanie je nowa Pensa.

To, że jedno camo powędruje na tier VIII w ślad za Clevem, to dla mnie jasne. Ale skąd pewność, że drugie camo, to pozostające na tierze VI trafi na Pensę, a nie na Dallas?

4 minutes ago, Odo_Toothless said:

Brak NO na VIII, to żal, bo był to jedyny krążek, który był naprawdę niewielki i zwrotny. Chociaż jak pokazywały rankedy, zbyt wrażliwy na ostrzał w porównaniu z Atago.

O tych zaletach NO nie napisałem. Swojego zdobyłem niedawno, więc na rankedach nim nie grałem. Tym niemniej, dostarczył mi najwięcej frajdy na losówkach spośród wszystkich US krążków, którymi grałem do tej pory. Dlatego nie widzi mi się ten split wykonany "tak dużym kosztem".

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
89 posts
11,322 battles

Witam, mając Clevelanda, który ląduje na VIII tierze w drzewku US CL, również przenoszone będzie jego "doświadczenie"? Bo mając powiedzmy 200k z automatu mógłbym zakupić IX (Seattle)

Jakie korzyści otrzymamy po "splicie" trzymając wymaksowane wszystkie krążki US od Pensacola do Des Miones?

[-FZO-]
Community Contributor
1,206 posts
12,559 battles

Akurat Buffalo to mi proszę nie krytykować, bardzo porządny okręt. 

• Cool 2

[-FZO-]
Players
4,605 posts
11,312 battles
godzinę temu, regi74 napisał:

Witam, mając Clevelanda, który ląduje na VIII tierze w drzewku US CL, również przenoszone będzie jego "doświadczenie"? Bo mając powiedzmy 200k z automatu mógłbym zakupić IX (Seattle)

Nie, 200k które masz na Clevland 6T zostaną na 6T, a na 8T trafi goły Clevland 8T.

Przerabialiśmy to na RU DD - jak przenieśli Udałoja 9T-1 do drugiej gałązki, to okazało się że Udałoja 9T-2 trzeba grindować od zera.

• Cool 1

Players
61 posts
2,901 battles

A wiadomo, czy kapitanowie z tych przenoszonych okrętów dostaną możliwość darmowego przeszkolenia na inny okręt z darmowym resetem perków? Mam 17 punktowca na Clevce, chętnie przeniósłbym go na tą nową 6-tkę. Na 8-ce Cleve nie będzie już takim koksem.

[-FZO-]
Players
4,605 posts
11,312 battles
17 minut temu, PolskaKielbasa napisał:

A wiadomo, czy kapitanowie z tych przenoszonych okrętów dostaną możliwość darmowego przeszkolenia na inny okręt z darmowym resetem perków? Mam 17 punktowca na Clevce, chętnie przeniósłbym go na tą nową 6-tkę. Na 8-ce Cleve nie będzie już takim koksem.

O ile pamiętam kapitan zostaje tam gdzie był (czyli w przypadku Clevlanda na 6T), a z nowym okrętem (Clevland 8T) przychodzi nowy kapitan o jakimś niezerowym skillu (zdaje się maks. 10 punktów, jeśli dotychczasowy miał nie mniej niż 10).

[BSW]
[BSW]
Players
709 posts
10,972 battles
11 hours ago, MageT91 said:

Akurat Buffalo to mi proszę nie krytykować, bardzo porządny okręt. 

Cytując Ryszarda Ochódzkiego - Trudno, co robić :D

• Funny 1

[TF16]
Players
990 posts
18,114 battles
10.04.2018 o 23:16, demencjusz napisał:

To, że jedno camo powędruje na tier VIII w ślad za Clevem, to dla mnie jasne. Ale skąd pewność, że drugie camo, to pozostające na tierze VI trafi na Pensę, a nie na Dallas?

Bo główna linia to linia do Des Moines. Więc kamo zostaje na VI tierze w drodze do Des Moinesa.

[-FZO-]
Community Contributor
1,206 posts
12,559 battles

Można przeskoczyć Dallas i Helenę i od razu przejść do VIII ale oba te okręty po pierwszych testach wydają się bardzo dobre więc granie nimi to żadna strata a i dobrze przygotują do wyższych tierow jesli ktoś nie ma Atlanty:)

Players
1,416 posts
13,567 battles

W przypadku Dallas liczyłem początkowo, że ten okręt będzie czymś w rodzaju Omaha-improved (kadłub D). Po obejrzeniu powtórek wczorajszych filmików (również u "konkurencji" - ujea) zastanawiam się, czy Dallas nie będzie okrętem trochę zbyt słabym w środowisku nadzianym pancernikami jak ciasto rodzinkami :-)  Torpedy to jednak poważna broń. Żaden ogarnięty BB nie zaryzykuje zabawy na bliskim dystansie z Hindkiem czy Zao (zbyt dużo rybek). Sam zresztą przekonałem się wczoraj na rankedzie, jak dużym fear-factor jest wyrzutnia torpedowa na krążku. Blokowałem capa Martelem, podczas gdy z drugiej strony wyspy stał wrogi pancernik. Wziąłem go na celownik torpedowy, zaznaczyłem... bał się podejść. Podejrzewam że w innym przypadku rozstrzelałby mój krążek jak puszkę po konserwach :-(

Ergo: czym postraszy rywali krążek T6, nie posiadający ani dymu, ani torped, ani naprawki, ani radaru (no już nie przesadzaj), ani dużego zasięgu? Lobowanie zza wyspy to może być zbyt mało, aby osiągać dobre wyniki. A ogarnięci kierowcy BB szybko opanują sztukę, jak dobrać się do niezbyt groźnej amerykańskiej kanapki za 28 k...

• Cool 1

[-FZO-]
Players
494 posts
10,452 battles

Tak realnie, żeby zarobić na splicie, to jakie okręty warto kupić? Z moich wyliczeń wychodzi, że Baltimora, Pensacolę i Clevlanda, bo one zmienią tiery i zostaną powielone, za to nie warto kupować N. Orleana, bo on tylko spadnie niżej, a na jego miejsce wejdzie Balti. Mam rację?

[-FZO-]
Community Contributor
1,206 posts
12,559 battles

Od Clevelanda do Baltimora wszystko się przyda.

Masz Cleve, dostajesz za niego Pensacolę, Cleve na VIII w CL = +1 okręt

Masz Pensacolę, dostajesz ją na VI, za nią dostajesz N.O = +1 okręt

Masz NO, dostajesz go jako VII a za niego Balti = +1 okręt

Masz Balti, przenoszą ci go na VIII i dostajesz Buffalo = +1 okręt

Każdy przykład rozpatrywany oddzielnie ale jeśli ma się wszytko to też powinno działać.

• Cool 1

[-FZO-]
Players
494 posts
10,452 battles
18 minut temu, MageT91 napisał:

Każdy przykład rozpatrywany oddzielnie ale jeśli ma się wszytko to też powinno działać.

No właśnie - czyli N. Orlean tylko spada niżej, a za niego nic się nie dostaje (na tier 8 i tak wchodzi Balti). Tier 7 i tak powinno się dostać za Pensacolę, która spadnie niżej. Czyli nadal wychodzi, że tylko trzy warto kupić - racja? Mówię tu o celowym kupowaniu dla zarobku.

[KURLA]
Players
3,367 posts
21,380 battles
4 hours ago, MageT91 said:

Tutaj zachodzi przesuwanie okrętów w drzewku, w gre. Tak naprawdę zysk, to jeden okręt w nowej linii; Clevland. Więc jak masz wszystko, to zyskasz Clevlanda na t8. Reszta zmieni tylko miejsce w drzewku.Nigdy nie wyjdzie tak jak piszesz +4 okrety. 

I faktycznie totalnie nie opłaca się kupować NO. Bo go dostaniemy na t7 zamiast Pensacoli. A na t8 wpadnie na jego miejsce Balti jeśli go kupimy. Zresztą Pensy też nie warto kupować bo zostaje nam okret na t7 (NO) ale nie ma żadnego dodatkowego okrętu, bo ona bedzię na t6 zamiast Cliva. Tutaj stracimy na różnicy kupna i sprzedaży.

Więc dla zarobku, to polecam kupić tylko Clivlanda. Średnio opłaca się kupić Baltimora a chyba nawet też się nie opłaca. Bo ze sprzedaży dwóch okrętów t8 i t9 nie zarobimy na kredyty, które wydaliśmy tylko i wyłącznie na kupno jednego t9. Na Pensie na bank tracimy bo kupno t7 za 100% a sprzedaż 50%. A NO to wtopa totalna.

• Cool 1

[BASIC]
Beta Tester
232 posts
8,162 battles

A co z camo rocznicowym na NO? Zostanie powielone na Balti czy zaliczy tylko "downgrade" do VII tieru? W takim wypadku oprócz straty dobrego NO którego polubiłem, jestem jeszcze w plecy kamuflaż na VIII tierze. 

Ktoś, coś?

[ISEN]
Moderator
4,372 posts
11,278 battles
35 minutes ago, Low_Key_Lyesmith said:

A co z camo rocznicowym na NO? Zostanie powielone na Balti czy zaliczy tylko "downgrade" do VII tieru? W takim wypadku oprócz straty dobrego NO którego polubiłem, jestem jeszcze w plecy kamuflaż na VIII tierze. 

Ktoś, coś?

Polityka przy splitach dotychczas była taka: jeżeli miałeś perm kamo na okręcie - to pozostawało ono na okręcie plus dublowało się na okręt który wchodził na miejsce przesuwanego. Teoretycznie jest możliwe, że rocznicowe kamo może trafić na oba okręty.

• Cool 3

Players
651 posts
7,461 battles
21 hours ago, UrukSzymon said:

I faktycznie totalnie nie opłaca się kupować NO. Bo go dostaniemy na t7 zamiast Pensacoli. A na t8 wpadnie na jego miejsce Balti jeśli go kupimy. Zresztą Pensy też nie warto kupować bo zostaje nam okret na t7 (NO) ale nie ma żadnego dodatkowego okrętu, bo ona bedzię na t6 zamiast Cliva. Tutaj stracimy na różnicy kupna i sprzedaży.

Więc dla zarobku, to polecam kupić tylko Clivlanda. Średnio opłaca się kupić Baltimora a chyba nawet też się nie opłaca. Bo ze sprzedaży dwóch okrętów t8 i t9 nie zarobimy na kredyty, które wydaliśmy tylko i wyłącznie na kupno jednego t9. Na Pensie na bank tracimy bo kupno t7 za 100% a sprzedaż 50%. A NO to wtopa totalna.

Trudno mi uwierzyć, by tak to miało wyglądać. Bo w takiej sytuacji ten split oznaczałby wyłącznie straty dla graczy. Przykładowo: ulepszenie kadłuba, które kosztuje 2 mln kredytów na tierze VII, po spadku na tier VI kosztować będzie dajmy na to już tylko 1,5 mln. Dodajmy utratę modułów (m.in. moduł camo z tieru VIII zniknie przy spadku okrętu na tier VII, podobnie moduł z tieru IX zniknie przy spadku okrętu na tier VIII).
Gdyby tak to miało wyglądać, powstałby spory hejt. A zdaje się, że zapowiadali jakoby gracze na tym nie mieli stracić.

Gdzieś chyba nawet przebąkiwali, że skoro ma się okręt danego tieru, to dostanie się jego równowartość w kredytach (a w takie zapewnienia raczej można wierzyć, bo dawanie rekompensaty w kredytach nie odbije się na zyskach WG) i okręt z tieru niżej. Czyli za posiadanie wszystkich krążków US z tierów VI-IX, mogłoby wpaść 30 mln (lub więcej) kredytów i dodatkowo nowe odpowiedniki. Do tego jeszcze "klonowanie kapitanów" też chyba będzie powiązane z posiadanymi okrętami. Dla kogoś, kto ma miliony kredytów i miliony elitarnego expa kapitańskiego, tak wyglądająca rekompensata nie miałaby zbyt dużego znaczenia, ale dla graczy, którzy tego nie mają, byłaby wartościowa.

[KURLA]
Players
3,367 posts
21,380 battles
3 minutes ago, demencjusz said:

Trudno mi uwierzyć, by tak to miało wyglądać. Bo w takiej sytuacji ten split oznaczałby wyłącznie straty dla graczy. Przykładowo: ulepszenie kadłuba, które kosztuje 2 mln kredytów na tierze VII, po spadku na tier VI kosztować będzie dajmy na to już tylko 1,5 mln. Dodajmy utratę modułów (m.in. moduł camo z tieru VIII zniknie przy spadku okrętu na tier VII, podobnie moduł z tieru IX zniknie przy spadku okrętu na tier VIII).
Gdyby tak to miało wyglądać, powstałby spory hejt. A zdaje się, że zapowiadali jakoby gracze na tym nie mieli stracić.

Gdzieś chyba nawet przebąkiwali, że skoro ma się okręt danego tieru, to dostanie się jego równowartość w kredytach (a w takie zapewnienia raczej można wierzyć, bo dawanie rekompensaty w kredytach nie odbije się na zyskach WG) i okręt z tieru niżej. Czyli za posiadanie wszystkich krążków US z tierów VI-IX, mogłoby wpaść 30 mln (lub więcej) kredytów i dodatkowo nowe odpowiedniki. Do tego jeszcze "klonowanie kapitanów" też chyba będzie powiązane z posiadanymi okrętami. Dla kogoś, kto ma miliony kredytów i miliony elitarnego expa kapitańskiego, tak wyglądająca rekompensata nie miałaby zbyt dużego znaczenia, ale dla graczy, którzy tego nie mają, byłaby wartościowa.

Jakby dawali rekopensate w kredytach to tak. To sie opłaca i jest tak jak Maget pisze. Ale nie dostaniesz więcej niż jeden okręt na bank. Okręty sie nie dublują, nie bedzie 2 NO czy 2 Pensacol.

[-FZO-]
Players
494 posts
10,452 battles

Po namyśle doszedłem do wniosku, że dla zarobku warto kupić jedynie Clevlanda. To nie jest tak, jak było z podziałem sowieckich DD, gdzie okręty szły do całkiem innej linii. Tutaj tylko za Cleva dostanie się coś nowego. Kupowanie innych okrętów dla zarobku faktycznie jest nieopłacalne. Nawet gdyby nabyć teraz Baltiego ze zniżką, to po sprzedaży przyszłego tieru 8 i 9 można wyjść w najlepszym razie na zero.

Moduły nie poznikają, tylko zostaną na tych okrętach, które zastąpią spadające. Straty żadnej nie będzie, ale i zarobku, poza Clevem, też nie.

Players
651 posts
7,461 battles
26 minutes ago, UrukSzymon said:

Ale nie dostaniesz więcej niż jeden okręt na bank. Okręty sie nie dublują, nie bedzie 2 NO czy 2 Pensacol.

Przyznaję, wcześniej liczyłem na to, że za posiadany krążownik otrzyma się dwa okręty z tego samego tieru, z obu gałęzi: lekkich i ciężkich krążowników. Ale po czasie zreflektowałem się, że to byłoby "zbyt piękne, by było prawdziwe".:cap_haloween:

WG zapowiadał, że przed samym splitem wydadzą artykuł dokładnie opisujący co gracze otrzymają za swój stan posiadania w istniejącej linii krążków.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.