Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Split US CL/CA - dyskusja ogólna.

81 comments in this topic

Recommended Posts

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
8,565 battles
13 minutes ago, PanNickt said:

Spójrz w okolice 2 minuty i poszukaj w grze, zapowiadanych na 2017 rok, niszczycieli: Smelyi, Neustrashimy, Projekt 56.

Smiełyj trafi do gry jako Wicher II, a proj.56 jako Warszawa. Cierpliwości...

Pozdrawiam

• Cool 2

[-FZO-]
Players
4,505 posts
10,916 battles
7 minutes ago, Radeckij said:

Smiełyj trafi do gry jako Wicher II, a proj.56 jako Warszawa. Cierpliwości...

To nie jest dyskusja o cierpliwości tylko o tym, żeby z rezerwą przyjmować to co mówi wieczorem spiker dziennika pracownik WG.

• Cool 1
  • Funny 2

Players
651 posts
7,461 battles

Wracając do tematu:
a) cieszy mnie to, że split US krążków skróci moje niezbyt przyjemne doświadczenia z grania Papercolą :Smile_medal:;
b) ciekawi mnie, jakie będą te zapowiadane rekompensaty za posiadanie obecnych krążków w porcie :Smile_coin: - ale tego pewnie dowiemy się dopiero tuż przed patchem lub w "dniu zero";
c) jeśli chodzi o styl gry nowymi krążkami, to mam nadzieję, że wniosą coś nowego, a tym samym bardziej przypadną mi do gustu (bo obecne krążki US są umiarkowanie interesujące dla mnie - kitranie się za wyspami, by co kilka sekund kliknąć LMB wywołuje u mnie ziewanie :Smile-_tongue:).

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
8,565 battles
11 minutes ago, PanNickt said:

To nie jest dyskusja o cierpliwości tylko o tym, żeby z rezerwą przyjmować to co mówi wieczorem spiker dziennika pracownik WG.

No tak, ale jeżeli naprawienie "ą" zajęło półtora roku, to na zdrowy rozsądek - ile potrwa zmiana bandery i nazwy w modelu?

Pozdrawiam

• Funny 1

[GOFER]
Players
833 posts
9,584 battles
15 minutes ago, demencjusz said:

b) ciekawi mnie, jakie będą te zapowiadane rekompensaty za posiadanie obecnych krążków w porcie

Też mnie to ciekawi. Mam wszystkie krążki USN od 5 tieru wzwyż. ;-)

[GOFER]
Players
393 posts
2,414 battles

Będzie taka sama jak przy splicie RU DD. Chyba że wymyślą coś innego.

Players
651 posts
7,461 battles

Najbardziej by mi odpowiadała rekompensata w postaci wolnego doświadczenia (jak było w przypadku zmian w lotniskach US), ale raczej nie ma na to co liczyć, bo w tym wypadku nic nie jest usuwane, tylko co najwyżej przenoszone.:Smile_sad:

[TF16]
[TF16]
Players
1,419 posts
17,693 battles
2 hours ago, demencjusz said:

jeśli chodzi o styl gry nowymi krążkami, to mam nadzieję, że wniosą coś nowego, a tym samym bardziej przypadną mi do gustu (bo obecne krążki US są umiarkowanie interesujące dla mnie - kitranie się za wyspami, by co kilka sekund kliknąć LMB wywołuje u mnie ziewanie :Smile-_tongue:).

Amerykańskie krążki od tieru 8 mają największy wpływ na wynik bezpośredniej walki o capa. Zapewniam Cię, że ziewaniem pomiędzy klikaniem za wyspami ma to niewiele wspólnego. 

• Cool 2

Players
651 posts
7,461 battles
1 hour ago, blacman_pl said:

Amerykańskie krążki od tieru 8 mają największy wpływ na wynik bezpośredniej walki o capa. Zapewniam Cię, że ziewaniem pomiędzy klikaniem za wyspami ma to niewiele wspólnego. 

Z pewnością na mój odbiór linii krążków USA ma fakt, że obecnie męczę się na Papercoli, zatem radary byłyby przede mną. Do tej pory, spośród US krążków drzewkowych najprzyjemniej grało mi się Omahą (i rzecz jasna St. Louisem). A od Cleva już miałem mniej frajdy, a na Papercoli już idzie mi bardzo kiepsko. Z pewnością wynika to z moich preferencji co do stylu gry, wg których bardziej cenię "krążki manewrowe" takie, jak Aobę, Furutakę, Norymbergę, Królewca (nie wspominając o Myoko, Kumie czy bardzo przyjemnym w graniu Atago), niż "stacjonarne" Cleva czy Papercolę.
Także z mojej perspektywy wygląda to tak: w drzewku japońskim na wczesnym etapie badania drzewka mam okręty, którymi gra mi się przyjemnie, a w drzewku US (oprócz rodzynków: Omahy i St. Louisa) "atrakcje" zaczynają się dosyć późno. Można stwierdzić, że niemal od początku krążki US mają dobrą obronę p.lot.... tylko, że jest to zaleta bardzo rzadko przydatna, bo nie zawsze w bitwie są lotniska lub jeśli już są, to na tyle rozgarnięte, by omijać samolotami US krążki. A nawet, gdy gram krążkami innych nacji (o słabej obronie p.lot.) przeciw lotniskom, to rzadko mnie atakują, więc znów nie odczuwam zbyt dużej potrzeby posiadania mocnej obrony p.lot.

[BUSHI]
Players
3,596 posts
18,330 battles

A pro-po splitu.

1. Rozumiem, że za każdy posiadany okręt dostaniemy jego odpowiednik w nowym drzewku i stary odpowiednik na tym tierze w danej gałęzi. Czyli jeśli ktoś ma np Cleva to dostanie VI Pensę CA i VIII Cleva CL. Posiadane perma kama są powielane no obydwu okrętach.

2. Zostając przy tym samym przykładzie kapitan z tego Cleva zostaje przeniesiony na nową IV Pensę (czy będzie darmowy reset perków ?), a na nowym Clevie VIII dostaniemy jakiegoś nowego kapitana np. 10 punktowego.

Jeśli darmowego resetu perków miało by nie być, to już teraz lepiej chyba resetować kapitanów ?

3. Co z ulepszeniami ? Też lepiej teraz dla wszystkiego pozdejmować za darmo ?

4. Jakieś inne uwagi, poza odkupieniem wcześniej sprzedanych okrętów ? Jakiego kapitana tam wrzucać ? Ten nowy zależy od poziomu starego ? Co z modułami  - maksować okręt, czy nie trzeba ?

Players
1,659 posts
8,344 battles
20 hours ago, demencjusz said:

c) jeśli chodzi o styl gry nowymi krążkami, to mam nadzieję, że wniosą coś nowego, a tym samym bardziej przypadną mi do gustu (bo obecne krążki US są umiarkowanie interesujące dla mnie - kitranie się za wyspami, by co kilka sekund kliknąć LMB wywołuje u mnie ziewanie :Smile-_tongue:).

Raczej nic się nie zmieni w stylu gry i dalej to będzie wspieranie zza wyspy. X tier to będzie coś ala Minotaur tylko bez dymu i z HE.

[QTANG]
Weekend Tester
288 posts
10,292 battles
27 minutes ago, Viandinea said:

Raczej nic się nie zmieni w stylu gry i dalej to będzie wspieranie zza wyspy. X tier to będzie coś ala Minotaur tylko bez dymu i z HE.

Czyli innymi słowy Atlanta na sterydach. Osobiście nie mogę się doczekać Worcestera. 

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,062 battles

Czyli kolejne mięso dla BBeków. Ale sam jestem ciekaw czy sprobuja zrobić z nich coś użytecznego 

Players
651 posts
7,461 battles
25 minutes ago, Viandinea said:

Z tego, co wyczytałem, to te działa X tieru miały być również używane jako p.lot., więc przypuszczam, że w tej roli jeśli nie będą miały znaczniejszego zasięgu bazowego (z 6km?), to chociaż spory dps przeciw samolotom (wyszłoby z tego coś w rodzaju Atlanty/Flinta na X tierze).
Cóż, czas pokaże, co będzie atrakcyjnego w tych krążkach.:Smile_smile:

Beta Tester
1,724 posts
21,053 battles
20 minutes ago, Tanaka_15 said:

Czyli kolejne mięso dla BBeków. Ale sam jestem ciekaw czy sprobuja zrobić z nich coś użytecznego 

zaraz - uważasz Atlantę i Flinta ze nieużyteczne krążowniki ? :Smile_amazed:

[TF16]
[TF16]
Players
1,419 posts
17,693 battles
16 minutes ago, Scarrry said:

hehe....

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,062 battles
45 minutes ago, Scarrry said:

Flinta nie mam ale Atlantę uważam za bardzo okazyjną i trudną.   Dla mnie w sumie nie użyteczna nie ten skill.  

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
359 posts
6,633 battles

Ja też nie mogę się doczekać tej gałęzi, i pomysł z X jako przerosnietą Atlantą bardzo mi się podoba. Dla mnie to jest super gamę play, ciągle blisko capów i dużo balansu na krawędzi, człowiek nie nudzi się przez całą bitwę, w ogóle US CA mają ciekawszy gameplay, niemieckie już tak mnie nie kręcą, a Atago to dla mnie nuda i tyle. Myślę że wprowadzenie linii która jest krzyżówką amerykańskiej i brytyjskiej to znacznie ciekawsza opcja niż wprowadzanie krążowników ''pancernikopodobnych''.

• Cool 1

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,062 battles

Hmm ale krążki RN imho to najlepsza linia krążków po prostu US CL muszą mieć jakiś substytut dymu inaczej imho dla graczy średnich jak ja będą za trudne po prostu. (Troche jak teraz NO czy Balit niby spoko fajny okręt a realnie to męka i przez większość meczu się chowasz i czekasz aż któryś bb cię odparuje na salwe. )

Players
2,259 posts
5,275 battles
1 hour ago, Tanaka_15 said:

Hmm ale krążki RN imho to najlepsza linia krążków po prostu US CL muszą mieć jakiś substytut dymu inaczej imho dla graczy średnich jak ja będą za trudne po prostu. (Troche jak teraz NO czy Balit niby spoko fajny okręt a realnie to męka i przez większość meczu się chowasz i czekasz aż któryś bb cię odparuje na salwe. )

Ale jaki substytut? Nic takiego w grze nie ma, albo okręt posiada dym, albo nie i już. Amerykańskie krążowniki go nie mają i nie wierzę, aby nagle dla jednej gałązki ktoś robił wyjątek. Wyobraź sobie co by się działo, gdyby okręt X tieru, mający robić taki spam pocisków jak Atlanta/Minotaur miał dym i HE :Smile_glasses: Ja na Großer Kurfürście bym się wkurzył, zwłaszcza kiedy spamer waliłby do Mnie radośnie zza górki, a ja mógłbym mu figę zrobić, a nawet gdybym zdołał doń dopłynąć, żeby mu wygarnąć, to ten puściłby sobie dymek i dał dyla...

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,062 battles

Hmmm nie każe im mieć dymu ale musza mieć lepszą przeżywalność, nie wiem nerf BBs czy coś. Wiesz puszczanie dymku i dawnie dyla w RN CL jest cokolwiek bardzo trudne (po idiotycznym i niepotrzebnym nerfie dymu) osobiście serio nie wiem co powinny mieć hamerykańce, ale coś mieć muszą może dajmy im brak cytadel? Albo ekstra małe podzielone cytadele w stylu starego Clevlanda? Nie wiem :) 

Players
2,259 posts
5,275 battles
2 minutes ago, Tanaka_15 said:

Hmmm nie każe im mieć dymu ale musza mieć lepszą przeżywalność, nie wiem nerf BBs czy coś. Wiesz puszczanie dymku i dawnie dyla w RN CL jest cokolwiek bardzo trudne (po idiotycznym i niepotrzebnym nerfie dymu) osobiście serio nie wiem co powinny mieć hamerykańce, ale coś mieć muszą może dajmy im brak cytadel? Albo ekstra małe podzielone cytadele w stylu starego Clevlanda? Nie wiem :) 

Nerf BB? No nie sądzę ;) Wiem, RN bardzo powoli się rozpędzają i hamują - to jest ich główny problem. Mnie tam nerf dymu aż tak nie przeszkadza, Brytyjskie krążki zacząłem na serio robić po nim, więc po prostu dostosowałem się do tego co jest, a na niszczycielach aż tak tego się nie odczuwa :) Gdzieś widziałem plotkę, jakoby Cleveland miał odzyskać po splicie swoją dawną cytadelę, która ponoć była tylko pod wieżami :) Żeby nie było, Worcester będzie pewnie bardziej nienawidzony z powodu pożarów niż swego czasu Minotaur, no chyba, że dostanie marną szansę na podpałkę i nawet DE tu nie pomoże.

[BFS]
Beta Tester
938 posts
11,062 battles
7 minutes ago, henryk5pio said:

Nerf BB? No nie sądzę ;) Wiem, RN bardzo powoli się rozpędzają i hamują - to jest ich główny problem. Mnie tam nerf dymu aż tak nie przeszkadza, Brytyjskie krążki zacząłem na serio robić po nim, więc po prostu dostosowałem się do tego co jest, a na niszczycielach aż tak tego się nie odczuwa :) Gdzieś widziałem plotkę, jakoby Cleveland miał odzyskać po splicie swoją dawną cytadelę, która ponoć była tylko pod wieżami :) Żeby nie było, Worcester będzie pewnie bardziej nienawidzony z powodu pożarów niż swego czasu Minotaur, no chyba, że dostanie marną szansę na podpałkę i nawet DE tu nie pomoże.

Ale co było by złego w normalnej szansie na ogień Worcestera? Ogień przecież i tak nie zagraża BBekom a serio ta gra potrzebuje natychmiast jakieś kontry na Pancerniki albo po prostu populacja krążowników zniknie. Rozdzielone cytadele były by super albo zmniejszenie obrażeń od trafienia w cytadele do 1/3 tego co jest teraz (takie luźne pomysły pewnie koniec końców WG nie zrobi nic i dostaniemy kolejna linię badziewia w stylu Franc CA)... 

[GOFER]
Players
833 posts
9,584 battles

Dolary przeciw orzechom, że WG wymyśli jakiś "gimik" dla nowych krążków. Jak jest nowa linia to musi mieć swój unikalny "ficzer" i już. Czy ma to sens czy nie... ;-)

Players
2,259 posts
5,275 battles
1 minute ago, Tanaka_15 said:

Ale co było by złego w normalnej szansie na ogień Worcestera? Ogień przecież i tak nie zagraża BBekom a serio ta gra potrzebuje natychmiast jakieś kontry na Pancerniki albo po prostu populacja krążowników zniknie. Rozdzielone cytadele były by super albo zmniejszenie obrażeń od trafienia w cytadele do 1/3 tego co jest teraz (takie luźne pomysły pewnie koniec końców WG nie zrobi nic i dostaniemy kolejna linię badziewia w stylu Franc CA)... 

Złego nic by nie było, ale chyba wiadomo, że wtedy część kierowców BB by robiło aferę. Co do rozdzielenia cytadel to dla całej gałązki miałoby to sens, byłby to właśnie ten "gimik", o którym @Basmacz wspomniał. Co do zmniejszenia obrażeń za cytadelę jestem przeciw.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.