Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Smyrrna

SİZCE EN İYİ ZIRHLI?

25 comments in this topic

Recommended Posts

Players
4 posts
267 battles

Öncelikle herkese merhabalar. Belki bu konuda çok defa konu açılmıştır ama hem oyunda yeni olmam hemde çok fazla içerik bulamamam sebebiyle bu konuyu açtım. Her birinin ayrı özellikleri ve avantajı olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama gerçekten hangi zırhlıya doğru araştırmalarımı yapsam diye çok kararsız kaldım. Yamato'ya doğru ilerliyordum ama Montana'yı beğenende çok insan var. Yamatonun özellikle köşkten çok vurulduğuyla ilgili yazılar okudum, açıkcası pek sevimli bir durum değil gibi :) Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler...(Bu arada "yeni başlayanlar bölümü" nü başlığı açtıktan sonra gördüm ve bir kaç tavsiye buldum,yanlış yere açtığımı anladım kusura bakmayın ve başlığı silecek yeri bulamadım. Ama yinede tavsiye vermek isteyen varsa okurum.)

Beta Tester
308 posts
7,784 battles

Şu an en iyi zırhlı Montana doğru fakat güçlendirilmeden önce en kötüsüydü :) 

Öncelik olarak soruyorsan Montana'ya doğru git ama her an her şey değişebilir.

• Bad 1

Players
4 posts
267 battles
11 minutes ago, Fatty_TheCaughtCarrier said:

Şu an en iyi zırhlı Montana doğru fakat güçlendirilmeden önce en kötüsüydü :) 

Öncelik olarak soruyorsan Montana'ya doğru git ama her an her şey değişebilir.

Teşekkürler :)

Players
4 posts
267 battles

Japon gemilerine doğru ilerdeyim ve VII seviye gemi araştırmasını yapabilcek seviyeye geldim,ama montana ya dönersem V sınıf bir gemi ile devam edeceğim. Ne yapmam gerektiği konusunda öneriniz var mı? :cap_yes: (Oyuna sıfırdan başlayasım var :Smile_teethhappy:)

WG Team
292 posts
459 battles

Yamato veya Montana zırhlılar arasında popüler gemiler. Fakat benim şahsi tercihim İngiliz zırhlıları... 

Elinizde ilerlemiş bir hesap varken sıfırdan başlamaya ne gerek var? Görevleri yerine getirerek, premium veya elit gemilerle oynayarak serbest deneyim puanı biriktirebilir, bu puanları dilediğiniz ağaçta ilerlemek için kullanabilirsiniz :cap_like:

[TR]
Players
230 posts
11,027 battles

Oyunda en iyi gemi diye bişey yok her geminin + si ve - si var kağıt üzerinde bakarsan en iyi gemi olabilir ama oyundaki kabiliyetin tecrüben çok önemli ve her gemin + si  ve - si birbirini tamamlıyor.

• Cool 1

Players
634 posts
22,899 battles

Öncelikle Başlık 10. seviye zırhlılarla ilgili olunca ilgimi çekti  bence en iyi zırhlı yerine en etkli zırhlı hangisi diye sorulursa  buna verecek cevabım şöyle olurdu 

bana göre  bu 4 zırhlının etkili olduğu oyun kipleri ni 2 kategoriye ayırmak gerek çünkü ayıracağım 2 kategoride bu zırhlıların etkinliği o oyun kipinin  dinamiklerinden dolayı farklılık göstermekte 

yani

1. kategori ''Rasgele savaş kipi ''

2. kategori ''klan savaşları''

https://wows-numbers.com/tr/ships/

bu siteye baktığımızda bu gemilerin avrupa server ındaki kıyaslamasını  savaş kiplerini ayırarak vermemiş tek bir genel veri var sanırım bu istatistik verileri tüm savaş kiplerinin verileri içine katılarak oluşturulmuş ancak Rasgele Savaşların sayısı  klan savaşlarından kat kat fazla olduğundan   elimizdeki istatistiksel verilerle Rasgele savaşlar için bir sonuca varabiliriz buna   göre Rasgele savaş kipi için bu 4 gemi için bir sırlama yapabiliriz 

ayrıca bu veriler benim kendi hesabımın verileri değil bu gemilerin bu serverdaki genel istatistik verileridir 

şöyle yapalım bu kıyaslamada her istatistik değerinin yanına hangi geminin verisi daha iyi ise o gemiyi  yazalım çünkü tek bir veriye bakarak kıyaslama yapmak sağlıklı olmayacaktır  sonra toplamda en çok hangi geminin ismi çıkacak çoktan aza doğru 4 gemiyi sıralayalım Çünkü sadece kazanma oranına bakarak değerlendirmek bence sağlıklı  olmayacaktır 

-Kazanma oranı : Conqueror

-Ortalama Batırma: montana-kurfürst

-Hasar ortalaması: Conqueror

-Ortalama Deneyim : Conqueror

-Ortalama Yok edilen uçak : Montana

_Ortalama Yok etme oranı : Conqueror

Rasgele savaş kipi için en etkili gemi  sıralaması yaparsak şöyle olur 

1.Conqueror

2.montana

3.kurfürst

4.Yamato

2.Kategori (Klan savaşları)

Bunun sıralamasını yapabileceğim  bu 4 gemi özelinde Klan savaşlarına özel  kıyaslama yapabileceğim bir istatistik verisi yok

Ancak Klan savaşları kipinin  oyun taktiği  Rasgele savaşlardan farklı olduğundan  Klan savaşları için herkesin  genel tercihi vede bana göre en etkli gemisi  MONTANA  hatta Klan savaşlarında bende MONTANA yı tecih ediyorum 

sonuç olarak En başta sorulan soruya benim cevabım

Şu an için 

Rasgele Savaşlarda En etkili 10. sınıf Zırhlı :CONQUEROR

Klan savaşlarında En etkili 10. sınıf Zırhlı : MONTANA 

Son olarak Fransız 10.sınıf gelince bu sıralamalarda ve tercihlerde   kendine nasıl bir yer edinecek bekleyip görücez 

Tüm zırhlı severlere selam olsun

• Bad 1

Players
735 posts
10,584 battles

montana dağılımı ve zor hasar almasıyla en etkili zırhlı şu an. 

ama son 1 haftadır dağılımı ile ciddi şekilde oynanmış ve köşk vurmakta kolaylaşmış gibi geldi bana. sanırım küçük oynamalar oluyor. oyunda devamlı gemilerin özellikleri değiştirilir o yüzden böyle şeyleri çok kafaya takma bütün gemileri açmaya uğraş böylece böyle oynama durumlarında hemen diğer gemiyi kullanmaya başlayabilirsin. 

• Bad 1

[CMMR]
Players
681 posts
13,964 battles

Yapılan her güncelleme ile çoğu zaman da habersizce gemilerde ince ayarlamalar yapılır,Conqueror evet istatistiklerde açık ara en iyi gemi gibi durmakta fakat ben kendisini biraz Muhrip Dünyasındaki Shimikaze'ye benzetirim...kısaca her 2 gemide oynanması en kolay gemidir,akıl-yetenek beceriklilik harita okuma yeteneği gerektirmez...kısaca takım oyuncusu değildir ...bencildirler, tamamen savaş sonrası hasar miktarı için oynanır...oyun kurucu değildirler,hiç bir oyunu da alıp götürdüklerini kazandırttıklarını göremedim...artı her ikiside kolay lokmadır...

Kurfürst ve Montana ise savaş esnasındaki bulunmaları gereken kulvarlar ; farklı olmakla beraber muazzam tanklama yeteneklerine sahip oyun kurucu gemilerdir,doğru kullanıldığı vakit  takım oyuncusu olmalarına karşın güzel hasar verebilme kabiliyetine sahiplerdir, muhriplerdeki karşılıkları  Z52-Gearing-Yueyang tır.

Yamato ise...:cap_haloween: sadece adı ve şanı var :) Toplarının gümbürtüsü dışında pek albenisi kalmadı...

Kısaca oyunda değişmeyen tek şey,her güncelleme ile haberli habersiz gemilerde ince ayarlamalar yapıldığı durumudur...Hal böyle iken Montana ve Kurfürst kasmak alınabilecek en doğru karardır.

• Bad 1

[GREAT]
Players
161 posts
10,281 battles

Alaman makinesinden şaşma ; tabii senin paşa gönlün ne isterse o. Conqueror'a da hastayım kebap house mübarek...

• Bad 1

Players
4 posts
267 battles

Gerçekten çok yararlı oldu yazdığınız bilgiler hepinize tek tek teşekkür ederim :)

10 hours ago, __muavenet__ said:

Öncelikle Başlık 10. seviye zırhlılarla ilgili olunca ilgimi çekti  bence en iyi zırhlı yerine en etkli zırhlı hangisi diye sorulursa  buna verecek cevabım şöyle olurdu 

bana göre  bu 4 zırhlının etkili olduğu oyun kipleri ni 2 kategoriye ayırmak gerek çünkü ayıracağım 2 kategoride bu zırhlıların etkinliği o oyun kipinin  dinamiklerinden dolayı farklılık göstermekte 

yani

1. kategori ''Rasgele savaş kipi ''

2. kategori ''klan savaşları''

https://wows-numbers.com/tr/ships/

bu siteye baktığımızda bu gemilerin avrupa server ındaki kıyaslamasını  savaş kiplerini ayırarak vermemiş tek bir genel veri var sanırım bu istatistik verileri tüm savaş kiplerinin verileri içine katılarak oluşturulmuş ancak Rasgele Savaşların sayısı  klan savaşlarından kat kat fazla olduğundan   elimizdeki istatistiksel verilerle Rasgele savaşlar için bir sonuca varabiliriz buna   göre Rasgele savaş kipi için bu 4 gemi için bir sırlama yapabiliriz 

ayrıca bu veriler benim kendi hesabımın verileri değil bu gemilerin bu serverdaki genel istatistik verileridir 

şöyle yapalım bu kıyaslamada her istatistik değerinin yanına hangi geminin verisi daha iyi ise o gemiyi  yazalım çünkü tek bir veriye bakarak kıyaslama yapmak sağlıklı olmayacaktır  sonra toplamda en çok hangi geminin ismi çıkacak çoktan aza doğru 4 gemiyi sıralayalım Çünkü sadece kazanma oranına bakarak değerlendirmek bence sağlıklı  olmayacaktır 

-Kazanma oranı : Conqueror

-Ortalama Batırma: montana-kurfürst

-Hasar ortalaması: Conqueror

-Ortalama Deneyim : Conqueror

-Ortalama Yok edilen uçak : Montana

_Ortalama Yok etme oranı : Conqueror

Rasgele savaş kipi için en etkili gemi  sıralaması yaparsak şöyle olur 

1.Conqueror

2.montana

3.kurfürst

4.Yamato

2.Kategori (Klan savaşları)

Bunun sıralamasını yapabileceğim  bu 4 gemi özelinde Klan savaşlarına özel  kıyaslama yapabileceğim bir istatistik verisi yok

Ancak Klan savaşları kipinin  oyun taktiği  Rasgele savaşlardan farklı olduğundan  Klan savaşları için herkesin  genel tercihi vede bana göre en etkli gemisi  MONTANA  hatta Klan savaşlarında bende MONTANA yı tecih ediyorum 

sonuç olarak En başta sorulan soruya benim cevabım

Şu an için 

Rasgele Savaşlarda En etkili 10. sınıf Zırhlı :CONQUEROR

Klan savaşlarında En etkili 10. sınıf Zırhlı : MONTANA 

Son olarak Fransız 10.sınıf gelince bu sıralamalarda ve tercihlerde   kendine nasıl bir yer edinecek bekleyip görücez 

Tüm zırhlı severlere selam olsun

Bu uzun ve detaylı yazı için size ayrı teşekkür ediyorum,çok saolun :)

[EJDER]
Players
780 posts
11,312 battles

Oyuna yeni başlamış oyuncular test serverına girip t10 gemileri test edebilirler herkesin hoşlandığı iyi veya kötü oynadığı gemi vardır ilk post sahibi cevabını bulacaksa şayet test serverına girmesi şart yok ben giremem derse herkes hoşlandığı gemiyi buraya yazar kafa karışıklılığına sebebiyet verir benim verdi ben şimdi kürfüstten hoşlanmıyorum kürfüst kasmamı diyeceğim arkadaşa bb lobisi fan boyluğunu bırakalım lütfen !

• Cool 1
  • Boring 3

WG Team
292 posts
459 battles
13 hours ago, PisiReis said:

Oyuna yeni başlamış oyuncular test serverına girip t10 gemileri test edebilirler herkesin hoşlandığı iyi veya kötü oynadığı gemi vardır ilk post sahibi cevabını bulacaksa şayet test serverına girmesi şart yok ben giremem derse herkes hoşlandığı gemiyi buraya yazar kafa karışıklılığına sebebiyet verir benim verdi ben şimdi kürfüstten hoşlanmıyorum kürfüst kasmamı diyeceğim arkadaşa bb lobisi fan boyluğunu bırakalım lütfen !

Güzel bir öneri, test sunucularının ne zaman açıldığı ve nasıl ulaşılabileceğine dair bilgileri portalımızdan takip edebilirsiniz! 

[CMMR]
Players
681 posts
13,964 battles
11 hours ago, tagl1a said:

Güzel bir öneri, test sunucularının ne zaman açıldığı ve nasıl ulaşılabileceğine dair bilgileri portalımızdan takip edebilirsiniz! 

On 06.02.2018 at 11:31 PM, PisiReis said:

Konu Başlığı ; SİZCE EN İYİ ZIRHLI?

Türkçe açıklaması şudur;

Arkadaşlar xxxxx gemileri ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz? deneyimlerinizi fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bay Muhalefet ve Yönetim tarafından verilen cevap;

Test Serverına git ,orada istemediğin kadar gemi var...hepsini dene tecrübe edin...Youtube daki videoları izleme...gerek yok....Test Serverı var...oraya git...kendin dene...

[GREAT]
Players
161 posts
10,281 battles

Kardeş niye muhalefet ettiğini anlamadım , bana göre Alman zırhlıları gayet güzel makineler yakın dövüş için biçilmiş kaftan. Adama da illa ki Kurfürst al  Alman zırhlısı al diyen de yok! Adamın sonuçta kendi aklı ve keyfi var oynar istediği gemiyle hangisiyle daha çok keyif alıyorsa oynar sende ona daha tecrübeli birisi olarak tecrübelerini aktarırsın... Ben anlamadım seni hiç!

• Cool 1

[EJDER]
Players
780 posts
11,312 battles
2 hours ago, _CaNBaNuR_ said:

Konu Başlığı ; SİZCE EN İYİ ZIRHLI?

Türkçe açıklaması şudur;

Arkadaşlar xxxxx gemileri ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz? deneyimlerinizi fikirlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bay Muhalefet ve Yönetim tarafından verilen cevap;

Test Serverına git ,orada istemediğin kadar gemi var...hepsini dene tecrübe edin...Youtube daki videoları izleme...gerek yok....Test Serverı var...oraya git...kendin dene...

Türkçe açıklamasını ben sana bir güzel yapayım iyice oku ! Yönetimde diye cevap vermeme ve düşüncesini dile getirmeme hakkımı var ? Beni fişlemeye hakkın varmı @canbanur ! Düşünce özgürlüğü diye bir kavram var bilmiyorsan git google yi aç öğren sonunda demokrasi çıkacaktır emin ol ! Düşünce özgürlüğü yoksa bu forumun ne işi var !

2 hours ago, aydyldz said:

Kardeş niye muhalefet ettiğini anlamadım , bana göre Alman zırhlıları gayet güzel makineler yakın dövüş için biçilmiş kaftan. Adama da illa ki Kurfürst al  Alman zırhlısı al diyen de yok! Adamın sonuçta kendi aklı ve keyfi var oynar istediği gemiyle hangisiyle daha çok keyif alıyorsa oynar sende ona daha tecrübeli birisi olarak tecrübelerini aktarırsın... Ben anlamadım seni hiç!

Ben muhalefet etmedim sen öyle anladıysan orasını bilemem senin nickin geçmiyor.Sanada kısaca bir cevap vereyim renkler ve zevkler tartışılmaz sen kürfüstü sevebilirsin ben oynamasını sevmiyorum.Sen galeriye gidip hiç araba test etmeden sadece youtubeden @canbanur gibi çipli araba testi izleyerek arkadaş tavsiyesi ile araba alıyorsan oda senin bileceğin iş ben karışamam para ve zevk senin sonuçta ya kötü çıkarsa araba ben kime hesap sorarım dersen arkadaşına sorarsan şayet arkadaşın vereceği cevap şu olur aklın yokmuydu kardeş der sana !

• Boring 1

[GREAT]
Players
161 posts
10,281 battles

Adama söylüyoruz biz zaten biz Alman gemisi tavsiye ediyoruz sana ; ama sonuçta senin paşa gönlün ve keyfin bilir diye! Adam oynar istediği gemiyle kendi hoşuna gidiyorsa devam eder! Kimseye zorla şununla oynayacaksın bununla oynayacaksın diyemeyiz... Mantığa aykırı. 

• Funny 1

Beta Tester
308 posts
7,784 battles

Yahu arkadaşlar sürekli manasız tartışmalara girmeyin, gerek yok. Ayrıca "her geminin kendi özelliği, avantajı/dezavantajı var" konusu zırhlılar için pek geçerli bir konu değil. Görev tanımı basit. Hasar karşılamak ve hata yapan bir gemiye çok yüksek hasar vurmak.

Birbirinden farklı her savaşın getirebileceği/gerektirebileceği özel durumlar hariç 0.7.1 yamasında uzak ara en iyi zırhlı Montana'dır. Montana varken Yamato en iyi ihtimalle "idare eder, vasat" kategorisinde kalır. Kurfürst ve Conqueror ise Montana'ya kıyasla bildiğiniz kötü zırhlılardır. Her zırhlının birbirinden farklı karakteristik özellikleri ve oyun zevkli farklıdır o ayrı bir konu.

Daha fazla uzatmanın alemi yok. İyi oyunlar.

[EJDER]
Players
780 posts
11,312 battles

Fatty iste sen boyle monti yazarsan diger kisi kurfust yazarsa benim beyin error verir.Benim icin en zevk aldigim gemi neyse en iyiside o gemidir Test etmeden buna oyuncu karar veremez senin guzel oynadigin op cv yi op oldugu halde ben guzel oyniyamam mesela nasil guclu olacak bu gemi oyuncusu ve gemi uyumu ile olacak is her oyuna yeni baslamis kisi mutlaka test serverina girip test yapsin diyorum hatta wg premium gemileride test serverinda bedavadan acsin oyunculara deneyip hosuna giden gemileri alabilirler

• Boring 1

WG Team
292 posts
459 battles

Merhabalar, 

Lütfen forumda gereksiz tartışmalardan kaçının. Burada hepimizin amacı soru soran oyuncuya yardımcı olmak. Eğer farklı bir görüşünüz varsa bunu siz de uygun bir mesaj yazarak konuya ekleyip katkıda bulunabilir, izlemelerini önerdiğiniz videolar varsa linklerini paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler

[CR33D]
Players
3,159 posts
16,180 battles

Benim gozumde 10. Seviye zirhlilarin siralamasi soyle:

1.Montana (aldigi buff gercektrn gereksizdi bence. Bufftan once de en iyisiydi)

2. Yamato

3.Großer Kurfürst (hedefe dogru giderken arka turretlerin acilari cok kotu. Onun icin gozumde 3. sirada)

4. Conqueror (oncelikle soylemeden edemeyecegim, mumkun olabilecek en kotu gemi dizayni. Oynamasi mumkun oldugunca kolay bir gemi yapalim diye oturup dusunmusler, sonuc conqueror olmus. Benim icin bir zirhlinyi iyi yapan 1. ozellik o guclu salvolar. Conquerorun AP si diger zirhlilara kiyasla daha etkisiz kaliyor. Bunun icin de bana gore 4. sirada.)

France'i da kullandiktan sonra siralamaya ekleyecegim.

• Cool 1

Players
117 posts
8,508 battles

Sadece zırhlı için değil; tüm sınıflar için genel istatistik sitelerinden bakılınca "kazanma oranı" olabilecek en yanıltıcı göstergedir.

geneli ve çoğunlığu yansıtmaz..

bu seviye gemilere çoğunlukla ilk ulaşan oyuncular tecrübeli oyuncular olduğu için

kazanma hasar vs.. tüm ortalamalı yüksek çıkar..

yeni çıkan HER ağacın istatistikleri HER zaman yüksek çıkar..

• Cool 1

Players
179 posts
12,023 battles
On 05.02.2018 at 11:50 PM, farera said:

montana dağılımı ve zor hasar almasıyla en etkili zırhlı şu an. 

ama son 1 haftadır dağılımı ile ciddi şekilde oynanmış ve köşk vurmakta kolaylaşmış gibi geldi bana. sanırım küçük oynamalar oluyor. oyunda devamlı gemilerin özellikleri değiştirilir o yüzden böyle şeyleri çok kafaya takma bütün gemileri açmaya uğraş böylece böyle oynama durumlarında hemen diğer gemiyi kullanmaya başlayabilirsin. 

Alparslan abi bırak yorum yapmayı. Gel filo atalım boşver :)

• Funny 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.