Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
TankJr87

Najlepsze/unikatowe okręty w grze

98 comments in this topic

Recommended Posts

Players
96 posts
5,181 battles

Tak jak w temacie które okręty są najlepsze i dają największą frajdę? Mam Missouri oraz Yamato przydałoby się coś dokupić tylko co. 

[AKI]
Players
4,171 posts
7,353 battles

Missouri, Kamikaze R, Benson, większość CVek, Zao, Henri, Alsace, Charles Martel, Atlanta

Ale i najlepszy okręt kupa, gdy kapitan dupa.

• Cool 1
  • Funny 1

[DK-PL]
Players
2,123 posts
23,898 battles

Wymieniłeś premki więc też opisze premki :Smile-_tongue:

Perth - jedyny okręt w grze z "chodzącym" dymkiem.

Belfast - jedyny krążek w grze z dymkiem i radarem.

Missouri - jedyny BB w grze z radarem.

Flint - taka Atlanta z długim dymkiem jaki na USN DD i długimi, 9,2km torpedami.

Michaił Kutuzow - dymek i olbrzymi zasięg dział, choć to VIII-ka radzi sobie bez problemu na X-kach.

Kamikadze - jak na ten tier bardzo szybkie torpedy z małym spotem, reload wyrzutni również bardzo szybki.

Lo Yang - hydro z olbrzymim zasięgiem jak na ten tier, poza tym to wschodnioazjatycki DD z normalnymi torpedami.

Zapomniałbym...

Scharnhorst - BB z torpedami i małokalibrowymi działami o dużej jak na BB szybkostrzelności, dodatkowa jak na KM BB przystało również bardzo solidna. Niestety jest kapryśny przez słabą celność i penetrację AP. Za to chyba jak na razie to najlepszy BB do agresywnej gry, walki w zwarciu.

• Cool 2

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,367 posts
21,030 battles
1 hour ago, mickecobra said:

Wymieniłeś premki więc też opisze premki :Smile-_tongue:

Perth - jedyny okręt w grze z "chodzącym" dymkiem.

Belfast - jedyny krążek w grze z dymkiem i radarem.

Missouri - jedyny BB w grze z radarem.

Flint - taka Atlanta z długim dymkiem jaki na USN DD i długimi, 9,2km torpedami.

Michaił Kutuzow - dymek i olbrzymi zasięg dział, choć to VIII-ka radzi sobie bez problemu na X-kach.

Kamikadze - jak na ten tier bardzo szybkie torpedy z małym spotem, reload wyrzutni również bardzo szybki.

Lo Yang - hydro z olbrzymim zasięgiem jak na ten tier, poza tym to wschodnioazjatycki DD z normalnymi torpedami.

Zapomniałbym...

Scharnhorst - BB z torpedami i małokalibrowymi działami o dużej jak na BB szybkostrzelności, dodatkowa jak na KM BB przystało również bardzo solidna. Niestety jest kapryśny przez słabą celność i penetrację AP. Za to chyba jak na razie to najlepszy BB do agresywnej gry, walki w zwarciu.

W sumie wymieniłeś wszystkie OP premki. Ja bym jeszcze dodał Nelsona i Ischizuchi, dwie podpalarki premium, które na swoich tierach rządzą. Dawniej jeszcze Imperator rządził, ale nie mam, to sie nie wypowiem.

• Cool 1

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles
2 hours ago, Migdzinski said:

Tak jak w temacie które okręty są najlepsze i dają największą frajdę? Mam Missouri oraz Yamato przydałoby się coś dokupić tylko co. 

comment_1gjS8Le7juWtmx0IBkJlxl5msdBySCJD

• Cool 2
  • Funny 2

Players
726 posts
6,620 battles

Najlepiej kupić wszystko po kolei jak leci :Smile_trollface:

A tak trochę poważniej to świetny jest Kidd, Saipan, Belfast*, Kutuzov*, Nikolai IV*, Gremiaszczy* i Missouri w sumie też niezgorszy. Tirpitz i Scharnhorst dają radę. Atlanta bardzo sytuacyjna i wymaga dobrego pozycjonowania ale też potrafi dać masę frajdy. A i bym zapomniał - Giulio Cesare, no ten to sobie nawet na VII ładnie poradzi.

No sporo jest dobrych premek.

* te okręty zostały już (na szczęście :Smile_trollface:) wycofane ze sprzedaży, ale można nadal wylosować je z Superkontenera jak dopisze szczęście.

[DK-PL]
Players
2,123 posts
23,898 battles
10 hours ago, UrukSzymon said:

W sumie wymieniłeś wszystkie OP premki. Ja bym jeszcze dodał Nelsona i Ischizuchi, dwie podpalarki premium, które na swoich tierach rządzą. Dawniej jeszcze Imperator rządził, ale nie mam, to sie nie wypowiem.

Nelson ciut miękki się zrobił ostatnio. Ischizuchi nie mam podobnie jak Imperatora, ale z palących BB na tym tierze dobrze spisuje się drzewkowy Orion. Flamu zachwala jeszcze Kidda ale jego też nie mam.

38 minutes ago, Dark_Havoc said:

O jeszcze: Iwaki Alfa - pierwszy krążownik z dymem :)

O, na ten okręcik choruję, chciałbym go kiedyś zdobyć :Smile_sad:

Beta Tester
1,919 posts
7,383 battles

Jak unikatowy to musi być Gremyashchy a i jeszcze Arkansas beta i jego słynna obrona AA :) 

[TYTAN]
Players
1,326 posts
15,720 battles

Belfast, Scharnhorst, Missouri, Ischizuchi, Kaga, Juliusz Cezar, Rewolucja Październikowa, Nelson - z premek, które mi podeszły.

Kagero, Akatsuki, Nagato, Fuso, Budionny, Gaede, KGV, Algerie, Konig, Kongo, Fiji.

Zależy co szukasz jest masa super bolidów ;)

• Cool 1

Players
96 posts
5,181 battles

Chodzi mi o okręty które wyróżniają się czymś wyjątkowym. Np Missouri ma radar oraz bardzo dobrą obronę przeciw lotniczą, Tirpitz ma super dodatkową 12 km, Yamato to legenda i działa 460 mm. Duke of York za 48% do podpalenia. Bardziej mi chodzi aby mieć wyjątkową kolekcje. 

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,380 posts
3 minutes ago, Migdzinski said:

Chodzi mi o okręty które wyróżniają się czymś wyjątkowym. Np Missouri ma radar oraz bardzo dobrą obronę przeciw lotniczą, Tirpitz ma super dodatkową 12 km, Yamato to legenda i działa 460 mm. Bardziej mi chodzi aby mieć wyjątkową kolekcje. 

Tirpitz nie ma dodatkowej 12 km. Wiele okrętów ma taką samą lub lepszą OPL niż Missouri, więc to żadne dla niego wyróżnienie.

[ROEL]
Players
3,137 posts
11,609 battles

A Yamato to najgorszy BB X, choć w sumie to go wyróżnia. Realny potężny okręt przegrywa z papierami.

• Cool 1

Players
2,263 posts
5,275 battles

Kamikaze, Giulio Cesare - z tych, które mam i nimi gram. Z obserwacji: wszystkie dobrze grane CV (niestety...), Atlanta, Belfast.

1 minute ago, Migdzinski said:

Chodzi mi o okręty które wyróżniają się czymś wyjątkowym. Np Missouri ma radar oraz bardzo dobrą obronę przeciw lotniczą, Tirpitz ma super dodatkową 12 km, Yamato to legenda i działa 460 mm. Bardziej mi chodzi aby mieć wyjątkową kolekcje. 

No to sorry, prawie każdy okręt premium jest wyjątkowy, bo zazwyczaj jest jedyny w swoim rodzaju. Ale przykładowo: Imperator, Gremiaszczego i Kutuzowa już normalnie nie kupisz, musisz czekać na kolejne Święta Bożonarodzeniowe i paczki od Mikołaja, które są jednak hazardem i nigdy nie wiesz co Ci się trafi. Belfast podobnie, Perth niby też miał być wycofywany, a jak widać jest nagle dostępny w kliencie gry. Wyjątkowy jest Okhotnik, żaden DD tego tieru nie ma tyle dział.

A jak chcesz naprawdę oryginalne okręty, to musisz zagrać Rankedy i wygrać sobie Flinta i Blacka :)

[-FZO-]
Community Contributor
1,182 posts
12,362 battles

Saipan? Jest prosty, nie powiedziałbym ze daje fun. Każda ameba może kliknąć 3 eskadrami na jednej. Z torpedowcami jest nieco lepiej ale jak na lotnie to nuda i tak. Kaga, to już masa frajdy ale i wyższa szkoła jazdy. Atlanta daje frajde ale nie zawsze da się w pełni wykorzystać jej możliwości i ogólnie jest trudna..

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,123 posts
23,898 battles

Mam dziś natchnienie do tekstów :Smile-_tongue: A więc takie wydają mi się na tyle wyjątkowe czy po prostu dobre że warte zostawienia w porcie :Smile_great:

Drzewkowe (ominąłem papiery, czyli okręty które nie powstały w rzeczywistości):

I tier

Black Swan - bardzo wysoki rof.

II tier

Umikaze - 8km torpedy z 20sek reloadem, tak długie będą dopiero na VI tierze !

V-25 - strzelanie torpedami prawie do przodu.

III tier

St Louis - najeżony działami, wali jak karabin maszynowy, choć wolny.

Bogatyr - bardzo podobny do ww.

Drezki - w sumie aż 10 rur torpedowych, choć zasięg bardzo słaby.

IV tier

Orion - BB do podpalania.

Kuma - taki Kabarowsk swojego tieru.

V tier

Konig - dużo dział z dobrym reloadem, twardy.

Kirov - duży zasięg, dobry rof jak na taki kaliber, z wad jest miękki.

VI tier

Fuso - bardzo dużo dział z niezłym reloadem, olbrzymi zasięg ale słabe kamo i dość miękkie boki.

Nurnberg - duży zasięg, bardzo dobry rof, dużo wyrzutni torped, z wad jest miękki.

Leander - dym, naprawka, pojedynczo strzelane torpedy, wada to brak HEków.

VII tier

King George V - osobiście bardzo go lubię za dobry reload, dużo dział i podpalanie.

Shiratsuyu - pierwszy DDk z konsumablem przeładowania torped, może więc walnąć prawie w jednej salwie 16 torped ! 

Myoko - dużo luf z ciut lepszym od standardu reloadem, ale wieże obracają się słabo, dużo torped dalekiego zasięgu ze słabymi kątami strzelania.

VIII tier

Bismarck - pod dodatkową 11,8km samograj, ma hydro więc ładnie mieli DDki w dymie, twardy.

Z-23 - DDk ze 150mm działami, hydro i znakomitymi torpedami, są szybkie, ciężko wykrywalne jedyna wada to że nie biją tak mocno jak IJN, wyrzutnie mają dobry reload.

Akizuki - mniejsza wersja Flinta, gram nim jak lekkim krążkiem z dymem bardziej niż jak DDkiem, jak na DD bez rozbicia bardzo mocne AA. 

Mogami - 15x155mm + HEAP = największy dpm na tym tierze, wada, miękki i wielki przez co łatwy do trafienia, zasięg też nie powala.

Czapajew -  radar o olbrzymim zasięgu lecz krótkim działaniu, duży zasięg ognia, ładnie podpala nawet z HEAP, wada to że jest bardzo miękki.

Benson - uniwersalny DD, dobry do wszystkiego, bardzo szybki i zwrotny.

IX tier

Yugumo - bardzo dobre torpedy 12km, konsumabl przeładowania, w końcu nie najgorsze działa wciąż ze słabym obrotem. 

Fletcher - jak Benson + znakomite torpedy.

X tier

Shimekaze - 15 torped w salwie, dużo HP.

Yamato - największy kaliber w grze, penetruje wszystko nawet od dziobu, wady to wysoko umieszczona cytadela i dyskusyjny pancerz.

Des Moines - największy dpm w grze, bardzo mocne APki.

Gearing - uzbrojenie lepsze od Fletchera jest jednak wolniejszy, ma gorszą zwrotność, większy i wyższy przez co łatwiejszy do trafienia, oraz grubszy więc łatwej łapie penetracje z AP.  

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.