Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
AbrahaM_fighter

Asashio + DWT = niewypał?

45 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
1,149 posts
5,395 battles

Drodzy współgracze.

Jak wiemy z dwóch wątków, WG postanowiło wypuścić IJN Asashio. Na początku (według stanu z serwerów publicznych, tego co dostali CC) ta jednostka wyglądała "tylko" jak klon Kagero z takimi samymi parametrami (w tym 3 podwójne działa 127/50 z reloadem co 7 sekund i obrotem 26 sekund). Jednakże pojawiły się dwie informacje które mnie osobiście wprawiły w zdumienie. Pierwsza, to informacja od forumowicza @Marblehead_1, że dostaniemy jeszcze gorsze działa przeładowaniem 9 sekund i obrotem 30 sekund. Druga, to że ta jednostka ma dostać torpedy DWT wyrządzające szkody wyłącznie BB oraz CV, z wyłączeniem (jak dotychczas) DD oraz (uwaga nowość) CA.

Wiem, że w ramach ST testowane są różne dziwne pomysły. Ale też mam świadomość, że zdarza się, że zdarzały się przypadki, iż ST opuszczały rozwiązania hm, nazwijmy to delikatnie dyskusyjne i były wdrażane finalnie na serwery

W związku z powyższym, proszę uprzejmie o merytoryczną dyskusję co sądzicie o IJN Asashio.

Jak dla mnie, wynikiem obu wspomnianych pomysłów (nerf artylerii + znerfione DWT przez brak rażenia CA) otrzymamy DD który realnie będzie osłabieniem zespołu ze względu na swoją niską użyteczność. Praktycznie będzie mógł albo puszczać rybki "na zasięg" licząc że samoloty lub CA (którym nic nie zrobi) ich nie wyspotuje, albo próbować polować na samotne BB gdy populacja CA w dalszej części gry (o ile do tego dojdzie) się zmniejszy. W międzyczasie unikając innych DD oraz CA. Czyli... czyli dostaniemy DD, który przez sporą część gry będzie "musiał" kampić by nie zejść bezsensownie.  Zaś z czysto matematycznego punktu widzenia (na co zwrócił uwagę @Marblehead_1) ten DD będzie w stanie razić maksymalnie 7 okrętów przeciwnika (przy założeniu bitwy z dwoma CV TVI-TVII i pięcioma BB ). 

Z mojej osobistej perspektywy:

"Kagero + DWT działające na CV/BB/CA" bym nawet może i kupił, bo to by było jeszcze grywalne, mimo nerfu w postaci DWT którymi się nie obronię przed innym DD,

"Kagero + DWT działające na CV/BB", nie działające ani na DD ani na CA, już jest dla mnie nie do zaakceptowania,

"Kagero + DWT działające na CV/BB", nie działające ani na DD ani na CA, z nerfem dział, wywołuje u mnie galopujące zdziwienie jak w ogóle można było o tym myśleć. 

• Cool 1

[O-R-P]
Players
1,631 posts
14,858 battles

Informacje były już podawane w połowie grudnia (17 grudnia) na forum EN i chyba też tego samego dnia pojawiły się na forum PL. Z grubsza Asashio ma mieć, gorszą artylerię bo gorszy RoF i obrót, gorszą AA (a nie czekaj on praktycznie nie ma AA), teraz wyszły dopiero, że mają mu dać torpedy DWT do polowania na BB i CV, cała reszta ma być jak w Kagero.

W walce z jakimkolwiek innym DD TVIII a i nie tylko bo i z niższymi tierami też będzie na straconej pozycji, chyba, że w całości zainwestujemy w rozwój artylerii co nam za dużo nie pomoże bo z beznadziejnej na TVIII artylerii dostaniemy tylko bardzo słabą - z grubsza mamy artylerię i AA godną Shinonome a to tier VI a nie VIII. Gdyby był wybór torped na DWT i normalne to by było oki, choć i tak nie miałby on nic interesującego a byłby gorszy. Można by go zrobić na kilka sposobów, balansując go sprzętem eksploatacyjnym na przykład dodając mu sonar albo dym i TRB na osobnych slotach, wtedy artyleria nie przeszkadzała by a była by elementem balansu.

Generalnie widzę tutaj ciąg kilku dziwnych okrętów jak Ashitaka, Huanghe czy ten Asashio, które są wciskane do sprzedaży sprawdzając czy to się przyjmie. Czyżby typowy klient WG kupował wszystko co popadnie? To jest możliwe bo kiedyś widziałem dywizjon trzech Makarowów.

Pominę tutaj sens tych okrętów bo zamiast Ashitaki taki Yamashiro sprzedał by się w tysiącach sztuk, Huanghe to okręt, który nawet nie przepłynął samodzielnie 1m i podobnie często go widuję.  A jak Asashio jako TVIII premium IJN DD był potrzebny tak teraz jest zwyczajnie dziwny i nielogiczny.

• Cool 3

Players
724 posts
6,342 battles

Jak chcą, aby był trochę inny od Kagero, to powinni mu dać przeładowanie+dym lub hydro+dym. A torpedy odwrotne do zwykłych japońskich, czyli bardzo szybkie i o bardzo niskiej wykrywalności, ale w zamian wyrządzające niskie dmg - jednakże będące w stanie uszkadzać wszystkie typy okrętów.

I proszę bardzo, mamy Kagero o innym gameplay, a na dodatek o silnych właściwościach historycznych - ten typ był wyposażony w stację hydrolokacyjną, a torpedy tlenowe były trudne do dostrzeżenia.

• Cool 2

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,366 posts
20,553 battles

Największą zaletą torped DWT jest ich słaba wykrywalność. Ale jaki to ma sens jak muszą one atakować drugą lub nawet trzecią linię? DD i CA wroga po prostu wyspotują te torpedy wcześniej. Dodajmy teraz CV i co? Mamy się cieszyć bo mamy jeden cel więcej? Czy raczej płakać, bo nam wszystkie torpedy wyspotuje a o zatopieniu nas nie wspomnę?

Podsumowując; Dając tego typu torpedy, w tej mecie. Tworzymy DD kampera, który jedyne co może zrobic, to flankować po krawędziach, polując na BB i CV. Do niczego innego ten okręt się nie nadaje.

Przy okazji, każdy poprawnie grający tym niszczycielem gracz. Jest z góry zkazany na hejt współgraczy i na pewno nie może liczyć na przyrost karmy. (Jeśli to kogoś obchodzi ofc) Ale ja osobiście nie lubie wiązanek pod moim adresem.

Tak jak w temacie. WG daje okręt który jest osłabieniem drużyny i to na bardzo istotnej dla zwycięstwa klasie.

• Cool 1

[B-EYE]
Players
223 posts
10,369 battles
1 godzinę temu, AbrahaM_fighter napisał:

Zaś z czysto matematycznego punktu widzenia (na co zwrócił uwagę @Marblehead_1) ten DD będzie w stanie razić maksymalnie 7 okrętów przeciwnika (przy założeniu bitwy z dwoma CV TVI-TVII i pięcioma BB ). 

Czy w przypadku gdyby było 5DD, 5CA, 2 BB,  to torpedami będzie mógł trafić tylko 2 okręty ?

Beta Tester
1,149 posts
5,395 battles
Just now, 1031 said:

Czy w przypadku gdyby było 5DD, 5CA, 2 BB,  to torpedami będzie mógł trafić tylko 2 okręty ?

Dokładnie tak.

W takim wypadku, z racji proponowanego nowego wariantu torped głębokowodnych (rażących tylko CV i BB) nie miałby innych celów niż dwa BB.

[2137]
[2137]
Weekend Tester
316 posts
6,329 battles

DWT na Asashino byłyby dobre, jakby to zrobili inaczej, daliby jedne torpedy z możliwością puszczenia wąsko płytko i wąsko głęboko. Za opcją wide i tak by nikt nie płakał.

[PLO]
Players
684 posts
8,404 battles

Super okręt. Armaty? Po co komu potrzebne, przecież powszechnie wiadomo że japońskim dd-kami gra się na torpedy a nie na działa.

Gra tym okrętem będzie wyglądać jak kręcenie się g...na w przereblu: całą bitwę będziesz sobie pływał radośnie bez efektu, bo albo nie wyjdziesz na pozycję do skutecznego ataku, albo już na samym początku będziesz pozbawiony potencjalnych celów,  bowiem dość często się zdarza że jednak BB-ki toną jako pierwsze.

Jednak.... mam!

To będzie fantastyczny okręt dla tych,  którzy narzekają na brak realizmu w grze. Będzie to co prawda realizm by WG, ale jednak. A sprawa wygląd tak: regułą było,  że absolwenci Akademii Marynarki raczej zaczynali karierę od służby i dowodzeniem jakimiś mniejszymi łajbami np. eskortowcami, nauczycielami,  potem przychodziła kolej na krazowniki i pancerniki. I tutaj mamy właśnie taką opcję. Jak się kierowca takiego niszczyciela nauczy krawędziowania i nawet wplywania na sąsiednie mapy to w przyszłości wyrośnie na wielkiego BB-rajanka.

• Cool 1

[GRAY]
Players
417 posts
4,606 battles

Dość dziwny wybór z przydziałem go na tier ósmy. Asashio był projektem na którym Japończycy bazowali tworząc Kagero. Choć różnice były niewielkie, to nie uzasadnia to umieszczenia Asashio na tym samym tierze, co inne - skuteczniejsze niszczyciele. Pomysł z torpedami uważam za fanaberie, a wzięcie go do bitwy za sabotaż. Powinien był trafić na tier 7. Przy jego słabym AA będzie ulubionym niszczycielem wysoko tierowych lotnisk.

• Cool 1

Players
724 posts
6,342 battles
15 minutes ago, genek012 said:

Gra tym okrętem będzie wyglądać jak kręcenie się g...na w przereblu: całą bitwę będziesz sobie pływał radośnie bez efektu, bo albo nie wyjdziesz na pozycję do skutecznego ataku, albo już na samym początku będziesz pozbawiony potencjalnych celów,  bowiem dość często się zdarza że jednak BB-ki toną jako pierwsze.

Bo to będzie pierwszy w grze okręt typu ZZU* - Zajmij, Zadym, Uciekaj. Żadna inna funkcja nie jest potrzebna. W sumie to można zdemontować mu działa i aparaty torpedowe.

* powtarzalne nawet do kilku razy w jednej bitwie

• Cool 1

Players
724 posts
6,342 battles
9 minutes ago, _s1ash_ said:

Czekam na torpedy, które będą przepływać przez wyspy. A jak te torpedy odróżniają cv np od dd ?? z innej stali byly te okrety budowane ? :cap_old:

Już od trzech lat WG potajemnie testuje na różnych graczach torpedy przepływające pod wyspami, a nawet torpedy z nieograniczonym zasięgiem. Pełno jest filmików z tym, tylko WG się nie chce przyznać do tego "feature". Jeszcze muszą to dopracować, bo takie specjalne torpedy nie zadają uszkodzeń. :cap_haloween:

• Funny 1

Beta Tester
1,149 posts
5,395 battles
11 minutes ago, _s1ash_ said:

A jak te torpedy odróżniają cv np od dd ?? z innej stali byly te okrety budowane ? :cap_old:

Po głębokości zanurzenia. Zwykłe DWT w teorii mają płynąć głębiej niż najniżej położony element DD. Uznajemy w ramach uproszczenia, że jest to mniej więcej taki sam parametr dla wszystkich DD. Extra DWT zaproponowane dla Asashio w teorii mają płynąć jeszcze głębiej, przez przepływać poniżej najniżej położonych elementów CA, znowu dla uproszczenia uznajemy że jest to cecha wspólna dla całej klasy.

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles

28 minutes ago, AbrahaM_fighter said:

Po głębokości zanurzenia. Zwykłe DWT w teorii mają płynąć głębiej niż najniżej położony element DD. Uznajemy w ramach uproszczenia, że jest to mniej więcej taki sam parametr dla wszystkich DD. Extra DWT zaproponowane dla Asashio w teorii mają płynąć jeszcze głębiej, przez przepływać poniżej najniżej położonych elementów CA, znowu dla uproszczenia uznajemy że jest to cecha wspólna dla całej klasy.

W sumie - pozostaje poczekać, aż pojawią się DWT trzeciej generacji - przepływające pod wszystkim.

A jak @WG_Lumberjack zakabluje komu trzeba (o tym co my tu wypisujemy na temat WG), to WG te DWT 3Gen wsadzi do drzewka polskich niszczycieli i będziemy mieli za swoje...

• Funny 2
  • Bad 1

Beta Tester
1,149 posts
5,395 battles
3 minutes ago, PanNickt said:

W sumie - pozostaje poczekać, aż pojawią się DWT trzeciej generacji - przepływające pod wszystkim.

A jak @WG_Lumberjack zakabluje komu trzeba (o tym co my tu wypisujemy na temat WG), to WG te DWT 3Gen wsadzi do drzewka polskich niszczycieli i będziemy mieli za swoje...

Panowie, zdaje sobie sprawę że relacje społeczność <> WG mogły być lepsze, ale bardzo proszę o trzymanie nerwów na wodzy oraz trzymanie się tematu.

Players
272 posts

Widziałem tego Asasho w  bitwie (chyba Falathi na nim płynął). 3 fragi i cap z tego co pamiętam. Byłem zajęty swoja walką ale raczej nie płynął w 3 linii.

Beta Tester
1,149 posts
5,395 battles
8 minutes ago, Leonarnik said:

Widziałem tego Asasho w  bitwie (chyba Falathi na nim płynął). 3 fragi i cap z tego co pamiętam. Byłem zajęty swoja walką ale raczej nie płynął w 3 linii.

"Tak, ale":

Na publicznym serwerze jest jeszcze Asashio z tradycyjnymi torpedami.

Na ST kombinują z Asashio z torpedami DWT uszkadzającymi tylko CV/BB.

[BUSHI]
Players
3,461 posts
17,918 battles

Co by tam nie wysmażyli to po pływaniu Shinonome, które nazywam pływająca trumną, jest mi to obojętne. Zero prędkości i AA, anemia w działach, a torpedy widoczne z kosmosu. To rozumiem myśl przewodnia japońskich DD ?

Na co komu taki szrot w takim razie.

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

drzewkowe to ma być barachło czy premka?

jak premka to na uj sie spinata? nie kupicie i tyle

no chyba, ze macie podejcie kupiłę ma być op, przeca płacę

chociaz co widze, niektórym nawet op premki nie pomoga

• Cool 1

[B-EYE]
Players
223 posts
10,369 battles
7 godzin temu, HectorBarbossa napisał:

drzewkowe to ma być barachło czy premka?

jak premka to na uj sie spinata? nie kupicie i tyle

chodzi o to że część graczy chętnie by kupiła premium IJN dd a WG daje ci śmieć.

Nie musi być OP ale to co teraz widać będzie gorsze od innych dd niższego poziomu.

• Cool 1

Players
72 posts
16,314 battles

Mam taką sugestię może drętwą ale jednak odnośnie tych DWT - a może by wrzucić opcję zmiany nastawy zanurzenia torped tak jak jest opcja zmiany ich rozsiewu ?

Nie wiem czy coś takiego istnieje w realu - nie pływałem na torpedowcach - ale coś mi świta z dawnych lat że czytałem jak to ORP "Dzik" atakował jakieś włoskie barki i marudzili że nie mogą ustawić torped na mniejsze zanurzenie żeby je potopić.

Wystarczyło by taką opcję dać i hajda kto się pomyli ten leszcz ;-) 

Beta Tester
660 posts
10,504 battles

Jeżeli rzeczywiście wyjdzie z "pogłębionym" DWT, to ludzie zagłosują swoimi portfelami. Jednak takie helmutozaury z pewnością dodadzą do swojej kolekcji. Bo jest. 

36 minut temu, Capt_Han_Solo napisał:

Mam taką sugestię może drętwą ale jednak odnośnie tych DWT - a może by wrzucić opcję zmiany nastawy zanurzenia torped tak jak jest opcja zmiany ich rozsiewu ?

Nie wiem czy coś takiego istnieje w realu - nie pływałem na torpedowcach - ale coś mi świta z dawnych lat że czytałem jak to ORP "Dzik" atakował jakieś włoskie barki i marudzili że nie mogą ustawić torped na mniejsze zanurzenie żeby je potopić.

Wystarczyło by taką opcję dać i hajda kto się pomyli ten leszcz ;-) 

Niestety wybór torped rozwaliłby trochę mechanikę gry, ponieważ nikt by nie wiedział czy akurat może powalczyć z takim dd, bo nie dostanie torped, czy jednak akurat dzisiaj dostanie. 

[2137]
[2137]
Weekend Tester
316 posts
6,329 battles
3 hours ago, PancernyTygrys102 said:

Niestety wybór torped rozwaliłby trochę mechanikę gry, ponieważ nikt by nie wiedział czy akurat może powalczyć z takim dd, bo nie dostanie torped, czy jednak akurat dzisiaj dostanie. 

A co to za problem?   

[PLO]
Players
684 posts
8,404 battles

Po co nastawiać ,,na głęboko" i ograniczać sobie ilość celów, skoro można nastawić ,,na płytko" i móc atakować wszystko?

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,840 posts
5,488 battles

Mnie tylko ciekawi po co i dlaczego ktoś to stworzył? Jaki jest zamysł tego czegoś? Próbuję na siłę nawet znaleźć zalety tego dziwadła i nie potrafię....

African-Queen.jpg

TO ma większy potencjał bojowy....

Tankowiec pełen trotylu byłby bardziej użyteczny....

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.