Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
PancernyAgrest

Dyskusja o balansie CVek

164 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,238 posts
13,971 battles

Nowiuteńki, pachnący świeżą gównoburzą temat.

Przedmiot dyskusji: balans CVek i nowych graczy. Nie ruszamy tematu, czy CVki są OP w porównaniu z innymi okrętami, jedynie poruszamy kwestię jakim sposobem zbalansować CVki po dwóch stronach teamów.

1) Rozwój początkującego gracza.

Klasa CVek nie jest noob-friendly. Żeby zapobiec seal-clubbingowi WG usunęło ALTa z IV i V. Gracze na tych tierach nie uczą się kompletnie niczego, radośnie sobie pływają i za dużo nie myślą. Brakuje wbudowanych w grę poradników, zaznajomienie się z nimi i zaliczenie samouczka (z ALTem!)powinno być wymagane do odblokowania pierwszego okrętu. CVki na V tierze są mięsem dla szóstek.

Na chwilę obecną po piaskownicy na IV i V (brak jakichkolwiek skillowych przeciwników, nikt na tym nie gra) nasz Brajanek trafia na szóstki.

Tam czekają na niego:

- okręty z konkretnym AA i rozbiciem

- kilka nietykalnych okrętów na VII-VIII

- CVki VII tieru

W tych warunkach Brajanek musi uczyć się używać ALTa. Radośnie gwałcony przez MM, lepszych graczy i braki własnego doświadczenia albo rzuci w cholerę grę tą klasą, zostanie kolejnym warzywem w kolejce albo, jeżeli jest przyszłym 1% serwera, będzie zdobywał doświadczenie grając w oparciu o poradniki i pokój treningowy. Kolejne kroki to grind przez VII (witajcie Saipany!) i mozolne wbijanie dychy. Tam z kolei trafi na prawdziwych ogarów i bez kilku tysięcy gier/wyjątkowego talentu nie nawiąże z nimi równorzędnej walki.

2) Wpływ słabych CVek na grę.

Wyjątkowo frustrująca sprawa. Można nadrobić słabe deski, przerażone BBeczki, pływające burtą krążki ale czegoś takiego nadrobić się nie da.

shot-18_02.03_14_30.17-0536.thumb.jpg.ff24284da4d7f97a0ebd134e0f512e46.jpg

Przez brak jakiegokolwiek systemu doboru graczy na CVek jeden z teamów musi stanąć na rzęsach, żeby wyciągnąć grę. O ile walka pozostałymi klasami przypomina mordobicie pod remizą, gdzie losowo można dostać przez łeb sztachetą (torpedy) albo śrutem z wiatrówki (snajpiące BBeczki) to CVki walczą przede wszystkim ze sobą. 

3) Okręty premium

Większość CVek premium w grze jest lepsza od swoich odpowiedników.

Kaga - myśliwcami nawiąże walkę z Hiryu/Rangerem, nieporównywalnie większa siła uderzeniowa, ogromny hangar.

Saipan - rak na VII tierze. Początkowi gracze na CVkach VI-VII tieru nie są w stanie z nim walczyć i gry kończą się jak na screenie powyżej.

Enterprise - odpowiednik Kagi na VIIIT. Nie grałem, nie piszę nic więcej.

Czy przy tak trudnej kwestii balansu wypuszczanie premek, wyraźnie lepszych o okrętów drzewkowych, dostępnych również dla nowych graczy, jest dobrym pomysłem? Jestem tego najlepszym przykładem - CVkami nie gram praktycznie wcale a wsiadając na Kagę gwałcę i rabuję osiągając wyniki porównywalne z absolutnym topem na Hiryu i Rangerze. W tym wypadku średnia serwerowa nie ma raczej większego znaczenia - pomidor każdą CVką będzie grał tragicznie.

Co dalej?

Widzę tylko jedno rozwiązanie: wprowadzenie losowania graczy wg PRki na CVkach - fiolet wchodząc do gry będzie musiał trochę poczekać ale trafi na gracza w swojej kategorii wagowej. Ograniczenie czasu losowania do np 3min. Jednocześnie usunąć można ograniczenia ALTa bo rozwiązaliśmy problem sealclubbingu i nowi gracze mogą uczyć się poważnie grać od najniższych tierów.

Niech zaczną się igrzyska!

• Cool 3

[SIEMA]
Players
49 posts

Przecież nowi gracze mogą korzystać z pokoju treningowego żeby się podszkolić... jak wbiją 15 poziom :cap_book:

• Funny 2

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles

Odnoszę wrażenie, że pomysły na zmniejszenie wpływu różnicy pomiędzy graczami na CeFałkach już się pojawiały w innym wątku - ograniczenie spota (tylko CeFałka widzi to co widzi, a reszta widzi tylko, że CeFałka coś widzi, ale nie widzi, gdzie ta CeFałka dokładnie to widzi), zmniejszenie dmg z torped i bomb (a w zamian większa wytrzymałość samolotów lub krótszy czas przeładowania), skasowanie całkowite alta.

Przyznaję, że mnie w obecnym balansie właśnie te dysproporcje pomiędzy kierownikami CeFałek najbardziej irytują. Zwłaszcza na rankedach, gdzie z gruba w 80% przypadkach, w których miałem CeFałkę to dostawałem znacząco gorszego kierownika do niej.

Players
1,333 posts
11 minutes ago, PancernyAgrest said:

Widzę tylko jedno rozwiązanie: wprowadzenie losowania graczy wg PRki na CVkach - fiolet wchodząc do gry będzie musiał trochę poczekać ale trafi na gracza w swojej kategorii wagowej.

Ta metoda ma kilka poważnych wad, które ją w moich oczach dyskwalifikują:
- Po pewnym czasie PR u CV się wyrówna, więc będzie wrzucać losowo.
- Gra dwóch unicumów na CV będzie w dużej mierze polegała na tym, co się dzieje na rankedach czy klanówkach - szachowanie się myśliwcami + spot i oczekiwanie na błąd przeciwnika, co nie przynosi jakiejkolwiek radości.
- Żeby mieć szanse na wygraną, trzeba będzie wziąć ze sobą dywizjon okrętów zrobionych pod AA (Mino/Des) + (Grozowoj/Gearing), więc gra solo nie będzie miała racji.
A to będzie prowadzić do zniknięcia ogarniaczy z randomów. Ja mimo wszystko poczekam, co WG wymyśli w sprawie i stosownie do rozwiązań będę je wyklinał lub się z nich cieszył:Smile_trollface:

• Cool 2

[O-R-P]
Players
1,631 posts
14,858 battles

Wypieprzyć alta z myśliwców a w zamian tego wprowadzić jakiś inny rodzaj ataku. Wtedy pr0 i tak będzie robił 200k dmg w bitwie a inny gracz chociaż coś sobie trafi a nie zostanie zgwałcony jak świeżak pod przysznicem przez ścierwo na Saipanie i pomoże drużynie.  Ideałem było by usunięcie Saipana z gry jako takiego a w zamian za to obligatoryjna wymiana na walutę obiegową/dublony w zależności od chęci gracza. To było by naprawdę w porządku.

W zamian za to wprowadzić możliwość ataku okrętów myśliwcami ( mg i rakiety niszczące AA i zadające obrażenia jak HE z pożarami ) oraz coś w rodzaju permanentnego rozbicia czyli na przykład lecą sobie moje myśliwce i wszystkie samoloty szturmowe przeciwnika w promieniu 2-3km ( liczba wzięta z dudy tak zwanej ) miały by rozrzut jak przy rozbiciu. Do myśliwców doszło by kilka innych modułów a może i osobny slot na tylko moduły od walki z innymi samolotami. Przygotowałeś myśliwce do walki - masz bonus. Nie przygotowałeś -psikus. Rak pod nazwą Saipan by nadal był mocny przez swoje torpedowce a skończyły by się takie "zabawne" bitwy jakie Pancerny wrzucił. Możliwości balansu jest naprawdę dużo.

Players
724 posts
6,342 battles

Przy spotkaniu ogarniętej Kagi z ogarniętym Saipanem, Kaga może tylko próbować zrobić mu udany head-shot, inaczej cała bitwa to jeden wielki rak i jego niekończące się uciekanie altem. Z ogarniętym Saipanem da się zwyciężyć w walce myśliwcami tylko drugim Saipanem. Raz 3x z rzędu na Kaga wylosowało mi w przeciwnym teamie Saipana na FD. Pierwszą grę się tak męczyłem, że tylko ku.. leciały na prawo i lewo bo zawiesił po jednej eskadrze na każdym capie, a był na tyle ogarnięty, że nie dawał się strafeować. Zestrzeliłem mu 4 samoloty i zrobiłem coś z 6k dmg. Kolejne dwie gry musiałem mu robić Head-Shot'a bo inaczej bym nie pograł - te się na szczęście powiodły by był zbytnio zajęty gonieniem moich myśliwców.

• Cool 1

Players
2,238 posts
13,971 battles
1 hour ago, Little_Rowboat said:

- Gra dwóch unicumów na CV będzie w dużej mierze polegała na tym, co się dzieje na rankedach czy klanówkach - szachowanie się myśliwcami + spot i oczekiwanie na błąd przeciwnika, co nie przynosi jakiejkolwiek radości.
- Żeby mieć szanse na wygraną, trzeba będzie wziąć ze sobą dywizjon okrętów zrobionych pod AA (Mino/Des) + (Grozowoj/Gearing), więc gra solo nie będzie miała racji.
A to będzie prowadzić do zniknięcia ogarniaczy z randomów. Ja mimo wszystko poczekam, co WG wymyśli w sprawie i stosownie do rozwiązań będę je wyklinał lub się z nich cieszył:Smile_trollface:

Nie jestem o tym do końca przekonany. To nadal są randomy więc strike decki powinny być jedynymi używanymi. Co jakiś czas na CVkach spotykają się fiolety i raczej gra kończy się maksymalnie z 20-30 zestrzelonymi samolotami + 4-5 fragów dla każdej ze stron. Klanówki rządzą się innymi prawami i tam samo zblobowanie i specjalizacja okrętów ściśle pod AA robi robotę, nie myśliwce własnej CVki.

Players
1,333 posts
3 minutes ago, PancernyAgrest said:

Nie jestem o tym do końca przekonany. To nadal są randomy więc strike decki powinny być jedynymi używanymi. Co jakiś czas na CVkach spotykają się fiolety i raczej gra kończy się maksymalnie z 20-30 zestrzelonymi samolotami + 4-5 fragów dla każdej ze stron. Klanówki rządzą się innymi prawami i tam samo zblobowanie i specjalizacja okrętów ściśle pod AA robi robotę, nie myśliwce własnej CVki.

Jest jedna zasadnicza różnica: teraz wchodząc do gry CV mam jakieś 90% szans, że naprzeciwko będzie słabszy gracz, więc mogę grać solo bez spinania pośladków i zrobić swoje nawet jeżeli mój team przegra. Jeżeli będzie mnie zawsze parować z jakimś unicumem, to rozsądne będzie wzięcie ze sobą dywizjonu AA, kryjącego parasolem swój team, bo przeciwnik pewnie zrobi tak samo. Przy czymś takim obydwa CV będą czekać na spadnięcie takich okrętów lub jakiegoś solo warriora, który wypłynie spod parasola, co niczym nie różni się od gry na rankedach.
Trust me, będzie to frustrujące i nudne jak cholera :cap_tea:

[LUZ]
Players
2,566 posts
4,128 battles

Little, no effence, ale właśnie napisałeś "znerfmy CV do ziemi". Czytam rage fioletów na innych klasach tu, patrzę czasem na streamie, jak totalnie bezradny może być pros, nawet na OP shipach(albo jak musi campić), a Ty piszesz, że nie chcesz grać z równymi sobie na CV, bo byś się nudził, a teraz jesteś nastawiony na rejpienie ameb. Sorry, zabrać myśliwce w ogóle, znerfić dmg i niech to ma siłę normalnego okrętu.

Większość graczy wychodzi z kolejki na rankedach jak jest CV, również na radomach T8-10 staje się to coraz powszechniejszą praktyką. Absurdalny buff Midway'a chyba będzie gwoździem do trumny CV.

• Cool 3

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles
18 minutes ago, Little_Rowboat said:

Trust me, będzie to kojące jak cholera dla pozostałych graczy, bo przynajmniej nie będą mieli pozamiatane jak ich czerwonemu baranowi baronowi MM wrzuci w przeciwnej drużynie unicuma.

Players
1,333 posts
5 minutes ago, Manco_ said:

Little, no effence, ale właśnie napisałeś "znerfmy CV do ziemi". Czytam rage fioletów na innych klasach tu, patrzę czasem na streamie, jak totalnie bezradny może być pros, nawet na OP shipach(albo jak musi campić), a Ty piszesz, że nie chcesz grać z równymi sobie na CV, bo byś się nudził, a teraz jesteś nastawiony na rejpienie ameb.

Nene teken :Smile_trollface: Napisałem, że parasol no-fly zone dwóch dywizjonowych pokryje większość pola walki i będę musiał czekać, aż te okręty spadną, albo ktoś się od tego parasola oddali na wystarczającą odległość. To oczekiwanie będzie frustrujące i nudne.

Wrogie CV aż tak bardzo nie przeszkadza, bo ma tyle samo myśliwców, co ja, więc w walce obydwaj stracimy większość, a reszta samolotów poleci coś radośnie topić - ale to działa przy założeniu, że żaden z nas nie ma wsparcia okrętów AA.

9 minutes ago, PanNickt said:

Trust me, będzie to kojące jak cholera dla pozostałych graczy, bo przynajmniej nie będą mieli pozamiatane jak ich czerwonemu baranowi baronowi MM wrzuci w przeciwnej drużynie unicuma.

Mieliśmy z tego nie robić tematu hurr-durr CV OP, nerf asap - tylko pracować nad rozwiązaniami. Po prostu opisałem dlaczego moim zdaniem rozwiązanie Agresta nie sprawdzi się dla ogarniających CV.

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles

No, właśnie miałem bitwę z dwoma Midwayami. W ich drużynie jakiś unikcum (ranga 1), u nas co najwyżej średniak (bez rangi). Dostaliśmy wciry jak się patrzy, choć nasz Midway i tak był pierwszy (ich oczywiście też - miał 3x więcej punktów niż nasz). Na marginesie, żeby było weselej - 227 razy trafiłem z HE z Kutuzowa. Dało to 3 (słownie: TRZY) pożary. To nie jest śmieszne.

Nie dziwię się, że unicumy z CeFałek nie chcą zmian - nie będą mogły bezkarnie obijać innych, jak to się dzieje teraz.

Players
2,238 posts
13,971 battles
1 hour ago, Little_Rowboat said:

Jest jedna zasadnicza różnica: teraz wchodząc do gry CV mam jakieś 90% szans, że naprzeciwko będzie słabszy gracz, więc mogę grać solo bez spinania pośladków i zrobić swoje nawet jeżeli mój team przegra. Jeżeli będzie mnie zawsze parować z jakimś unicumem, to rozsądne będzie wzięcie ze sobą dywizjonu AA, kryjącego parasolem swój team, bo przeciwnik pewnie zrobi tak samo. Przy czymś takim obydwa CV będą czekać na spadnięcie takich okrętów lub jakiegoś solo warriora, który wypłynie spod parasola, co niczym nie różni się od gry na rankedach.

Zbyt pesymistycznie do tego podchodzisz - ze względu na populację CVek widełki musiałyby być dosyć szerokie, więc zamiast Macieja czy innego Pape MM wylosowałby Ci graczy raczej średnich. Celem miałoby być podzielenie graczy np na trzy grupy i wyeliminowanie pasjonującego pojedynku gracza z 90% WRką kontra pomidor z 40%, który nawet o alcie nie słyszał. To jest kompletnie patologiczna sytuacja wkurzająca 23 graczy (nawet 11 z drugiej drużyny bo w sporej części przypadków gra jest krótka i wyniki są mierne).

• Cool 3

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
8,230 battles

Zmienić mechanikę oplot, tak żeby zmniejszyć rozpiętość wyników między unicumami a pomidorami. Wprowadzić skalowalność rozbicia plot.  Wprowadzić linię "noob friendly", łatwiejszą w uzyskiwaniu "średnich" wyników....

A dodatkowo...

Oh, wait! Czy ja tego nie pisałem już pół tuzina razy?

Pozdrawiam

• Cool 3

[-FZO-]
Players
4,451 posts
10,638 battles
1 minute ago, Radeckij said:

Wprowadzić linię "noob friendly", łatwiejszą w uzyskiwaniu "średnich" wyników....

A pamiętasz jaki był płacz unicumów jak Saipana wprowadzili i każdy mógł na SD robić przyzwoite wyniki, przy okazji przeszkadzając unicumom w sealclubbingu?

[GOFER]
Players
833 posts
9,575 battles
3 hours ago, PancernyAgrest said:

2) Wpływ słabych CVek na grę.

Wyjątkowo frustrująca sprawa. Można nadrobić słabe deski, przerażone BBeczki, pływające burtą krążki ale czegoś takiego nadrobić się nie da.

To! Jeśli w moim teamie jest warzywo na CV a w przeciwnym wymiatacz to jest po grze. Nic mnie tak nie deprymuje na starcie bitwy jak ww. sytuacja. :(

3 hours ago, RAZ_uR said:

Przecież nowi gracze mogą korzystać z pokoju treningowego żeby się podszkolić... jak wbiją 15 poziom :cap_book:

Myślałem, że trollujesz bo tak absurdalnie to brzmi. Zalogowałem się, sprawdziłem i rzeczywiście. Fantastyczny pomysł zablokować nowym graczom możliwość trenowania. :D 

Echhh WG....

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
8,230 battles
8 minutes ago, PanNickt said:

A pamiętasz jaki był płacz unicumów jak Saipana wprowadzili i każdy mógł na SD robić przyzwoite wyniki, przy okazji przeszkadzając unicumom w sealclubbingu?

Nie bardzo pamiętam, ale skoro 3 godziny temu @PancernyAgrest nazwał go "rakiem", to coś jest na rzeczy...

Wiesz, zwiedziony obietnicami "że już, zaraz, rework CV" nie grałem nimi dużo, a moje wywody na temat tego jak należałoby przebudować mechnikę CV opierały się na obserwacji z perspektywy deski/krążka i jakiejś tam wiedzy historycznej. Zawodowcy, tacy jak @MaciejoVietnam czy @Greyshark nie mają tak wydumanych pomysłów jak moje, ot - chcieliby żeby interfejs działał prawidłowo, itp. Na to też czekają już ze dwa lata*.

Pozdrawiam

*Zanim Drwal na mnie wsiądzie - wiem że naprawienie interfejsu to pracochłonna sprawa, nie to co licznik przekleństw na czacie.

Players
1,333 posts

Mam takie skrzywienie zawodowe, że szukam wszelkich możliwych problemów przy określonych rozwiązaniach.
Nawet reguła przydzielania do poszczególnych grup wymagałaby wprowadzenia jakiegoś ELO, które do tego uwzględniało by wpływ drużyn - ale to jest do zrobienia.
Mała ilość grup będzie powodowała, że przeskok do wyższej będzie niesamowicie frustrujący, niczym w obecnej mecie z T5 na T6, duża z kolei wydłużyłaby czas oczekiwania + powodowała problemy, o których pisałem wcześniej.

Imho rozwiązaniem byłoby zablokowanie możliwości gry wyższym tierem CV, aż na poprzedniku nie osiągnie się przynajmniej zadowalających wyników - powiedzmy po pewnej liczbie bitew, trzeba mieć powyżej 45-7% winrate + określoną ilość fragów i dmg na bitwę (co by dywizjon nie podbijał sztucznie WR). Oczywiście kupno premium CV byłoby uzależnione od posiadania drzewkowego CV tego samego tieru. Tą metodą ci_których_skilla_nie_wolno_oceniać siedzieliby sobie w swoich norach i nie psuliby krwi 11 graczom ze swojej drużyny. Ale jednocześnie z tym ograniczeniem WG powinno wprowadzić jakieś filmy instruktażowe omawiające technikę gry na CV. Tylko to rozwiązanie też jest obdarzone sporą liczbę wad.

• Cool 1

Players
881 posts
14,874 battles

Ostatnio trafilem na ogara na 9, który grał z swoim dyw full zrobionym pod AA . Poplyneli na środkowego capa zrobili no fly zone z mojego teamu 2 desy to samo postanowiły zrobić i gra wyglądała jak szachy, nic nie zrobiliśmy bo ja go blokowałem i on mnie tez grę skończyłem na 40 k dmg o/ Wygrał team, który był ogarnięty i przepchał capy cv nie miały nic do gadania jedynie cos tam spotowalismy gdzie sie dalo i tyle.

[GRAY]
Players
2,591 posts
21,308 battles

Różnorodność i losowość też daje fun z gry, czasami rejpią mnie, czasami ja kogoś, a czasami bitwa jest zacięta. Wprowadzenie takich zmian spowoduje własnie sealclubing w dywizjonach. dopiero będzie krzyk.

• Cool 2

[IMPR0]
Beta Tester
174 posts
4,118 battles

W grach WG nie będzie losowań opartych na skillu (na randomach przynajmniej). Nie i koniec. Dlaczego, było gdzieś o tym mówione. Nie chce mi się szukać, nie jest też pewny, czy nie było to na forum WoTa. Pomysły tego rodzaju można odrzuci z buta. Nie dlatego, że się nie da, bo pewnie się da. Dlatego, że firma zwyczajnie tego nie chce.

Pomysł z cyku "zablokujmy dostęp do czegoś tam, dopóki gracz nie będzie odpowiednio dobry" też można włożyć między bajki. Przy takim systemie, komu chciałoby się kupować gold, przetapiać na free expa i brać te dyszki? Nie muszę tłumaczyć, dlaczego to kiepskie rozwiązanie z punktu widzenia WG.

Ograniczenie zakupu premek? To był żart jak rozumiem?

IMO nie da się rozmawiać o zmianie w balansie CV, bez ruszania tematu ich potencjału, bo właśnie on jest jedną z rzeczy, które powodują konieczność rebalansu tej klasy. Jednocześnie w chwili obecnej jest mała grupa bardzo dobrych graczy, którzy grają lotniskami i zmian nie chcą, co można było przeczytać w innym temacie. Każda propozycja, która sprawi, że:

- gra CV stanie się łatwiejsza, przede wszystkim dla nowych (również nowych w tej klasie) i "zwykłych" graczy,

- zmniejszy wpływ skilla na skuteczność gry tą klasą, sprawiając, że wspominana wielokrotnie sytuacja z fioletem w przeciwnej drużynie i warzywem w naszej nie będzie aż tak dokuczliwa,

- ogólny, potencjalny wpływ na bitwę CV stanie się mniejszy,

- sam klasa stanie się popularniejsza, przede wszystkim wśród przeciętnych graczy (bo - uwaga, uwaga! - oni stanowią większość i to tak naprawdę dla nich i pod nich powinna być robiona gra),

spotka się z krytyką i postawą z gatunku "poprawcie interfejs, inne pomniejsze błędy i dobrze jest jak jest". Konkretnych pomysłów na zmiany w graniu lotniskami jest sporo. W tym i innych tematach. IMO ważniejsze jest jednak określanie jakie efekt mają dać te zmiany.

• Cool 4

Weekend Tester
604 posts
995 battles
7 hours ago, Little_Rowboat said:

I dlatego nie ma balansu CV - bo unicuumy płaczą, że gra to jest tylko wtedy, jak jest sealclubbing; jak trzeba grać z równym sobie, to już nie gra.

Alpha Tester, In AlfaTesters
6,281 posts
4 hours ago, Radeckij said:

Nie bardzo pamiętam, ale skoro 3 godziny temu @PancernyAgrest nazwał go "rakiem", to coś jest na rzeczy...

Wiesz, zwiedziony obietnicami "że już, zaraz, rework CV" nie grałem nimi dużo, a moje wywody na temat tego jak należałoby przebudować mechnikę CV opierały się na obserwacji z perspektywy deski/krążka i jakiejś tam wiedzy historycznej. Zawodowcy, tacy jak @MaciejoVietnam czy @Greyshark nie mają tak wydumanych pomysłów jak moje, ot - chcieliby żeby interfejs działał prawidłowo, itp. Na to też czekają już ze dwa lata*.

Pozdrawiam

*Zanim Drwal na mnie wsiądzie - wiem że naprawienie interfejsu to pracochłonna sprawa, nie to co licznik przekleństw na czacie.

Mam prośbę aby nie zestawiać mnie w jednym rzędzie z @MaciejoVietnam Jeśli jeszcze kilka lat potrenuję, to może mi pozwoli pobiec mu po piwo w czasie jak gra. Na razie nie te progi.

A co do zmian w CV, to tak, zacznijmu od interfejsu. Jak się to ogarnie, to można będzie pomyśleć o reszcie, bo kombinowanie ze zmianami teraz, to tak jakby bracia Wright w 1902 pracowali na programem Apollo ;)

• Cool 2

[AKI]
Players
4,166 posts
7,308 battles

1. CV są OP

2. CV są rakiem wowsa

3. Znerfić CV

DPS Clevelanda z panic buttonem BEZ BFT to:

~100dps   /    352dps  /  281dps

~3km    /     5.1km   /   7.2km

Co robi 1 brajanek na świeżo kupionej kadze/ryujo (na FD ofc)?

Raszuje Clevelanda

"CV VI tieru są dobre do nauki™®"

Dlaczego jeszcze nie ma samouczka dla CV, choćby w postaci pisemnej/obrazkowej?

Interfejs:

1. Raz działa raz nie, zależy od humoru serba

2. Każdy uwielbia wpływać na autopilocie w grupę nieprzyjaciół, bo przecież nie można zablokować autopilota podczas wybierania samolotów

3. Nie każdy uwielbia robić strafe przy 3 podejściu, bo samolociki muszą sobie wypalić paliwo/pooglądać wodę

4. Prawie każdy uwielbia teleportujące się samoloty/ lub samoloty robiące strafe za pomocą telepatii

• Cool 3

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.