Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Marshal00

Wybitnie niesprawiedliwy MM - studium przypadku.

825 comments in this topic

Recommended Posts

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles

Proszę mi wytłumaczyć, jak dywizjon 3 x 8 tier - popularne okręty, trafia do bitwy gdzie jesteśmy jedynymi T VIII w tej bitwie. We wrogim teamie nie ma ani jednego T VIII?

Jeszcze wygraliśmy, żeby było zabawniej.

@WG_Lumberjack

shot-18.01.31_18.31.17-0697.jpg

shot-18.01.31_18.51.02-0148.jpg

[-PGS-]
[-PGS-]
Players
188 posts
13,498 battles

Odpowiedzią supportu będzie "tier VIII może grać na IX i X wszystko jest ok"

Tak serio to norma, nie widzę nic niezwykłego. Zazwyczaj w drugiej jest chociaż jedną VIII a tutaj akurat nie bylo.

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles
8 minutes ago, Aleksy49 said:

Tak serio to norma, nie widzę nic niezwykłego. Zazwyczaj w drugiej jest chociaż jedną VIII a tutaj akurat nie bylo.

Ani jednej 3:1 bym przemilczał "życie", ale 3:0?

[O-R-P]
Players
1,631 posts
14,858 battles
12 minutes ago, Marshal00 said:

Dywizjony wypaczają MM i trzeba być przygotowanym, że zrobiwszy taki dywizjon będzie się w niekorzystnym położeniu lub wręcz przeciwnie bo MM musi złożyć skład do bitwy.

[BUSHI]
Players
3,461 posts
17,915 battles
12 minutes ago, Marshal00 said:

Tak dokładnie się przyglądając, to dostaliście jednego pancerza więcej i to X, a u przeciwnika wrzuciło Fryderyka, którym coś ugrać, to czasami na rzęsach trzeba stawać. To ja już wolałbym grać Atago w takim ustawieniu niż nim. Trochę HE i torped na lewo i prawo i seteczka na spaślakach by wpadła ;-P

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles
8 minutes ago, Marblehead_1 said:

Dywizjony wypaczają MM.

Więc dlaczego są dostępne 3 osobowe, jak nie działają, wypaczają?

To nie jest pytanie do Ciebie ;)

Nie pytałbym gdyby to był dywizjon na kombinację +- tier. 

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles

A zaraz potem:

Lo Yang Power :D

ps. [ZGZ] D4bu  nawet nie był na Discordzie w chwili odpalania gry.

shot-18.01.31_19.40.06-0670.jpg

WG Staff
2,058 posts
3,538 battles

Zmienisz avatar na przyjaźniejszy to się chętnie ustosunkuje. Bardzo mi przykro ale nie przywykłem do prowadzenia dialogu z kimś kto pokazuje mi "f*ck you". :)

• Cool 1
  • Funny 1

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles
2 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Zmienisz avatar na przyjaźniejszy to się chętnie ustosunkuje. Bardzo mi przykro ale nie przywykłem do prowadzenia dialogu z kimś kto pokazuje mi "f*ck you". :)

Yossarian, Paragraf 22. Lubię kulturalną rozmowę i jestem ciekawy odpowiedzi, więc mówisz masz.

Players
1,654 posts
8,004 battles
2 minutes ago, Marshal00 said:

Yossarian, Paragraf 22. Lubię kulturalną rozmowę i jestem ciekawy odpowiedzi, więc mówisz masz.

SERIO?! Nie, no stary, zniszczyłeś system... Ja to byłem przekonany, że to Twoja focia na kibelku...

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles
1 minute ago, RapujaceFistaszki said:

SERIO?! Nie, no stary, zniszczyłeś system... Ja to byłem przekonany, że to Twoja focia na kibelku...

Nie jestem uparty. Myślałem o zmianie, a zawsze mogę wymyśleć coś lepszego ;) oczekujcie więc zmiany jutro bo właśnie piszę z kibelka; )

Players
346 posts
5,694 battles

A ja byłem przekonany że to Robert Downey Jr. i zastanawiałem się z jakiego filmu :Smile_teethhappy:

Players
1,654 posts
8,004 battles
5 minutes ago, Marshal00 said:

Nie jestem uparty. Myślałem o zmianie, a zawsze mogę wymyśleć coś lepszego ;) oczekujcie więc zmiany jutro bo właśnie piszę z kibelka; )

Propozycja ode mnie. 5zł i snickers standardowo w momencie wykorzystania.

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles
8 hours ago, WG_Lumberjack said:

Jestem gotowy ;) Twój ruch ;)

• Cool 2

Beta Tester
3,454 posts
11,113 battles
8 hours ago, Marshal00 said:

Jestem gotowy ;) Twój ruch ;)

Pamietaj o jednym:

,,Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą``

niejaki J.G

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles
16 hours ago, WG_Lumberjack said:

ale przekleństwa w usta.. znaczy spod paluchów czerwonuszka :Smile_trollface:

WG Staff
2,058 posts
3,538 battles
19 hours ago, Aleksy49 said:

19 hours ago, Marblehead_1 said:

Dywizjony wypaczają MM i trzeba być przygotowanym, że zrobiwszy taki dywizjon będzie się w niekorzystnym położeniu lub wręcz przeciwnie bo MM musi złożyć skład do bitwy.

19 hours ago, Odo_Toothless said:

Tak dokładnie się przyglądając, to dostaliście jednego pancerza więcej i to X, a u przeciwnika wrzuciło Fryderyka, którym coś ugrać, to czasami na rzęsach trzeba stawać. To ja już wolałbym grać Atago w takim ustawieniu niż nim. Trochę HE i torped na lewo i prawo i seteczka na spaślakach by wpadła ;-P

Moja odpowiedź została już zawarta w postach powyżej.  :)

[KURLA]
Alpha Tester
2,223 posts
11,612 battles
19 minutes ago, WG_Lumberjack said:

To ja korzystajac z tematu zadam pare pytan, mam nadzieje ze zostana przekazane wyzej. Czy paranoiczny system spota niektórych okrętów zostanie kiedykolwiek przebudowany? Chore jest ze pancernik tieru 10 Conq i lion tier 9, nawet yamato czy montana 13,.... mialy mniejszego spota od krążownika Moskwy, czy Hindenburga(conq, lion, monarch, nc, iowa). Rozumiem ze chaba to nie dd ale czemu minotour ma mniejszego spota od chaby? Rozumiem ze to gra zrecznosciowa ale takie kuriozum przeczy nawet najbardziej pokrętnej logice.

Kolejna rzecz, czemu w sytuacji gdy u wroga zostanie tylko 1dd i siedzi on w dymie dalej widzi wszystkie inne okręty strzelace kolo niego? Skoro nie ma mu kto tego spotowac?

Czy wreszcie WG zrobic cos z paranoja pt. Rankedy? Czy w ogole zamierza cokolwiek zrobic, czy tylko bedzie liczyc kase z premek ktore sie sprzedaja przy okazji owych?

O MM i parodii w stylu 4 radary vs 0 czy 1-3 okrety tieru 8, na same 10, nawet nie chce mi sie pisac. Czy jedyna co Wg robi to wstawianie kolejnego "wypasnego" drzewka bb?

Kiedy wreszcie bedzie jakis CA lub DD za wolne?

• Cool 3

WG Staff
2,058 posts
3,538 battles

To ja korzystajac z tematu zadam pare pytan, mam nadzieje ze zostana przekazane wyzej. Czy paranoiczny system spota niektórych okrętów zostanie kiedykolwiek przebudowany? Chore jest ze pancernik tieru 10 Conq i lion tier 9, nawet yamato czy montana 13,.... mialy mniejszego spota od krążownika Moskwy, czy Hindenburga(conq, lion, monarch, nc, iowa). Rozumiem ze chaba to nie dd ale czemu minotour ma mniejszego spota od chaby? Rozumiem ze to gra zrecznosciowa ale takie kuriozum przeczy nawet najbardziej pokrętnej logice.

Jeśli zaczniecie zostawiać tego typu komentarze w tematach do tego przeznaczonych zamiast offtopicować gdzie popadnie to może się ruszy.
Prosiłem wiele razy by zostawiać swój obszerny feedback w tematach do tego przeznaczonych lub po prostu założyć nowy i poprowadzić w nim porządną dyskusję z większą ilością użytkowników.
Poza tym Chaba z tego co pamiętam ma największy detection range ze wszystkich DDków i jest przy tym dość sporych rozmiarów DDkiem ze słabą zwrotnością. 

Kolejna rzecz, czemu w sytuacji gdy u wroga zostanie tylko 1dd i siedzi on w dymie dalej widzi wszystkie inne okręty strzelace kolo niego? Skoro nie ma mu kto tego spotowac?

Widzi czy wnioskujesz, że widzi bo strzela?

Czy wreszcie WG zrobic cos z paranoja pt. Rankedy? Czy w ogole zamierza cokolwiek zrobic, czy tylko bedzie liczyc kase z premek ktore sie sprzedaja przy okazji owych?

Było już tłumaczone na jakimś streamie, że rankedy będą raczej zapychaczem czasu między CW. 
Nie zapominamy o nich ale są istotniejsze rzeczy.

O MM i parodii w stylu 4 radary vs 0 czy 1-3 okrety tieru 8, na same 10, nawet nie chce mi sie pisac. Czy jedyna co Wg robi to wstawianie kolejnego "wypasnego" drzewka bb?

Koledzy już wyżej odpowiedzieli. 
Idealny MM nie istnieje w żadnej grze i nigdy istnieć nie będzie jeśli chodzi o RANDOMOWE tryby.
Polecam pograć w inne gry, gdzie występuje odpowiednik randomów i samemu się przekonać.
RANDOMY mają to do siebie, że są RANDOMOWE.

Kiedy wreszcie bedzie jakis CA lub DD za wolne?

Na to pytanie odpowiedź też padła wiele razy na streamie - nawet jak wiem to nie powiem.

• Boring 1

Players
1,363 posts
6 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Widzi czy wnioskujesz, że widzi bo strzela?

Widzi. Tak teraz działa mechanika spota+dym. On sobie siedzi w dymie i jest sam na mapie. Wystarczy, że któryś okręt strzeli (missclick, blindshot, itp.) to strzelający będzie widoczny dla tego w dymie przez najbliższe 20sekund choćby stał 10km od dymu(podałem przykład BB bo ma największego spota po wystrzale). Nie wiem czy waszym zamiarem było to, że spot jaki się dostaje za strzelanie w dymie działa również jak się stoi przed dymem(nawet kilka km) i dym jest jedyną "przeszkodą" do spota.

[TYTAN]
Players
1,318 posts
15,182 battles
49 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Czyli mam uznać, że coś co jest oficjalnie w grze może stawiać graczy grających razem a grę  MMO w niekorzystnym położeniu. :) Bum. Nie powinno tak być. Sprawiedliwość ponad paręnaście sekund dłużej w kolejce. Jeszcze mnie na avatar zrobiliście; )

Players
1,363 posts

Co do MM - zauważyłem, że jeżeli premka VIIIt będzie w dywizjonie z VII to ma całkiem spore szanse, że wyląduje przeciwko Xt taki div

[TF16]
Players
337 posts
6,910 battles
5 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Było już tłumaczone na jakimś streamie, że rankedy będą raczej zapychaczem czasu między CW. 
Nie zapominamy o nich ale są istotniejsze rzeczy.

Czyli niewazne jak cos funkcjonuje (dobrze czy zle), wazne ze jest w grze i na tym powinnismy sie skupic. Nikt nie bedzie marnowal swojego drogocennego czysu zeby sie nad problematyka chocby na sekunde pochylic i przeanalizowac?

A moze dla niektorych z nas wlasnie rankedy maja pierwszenstwo przed klanowkami? A moze nie, niewazne. Fakt jest taki ze system gwiazdek i awansu na kolejne poziomy jest raczej sredni i nie specjalnie sie sprawdza.

Teoretycznie istnieje mozliwosc bezsensownego klikania bitwy, wyjscia do portu, odpalic nastepna i tak w kolko. Kiedys sie jedynka sama wbije. Kosztem ludzi zaangazowanych oczywiscie, poniewaz to oni wlasnie beda musieli wyciagnac bitwe za uszy z bagna spowodowanego glupkowatym cwaniactwem.

Przeciez to jakas patologia!

11 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Koledzy już wyżej odpowiedzieli. 
Idealny MM nie istnieje w żadnej grze i nigdy istnieć nie będzie jeśli chodzi o RANDOMOWE tryby.
Polecam pograć w inne gry, gdzie występuje odpowiednik randomów i samemu się przekonać.
RANDOMY mają to do siebie, że są RANDOMOWE.

Oczywiscie ze nie istnieje, ale opieranie go jedynie na poziomie okretow bioracych udzial w bitwach tez nie pomaga. Jest o wiele wiecej wyznacznikow zbalansowania druzyn niz ilosc i rodzaj okretow.

Moze ktos wpadnie na kiedys na pomysl.... UWAGA! (osoby o slabych nerwach prosze o nie czytanie dalej, moze to zdewastowac swiatopoglad tych najwrazliwszych z nas)....

aby wziac pod uwage takze umiejetnosci poszczegolnych graczy (PR czy cos w tym stylu), funkcje okretu czy tez w koncu zdolnosci typu radar czy hydro.

I prosze nie pisac ze to nie mozliwe poniewaz ten system funkcjonuje w wielu grach online.

18 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Jeśli zaczniecie zostawiać tego typu komentarze w tematach do tego przeznaczonych zamiast offtopicować gdzie popadnie to może się ruszy.
Prosiłem wiele razy by zostawiać swój obszerny feedback w tematach do tego przeznaczonych lub po prostu założyć nowy i poprowadzić w nim porządną dyskusję z większą ilością użytkowników.

Wy panowie jestescie tu moderatorami, wylapujcie podobne przypadki, sortujcie, tagujcie prawidlowo i przede wszystkim podajcie dalej!

Wiekszosc stara sie robic co moze zeby oddac wlasne przemyslenia i wrazenia z gry, a niekiedy z jednego tematu przechodzi sie do nastepnego w obrebie jednej dyskusji. 

Taka wasza praca zeby to sensownie zebrac razem, nie nasza.

Niekiedy czytajac co panowie odpisujecie na tym forum to ciezko miec zaufanie ze w ogole staracie sie uczynic cos w kierunku graczy.

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.