Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
LucyCZ

Morty volá o pomoc

38 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
1,634 posts
11,384 battles

@Mortimord mi prave poslal sms s volanim o pomoc:

Bud mám něco s ssd diskem nebo procesorem nebo systémem.
Momentálně se počítač hned po spuštění a potom co mi ukáže logo MSI dal windowsi nepusti hodí mi to černou obrazovku pc veselé bzuci a nic se neděje.
Zítra zkusím souseda jestli s ním něco poresime jinak se uvidí další i info se pokusím průběžně dodávat. Zkoušel jsem jak obnovu systému ze včerejška tak reinstalace do továrního nastaveni to taky nepomohlo zkus se prosím ještě optat někoho, každá rada dobra

Někdo ochoten vydedukovat či poradit?

Za případnou pomoc kolegovi děkuji :Smile_great:

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Tohle se těžko radí. Může to být spojené s tím pr..ů..oblémem intelu s procesory. Nebo mohl odejít disk.

Kamarád co má MSI mi dnes popisoval něco podobného. Holt břímě toho koupit si NTB od výrobce co neumí notebook s dvouokruhovým chlazením. Spíše je to ale to první.

Ale jestli naběhne logo, tak nabíhá i bios. Takže ...přemýšlím čím se u těhlech krumplů do něj leze...F2 nebo DELL nebo ať se podívá na google. V biosu potom zkouknout jestli se hlásí disk(y), všechny ramky a možná zkusit obnovit základní nastavení.

Jo moment... on se dostal do nouzového režimu a tam mu nejde obnovení. Co reinstall z dvd / flash disku?

Players
856 posts
11,895 battles

Mel jsem to same loni a u me to byla spatna externi grafika. Jestli ma integrovanou a nejede ani ta, u te to muze byt nelegalnim OS rikal znamy znameho:Smile_Default:

[IDDQD]
Privateer
2,973 posts
4,807 battles

Nejlepší rada ? Až pujde ráno do práce , at to veme kolem popelnic nebo dvora pro elektroodpad .

U notasu může vyskoušet pár věci ( čtyři ) 

- pujčit si paměti a vyměnit za staré . Pomohlo ?

- pujčit si HDD a vyměnit za starý . Pomohlo ?

- A jak psal CeRvus reinstal woken . Pomohlo ?

- servis ( těžký prachy za opravu . měnil jsem ženě displej a stálo to bůro ) . Pomůže určitě .

Pokud toto nezabere je v pérdeli . Vadná deska,grafika znamená celkem slušné výdaje za opravu . Ruku na srdce,radši bych asi koupil nový,anebo pc (komplet  +/- 30K. Nejsou grafiky, i  kvůli minerům. A drahý jak sfiňa  ) .

Problém notasu,že je tam skoro vše natvrdo pájený 

Skontroluj USB konektory , jestli není jeden ohnutý ( dělá to zkrat na pinech a notas nenaběhne ) .Vlastní zkušenost. Musel jsem ho jemně narovnat a zase začal šlapat.

• Cool 1
  • Funny 1

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

On to teda také popsal na facku. Tak buď ho to pustí do instalačního režimu nebo ho to teď do toho režimu už nepustí. Nic to nemění na tom, že by se měl dostat minimálně do toho biosu a kouknout co funguje a co ne.

RAM - Pokud v tom krumplu je jen jedna 8GB a blbne, tak by nemělo naskočit snad nic. Pokud tam jsou dvě a jedna nefunguje, tak je to systému jedno.

HDD by mu snad nenabízelo obnovu systému. Leda, že tam jsou dva disky a záloha je na plotnách. Zas by to ale mělo ignorovat to SSD jestli kleklo a obnovit systém na ten druhý.

Pokud se ale v biosu bude vše hlásit, tak by to mělo i fungovat. Takže nejjednodušší je to prostě přeinstalovat z externího zdroje. USB instalator jde normálně ze stránek mrkvosoftu stáhnout.

Ještě je možné, že kraví externí grafika. U některých biosů jde vypnout. Tím se minimálně omezí možnosti toho co by to mohlo být.

Dal to můžou dělat chyby Meldown a Spectre u CPU. To se dá prověřit stáhnutím live distribuce linuxu. Ta je šikovná i v tom, že sama odhalí fatální chyby na disku.

A pak už jen zbývají kondenzátory na desce, ty se dají prověřit vizuálně jestli nejsou nafouknuté (malá šance ale moderní elektronika na to trpí) a nebo je v háji napojení pinů na desce (to připájení k CPU, GPU, atd - to je velice častá chyba u ntb.) Po pár letech provozu a za situace, že je je deska vystavována příliš velké teplotě (standard MSI) se nejspíše vypaří ten spojovací materiál. Dá se to přepájet ale to umí málokdo. Bratrovi takhle odešel ntb od asusu. Tam mu ale po nastartování také blikla obrazovka a roztočily se větráky. GPU už nějaký pátek nefungovalo ze stejného důvodu.

Víc mě nenapadá. Musel bych to vidět.

Základ - prohlídka biosu, reinstalace win.

• Cool 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
4,652 posts
10,089 battles

Tohle jsem nasel na netu k tematu "black screen after start of PC"

1. Disconnect everything
2. Unplug power (at uplne vynda baterku)
3. Push 2-3 times the start button to eliminate remaining current
4. Reconnect everything
5. Push the start button

Pripadnedalsi veci jsou tady (teda pokud ma Win10)

https://www.windowscentral.com/how-fix-black-screen-problems-windows-10

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Si nejsem tak úplně jistý jestli tohle funguje u notebooků.

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,793 battles

Cau vcera už bylo pozdě a nechtělo se mi to sem psát proto jsem požádal lucy aby nějaké vlákno tady na fóru založila 

Nečekal jsem že sem hodí celou sms ktera nedávala úplně smysl ale teď protože mám jenom telefon  a není  co dělat se to pokusím trošku objasnit 

Včera během dne při hraní několika různých her (pubg. Lodě. Borderlands2.) mi několikrát vypověděl počítač službu a musel jsem ho manuálně resetovat s následujícím posledním výpadkem cca někdy okolo půl 10 večer 

Pri při posledním výpadku se počítač nepustil jako obvykle ale ukončil načítání systému černou obrazovkou. 

Počítač jsem musel resetovat s následnou zprávou o pokusu o opravu systému kde jsem měl na výběr z několika možností ( například vypnout počítač,  restartovat počítač. reinstalovat systém. obnovit systém ze zálohy. BIOSa tak dále) 

Nic nepomohlo

Při asi šestém pokusu se začaly na monitoru objevovat divné čáry (artefakty teda asi) 

Po konzultaci se sousedem co dělá do IT to vypadá na odvarenou grafiku

Děkuji všem co sem napsali a i přes moje špatné vyjádření se snažili pomoci

Vlákno prosím nezamykat kdybych náhodou Potřeboval ještě pomoci nebo nějakou radu děkuji Mortimord

PS pro lucy

Já ti dám dávat tady do topic tagy jako pauza prospěje nebo rozmlátím to všechno

šlo to napsat slušněji a mít trochu slitování s chudák mortikem

Jo a pise se to Mortimord a ne Morty

Ale jinak díky

DSC_0604.thumb.JPG.b67c0216997b06b008ccd7ab8b7de571.JPGDSC_0605.thumb.JPG.576cf7661da3c56279fdd6eb8ce47fd1.JPG

• Boring 1

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Skus v biosu vypnout tu grafickou kartu. Budeš moci ten ntb používat alespoň normálně.

Jinak ještě by mohlo pomoci to GPU a nejspíše i CPU vzhledem k jednomu chladiči přepastovat.

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,793 battles

Cpu jsem pastoval  loni 

A není to notebook ale normal stolní PC 

V BIOSu jsem se dival a nikde není nic ohledne grafiky a jejího vypnutí ještě ale můžu kouknout na internetu jak na 

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Jo takhle. V tom případě stačí vytáhnout tu kartu z desky a přepojit hdmi kabel. V naprosté většině procesorů je základní gpu. Kolikrát je to i relativně schopná grafika.

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,793 battles

Bohužel deska nemá slot na HDMI 

Podle konektoru to vypadá na dvi výstup a nemám po ruce kabel

, Každopádně počítač je u souseda a večer vymyslíme Co s tím jestli koupit novou grafiku a jestli ji utáhne zdroj a tak dále

jestli je problém v grafice k čemuž se kloním ja nebo v něčem jiném 

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,793 battles

Také si pohrávám s myšlenkou koupit si úplně celý nový počítač

Finance na to mám a bylo by to pořád lepší než stále dokola 6 let upravovat a vylepšovat současné PC které má již starou špatně větrací bednu a jiné problémy (AMD procesor a současná radeon  grafika) 

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,793 battles

Když jsem tu chci se předem zeptat na nějaké tipy ohledně jiné grafiky 

Kdybych náhodou musel urychleně řešit novou grafiku ať mám nějaké návrhy

Momentálně mám v pc procesor AMD fx6300 vishera a k tomu jsem mel/mám grafiku radeon 7870hd nebo tak nějak

Nějaké rady? Tipy triky?

Finance bych viděl tak do 10k Kč ale nebráním se jít i vejš kdybych měl skladat nový PC (tam by určitě byl Intel AMD už nechci) 

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Ten tvůj randeon potřeboval 550 - 750W. Nové karty už tak nenažrané nebudou. Taková gtx 1050Ti si vystačí 300 - 500W  Výkonnější RX580GTR-S si řekne o 100W více, ale taky je o třetinu dražší.

Jestli budeš měnit celý PC, tak bych se asi vyvaroval hotovým. Ty později upravovat také není zrovna radost. Většinou tam je jen to co je potřeba. A i ta kabeláž uvnitř tomu odpovídá. Lepší je si to postavit. Nebo třeba tupě zkopírovat doporučenou sestavu ze Světa Hardwaru - https://www.svethardware.cz/doporucene-pc-sestavy-2018/45908-5

Dál se už neodvážím radit. Já se na aktuální HW koukám pouze v momentech, kdy si chci koupit nový PC. Nebo poslední dobou spíše NTB. Toho se dá po dvou, třech letech snadněji zbavit a může zrovna tak fungovat jako klasický desktop. Ale to je zase věc názoru.

[FF-CZ]
Players
140 posts
5,210 battles

ja osobně stavěl pc před rokem,stim že chci nějakou muziku za málo peněz.

Skončil jsem u tohodle a vlastně sem ještě nehrál hru,kterou bych si neužil na full detaily.

CPU: I3 6100

Grafika: Radeon RX 470 od MSI (už nevim jak to tam presně bylo,šlo o penize x vykon. Z nějakého duvodu jsem tomu dal přednost před geforce)

HDD: 120SSD na system + co aktulne hraju, 1TB disk na zbytek věcí (ten sem vytah z firemního kompu,menili vse za ssd a tenhle by vyhodili,takze byl zadara)

Bedna a zdroj taky vybrakovan firemni IT sklad

8 GB ram

deska ASrock

Monitor je televize 

Ja sem spokojen stim jak to slape a nez odehraju hry co chci z období 2012-2017,bude mi tohle slouzit tak 10 let :Smile_teethhappy:

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,116 battles

Za grafarnu si ten bohužel pěkně priplatíš. Možná by stálo za to ho co nejlevněji zprovoznit a počkat, až pujdou ty internetové měny zase do kopru. :)

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,793 battles

Berghame  bohužel jinej nemám a nechávat spravovat grafiku která před 3 rokama  stala 4-5k se fakt nevyplatí 

A čekat až opadne tezarska horečka tak můžu čekat tak jeste několik let vidím to ze se pokusím sehnat nějakou 1060ku nebo 1050ku někde mezi 6-9 tisici

[IDDQD]
Privateer
2,973 posts
4,807 battles

Tak z grafikama ti držím palce,nejsou ( koukal jsem na czc 1x 1060 3G nechceš a pak za 15+ 1070 , strašný . paměti jsou a budou ještě dražší ) . Procesoru od AMD už bych se nebránil,mám Ryzena 1600 ( měnil jsem za 2500K,bože to byl suprovej procesor , měl jsem ho 4 roky )a na moje hraní bohatě stačí . S tou Visherou jsi to tehdy pěkně pokakal . I z deskou a 16G paměti mě to vyšlo na 14 litrů , zbytek jsem použil ze starého kompu

[IDDQD]
Players
1,819 posts
16,828 battles

S grafikou ti teď vůbec nezávidim, jsou mrtě drahý a navíc výběr = 0.

Na vánoce jsem přemýšlel o novym PC, ale nakonec to padlo. Co se týče procesoru tak můžu doporučit i5 8600k, herní výkon srovnatelnej s i7, akorát má míň jader. Hodně moc výkonej procík za šlušnou cenu.  

• Cool 1

[IDDQD]
Alpha Tester
3,287 posts
7,601 battles

grafiky jsou predrazene peklo

vyresil jsem to 1050Ti za 3300, za rok dva jak padne cena pujdu do 1060/1060Ti

sice prachy by byli, ale pro me je to otazka principu, enhodlam se tohoto silenstvi ucastnit

nicmene nakupem hotove sestavy se tomu vyhnes, protoze tam jsou ty ceny jeste ok

stratos; ja 2500k porad mam, to byl hodne velky prestrel od intelu, s klidem strci vykonem porad hodne soucasnych cpu do kapsy

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Já mám tu 1050ti v notebooku. Dokonce je v něm z nějakého záhadného důvodu o chlup lepší než desktopová verze. 

To s těma cenama je ale fakt šílené. Nad tím jsem vlastně vůbec neuvažoval, když jsem radil sestavit si ho sám. Koukám že se sice dá sehnat za 5,5k i 1060, ale jen 3GB verze. Ono je to pak k zamyšlení jestli nevzít tu 1050ti za 3,5k.

edite: Ono de fakto, když koupíš dvě 1050ti a zapojíš je přes SLi, tak dostaneš snad i větší herní výkon než má 1070. Ale tady chodím po tenkém ledě.   Tak nic do SLi jdou zapojovat jen 1070+ řady. Což je nejspíše i dobře. Jinak by vystřelila i jejich cena.

ims21: Jako pozor dnes ti poslední verze i3 (8350K - 4 jádro) zadupe i minulou generaci i7. A ani předešlá generace si nestála v herních testech špatně i když byla jen dvoujádro.

U té poslední generace je jen na škodu, že tam intel výrobcům nařídil uměle zablokovat desky a chce nejnovější čipy Z370 tuším a ty jsou jen na drahých deskách. Měly by přijít i levnější kusy s nižší řadou jenže to tak měsíc dva ještě potrvá. Přitom ty staré desky by ten procesor bez potíží prý také obsloužily.

Já bych se i3 v desktopu vůbec nebál. Tady jde o priority jestli potřebuje editovat 4K videa. Protože na hry a běžnou práci to má minimální vliv přitom ten procesor stojí polovinu.

• Cool 2

[IDDQD]
Players
1,819 posts
16,828 battles

když už tu je takovýhle PC vlákno tak ho zneužiju k vybrečení se.

Před 14 dny mi odešel 2TB disk do křemíkovýho nebe, tak jsem si objednal novej. Ten přišel minulej tejden, zabalenej v krabici, otevřu krabici a pomyslím si kterej kretén to balil - disk navrchu, pod ním asi 15cm bublinek, nad ním nic. Zapojím, zvuk jako cirkulárka, disk se vůbec nedetekoval v biosu -> druhý den šel zpátky. Reklamace uznána, výměna zboží.

Včera přišla náhrada, pokud byl předešlý balič kretén tak tohle byl jeho brácha - disk v obálce... Opět zapojím, disk se podle zvuku roztočí a pak se samovolně dotočí jako točící káča. Opět disk bios nevidí.

Zajímavý je že win10 ho ve správě disků vidí (občas, podle nálady), ale nelze inicializovat - chyba I/O, navíc ukazuje nějakou divnou kapacitu 9GB. Zkusil jsem povyměňovat kabely, nový SATA kabel, různý větve zdroje, nic. Ostatní disky (oba SSD) běhají bez problémů na stejných kabelech. Takže zítra budu proces opakovat.

Dost mě zaráží to balení disků, nejnáchylnější komponenta v PC na mechanický poškození a balení je jak kdyby to byly RAMky. Pak s ním jednou přepravce mrskne nebo najede do díry a disk je v háji.

Nemáte někdo zkušenosti jak balí disky třeba CZC (mám to z Alzy)? Přemýšlím, že si nechám vrátit cash a koupím jinde - třeba mají na Alze nějakou špatnou sérii nebo je to fakt tím (ne)balením a špatnou přepravou.    

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.