Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Mortimord

Pomoc při výběru nového telefonu

13 comments in this topic

Recommended Posts

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,791 battles

Zdravím doufám že to nebude nějaký problém založit si topic na toto téma, ale zastávám názor že více lidí více ví a tak se pokusím načerpat nějaké rady a nápady i zde na fóru

Momentálně mám telefon Sony Xperia Z1 C6903 (2013)

Telefon vykazuje jisté problémy které nebudu rozepisovat nijak zdlouhavě (factory reset a na 80% ani výměna baterie nepomůže - nehledě na to že je to pro mě už starší telefon u kterého nedokážu plně využít všechno co potřebuji)

Právě hledám adekvátního nástupce a shaním nějaké rady a postřehy jak ohledně telefonu tak popřípadě kde ho koupit 

• Prozatím se snažím vyhnout velkým prodejcům jako alza, czc, tsbohemia, mironet apod. kvůli vyšším cenám u některých telefonů
  • Telefon by měl určitě být v CZ distribuci chci se vyhnout předchozím problémům s EU distribucí
  • Cenová relace je celkem přívětivá scháním v rozmezí 7 až cca 15 tisíc kč
  • Preferuji systém Android ale nebráním se debatě i o jiných systémech
  • Telefon by měl být novejší model jak kvůli budoucí softw. podpoře tak použitím modernějších komponent (nescháním modely staré několik let)
  • Velikost displeje někde mezi 4.5 - 5.3 palce větší již není tolik pohodlný na ovládání
  • Raději nějaká odolnější konstrukce
  • Slušný hlavní fotoaparát nezajímám se tolik o selfie focení přední kamerou případné videohovory .......
  • Slušná baterie  něco mezi 2700 až 4000 mAh
  • slot na paměťovou kartu/dual sim  (dual sim lze slot na druhou sim použít na paměťovou kartu

na cokoliv dalšího si vzpomenu tak se to sem pokusím přidat 

případné zajimavé návrhy bych dával rovnou do tohoto topicu

Players
4,053 posts
20,651 battles

Ja jsem bral pred koncem roku Honor 9 (4GB/64GB) a jsem spokojenej. Mam ho tedy v odklapecim futralu, takze mi skleneny telo nevadi a ani jsem nedaval sklo. Na Smarty k tomu byl v akci i Honor Band 3 zdarma (už není, ale zase tam ted telefon maji za cenu o litr mensi), powerbanka (ta je porad), kabel USB-usb3 (uz neni) a Eset na 3 mesice ( ale ma to vestaveny Avast)... Bral jsem hlavne kvuli tomu, ze ma i infraport.  Android 7, vyhledove bude 8.

[T-N-T]
Players
892 posts
4,092 battles

Hele, dlouho jsem byl priznivcem HTC, nez jejich kvalita byla uz na tak nizke urovni, ze to nebylo prodejny. Sice jejich hlavni tahak HTC One je pry dobry, ale ztraci porad dech za konkurenci. Znamena to, mensi podpora. 

Presel jsem na Samsung. Z tech, co jsou ted na trhu je skvely J5, nebo jak se jmenuje. Ptej se na letosni model. Cena je cca 6-7K. Ja sam jsem pak presel na S7 a nedavno na S8. S7 se da dneska koupit za cca 10k. Nevim, jestli uplne novy. Ale verim, ze i nivy se pujde sehnat levne. Nicmene, S8 bude do cca brezna vlajkovou lodi a pak bude za mensi peniz. Odhaduju cca 15-16K. 

Odolnejsi konstrukci ma jednoznacne s7, diky tomu, ze nema zakulaceny sklo. Bohuzel, nema dual sim, jen sim + sd. S8 ma zakulaceny sklo oba modely. Mam k tomu docela dobry odolny pouzdro, ktery ma po stranach pul centimetru plastu a kovu. Sklo je chraneny jen takovou pryzovou polepkou. Ale zas by se melo jednat o nejtvrdsi sklo soucasnoti, takze se nebojim. Uz mi spadl na sterk, sklem dolu a nic mu neni. 

Dal, krom Samsungu, skvely je Huawei. Je dobre vybaveny. Odolnost nevim. Je to nejaky sklo-plast. Nicmene, slecna ma na nej obal a pres sklo jeste jedno sklo a s tim v pohode. Pada ji to z ruky casto a ta nahradni sklo ma par prasklin, ale cena skla bylo asi 200. A tak casto jako ji me telefon nepada. Cena je asi 5K. Nevyhoda je, je to Cinan. A bezpecnost u cinanu neni zarucena. 

Hadam, ze totez plati pro vsechny ostatni telefony, treba Xiaomi. Na forech jsem ted cetl, ze OnePlusOne ma nejakou zasadni bezpecnostni diru. Ten nebrat. To uz je moc velkej cinan.

[IDDQD]
Alpha Tester
3,287 posts
7,601 battles

ja nedam dopustit na Ska od Samsungu, mam uz peknych par let S4 a maximalni spokojenost ( pouzivam denne, firemni mobil)

tedka urcite prejdu na S8

ceny jsou trosku vetsi, ale pokud ti jde i o funkcnost a spolehlivost, tak te nezklame, je to drzak

pokud je problem cena, mrkni na starsi kousky

tzn za me A rada dual sim od Samsungu, kolega tedka sel do Samsung Galaxy A8 A530 Dual SIM.....

[IDDQD]
Korzár
1,632 posts
11,366 battles

Souhlasím se Samsungem, jsem letitým zákazníkem a léta využívaná serie S. Naposles S5, ale ten se mi utopil na parapetu. Teď mám J5 2017 a maximální spokojenost. Mám vše co potřebuju. :Smile_great:

[T-N-T]
Players
892 posts
4,092 battles

Ja bych mu neradil:-) Jsem se mu snazil napsat vsechny svoje zkusenosti se soucasnejma telefonama, a on mi vcera rekne, ze jsem ho poslal spamovat jinam :-) Ten si nezasouzi poradit:)

Nicmene, ja lobuju za S8 az klesnou ceny po Barcelone. Nebo za s7, ktera se krom lepsiho hardweru zas az tak nelisi. Jo, s8 ma lepsi hardware, kulaty sklo (zakladni s7 ne, a povazuju to za prednost), a trochu aktualnejsi soft. Nicmene, s7 je pry uz moc stara :-)

[IDDQD]
Weekend Tester
920 posts
8,067 battles

Možno Ti to trochu pomôže získať iný pohľad, takže napíšem, aj keď cenovo to celkom nesedí do Tvojej kategórie.

Telefón je spotrebná vec. Ja už posledných 5 rokov nekupujem mobily drahšie ako 200€. Zameriavam sa na Čínu. V súčasnosti modely od Xiaomi dosahujú za cenu do 200€ kvalitu prémiových značiek. A aj výkonu majú na rozdávanie. Aktuálne mám Redmi 4x (predáva ho aj česká alza).

Dovolím si tvrdiť, že som pokročilý používateľ, ktorý telefón používa na prácu, prípadne sofistikovanejšie multimediálne funkcie (konverzia videa-solídna 4 000mAh batéria), alebo vzdialenú správu PC/domácich multimediálnych zariadení. Na všetko spomenuté stačí aj tento cenový lowend. Niekto povie, že tieto telefóny rýchlo zastarajú...nie je to pravda....predposledný telefón som mal 3 roky a aj po nich bol vykonovo na úrovni aktuálneho mainstreamu korporátnych značiek.

Novú verziu Orea dostanú  napríklad tieto XIAOMI telefóny.

https://theleaker.com/xiaomi-android-8-0-oreo-update/

• Cool 1

[BIA]
Alpha Tester
1,605 posts
5,756 battles

Dyť to ani nejde pořádně poradit. Telefon je jako auto. On v podstatě hledá oktáfku kombi TDi mezi telefony. Každý preferuje něco jiného.

Endala správně napsal že od toho tu jsou specializované weby, kde se dají telefony porovnat a kde k nim jsou i recenze.

Už jen ten rozptyl úhlopříčky 4,5-5,3 pokryje většinu nabídky. Takže tu klidně můžeme napsat nokia 8, ta splňuje většinu.

• Cool 1

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,791 battles

Cau vsem a dekuju za postrehy :D 

ted k trosku k tematu :D 

Endalovi jsem humorne rekl ze me posila spamovat jinam :D 

ja jsem predevsim potreboval  takovej think tank

aby se mi tu sesly nejake rady postrehy cemu se vyvarovat a pod ....

i diky Endalovi pravidelne sleduju forum od mobilmanie kde se to hemzi spoustou rad a informaci 

znam i porovnavace telefonu jak od gsmareny tak i jine  kde se hodnoti vsechno mozne ale jak pisu me slo predevsim o postrehy popripade rady primo od uzivatelu nekterych telefonu

uz u nas na IDDQD TS mi borec rikal ze si koupil nejaky telefon a po 3 dnech  ho prodal protoze .............

bratr ma taky jakysi Xiaomi taky se ho musim zeptat co na to rika  az ho nekdy potkam

bohuzel/bohudik jsem dlouhodoby uzivatel )cca 12 let) Sony a Sony Ericsson a celkem se mi libi jak pripravovana Xperia XA2, nebo Xperia XZ1/compact

jsem ale taky celke nerozhodnej jestli po tolika letech neprejit k jinymu vyrobci :D 

[IDDQD]
Weekend Tester
920 posts
8,067 battles

Popravde mi prídeš ako obyčajný mainstreamový používateľ, ktorý potrebuje telefón na telefonovanie, surfovanie a možno hry. A v takom prípade sú čuduj sa svete len 3 kritériá, ktoré sú pre Teba dôležité 1.Prívetivosť ovládania 2.Ergonómia telefónu 3. Veľkosť batérie (pre 5" aspoň 3500 mAh a viac najlepšie 4 000).

Bež do predajne vyskúšaj reálne fóny a jeden si kúp a príliš nešpekuluj. To je asi najlepšia rada, akú tu môžeš dostať :)

[BL4CK]
Alpha Tester
198 posts
9,791 battles

jsem mainstreamovy uzivatel to je pravda ale nemam problem si priplatit za kvalitu pokud je ta kvalita zjevna 

telefon si ale budu kupovat na delsi obdobi 3+ a rad bych aby mi po to delsi obdobi vydrzel

nemam v okoli nikde kde bych si mohl poradne osahat telefony a fakt kvuli tomu nepojedu 30 km ........ :D 

[IDDQD]
Weekend Tester
920 posts
8,067 battles
On 29/01/2018 at 5:08 PM, Mortimord said:

jsem mainstreamovy uzivatel to je pravda ale nemam problem si priplatit za kvalitu pokud je ta kvalita zjevna 

telefon si ale budu kupovat na delsi obdobi 3+ a rad bych aby mi po to delsi obdobi vydrzel

nemam v okoli nikde kde bych si mohl poradne osahat telefony a fakt kvuli tomu nepojedu 30 km ........ :D 

Práve na toto som sa Ťa snažil upozorniť. Je pre Teba zbytočné kupovať telefón povedzme za 7-15 000 Kč. Pretože aj telefóny za 3 500 - 5 000 sú na tom už kvalitou spracovania, výkonom a podporou updatov tak dobre, že splnia všetko čo od nich očakávaš.

Navyše minimalizuješ riziko straty/pádu a poškodenia telefónu. Respektíve ušetríš peniaze a každé dva roky môžeš mať úplne nový telefón.

Ja už by som si drahú hračku s pár funkciami naviac, ktoré vlastne nikdy nevyužiješ, nikdy nekúpil. A to som v minulosti kupoval aj telefóny, ktoré stáli mesačný plat priemerného pracujúceho. Za mňa je to už vyhadzovanie peňazí do vzduchu. Najmä teraz keď je naozaj z čoho vyberať aj v lowende. 

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.