Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Błędy

42 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,418 posts
3,017 battles

Kapitanowie,

Ponieważ sposób zgłaszania błędów był trochę chaotyczny to trochę to ujednolicimy. 
Oto wzór, którego fajnie by było się trzymać zgłaszając błędy:

1. Opis problemu ze wszystkimi możliwymi szczegółami.
2. Sekwencja ruchów, które doprowadziły do tego błędu.
Przykład: 1. Wybrałem taki okręt. 2. Wszedłem do bitwy 3. Kliknąłem na coś 4. Komputer zaczął tańczyć salsę.
3. Rezultat - co w efekcie sie stało.
4. Spodziewany rezultat - czyli co normalnie powinno się stać.
5. Szczegóły techniczne - Błąd wystąpił o tej i o tej godzinie. Link do powtórki lub filmiku z wyróżnioną minutą tego co się stało. Python.log i raport DxDiag.

Jeśli napotkałeś taki błąd jak ten poniżej spakuj proszę swój folder ~\crashes\ i dołącz do raportu.
565152Sanstitre.png

[TF16]
Community Contributor
3,998 posts
9,247 battles

Mam śmieszny błąd związany ze sterowaniem.

1. Wziąłem sobie okręt 1 tieru i wszedłem sobie do bitwy
2.Przestawiłem ster w maksymalne prawe położenie przez naciśnięcie klawisza E 2 razy.
3. Nacisnąłem klawisz Q 2 razy szybko.
4. Ster przeleciał przez 4 pozycje i ustawił się na maksymalnie w lewo.
5. Naciśnięcie klawisza 2 razy powinno ustawić ster w pozycji "na wprost".
Pojedyncze i wolne naciśnięcia nie dają takiego efektu. Bardzo szybkie dwa kliknięcia "dublują" się. A nie powinny.

[TF16]
Community Contributor
3,998 posts
9,247 battles
1 hour ago, adamL555 said:

Po skończonej bitwie, nie mogę wyjść do portu.

shot-18.01.25_20.43.39-0549.jpg

Potwierdzam. Mam to samo: nie działają przyciski: powrót do portu i bitwa. Można tylko w nieskończoność oglądać 4 zakładki z podsumowaniem.

• Cool 1

Players
2,051 posts
10,174 battles

W kolejnej bitwie, @Dark_Havoc był po przeciwnej stronie (dostał pochwałę i moja wygrana :Smile_Default:) mam dalej to samo. Muszę skilować proces i od nowa odpalić grę.:Smile_sad:

[TF16]
Community Contributor
3,998 posts
9,247 battles
8 minutes ago, adamL555 said:

W kolejnej bitwie, @Dark_Havoc był po przeciwnej stronie (dostał pochwałę i moja wygrana :Smile_Default:) mam dalej to samo. Muszę skilować proces i od nowa odpalić grę.:Smile_sad:

Kółko wzajemnej adoracji się zrobiło, ale właśnie po tej bitwie też nie pozostało mi nic innego jak zakończyć proces.

[TF16]
Community Contributor
3,998 posts
9,247 battles

Przy rozdzielczości 1680x1050 pola tekstowe przy kolekcji są za wąskie w stosunku do teksu:
shot-18_01.25_22_30.22-0650.thumb.jpg.800020d39bbece3962c14ee615d79185.jpg

i zamiast "turrents was the poor gun elevation" mamy "turrent was the poo"
Jak ktoś nie zna angielskiego to może sobie przetłumaczyć poo :P

[HOB]
Players
136 posts
13,928 battles

W ustawieniach -> sterowanie wyparował  wybór szerokości rozrzutu torped . Torpedowanko w grze tylko na szeroko :cap_wander_2:

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
267 posts
10,442 battles

Z błędów zaczynając od najbardziej wkurzającego.

1. Ster, często blokuje się często w położeniu naprawo tak ze wciskanie i trzymanie  klawisza  A nie daje żadnego efektu co najwyżej okręt zaczyna płynąc prosta ale nie skręca w lewo.

2. Klient gry wiesza się na ekranie podsumowania bitwy i nie można wrócić do portu.  

Częste frame-droppy i ping do 2500ms!!!!!

[PLO]
Players
2,432 posts
3,608 battles

1. Ster - dziwne rzeczy się dzieją.

2. Miałem najbardziej absurdalny bug, jaki pamiętam. Nie było widać... wysp! Były na mimapie, blokowały spota i widok, ale poza tym były przezroczyste, tj jeśli ktoś spotował dla mnie okręt za wyspą, widziałem cały, tylko pociski wpadały w niewidzialną wyspę(indykator zresztą działał). Jedną bitwę taką miałem, potem już normalnie. Może coś się nie załadowało?

WG Staff
1,418 posts
3,017 battles

Kapitanowie,

Niestety nie wszystko idzie tak jak byśmy sobie tego życzyli co zapewne wielu z was zdążyło już zauważyć.
Mamy obecnie trochę problemów z testem publicznym. Prosimy was o odrobinę wyrozumiałości gdyż jesteśmy w trakcie przenoszenia serwerów do nowej lokalizacji  i aktualizacja naprawiająca zostanie zaimplementowany na początku nadchodzącego tygodnia.

Jeśli chodzi o nieco bardziej pozytywną stronę tego co się dzieje, to dzięki temu udało nam się namierzyć wiele nieścisłości co zwiększa szansę, że uda nam się je rozwiązać przed wprowadzeniem aktualizacji na serwer publiczny.

Przepraszamy jeśli niweczymy wasze plany odnośnie testowego pływania i dziękujemy za zrozumienie.

[P_O_L]
Players
6 posts
3,981 battles
4 godziny temu, Barwena napisał:

Ster, często blokuje się często w położeniu naprawo tak ze wciskanie i trzymanie  klawisza  A nie daje żadnego efektu co najwyżej okręt zaczyna płynąc prosta ale nie skręca w lewo.

mialem odwrotnie co chwila wciskalem "d" a łajba skrecala w lewo, jak puscilem  to zaczela plynac prosto! a jak przytrzymalem "a" to to ster przestawial sie jakies 15° i wracal do normalnej pozycji o.O normalnie zaczynal dzialac jak szybko 2x wcisnalem "a"

[HOB]
Players
136 posts
13,928 battles

Używam alternatywnych , wybranych przez siebie przycisków sterowania . Wczoraj była niespodzianka , wszedłem do pierwszej bitwy i okazało się , że muszę wszystko poustawiać( no ok - skoro nastąpiły zmiany  w opcjach sterowania , to preferences   się zdezaktualizował ) . Dzisiaj jednak kolejna niespodzianka , odpalam grę , wchodzę do bitwy Kijowem i okazuje się , że gra nie pamięta tych moich wczorajszych ustawień . Czyli znowu musiałem afk w trakcie bitwy grzebać na szybko  w opcjach .

Możliwości torpedowania na wąsko doczekamy się  w tym teście zanim się skończy ?! Rozumiem  , że to test i muszą być błędy - no ale bez przesady , tutaj  wygląda jakby ktoś( na bani  ? ) tę opcję wyciął z ustawień . Mamy się cieszyć na niszczycielach ,  że  w ogóle jeszcze mają torpedy :) ?!

[AIM]
Alpha Tester
49 posts
8,473 battles

1. okręt czasami strzela sam, bez rozkazu

2. problemy ze sterowaniem - jak we wcześniejszych postach

3. nie ma możliwości, aby z podsumowanie bitwy przejść do portu, nie ma również możliwości wyłączenia gry inaczej, niż przez managera zadań.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
267 posts
10,442 battles

Zgłaszam bug "lewitujące drzewka" w porcie w Marsylii. Ten sam błąd wystąpił w porcie Halloween.

lewitujące drzewka.png

[PUNKS]
[PUNKS]
Weekend Tester
48 posts
13,353 battles

1. reset ustawień sterowania - niemiła niespodzianka,

2. W porcie przycięcia po 4-5 s.

3. Przy wejściu do bitwy laag 3-5 s - bez wyświetlania obiektów innych niż okręt i woda włącznie z interfejsem, wcześniej działało poprawnie.

[ARES-]
Players
1 post
5,969 battles

Witam mam problem z  gra. Mianowicie nie moge wejsc do bitwy. Wybralem Fletchera daje start bitwy, laduje sie ekran, pokazuje sklady druzyn i to tyle. Wogole nie laduje sie pasek bitwy i tak przez cala rozgrywke. A na koncu gra sie blokuje i wylacza. Juz ktorys raz z rzedu.... Nie moge nic pograc. Po ostatniej aktualizacji mam same problemy. Pierw z zamulonym kompem przez wargaming center ( po wylaczeniu programu wszystko wracalo do normy), a teraz problem z bitwami. Prosze o jakas pomoc

[ACB]
Beta Tester
1 post
12,441 battles

Mam problem z Bretagne, czyli francuskim pancernikiem 5 poziomu. Udało się wylosować misję w kontenerze, no i jest w porcie. Ale do rzecz:

Po "wymaksowaniu" zasięg ognia to niby 18.1 km, podstawka to 16.5 km, zatem skąd ja się pytam, mam w grze zasięg 16.6 km? Przy robieniu screenów, zauważyłem coś lepszego, po wejściu do gry, zasięg jest  owszem 18.1 km, po chwili spada!! do 16.6 km. To specjalna umiejętność francuzów? ;)

shot-18.02.10_11.01.05-0394.jpg

shot-18.02.10_11.02.22-0342.jpg

shot-18.02.10_11.03.53-0694.jpg

[LOBUZ]
Players
1,630 posts
7,284 battles

Podczas bitwy nagle znikły wszystkie wyspy... rewelacja. Nie muszę dodawać, że niewiele dzięki temu zrobiłem w bitwie.

shot-18.02.10_13.53.30-0374.jpg

shot-18.02.10_13.53.47-0447.jpg

shot-18.02.10_13.54.24-0194.jpg

shot-18.02.10_13.54.25-0542.jpg

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
4,281 posts
16,040 battles
12 hours ago, Fraxti said:

Mam problem z Bretagne, czyli francuskim pancernikiem 5 poziomu. Udało się wylosować misję w kontenerze, no i jest w porcie. Ale do rzecz:

Po "wymaksowaniu" zasięg ognia to niby 18.1 km, podstawka to 16.5 km, zatem skąd ja się pytam, mam w grze zasięg 16.6 km? Przy robieniu screenów, zauważyłem coś lepszego, po wejściu do gry, zasięg jest  owszem 18.1 km, po chwili spada!! do 16.6 km. To specjalna umiejętność francuzów? ;)

shot-18.02.10_11.01.05-0394.jpg

shot-18.02.10_11.02.22-0342.jpg

shot-18.02.10_11.03.53-0694.jpg

Jak wyżej

[TF17]
Players
605 posts
6,970 battles

Dziędobry. Nie wiem czy to dobry temat, ale po bieżącej aktualizacji zniknął mi z portu Belfast. Ot tak, było i nie ma. NIE sprzedałem go, z całą pewnością nie celowo, ani nawet nie przez przypadek. Zgłosiłem przypadek do supportu, ale biorąc pod uwagę jak support ostatnio działa (udziela np. odpowiedzi nie na to pytanie, które zostało zadane) to chciałbym potwierdzić - czy ktoś miał podobny problem?

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,334 posts
18,190 battles

Wyspy mi na mapie wcieło :D

Drzewa zostały i mogłem sobie wrogie jednostki przez wyspy oglądać.

2018-02-11.thumb.png.0c6b3fe8c62411b42e9fdfa766e84a8b.pngLatające drzewa.

5a8029436a773_2018-02-11(4).thumb.png.a46fa723d6dfb659fe4216fe01798667.pngten NY jest za wyspą. :D`5a80294db9364_2018-02-11(3).thumb.png.ed670994260703a5d62d725ce096d061.pngLatające drzewa i wróg za wyspami

• Cool 1

[B-EYE]
Beta Tester
597 posts
7,543 battles

Ludzie, devsi. Ja Was k...a proszę.

Zmieńcie priorytet na ikonce wykrycia. Teraz jako najważniejsze wyświetla się, że mnie widzą oczami, dopiero potm samoloty / radar. Co właśnie ujaiło mi bitwę. 

Płynę DD, widzę że mnie widzą - puszczam dym i ikonka zamienia się w ikonkę, ze mnie widzą radarem. Proszę, by wykrycie "środkami technicznymi" miało priorytet w wyświetlaniu, potem samoloty, potem oczka. Chyba, że zrobiliście to specjalnie żeby sobie graczy podenerwować. No nie tędy droga, serio.

• Cool 1

[S_O_K]
Players
4 posts
1,258 battles

1. Wyrzuca mnie z gry w trakcie kluczowych momentów, ping spada do wartości ujemnych. Ponadto czasami nie pojawia się ekran ze statystykami po bitwie po czym pojawia się sytuacja na początku zdania. Potem w kliencie pojawia się komunikat, jak na zrzucie poniżej.
2. Właściwie żadna. Problem pojawia się w trakcie gry.
3. Zostałem zatopiony lub cel, który atakowałem zdążył odpłynąć. Brak możliwości ponownego wejścia do gry.
4. Liczę, że to naprawicie.

wows.PNG

EDIT: Czasami na początku bitwy, jak tylko skończy się odliczanie, pojawia się powiadomienie "Zlokalizowano nas."

[B-EYE]
Beta Tester
597 posts
7,543 battles
34 minutes ago, Filitow92 said:

EDIT: Czasami na początku bitwy, jak tylko skończy się odliczanie, pojawia się powiadomienie "Zlokalizowano nas."

Co po prostu oznacza, że jesteś okrętem najbliższym do przeciwnika mającego umiejętność kapitana Radiolokacja.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.