Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tagl1a

Tüm Geri Bildirimler

5 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Staff
292 posts
459 battles

Kaptanlar, 

0.7.1 Açık Testi ile ilgili geri bildirimlerinizi bizlerle bu başlık altında paylaşabilirsiniz. 

Açık Test ile ilgili detayları burada bulabilirsiniz. 

Teşekkürler! 

Beta Tester
308 posts
7,645 battles

Geri bildirim mi istiyorsunuz ? Buyurun size biraz geri bildirim yapayım;

Klan Savaşları ikinci sezonu duyurulmuş, oyun dinamikleri birinci sezon ile bire bir aynı. Şaka falan olsa gerek.

İlk sezon bir zırhlı kısıtlaması ve uçak gemilerinin ihraç edilmesini, 
Zırhlılar için; 7v7 formatta birden fazla zırhlının oyuna gereğinden fazla ağırlığını koyacağı düşündüğünüz için

Uçak Gemileri için; Muhriplerin üzerindeki baskıyı azaltmak ve topluluk içerisinde rekabetçi uçak gemisi oynayabilen oyuncu azlığını mazeret göstermiştiniz.

Bu açıklamayı, duyurunun yayımlanmasını takip eden günlerde rekabetçi uçak gemisi oyuncuları ve oyunun gerek istatistik, gerek oyun içi yarışmalardaki en başarılı tüm klanları "outrage" denilen adeta sinir krizi geçirince mealen "Uçak gemilerini ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz, koca sunucuda oynamayı bilen 20 kişi yok, o yüzden BİRİNCİ SEZONDA DENEME AMAÇLI OLARAK dahil etmeme kararı aldık, birinci sezonda topladığımız veriler sonrası halledeceğiz." diyerek sinirli topluluğu yatıştırdınız. Daha sonra "dengeleme" adı altında Midway'i o kadar güçlendirdiniz ki 2 yama sonra hemen tekrar zayıflatmak için neresinden kısacağınızı düşünmeye başladınız. Tıpkı Montana örneğinde olduğu gibi. Öyle bir "dengelediniz" ki Montana'dan başka zırhlıyı aklı selim kimse kullanmaz oldu. Çünkü haddinden fazla güçlü.

Bu kadar çok zor ne olabilir yahu ? Bilmiyorsanız sorun topluluğa danışın, fikir alın ne yapalım diye. O da yok. Birinci sezon duyurusundan bu güne geçen 4-5 aylık periyotta nasıl olur da çözüm bulunamaz ? Yahu dalga mı geçiyorsunuz. Dört ay boyunca ne yaptınız ? Şirkette sadece kahve içip kruvasan mı yiyorsunuz ?

Ayrıca, öğretmeye de çalışmıyorsunuz ki zaten. Geçen süreçte Midway'i güçlendirmek harici ne yaptınız uçak gemileri için ? Uçak gemilerinin yeniden tasarlanmasını geçtim, 2 yıldır her soru cevapta sözünü verdiğiniz arayüz güncellemesini bile yapmaktan acizsiniz, güncelleme her sorulduğunda "üzerinde çalışıyoruz" demekten başka hiçbir şey yapmıyorsunuz. Yahu koca sınıfı geçtim, tek bir gemiyi, Graf Zeppelin'i bile yapamıyorsunuz aylardır. Saçma sapan hidroakustik arama mı versek, ikincil mi versek, yok tek filosu 10 parça uçak olsun, yok yine olmadı 5'erli çift filo olsun. 

Uçak gemisine rol mu biçmek istiorsunuz kardeşim ? Ben söyleyeyim size. World of Warships'te tıpkı muhripler gibi uçak gemileri de destek sınıfı gemilerdir. Hava hakimiyeti ve görüşü sağlarken hata yapan rakibine uçaklarıyla saldırır. Bu kadar basit. Daha oyuncularınıza bu tanımı bile yapamıyorsunuz.

İsterseniz Midway'e iki yerine dört filo torpido bombardıman uçağı ekleyin, yine tüm rekabetçi klanlar, tüm rekabetçi oyunlarda 4-2-2 Hakuryu oynayacak. Bu oyunda "Defansif Hava Savunma Ateşi" sarf malzemesi olduğu sürece hiçbir rekabetçi klan uçak gemilerinin saldırı potansiyelini umursamayacak çünkü 3 saniye içerisinde saldırıya giden tüm uçaklar havai fişeğe dönüşecek.

Sözün kısası, ne istiyorsunuz bizden yahu ? Oyunu mu bırakalım ? Şu yayınladığınız "Klan Savaşları Birinci Sezon En İyi 10 Klan" listesinde uçak gemisi kararını protesto edebilecek en az 6 klan var. Çünkü bu klanların "En iyi klanlar" listesine girmesini sağlayan temel unsur, bireysel yetenekten çok takım içi uyumları ve birbirleriyle olan koordinasyon becerileri. Belirli bir aşamaya yükseldikten sonra oyuncu bazlı yetenek farkı zaten kalmıyor (Oyuncu bazında 3-5 kişilik istisnalar hariç) kimin kazanıp kimin kaybedeceğini tamamen takım uyumu ve o savaştaki şans faktörü belirliyor. Ki bu bahsettiğimiz takım içi uyum ve koordinasyon becerisi, rekabetçi uçak gemisinin tanımı zaten.

Sözün özü, oyunun zaten temel tasarım ve geliştirici bölümü hiç ümit vaadetmiyordu, üstüne bir de dalga geçer gibi kendi yaptığınız önceki açıklamalarla çelişen açıklamalar yapmaya, alenen kendi oyuncularınıza yalan söyleyip geçiştirmeye kendinizi iyice alıştırmışsınız. Hepiniz, bir şirkete bağlı oyun nasıl yönetilemezin canlı birer örneklerisiniz.

Sırf uçak gemisi ve klan savaşları 2. sezonu eleştirinden çıkarıp hadi başka bir geri bildirim daha yapayım yalandan. Fransız zırhlı konseptleriniz berbat. Ağacın yayınlanmasıyla gelişecek popülerlik bittikten sonra total zırhlı havuzunun %10'unu bile karşılamayacaklar. "Her yeni ağaca yeni bir sarf malzemesi ekleyelim" fikri hangi dahiden geldiyse ve bu kararı hangi dahiler onayladıysa tebrik ediyorum. Anca bu kadar kötü kararlar verilebilirdi. Temel tasarım ve geliştirici departmanlarınızın tek kelimeyle şahane olduğundan bahsetmiş miydim ?

• Cool 6

[WG-EU]
WG Staff
292 posts
459 battles

Merhabalar, 

Geri bildiriminiz için teşekkürler. Bu konu hakkında belirtmiş olduğunuz tüm görüşlerinizi raporumuza ekledim. 

Klan savaşları yeni bir mod ve hala değişikliklerden geçiyor. Bildiğiniz gibi değişikliklerin programlanıp uygulanması biraz zaman alabiliyor. Bu değişikliklerden birini geçtiğimiz günlerde burada anons ettik.

Bu konuda hassasiyetinizi anlıyoruz ve oyunu keyif alabileceğiniz şekilde düzenlemeye özen gösteriyoruz.

Anlayışınız için teşekkürler 

Players
2 posts
1,981 battles

Ya ben sırf klan savaşlarına klanımla birlikte uçak gemisi oynamak için midwaya kadar gittim şuan essexim var baktım klan savaşlarında uçak gemisi olmicak benim emeklerim nolucak hadi benim emeklerimi geçtim bu yüzden oynayamayan klan savaşına sizin verdiğiniz yükseltmesiz gemilerle oynamak zorunda kalan çok kişi var yükseltme için verdiğimiz para deymiyor ben o parayı belki midwaya biriktiriyorum belki hakuryuya. Mesela ben oyunu ilk görüğümde uçak gemisi oynamalıyım dedim çünkü ben bir kişinin birlkaç saniye sonraki yerine ateş edemiyorum o konuda yeteneksizim tamam o benim sorunum ama benim gibi sonradan uçak gemisine dönmüş o kadar kişiyi boşluyorsunuz üstteki arkadaşa katılıyorum hadi ilk sezon çok kişi yoktu ben ilk sezondan sonra başladım uçak gemisine ve şimdi essexim var 15 tatilde oynayamadım ama oynasaydım belki midwayim vardı benim gibi değilde o günler de oynayıp midway yada hakuryu alan birsürü insan var.Yani ya şimdi uçak gemisi ekleyin yada benim gibi birsürü ülkeden birsürü kişiden böle mesaj  ve bildiri almaya devam edin.

[WG-EU]
WG Staff
292 posts
459 battles
20 hours ago, LightningStorm67 said:

Ya ben sırf klan savaşlarına klanımla birlikte uçak gemisi oynamak için midwaya kadar gittim şuan essexim var baktım klan savaşlarında uçak gemisi olmicak benim emeklerim nolucak hadi benim emeklerimi geçtim bu yüzden oynayamayan klan savaşına sizin verdiğiniz yükseltmesiz gemilerle oynamak zorunda kalan çok kişi var yükseltme için verdiğimiz para deymiyor ben o parayı belki midwaya biriktiriyorum belki hakuryuya. Mesela ben oyunu ilk görüğümde uçak gemisi oynamalıyım dedim çünkü ben bir kişinin birlkaç saniye sonraki yerine ateş edemiyorum o konuda yeteneksizim tamam o benim sorunum ama benim gibi sonradan uçak gemisine dönmüş o kadar kişiyi boşluyorsunuz üstteki arkadaşa katılıyorum hadi ilk sezon çok kişi yoktu ben ilk sezondan sonra başladım uçak gemisine ve şimdi essexim var 15 tatilde oynayamadım ama oynasaydım belki midwayim vardı benim gibi değilde o günler de oynayıp midway yada hakuryu alan birsürü insan var.Yani ya şimdi uçak gemisi ekleyin yada benim gibi birsürü ülkeden birsürü kişiden böle mesaj  ve bildiri almaya devam edin.

Merhabalar, 

Yorumlarınız için teşekkürler. Bu görüşünüzde yalnız değilsiniz.

Gelecekte uçak gemilerinin oyuna eklenmesi mümkün olabilir gibi gözüküyor. Oyun geliştiricilerimiz şu an bunu tartışıyorlar fakat öncesinde bu gemiler üzerinde devam eden çalışmaların sona ermesi gerek. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.