Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Polskie emblematy - zabawa.

14 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,400 posts
3,006 battles

Hej,

Jeśli mielibyście stworzyć własne emblematy ale charakterystyczne, wyróżniające Polskę to co waszym zdaniem powinno się na nich znaleźć?
Wczoraj przysiadłem i wypisałem sobie kilka propozycji.

1.       Orzeł z kotiwcą

2.       Dzik z torpedą

3.       Sokół z torpedą

4.       Gdyński herb połączony z błyskawicą

5.       Pirat Andrzej z Gdańska

6.       Dwa nagie miecze

7.       Czerwone maki

8.       Niedźwiedź Wojtek

9.       Kosy postawione na sztorc

10.     Proporzec kaperski; Proporzec bojowy

Znak używany w XVI wieku przez królewskich kaprów (polskich korsarzy), później także przez okręty wojenne polskiej floty (np. w bitwie pod Oliwą, 1627).

Istniały także wersje, w których ramię z tasakiem marynarskim wysuwało się z obłoku.

11.   Skrzydła Husarii 

12.   Bocian

14.   Syrena warszawska

15.   Gdańskie Lwy
16    Żubr

Jestem ciekaw waszych - mile widziane linki i obrazki.
Nie musicie ograniczać się do historycznych ale liczy się oczywiście argumentacja. 

Kto wie, może któreś uda mi się przepchnąć dalej?

[ISEN]
Community Contributor
75 posts
2,186 battles

Ci którzy mnie znają, wiedzą że podchodzę do życia z przymrużeniem obu oczu ;). Dlatego też moje propozycje na emblematy też takie będą. 

1. Pyza z kreskówki - kojarzy mi się z ORP Krakowiakiem, nie wiedzieć czemu.

2. Lorneta z dwoma meduzami - coś trzeba robić poza wachtą.

3. Flisak z Grudziądza - http://www.robert_magdzinski.republika.pl/dodatki/grudziadznowy/gr5.jpg

4. Gdański Neptun

obraz_1196.jpg

5. Krakowska trąbka przekreślona strzałą

6. Skrzyżowana siekiera z motyką na tle deski - na cześć jednej z najsłynniejszych piosenek lat 40.

7. Oko wypływające z wody z falami - Morskie oko ;).

8. Orzeł trzymający śledzia.

Pozdrawiam :)

Players
77 posts
6,636 battles

Może coś na ten wzór ? 
Znak Akademii Marynarki Wojennej .. powstałej w 1922r w Toruniu, tak to nie błąd ;) Własnie tu założono pierwszą szkołę dla oficerów Polskiej Marynarki Wojennej ;) 
401px-Logoamwnew_svg.png.080fe7af010ed1dc006cff153924376b.png

Players
38 posts
5,052 battles

orły i kotwice (część mojej  prywatnej  kolekcji)

chwała spadochroniarzom.

pozdrawiam

20170722_150143.jpgemblemat kompanii specjalnych i batalionu szturmowego

20170722_150719.jpgemblematy pododdziałów 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej

20170722_151337.jpgemblematy 126 bat p-lot,  26 dyw p-lot 6 BD-SZ,  6PDP-D

20170722_151440.jpgemblemat 12 Złocienieckiej Brygady Kawalerii Pancernej, emblemat prawdopodobnie prototypowy batalionu rozpoznawczego 7ŁDD, prawdopodobnie emblemat batalionu dowodzenia 7ŁDD,emblemat 8 batalionu rozpoznawczego 8 BOW

20170722_151554.jpgemblemat jednej z kompanii 4 Pułku Zmotoryzowanego NJW, emblemat 6 Brygady Zmotoryzowanej NJW

20180123_153425.jpgnaklejka rezerwistów 6 PDP-D

[HOB]
Players
1,116 posts
5,110 battles

W zasadzie nosacze i inne memy by się dobrze sprawdziły. Oczywiście z opcjami wyłączenia "niehistorycznych" i ogólnie emblematów.

By w wersji "niehistorycznej" gracz miał emblemat, można wprowadzić możliwość posiadania dwóch równolegle.

[TF17]
Players
1,170 posts
12,102 battles

Fajnie by było, gdyby pojawiła się możliwość stworzenia i implementowania w grze własnych emblematów. Chętnie bym sobie taki zaprojektował i wykonał. 

[TTTP2]
Alpha Tester
120 posts
7,923 battles

Fajny pomysl.  Osobiscie podobaja mi sie odznaki okretow podwodnych ORP Orzel, Dzik czy Sokol. 
Fajnie tez moze wygladac odznaka Orla dzierzacego w szponach kotwice  i na dole 2 skrzyzowane torpedy ( cos na ksztalt 2 mieczy)
 Tutaj jest mnostwo odznak moze kogos zainspiruja  :)
http://myvimu.com/collection/47794076-kolekcja-5-odznaki-marynarki-wojennej

[BTT-W]
Players
5 posts
3,772 battles
14 hours ago, barula said:

Ci którzy mnie znają, wiedzą że podchodzę do życia z przymrużeniem obu oczu ;). Dlatego też moje propozycje na emblematy też takie będą. 

1. Pyza z kreskówki - kojarzy mi się z ORP Krakowiakiem, nie wiedzieć czemu.

2. Lorneta z dwoma meduzami - coś trzeba robić poza wachtą.

3. Flisak z Grudziądza - http://www.robert_magdzinski.republika.pl/dodatki/grudziadznowy/gr5.jpg

4. Gdański Neptun

obraz_1196.jpg

5. Krakowska trąbka przekreślona strzałą

6. Skrzyżowana siekiera z motyką na tle deski - na cześć jednej z najsłynniejszych piosenek lat 40.

7. Oko wypływające z wody z falami - Morskie oko ;).

8. Orzeł trzymający śledzia.

Pozdrawiam :)

No, meduza z lornetą być musi :D

• Cool 1

[TTTP2]
Players
34 posts
4,771 battles

@WG_Lumberjack czerwone maki i syrenka warszawska to symbole kojarzone z konkretnymi wydarzeniami gdzie przelano krew i okupiono to ogromną ilością ofiar. Czerwone maki to wprost odniesienie do Monte Cassino, syrenka warszawska zahacza o Powstanie (bywa że niektórym osobom Nike i syrenka niejako się zlewają w jeden symbol). Stanowcze nie aby wykorzystywać to w grze która jest rozrywką.

Moja propozycja to emblematy Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku z lat 30-tych malowane na Lublinach. Tak z pamięci: wieloryb z błękitnym okręgu i ośmiornica albo kałamarnica też w błękitnym okręgu.

Odnośnie emblematów Dywizji Powietrzno-Desantowej to krążą opinie że chłopaki którzy tam służyli i służą mocno się spinają jak ktoś wykorzystuje te symbole.

Players
38 posts
5,052 battles

MW_RP Opinie jak najbardziej słuszne,jeżeli chodzi o "czerwone berety".Nie lubimy tzw. "przebierańców" używających beretu lub "gapy",aby,się kreować,spełniać medialnie itp.Dla mnie,jako spadochroniarza wojskowego istnieją 3 orły.W godle Polski,"gapa" i na emblemacie.Dlatego też wrzuciłem emblematy spadochronowe.Wizerunek,awatar widniejący przy moich wypocinach,to ja.Zdjęcie zrobiono na obchodach 60-lecia 6 Brygady Powietrzno-Desantowej.

Kolejne propozycje

2 BZmech Legionów.jpg2 Brygada Zmechanizowana Legionów

8 bat rem.jpg8 Batalion Remontowy

8 bat zaop.jpg8 Batalion Zaopatrzenia

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.